Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Értem! Azért ezek megnyugtató dolgok, amiket írtok. Most hoztam el nagyszervizről az autót, és 280000 volt a javítás. Nem örülnék neki, ha megint lehetne vinni. Megpróbálok ezeknek a fűtéseknek utána nézni, hátha találok valamit róluk.

Ha szembe állsz az autóval, bal oldalon lenn a tűzfal és a motor között találod. Alulról látni lehet a "kipufogó" csövét is.

Link to comment
Megosztás:

Ha szembe állsz az autóval, bal oldalon lenn a tűzfal és a motor között találod. Alulról látni lehet a "kipufogó" csövét is.

Köszönöm! Majd megnézem akkor. Egyébként már nem olyan hangos, mint az első bekapcsolásnál. lehet tényleg csak a lekoszolódás volt a baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mostanában az autóm hideg indításnál egy 20-30 másodpercig piciket rángat, mint ha nem járna egyenletesen a motor aztán ez szép lasan kisimul.

Van olyan hogy pár hétig egyáltalán nem aztán meg pár napig csinálja, de olyan is hogy egyik nap igen másik nap pedig nem.

Mivel van OP-COM-om ezért ma reggel hidegen bemértem az autónak a porlasztóit és itt lehetett látni hogy a 2. hengernél 2,5 mg/löket eltérés van, az ahogy melegedett a motor és ahogy nekiléptem üresben egyre jobban csökkent, menet közben ez lement 1 mg/löket állá is, azátn amikor bemelegedett a motor akkor már alapjáraton is az összes hengeremnél 0,1-0,4 mg/löket eltérések voltak mérhetők persze + és - értékekben, menet közben ezek elmennek néha olyan 0,3-0,8-ig.

Lehet ez az enyhe rángás hidegen ettől, tehát hogy a 2. hengernél ilyen nagy ez eltérés?

Miért van az hogy egyszer csinálja máskor pedig nem az autó ezt a jelenséget?

Miért lehet az hogy hidegen ilyen rossz az egyik hengerem és melegen pedig az összes tökéletes? Hozzá teszem az autó pöccre indul és nem fűstől indításkor sem!

Mi számit hengerenkénti üzemanyagmennyiség befecskendezési eltérésnél rossz értéknek (tehát például 2 mg/löket fölött már rossznak számít, a + vagy a - a rosszabb vagy egyformán?)

Mit lehetne tenni ennek megszüntetése érdekében?

Segítségeteket előre is Köszönöm!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítséget kérnék, már megüti a mércét.

Az a problémám a Vectra C-mel, ha a napi első inditását csinálom, dadogósan indul addig amig a szivató megy.

Mikor az elektronika elveszi a szivatót akkor tökéletes az alapjárat. Valamikor felpörög valamikor meg le akar állni. 1.8 benzin 2002 kiadás x18xe

Cseréltem már gyertyát, trafósort, hőgombát.

De semmi változás.

Diagnosztika nem ír problémát.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, segitek én is ha valakineg Golf 4 benzin 1.6 SR motoroshoz kell infó. Eddig az volt.

Ha lehet akkor dobj egy mailt sanya23@freemail.hu

Köszönöm!!!!!!!

Varga Sándor

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítséget kérnék, már megüti a mércét.

Az a problémám a Vectra C-mel, ha a napi első inditását csinálom, dadogósan indul addig amig a szivató megy.

Mikor az elektronika elveszi a szivatót akkor tökéletes az alapjárat. Valamikor felpörög valamikor meg le akar állni. 1.8 benzin 2002 kiadás x18xe

Cseréltem már gyertyát, trafósort, hőgombát.

De semmi változás.

Diagnosztika nem ír problémát.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, segitek én is ha valakineg Golf 4 benzin 1.6 SR motoroshoz kell infó. Eddig az volt.

Ha lehet akkor dobj egy mailt sanya23@freemail.hu

Köszönöm!!!!!!!

Varga Sándor

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Olyan problémám lenne a Z19DT motorkódos 2004-es Vectrámban hogy alapjáraton valami zakatol és ha egy kicsit rálépek a kuplungpedálra akkor érezhetők visszarúgások a zakatolással szinkronban...

olyan a hangja mintha valami forgó alkatrész hozzáérne valamihez amihez nem kéne...

ha felpörgetem a motort 1000 fordulatszám fölé akkor abbahagyja, menet közben sem csinálja de váltásnál mikor felengedem a kuplungpedált akkor megintcsak hallható 1-es 2-es és néha 3-as fokozatba váltáskor 4-5-6-ba semmi...

ha benyomom teljesen (alapjáraton) a pedált akkor enyhül de egyszer-egyszer még hallható a zakatolás... középállásban van a legrosszabb hangja és ott a leg hangosabb is

Miért csinálhatja ezt ?

válaszotokat előre is köszönöm! üdv: Milán

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Olyan problémám lenne a Z19DT motorkódos 2004-es Vectrámban hogy alapjáraton valami zakatol és ha egy kicsit rálépek a kuplungpedálra akkor érezhetők visszarúgások a zakatolással szinkronban...

olyan a hangja mintha valami forgó alkatrész hozzáérne valamihez amihez nem kéne...

ha felpörgetem a motort 1000 fordulatszám fölé akkor abbahagyja, menet közben sem csinálja de váltásnál mikor felengedem a kuplungpedált akkor megintcsak hallható 1-es 2-es és néha 3-as fokozatba váltáskor 4-5-6-ba semmi...

ha benyomom teljesen (alapjáraton) a pedált akkor enyhül de egyszer-egyszer még hallható a zakatolás... középállásban van a legrosszabb hangja és ott a leg hangosabb is

Miért csinálhatja ezt ?

válaszotokat előre is köszönöm! üdv: Milán

Kettős tömegü lendkerék lesz, de ajánlott vele együtt cserélni kuplung szettet kinyomócsapággyal és váltó oldali szimeringet is. Így valszeg hosszabb ideig nem lesz gondod ezen a téren. Nekem 230.000-be került munkadíjjal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Olyan problémám lenne a Z19DT motorkódos 2004-es Vectrámban hogy alapjáraton valami zakatol és ha egy kicsit rálépek a kuplungpedálra akkor érezhetők visszarúgások a zakatolással szinkronban...

olyan a hangja mintha valami forgó alkatrész hozzáérne valamihez amihez nem kéne...

ha felpörgetem a motort 1000 fordulatszám fölé akkor abbahagyja, menet közben sem csinálja de váltásnál mikor felengedem a kuplungpedált akkor megintcsak hallható 1-es 2-es és néha 3-as fokozatba váltáskor 4-5-6-ba semmi...

ha benyomom teljesen (alapjáraton) a pedált akkor enyhül de egyszer-egyszer még hallható a zakatolás... középállásban van a legrosszabb hangja és ott a leg hangosabb is

Miért csinálhatja ezt ?

válaszotokat előre is köszönöm! üdv: Milán

Biztos hogy kettős tömegyü lendkerék, nekem úgyan ez volt, egy 20 000 km-el ezelőtt, sajnos igaza van az előttem hozzászólónak, ha azt szeretnéd hogy egy darabig ne legyen vele gond akkor ki kell ezeknél az utánállítós kuplungoknál magát a szerkezetet, tárcsát és akkor már a kinyomó csapágyat is cseréltetni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Rendben köszönöm szépen a segítséget!

és azt nem tudjátok véletlenül hogy miért kezd ilyen hangokat adni a kettős tömegü lendkerék??? a sok hasonló tapasztalatból itélve ez is valami típushiba lenne???

üdv!

ez globálisan az összes kettős tömegű lendkerék hibája. nevezhetjük inkább konstrukciós sajátosság.

rugók vannak benne, amik a motor vibrációját, lengéseit hivatottak csillapítani, de ezek a rugók előbb vagy utóbb elfáradnak, és akkor jön a kotyogás...

a helyzet az, hogy elvileg ez is cserélendő alkatrész, mint a vízpumpa, vagy a szíjfeszítő görgő. csak ennek hosszabb az élettartama egy kicsivel...

Link to comment
Megosztás:

ez globálisan az összes kettős tömegű lendkerék hibája. nevezhetjük inkább konstrukciós sajátosság.

rugók vannak benne, amik a motor vibrációját, lengéseit hivatottak csillapítani, de ezek a rugók előbb vagy utóbb elfáradnak, és akkor jön a kotyogás...

a helyzet az, hogy elvileg ez is cserélendő alkatrész, mint a vízpumpa, vagy a szíjfeszítő görgő. csak ennek hosszabb az élettartama egy kicsivel...

Értem, köszönöm! károsodna a motor vagy a váltó vagy valami ha egy darabig még így használnám?

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm! károsodna a motor vagy a váltó vagy valami ha egy darabig még így használnám?

Még nem hallottam, hogy szétesett volna, de ha szét tud esni, biztos csinálna szép világot. Én még 15.000 km-t mentem vele, viszont a végén már elég szépen rázta a kasztnit alapjáraton. Motortartó bakok biztos örültek neki. Az én véleményem, hogy ha van rá lehetőséged, minél előbb essél túl a cserén, jobb a békesség ;)

Link to comment
Megosztás:

Még nem hallottam, hogy szétesett volna, de ha szét tud esni, biztos csinálna szép világot. Én még 15.000 km-t mentem vele, viszont a végén már elég szépen rázta a kasztnit alapjáraton. Motortartó bakok biztos örültek neki. Az én véleményem, hogy ha van rá lehetőséged, minél előbb essél túl a cserén, jobb a békesség ;)

így van, a reszkető motor nem tesz jót semminek.

egyhamar nem hullik szét a kettős tömegű, de jobb ha nem várja meg az ember... szép rendet tud csinálni a motortérben, ha valami leszakad róla :)

Link to comment
Megosztás:

Értem, hát sajnos most nincs rá keret hogy megjavítassam mert van még 1000 más problémája is amit müszaki vizsgára orvosolnom kell... az a mutatvány is benne lesz közel 80.000Ft-ba

Mástnem csak akkor veszem elő a kocsit ha tényleg muszáj és akkor is csak finoman közlekedem vele, mást nemtudok egyenlőre sajnos.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

üdvözlettel: Milán

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Érdeklődnék hogy egy 2004es opel vectra c 3.0 cdti mennyi kilométerenként kell vezérlést cserélni? És mennyibe kerül??

150e km / 10év.

legalábbis a szervizkönyvben ennyi van. más kérdés, hogy mennyit bírhat ki a szíj... én nem várnám meg a 150e-et.

V6-ra tekintettel, tuti nem olcsó :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.