Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem is az van, és nem mondom hogy rossz, de elájulva sem vagyok tőle. Én is éreztem már úgy, hogy csúszós helyzetekben foghatna kicsit többet is. Száraz futásával nincs gond.

Fel is raktam ma. Helyzet ugyanaz. 5,5 fokban valami nyálkán egy erősebb kanyarvételnél úgy csúszott mintha jégre mentem vola. :(

Viszont szárazan jobb mint gondoltam, nagyon jól fog.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma volt alkalmam téli körülmények között is tesztelni a kétfajta téligummát az omin :(

Elöl Marangoni Meteo HP, 1 éves, 7mm minta: nagyon jónak tűnik. Jól tapad a jeges havon is, és nem is zajos.

Hátul Semperit Sportgrip, 3 éves, 6mm minta: átlagosan jó téligumi. Viszonylag jól tapad, de azért vigyázni

kell vele, mert ha enged, akkor nehezen fog vissza. Kicsit zajos is, de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt napokban volt szerencsém kipróbálni az Eurotec Snowolf2 téligumámat mindenféle körülmények között, és azt kell mondjam ,meggyőzött a választásról.

Nagyon kellemes, kényelmes, csöndes gumi, igenjól tűri a buz@i kátyúkat, nagyon jól tapad hóban, latyakban, síkos úton.A jégen is amint van egy kicsi latyakzúzalék, rögtön van tapapdása is.

Szóval ha v.ki esetleg a pénztércáját kímélni szeretné de vizont jó téligumit akar venni, csak ajánlani tudom.Az előző, Dayton DW500-tól jobb képességű, érzésem szerint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Én tanácsot szeretnék kérni :) Ugyan a télnek már vége, de megtanultam a leckét. Sajnos ezen a télen be kellett vetni az autót a minimális megélhetés miatt, elég nagy szarban voltunk. Szerencsére azóta már könnyebb, így a következő télen mindent szeretnék megadni hogy még sok sok évet autózhassunk. Sajnos a téli lé befolyt pár helyre, kerékdob csücskökbe amik lyukasok voltak...és a hatás nem maradt el, szép lyukak keletkeztek. Most lakatosnál van az autó azzal a felszólítással hogy ami hibát lát javítsa, ha lehet csak akkor vágja az eredeti lemezt ha már nem lehet javítani.

Alváz+üregvédelmet is kap. Fényezést remény szerint ősszel vagy nyár végén.

Az előző tulaj eddig ezeket csinálta télen:

- téli gumik cseréje

- hűtő feltöltése fagyállóval

- ablakmosó feltöltése fagyállóval

- akku meleg helyre cipelése

- gumikéderek szilikonnal leápolása

- gumikból nyomás leeresztése és felbakolás (hosszas állni hagyáskor)

- ajtókból belül az alsó lemezvasalásból kiporszívózni az összegyűlt szemetet, kifújni, trafóolajjal

(ez megtette a magáét, amióta ez a módszer alkalmazva van, a rozsdás foltok nem nőttek, nem lettek porhanyósak, megálltak a növekedésben és "megkeményedtek". Továbbra is folytatom ezt a hagyományt.)

Sajnos az említettekből én semmit sem tudtam megtenni ezen a télen. Najó. A fagyállókat igen. Másra nem tellett. A szívem szakadt meg amikor láttam a lucskos idő végén az eredményt mielőtt lakatoshoz küldtem szegényt. Soha többet!

Javasoltok még valamit? Hátha valakinek van még valami extra de jól bevált módszere!

Link to comment
Megosztás:

Én is filóztam rajta, mert baromira zúg a 20 fokban.... :)

az omegáról lekerültek...sajnálom a Conti TS810et 20 fokban :D

kapott két új michlein Primacy HP-t, 2 pilot primacy meg maradt...a gumis meg is jegyezte milyen jó felni gumi kombináció (BBS felnin )

viszont jövőhéten lehülés és havaseső :D vissza az egész :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.Ne haragudjatok hogy ide irok de azt hiszem talan ez a legtalalobb topic.

Alufelnit szeretnek venni az automra amire aztan teligumit tehetek.A szoban levo gepsas egy Meriva OPC.Jelenleg egy 17 es pcd110 et44 -as kerek van fent ami a gyarija neki.Az opelnel azt mondtak hogy a telifelninek annak 16x6j-nek kell hogy legyen es legalabb et 38-nak. A kerdes az az hogy lehet e a kerek merete 16x7j et38 pcd110???Es ha igen akkor erre milyen meretu gumit vegyek.Talan 205/50/16???Kosonom a segitseget elore is.

Link to comment
Megosztás:

Legjobb ha a gyári mérethez hasonlót veszel felniben és gumiban is. Vagy egyel kisebb felni, 16col, és a felni szélességének

függvényében változhat picit az ET is. Ehhez viszont váltóméretes gumit kellene nézni. (azaz pl ugyanolyan széles gumi esetében

a per érték kb öttel nagyobb legyen) :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Legjobb ha a gyári mérethez hasonlót veszel felniben és gumiban is. Vagy egyel kisebb felni, 16col, és a felni szélességének

függvényében változhat picit az ET is. Ehhez viszont váltóméretes gumit kellene nézni. (azaz pl ugyanolyan széles gumi esetében

a per érték kb öttel nagyobb legyen) :lol:

Szia!

Koszonom a segitseget de nekem ez m ind kinai volt.:sowwy:)))))))Egyszerubben Kerdezem akkor hogy en is megertsem.Vehetek egy 16x7j-s konnyufemfelnit aminek az et erteke38 a lyukosztasa 5x110?Es ha igen akkor milyen gumit tehetek ra?Vehetek ra 205/50/16-osat? Ha nem akkor milyen teligumit tehetek ra?Koszonom szepen.Jaj Meg ehgy fontos dolog.H ezt a 16-os kereket rateszem teligumival akkor az nem fogja elrontani a futomuvemet?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Koszonom a segitseget de nekem ez m ind kinai volt.:sowwy:)))))))Egyszerubben Kerdezem akkor hogy en is megertsem.Vehetek egy 16x7j-s konnyufemfelnit aminek az et erteke38 a lyukosztasa 5x110?Es ha igen akkor milyen gumit tehetek ra?Vehetek ra 205/50/16-osat? Ha nem akkor milyen teligumit tehetek ra?Koszonom szepen.Jaj Meg ehgy fontos dolog.H ezt a 16-os kereket rateszem teligumival akkor az nem fogja elrontani a futomuvemet?

205/55-16.Az ET38 elvileg még belefér.Ha Astra G, akkor pedig 205/50-16.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Helló!

Van egy 15" felnim amint 195/55 gumi van.

Ebbe a gumiba mekkora nyomás kell vajon?

Megnéztem az oldalán, hogy mennyi a max ami bele mehet és sokkal nagyobb a határérték mint egy rendes nem peres guminál.

Már csak azért érdekel, mert ha 2-2,5 bár van a gumikban akkor olyan a kinézete mintha kicsit lapos lenne.

Viszont ha teszek bele 3-4 bárt akkor egész jó.

Szerintetek mi legyen?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Most a kocsin 175/70/13-as van.

A kérdésem az lenne, hogy milyen méretű téli gumi mennyen rá?

Szokták mondani hogy télére jobb a keskenyebb gumi.

Szóval milyen méretett alyánlanátok?

155 vagy 165/70/13 -ast?

Itt egy gumiméret kalkulátor, ezzel ki tudod számolni, hogy átmérőben minimális legyen az eltérés.

kalkulátor

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.