Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Én JVC párti voltam (mert az Alpine túl drága), de van olyan Pio ami vállalható. (pl. a mostani fejegységem :) :rolleyes: :) )

Van olyan is, aki Clarionra esküszik.

Az, hogy kinek mi a "jó", azt mindenki eldönti maga. De fejegységet CSAK NAGYNEVŰ MÁRKÁTÓL!!!!! (szerintem)

Link to comment
Megosztás:

Józsi elfogult :rolleyes:

Neki is sony-ja van, nagyon szépen is szól!

Nekem is az van, sőt volt szerencsém a többihez is, amivel bátorkodtam példálózni.

Az Alpine volt még, aminek sallangoktól mentes, jó felbontású, nagy dinamikájú és igazán élvezetes sztereo hangzása van. Szerintem a Sony is hasonló (pl. CDX F 7750 igen nagy tudású és komoly hangú készülék)

De nem akarok most ezen senkivel sem vitázni, mivel a jó hangzás nagyon szubjektív dolog, kinek-kinek mi tetszik.

A készülékek számomra azért példaértékűek, mert ezekkel nem igazán nyúlsz mellé a hangzásban, bár ezek már jelenthetnek belépő modell kategóriát, de azért egy picit többet kell áldozni rá mint 30 ezer....

Link to comment
Megosztás:

Buék! mindenekelőtt!

Nekem Panasonicot raktak bele a márkaszervizben, ez most gáz? Én nem hallok különbséget az 1.2-k ben lévő JVC-k hez képest.

Ennél kiírja mind a két sort a gyári kijelzőn. Bár gondolom ez bekötés kérdése. Szóval a Panasonic ennyire szar, hogy az előző felsorolásokba be sem került?

Link to comment
Megosztás:

Buék! mindenekelőtt!

Nekem Panasonicot raktak bele a márkaszervizben, ez most gáz? Én nem hallok különbséget az 1.2-k ben lévő JVC-k hez képest.

Ennél kiírja mind a két sort a gyári kijelzőn. Bár gondolom ez bekötés kérdése. Szóval a Panasonic ennyire szar, hogy az előző felsorolásokba be sem került?

Nem, miért lenne szar?

Kimaradt. :rolleyes:

A Panasonic nem igazán koncentrál az autóhifire. Van fejegysége, ezmegaz, de csak egy a sok tétel közül. Hifiben a Technics márkáját is teljesen leépítette. Pl. videotechnikában sokkal inkább ász.

Az Alpine vagy a Clarion szinte kizárólag mobil médiával foglalkozik, ezért nyilván kicsit jobban értik a csíziót :) A Pio meg sokmindent csinál, és nem csak autóhifiben van a toppon, de azért főként hifis cég maradt. (azért a plazmatévéi is ott vannak a szeren)

Link to comment
Megosztás:

Buék! mindenekelőtt!

Nekem Panasonicot raktak bele a márkaszervizben, ez most gáz? Én nem hallok különbséget az 1.2-k ben lévő JVC-k hez képest.

Ennél kiírja mind a két sort a gyári kijelzőn. Bár gondolom ez bekötés kérdése. Szóval a Panasonic ennyire szar, hogy az előző felsorolásokba be sem került?

Az első CD lejátszóm egy panasonic volt! A mai napig szól a garázsban :rolleyes:

Szerintem nem gáz, esetleg nem a nagy gyártók kategóriája. A pana szerinten inkább a home területen jeleskedik.

Pl nálam a nappaliban ez :) Teljesen meg vagyok elégedve vele.

Link to comment
Megosztás:

Az első CD lejátszóm egy panasonic volt! A mai napig szól a garázsban :rolleyes:

Szerintem nem gáz, esetleg nem a nagy gyártók kategóriája. A pana szerinten inkább a home területen jeleskedik.

Pl nálam a nappaliban ez :) Teljesen meg vagyok elégedve vele.

Kösz szépen, a gyors reagálásokat, megnyugodtam.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elérkezettnek érzem az időt, hogy megváljak jó öreg CAR 300-asomtól.

Agyamra megy, hogy csak rádió van (kazi már rég nincs), nem tudok mp3-azni :) , mindenféle kütyüvel, adapterrel meg nem szeretnék bajlódni.

Annyi lenne a kérdésem, ha egy Blaupunkt fejegységet vennék, kell-e buherálni a beszerelésnél, vagy csak kiveszem a régit-berakom az újat és kész?

Mindenképp egy olcsóbb kategóriában gondolkozom, 30 e alatt, SD kártyás cuccokat nézegetem.

Javaslatokat szívesen vennék :rolleyes:

Sziasztok!

Az én kérdésem is ugyan az lenne, mint nnazgulnak!

Íme egy link egy Blaupunkt fejegységről: http://www.autohifiakcio.hu/aha_mp3cd_blaupunkt.htm (BLAUPUNKT MILANO MP28).

Mit gondoltok szükség lesz átalakítóra?!

Esetleg milyen anyagi vonzatai vannak egy kijelző újraprogramozásnak - már ha szükséges!!!

Üdv.: Panama

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az: a hifi tényleg szubjektív, kinek mi tetszik, mi a JÓ..... :D

Igen. Otthonra nekem ez tök elég, majd akkor cserélem le, ha a gyerekek felnőnek B) ;)

(addig nincs értelme, úgysem tudnám kihasználni). Mozizásra használom csak, 90% gyerekfilmek mennek... :blush:

Ócsó Wharfedale hangfalakkal szépen elmuzsikál ez is....

Link to comment
Megosztás:

Igen. Otthonra nekem ez tök elég, majd akkor cserélem le, ha a gyerekek felnőnek B) ;)

(addig nincs értelme, úgysem tudnám kihasználni). Mozizásra használom csak, 90% gyerekfilmek mennek... :)

Ócsó Wharfedale hangfalakkal szépen elmuzsikál ez is....

Én is megvettem a Yamaha 7.1-et, de mióta gyerek van max kacsatánc megy rajta 2.0-ba. Filmekkel még ki sem próbáltam. A gyerek filmek meg a JVC LCD gyári térhangzású hangszóróin percegnek. Evvan! :blush:

Ellenben a gyerkőc remekül tudja ki-be kapcsolgatni az összes cuccot már. Most kapott egy elem lámpát, meg egy állólámpát és használt a terápia, azóta csak azokat kapcsolgatja. :P :D

Múltkor mellém ült a kocsiba garázsba beálláskor és simán kivette a váltót üresbe, nem is beszélve a rádió össze-vissza kapcsolgatásáról. Hamar felnőnek!!! :lol:

I feel audiofil.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok Urak!

Alaposan átnyálaztam a topicot ami nem kis időbe telt B)

számos kérdésemre megtaláltam a választ, egyet kivéve. Bár lehet, hogy csak nem vettem észre.

Vettem a madaras bevásárlóközpontban egy erősítőt+ládát jó noname cucc, de legalább olcsó volt (15e). Gondoltam többet is költöttem már ennél értelmetlenebb dolgokra, meg mohácsnál is több veszett... Az igényem úgyis csak annyi volt, hogy dörömböljön valami, ez teljesült is.

Viszont a magas és közép hangokat nagyon elnyomja, mert a beálítási lehetőségei nem túl precízek, ezért al első ajtóba + A oszlopba szeretnék hangszórókat cserélni, a jobb közép-magas hangok előcsalogatására.

Kérdésem ebből fakad.

Olvastam, hogy első ajtóba érdemes kiemelőkerettel szerelni a gyárinál nagyobb hangszórót. -> ez ok, de a hangszórókon van az a lekerekített rombusz alakú műanyag takaró burkolat.. Ha a keret emel rajta pár centit és bekerül a hangszóró, azt a burkolatot vissza lehet még tenni a helyére, vagy ebben az esetben már nem használható?

Illetve: ha közép magas szettet szeretnék berakni, SAL-ok közül van olyan ami elfogadható hangzást ad, vagy inkább más gyártó cuccai közt érdemes szétnézni?

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Alaposan átnyálaztam a topicot ami nem kis időbe telt B)

számos kérdésemre megtaláltam a választ, egyet kivéve. Bár lehet, hogy csak nem vettem észre.

Vettem a madaras bevásárlóközpontban egy erősítőt+ládát jó noname cucc, de legalább olcsó volt (15e). Gondoltam többet is költöttem már ennél értelmetlenebb dolgokra, meg mohácsnál is több veszett... Az igényem úgyis csak annyi volt, hogy dörömböljön valami, ez teljesült is.

Viszont a magas és közép hangokat nagyon elnyomja, mert a beálítási lehetőségei nem túl precízek, ezért al első ajtóba + A oszlopba szeretnék hangszórókat cserélni, a jobb közép-magas hangok előcsalogatására.

Kérdésem ebből fakad.

Olvastam, hogy első ajtóba érdemes kiemelőkerettel szerelni a gyárinál nagyobb hangszórót. -> ez ok, de a hangszórókon van az a lekerekített rombusz alakú műanyag takaró burkolat.. Ha a keret emel rajta pár centit és bekerül a hangszóró, azt a burkolatot vissza lehet még tenni a helyére, vagy ebben az esetben már nem használható?

Illetve: ha közép magas szettet szeretnék berakni, SAL-ok közül van olyan ami elfogadható hangzást ad, vagy inkább más gyártó cuccai közt érdemes szétnézni?

Előre is köszi a válaszokat.

Ha a rács leszedhető róla akkor az már nagy valószínűséggel nem fog rá kelleni mert vagy nem fér majd be, vagy mert amúgy is az első ajtóból nem tudod kinyomni a membránt. SAL jó minőség az árához képest, de ha tényleg jó fejegységed van akkor kár lenne evvel elbaltázni a hangképet. Közép magas szett alatt az egybeszerelt mélyközép és magas hangszórót érted, vagy a mélyközép a láb mellé magas a tükörháromszögbe felállást? Én csak az utóbbit ajánlom, és nézz körül olyan márkák között akik tudnak ajánlani olyan komponens szettet ami a G astrához jó. Ebben van: 1pár mélyközép, 1 pár hangváltó, 1 pár magas csipogó a tükörháromszögbe. A magasnak a vezetékeit a hangváltóról vidd, ne a gyári kábelt használd!

Ha valami nem tiszta csak szólj!

Link to comment
Megosztás:

A leírtak alapján úgy látom 2 csatornás erősítőt vettél és az elejét a fejről hajtod.

Nos igen, ebben az esetben meglesz a dörömbölés, de nem sokkal több, ugyanis az erősítővel hajtott láda ténylegesen túlsúlyban van ez elejéhez képest, amit a szegény fej kerget...

Sajnos így nem igen lesz kiegyenlített a hangzás, minimum kell egy 4 csatornás erősítő amivel az eléjét simán lehet küldeni, a ládát pedig hídban.

De sok minden függ a komponensek minőségétől is, egy precíz neves erősítő nagyon sok beállítást és finomhangolást tesz lehetővé.

Ezért is szoktuk itt többen is javasolni, hogy nem kell elsietni a vásárlást, inkább egyszer, de minőségi cuccokat vegyen bárki is, főleg olyanokat amelyek lehetővé teszik, azaz kiszolgálják egy komolyabb rendszer későbbi megépítését....

A Te esetedben a gyári hangszórókat cserélni kellene jó minőségű komponens szettre, amely eléggé érzékeny (91-92db) így könnyen megszólaltatható fejről is és viszonylag nagyot szól, de soha nem lesz olyan dinamika és lendület a hangzásban mint ha erősítővel használnád.

Valójában neked kell tudni milyenek az igényeid a leendő hifiddel kapcsolatosan és ennek ismeretében megkezdeni az építkezést.

Amit még javaslok próbálj ismerettségi körödben meghallgatni kis költségvetéssel készült mégis minőségi autóhifit, adott esetben sokat segít(het).... B)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Szépen a válaszokat.

Maradok a kiemelő keret nélküli méretnél, mert a rácsot jól lekrómoztam és túl szép hogy kidobjm belőle B)

tükörháromszögbe meg 2 csipogó azt jónapot. Minőség nem izgat, tucc-tücc zenét hallgatok, és a 15év diszkózás eléggé megviselte már a hallásomat, szóval ezek föl sem fognak tűnni ;)

Kösz az érzékenységi tippet, jó ha ezt is tudom. Már csak annyi lenne, hogy keressek szettet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.