Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A SONY fejhez gyárilag adnak ilyen átalakítót.

JVC hez szintén!!!! Én csak úgy szoktam ezeket a csatikat hívni. Ami az "Astrakocsin" van az a "rádugós", aminek meg ilyen hegye van az meg a "bedugós" :D , az átalakítót meg úgy hívom hogy rádugósról bedugósra :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
7vg-n kivettem a rádiót (kihangosító berakása végett), és lehet hogy megtörtem az antenna kábelt, mert azóta elég rossz a vétel.

Ha cserélném a kábelt, akkor azt meddig kéne visszabontani? Vagy inkább vágjam el és toldjam meg?

inkább vágd,asszem egyben van az antennáig ^_^

Link to comment
Megosztás:

elvileg van valahol egy toldás az alagútba.....,a váltókar környékén

De nem tört el...

Legalább 2 órámba telt, mire rájöttem, hogy ha az antennacsatlakozásról a külső érintkezőt leragasztom, hogy ne érintkezzen és csak a középső szálon menjen a delej, akkor jó a vétel.

Nem az igazi, de sokkal jobb.

Azt nem tudom még, hogy a bluetooth ronthatja-e a vételt, mert már csak arra tudok gondolni.

Link to comment
Megosztás:

De nem tört el...

Legalább 2 órámba telt, mire rájöttem, hogy ha az antennacsatlakozásról a külső érintkezőt leragasztom, hogy ne érintkezzen és csak a középső szálon menjen a delej, akkor jó a vétel.

Nem az igazi, de sokkal jobb.

Azt nem tudom még, hogy a bluetooth ronthatja-e a vételt, mert már csak arra tudok gondolni.

Kap tápot az erősítő?

Link to comment
Megosztás:

igen az.

ezek szerint kap tápot ,mert nincs dátum kijelzés...

nem, nem, nálam ez van

"Ami még érdekes a rádiónál, hogy mivel bedugós antenna csatlakozója van, be van szerelve hozzá egy plusz fej, ami közvetit a gyári rádugós antennavég és a rádió bedugós része között. Namármost. Ha simán dugom bele, nincs szinte semmi jel. Ha csak a legvégét érintem oda a rádió bemenethez, akkor egy pillanatra felerősödik a jel, majdnem lehet fogni adót. :-D

Most hirtelen leszigeteltem körbe azt az ominózus közdarabot szigszallaggal, igy picit több jelet kap a rádió, de igy is gagyi az egész. Villamos ismereteim szerint viszont ez elvileg lehetetlen, mert a külső rész kéne ahhoz hogy letesteljen rendesen, tehát akkor kéne jobb jelet kapnia a rádiónak. Pffff. Szóval vannak érdekességek."

és nem gyári rádió

de az erősítőt még bemérem, hátha szereléskor kivágtam, bár az antennakábelhez nem nyúltam

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eladó egy teljesen új, még soha be nem épített vagy kipróbált Pioneer TS-Q172C Opel specifikus minőségi hangszórószett, számlával, még 2 év 11 hónap a garanciával. Magamnak vettem, de az élet közbeszólt, autómat (Astra G) el kell adnom. Egy volt kollégámnak is ilyen volt, ég és föld a különbség mind minőségben, mind teljesítményben a gyári 15 wattos papírhangszóróhoz képest, én is ezért vettem ilyet. Aki nem ismerné, kimondottan Opelekhez gyártja a Pioneer, teljesen csereszabatos a gyári hangszórókkal, fúrás - faragás nélkül illeszkedik a kialakított helyre, egy óra alatt egyszerűen, könnyen beszerelhető. Ami még nagy különbség a gyárihoz képest, ebben van hangváltó is (beépítve a magas hangszóró vezetékébe és a mélyközép házába). A gyári fejegységekkel is nagyon szépen szól, de egy kisebb 50 Watt RMS körüli erősítővel vagy modernebb fejegységgel (ami tud 40-50 Watt zeneit, ez kb. 20-25 Watt RMS-nek felel meg) még lehet fokozni. Mellékelve van az összes lent felsorolt autótípushoz beszerelési útmutató ábrákkal, hogyan kell az ajtókárpitot leszedni és mit hogyan kell beépíteni.

A technikai adatok:

TS-Q172C

2 utas komponens szett, 17 cm-es KEVLAR kónuszos mélysugárzó, egybeöntött alumínium ház, front szerelésű neodium mágnes, 25 mm-es lágydóm magassugárzó neodium mágnessel, Kompatibilitás szinte az összes jelenlegi OPEL modellel: Astra, Corsa, Meriva, Signum, Tigra Twin Top, Vectra, Zafira (hátsó ajtóba csak Signum 2003/9- és Vectra 2002/3-tól gyártott modellekbe szerelhető)

Frekvencia átvitel 35 - 28.000 Hz

Érzékenység (1W/1m) 89 dB

Maximális terhelhetőség: 220 W

Folyamatos terhelhetőség:50 W

Astra 1997/10 - 2003/12

Astra 2004/01 -

Corsa 2000/10 -

Meriva 2002/10 -

Signum 2003/09 - (hátsó ajtóba is jó)

Tigra Twin Top 2004/06 -

Vectra 1995/09 - 2002/02

Vectra 2002/03 - (hátsó ajtóba is jó)

Zafira 1999/03 - 2005/07

Zafira 2005/08 -

Képek a következő linken: http://eladohazpilisen.uw.hu/

Én 1 hónapja 34.990-ért vettem. Jelenleg 33.313-ért látom a legjobb áron (http://www.argep.hu/product_560108.html). A kérdéseket megelőzendő, a google-ba beírva kihozott www.briver.hu nevű webáruház 2007 óta halott, az ott látható 2007 júniusi ár érvénytelen, telefonra, email-re nem reagálnak.

Irányár: 29.000 Ft

E-mail: nemethzs@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Technikai tanácsra lenne szükségem.

Tervezek venni egy fejegységet, (ezt néztem ki:JVC kd-r711e) a lényeg nekem az, hogy USB és Bluetooth is legyen rajta. A hátsó gyári hangszóróim elég gyérül szólnak, azt mindenképpen le akarnám még cserélni. Összesen kb 70.000-et akarok rászánni (a fejegység 40-45e körül van, így a hangszórókra marad 25-30ezer.) Kérdésem az lenne, hogy milyen hangszórót érdemes venni bele, ill. -mivel ennyiből túl nagy minőséget nem várhat az ember- gondoltam, hogy a gyári csipogógat talán benne lehetne hagyni. Az elsőkkel nagyjából meg vagyok elégedve, bár azok is szólhatnának szebben. Ha valakinek van valami okos ötlete, azt megköszönném! De, ha valakinek van fejegységgel kapcsolatban is jobb ötlete, azt is szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.