Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Nem, hátul 130-as van benne.

Azonban arra is figyelj, hogy mekkora a mélysége, különben nagy eséllyel szükséged lesz kiemelő keretre is.

Szerintem egyébként felesleges hátulra, nekem gyárilag van benne és nem ad hozzá akkorát az élményhez,hogy onnan is szól.

Ha meg komoly cuccot akarsz betenni, akkor kezdheted azzal, hogy át lehet kábelezni az egészet.

Ezt kifejtenéd hogy miért gondolod így? És akkor azonos méretűek elől és hátul is a hangszórók?
Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd hogy miért gondolod így? És akkor azonos méretűek elől és hátul is a hangszórók?

Saját tapasztnyalat. Vérszegény lesz tőle a hangzás.

Kivéve ha leszigeteled és rezgéscsillapítózod az ajtót, akkor kitűnő lehet egy jó szettel.

Kiemelőgyűrűbe beleba..om, az olyan mekk-es megoldás, az eredménye is az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő:

VDO CDR 500 le van kódolva, próbáltam AS+bekapcsolás, hogy előjöjjön a 10 SAFE felírat, próbáltam így is várni 10percet, aztán kikapcsoltam majd megint AS+bekapcs, de semmi.

simán ha bekapcsolom akkor kiírja hogy SAFE, így várjak 10percet?

Vagy mennyit kell várnom? már kezd zavarni, hogy van de még se :-((

Valahogy sehogy sem akarja előhozni a _ _ _ _ vonalakat, hogy beírhassam a kódot.

Mi lehet a baj? mit csinálok rosszul?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Igaz, nekem H Astrám van, de nálunk nem nagyon "pezseg" a Zene téma, ezért bemásoltam, gondolom nincs nagy különbség a két modell között ebben:)!

Valaki tud segíteni, hogy a hátsó ajtóba menő csatlakozót hogyan lehet szétszedni?

http://kepfeltoltes.hu/101215/F_C3_A9nyk_C...ltoltes.hu_.jpg (esetleg egy berajzolás jó lenne, hogy mit kell rajta benyomni, elforgatni: eltörni nem akarom)...

Szeretnék hátra hangszórót rakni, azt tudom (korábban ebben a témában írtátok) hogy a hátsó ajtóig el van vezetve a kábel és ebben a kötegben van egy fémtüskés végű csatlakozó, amin megtalálható a hátsó hangszóróhoz menő jel is...

Az a baj, hogy mivel az enyém eredetileg kazettás volt (CC20-hoz csak elöl csak két mélyközép volt), így a hangszórókábel nem járt hozzá a hátsó ajtóba...

Szerintetek, ezt a kábelt lehet kapni bontóban, vagy vagy helyettesíthető valami más kábellel is...

Koax, vagy sima mélyközép menjen hátra szerintetek?

Köszönöm:)

Levente

Link to comment
Megosztás:

Igaz, nekem H Astrám van, de nálunk nem nagyon "pezseg" a Zene téma, ezért bemásoltam, gondolom nincs nagy különbség a két modell között ebben:)!

Valaki tud segíteni, hogy a hátsó ajtóba menő csatlakozót hogyan lehet szétszedni?

http://kepfeltoltes.hu/101215/F_C3_A9nyk_C...ltoltes.hu_.jpg (esetleg egy berajzolás jó lenne, hogy mit kell rajta benyomni, elforgatni: eltörni nem akarom)...

Szeretnék hátra hangszórót rakni, azt tudom (korábban ebben a témában írtátok) hogy a hátsó ajtóig el van vezetve a kábel és ebben a kötegben van egy fémtüskés végű csatlakozó, amin megtalálható a hátsó hangszóróhoz menő jel is...

Az a baj, hogy mivel az enyém eredetileg kazettás volt (CC20-hoz csak elöl csak két mélyközép volt), így a hangszórókábel nem járt hozzá a hátsó ajtóba...

Szerintetek, ezt a kábelt lehet kapni bontóban, vagy vagy helyettesíthető valami más kábellel is...

Koax, vagy sima mélyközép menjen hátra szerintetek?

Köszönöm:)

Levente

a képet töltsd fel újra, mert így nem nyerő a link

első ajtóba komponens szett, a hátsóba csak koax

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/101215/F_C3_A9nyk_C...ltoltes.hu_.jpg

Remélem mostmár jó lesz:)

Elől komponens van, ilyen: http://www.briver.hu/termekek/auto_hi-fi/h...arzo_szett.html

Gyári fejről (Blau CD30mp3), meg gyári kábelekkel, de sokkal jobbak, mint a gyári hszórók és nekem elég is:)...

Köszi!

a képet töltsd fel újra, mert így nem nyerő a link

első ajtóba komponens szett, a hátsóba csak koax

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/101215/F_C3_A9nyk_C...ltoltes.hu_.jpg

Remélem mostmár jó lesz:)

Elől komponens van, ilyen: http://www.briver.hu/termekek/auto_hi-fi/h...arzo_szett.html

Gyári fejről (Blau CD30mp3), meg gyári kábelekkel, de sokkal jobbak, mint a gyári hszórók és nekem elég is:)...

Köszi!

A kék izét be kell nyomni (kábel hossztengelyével párhuzamosan), utána kijön belőle a szürke izé. A kék izé pöckeit keresd meg és segítsél nekik csavarhúzóval.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, én eddig a kék izét, pont kifele akartam húzni... :lol:, aztán inkább nem erőltettem:)...

A benne lévő csatlakozóról az általam leírt dolgok helyesek (korábban olvastam valahol itt...)?

A kék izét be kell nyomni (kábel hossztengelyével párhuzamosan), utána kijön belőle a szürke izé. A kék izé pöckeit keresd meg és segítsél nekik csavarhúzóval.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, én eddig a kék izét, pont kifele akartam húzni... :lol:, aztán inkább nem erőltettem:)...

A benne lévő csatlakozóról az általam leírt dolgok helyesek (korábban olvastam valahol itt...)?

A vezetékek eddig a csatiig megvannak akkor nem nagy cucc. Az ajtóban lévő kábelkötegben nem hiszem, hogy benne lesz, ne is reménykedj, mert fityegő csatikat nem nagyon hagynak olyan helyen, ahol baja lehet, és itt az ablakemelő mechanika csúnya dolgokat tud művelni vele. Bontóban biztosan kapsz olyan kábelköteget, amiben az van, ami neked kell. Meg lehet oldani úgy is, hogy szerzel valahonnan csak pineket a csatiba, de akkor a hangszóróhoz is kell.

Szerezz be egy TIS-t és akkor abban benne lesz, hogy pontosan melyik vezetékre kell rácsatlakoznod.

Az a komponens koaxos témakörről fogalmam sincs, azt a részt én nem értem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, én eddig a kék izét, pont kifele akartam húzni... :lol:, aztán inkább nem erőltettem:)...

A benne lévő csatlakozóról az általam leírt dolgok helyesek (korábban olvastam valahol itt...)?

A pioneer mellé én csak pio-t raknék, ugyan abból a szériából (azonos gyártó azonos terméke)

A csatinak a középső sorának a két szélső szálában megy a hang.

Vagy kábelt veszel az ajtóba csatival (ami nem lesz könnyű/olcsó) vagy egyszerűen az ajtóban lévő csatit átfúrod egy 5-ös fúróval és áthúzol egy kábelt az ajtóban a hangfalig.

Link to comment
Megosztás:

A vezetékek eddig a csatiig megvannak akkor nem nagy cucc. Az ajtóban lévő kábelkötegben nem hiszem, hogy benne lesz, ne is reménykedj, mert fityegő csatikat nem nagyon hagynak olyan helyen, ahol baja lehet, és itt az ablakemelő mechanika csúnya dolgokat tud művelni vele. Bontóban biztosan kapsz olyan kábelköteget, amiben az van, ami neked kell. Meg lehet oldani úgy is, hogy szerzel valahonnan csak pineket a csatiba, de akkor a hangszóróhoz is kell.

az első ajtókban viszont benne van a csipogó kábele, akkor is, ha csipogó nincs is benne

én inkább azt mondanám, hogy nem rakják bele, mert így spórolnak

Link to comment
Megosztás:

A pioneer mellé én csak pio-t raknék, ugyan abból a szériából (azonos gyártó azonos terméke)

A csatinak a középső sorának a két szélső szálában megy a hang.

Vagy kábelt veszel az ajtóba csatival (ami nem lesz könnyű/olcsó) vagy egyszerűen az ajtóban lévő csatit átfúrod egy 5-ös fúróval és áthúzol egy kábelt az ajtóban a hangfalig.

Köszönöm a válaszaitokat:), Elöl minden rendben volt a cserével (még nyáron csináltam), aztán azért kérdeztelek titeket, mert hátul nem találtam benne kábelt (csak a kp-zárat) a csatlakozót meg ugye, nem tudtam szétszedni így nem tudtam folytatni:)...

Holnap szétszedem őket, aztán lehet hogy ezzel kapcsolatban "vagy egyszerűen az ajtóban lévő csatit átfúrod egy 5-ös fúróval és áthúzol egy kábelt az ajtóban a hangfalig" kérdezek még...

amúgy ezt néztem ki hátulra ár/értékben jónak tűnik!:lol: http://www.briver.hu/termekek/auto_hi-fi/h..._hangszoro.html

Levente

Link to comment
Megosztás:

A pioneer mellé én csak pio-t raknék, ugyan abból a szériából (azonos gyártó azonos terméke)

A csatinak a középső sorának a két szélső szálában megy a hang.

Vagy kábelt veszel az ajtóba csatival (ami nem lesz könnyű/olcsó) vagy egyszerűen az ajtóban lévő csatit átfúrod egy 5-ös fúróval és áthúzol egy kábelt az ajtóban a hangfalig.

Ez már kókányolás kategória, most komolyan drága a 2000 Ft az ajtókábelért. Ha sok, akkor csak pint kell bele szerezni, fillérekért azt is bontóból.

az első ajtókban viszont benne van a csipogó kábele, akkor is, ha csipogó nincs is benne

én inkább azt mondanám, hogy nem rakják bele, mert így spórolnak

Az nem éppen veszélyeztetett hely. Oda sohasem jut fel egy mozgó ablakemelő, amibe beleakadhat, aztán jól leszakítja, beszorítja, szétcincálja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet amatőr kérdés, de mi az a pin?

2000/db? vagy abból mindkettő megvan?:lol: újonnan?

2000/db bontóban a kábelköteg. Nincs jobbos balos, csak felszereltségfüggő. Miket tudsz rádugni: elektromos ablak, központi zár, hangszórók és ezek mindenféle kombinációja.

Pint általában úgy tudsz venni, hogy komplett csatlakozót veszel és abból kiszeded. Érdemes 5-10 cm vezetéket is kérni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

2000/db bontóban a kábelköteg. Nincs jobbos balos, csak felszereltségfüggő. Miket tudsz rádugni: elektromos ablak, központi zár, hangszórók és ezek mindenféle kombinációja.

Pint általában úgy tudsz venni, hogy komplett csatlakozót veszel és abból kiszeded. Érdemes 5-10 cm vezetéket is kérni hozzá.

Közben letöltöttem a TIS-t:)

csatlakoz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Melyik lyukakon jön a zene?:lol:

Az nagy kendácsolás, közvetlenül rákötni a hangszórókábelt, a két csatlakozópontra, az lenne a fúrós módszer amit törvényenkívüli mondott?

Vagy úgy rosszabb lenne a jelátvitel?

Link to comment
Megosztás:

Ez már kókányolás kategória, most komolyan drága a 2000 Ft az ajtókábelért. Ha sok, akkor csak pint kell bele szerezni, fillérekért azt is bontóból.

Az nem éppen veszélyeztetett hely. Oda sohasem jut fel egy mozgó ablakemelő, amibe beleakadhat, aztán jól leszakítja, beszorítja, szétcincálja. :lol:

kokányolás vagy sem, én 2 hónapig kerestem kábelköteget bontóban, de sehol nem volt

az első ablak nem veszélyeztetett?

nekem a csipogó kábel át volt hurkolva a külső tükör állítókallantyúján és le volt gyorskötözőzve az ajtóhoz (és ha nincs lefixálva akkor szerintem beakadhat az ablakba)

ugyan ezt meg tudták volna tenni a hátsó ajtónál is, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.