Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Mivel még nem szedtem ki G Astrában rádiót, nem tudom milyen hátul, ezért kérdezek előbb.

A helyzet, hogy van egy MNC Eternal fejegységem, de nincs meg hozzá a beépítőkeret. Be lehet rögzíteni a hátulján lévő központosító csavarral? Tehát van a kocsiban támaszcsík hozzá?

Tudom, meg kell nézni, de ha hozzákezdek, jobb lenne előre tudni. :w00t:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

VDO CDR500 fejegységem van, és sehogy sem tudom beadni a kódot neki. Azt tudom, hogy úgy kell, hogy kikapocsolt állapotban gyújtást ráadni, majd AS gombot nyomva tartva bekapcs, de nekem nem csippan, és nem adja be a kódbeütési lehetőséget. Ahogy megnyomom az AS-t kiírja, hogy 7 SAFE és ennyi, tovább semmi. mi lehet a problémára a megoldás?

Köszi!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Még 7 lehetőséged van a helyes kód beírására. Várakozási idő kb 10 perc, ami minden egyes hibás kód beadásával nő...

Köszi!

A 7 próbálkozás nem változik, mert egyszerűen nem tudok eljutni valamiért a kódbeírásig. Pár hete belefolyt egy kis klímatisztító a fejegységbe azóta még olyan érdekességet is produkál, hogy kulcskihúzásra nem kapcsol ki a rádió csak manuális kikapcsolásra. Lehet ez a rendelleneség is bezavar, hogy képtelen vagyok beírni a kódot?

Link to comment
Megosztás:

Azt a 10 perc várakozási időt ráadott gyújtással(!) és bekapcsolt rádióval kell ám végigvárni!

Mivel klimaisztító befolyása miatt nem feszültségmentesedik a fejegységem ( kulcs kivételekor seem kapcsol ki) így már megcsináltam azt, hogy bekapcsolva hagytam a rádiót több, mint 1 órát, de semmi..

Link to comment
Megosztás:

Először: klíma tisztítás, azután ahova belefolyt tisztítása!

Ezek a "tisztító" szerek elég erős maró, oldó hatásúak.

Nem sok jót tesz, a rádiónak, ha belefolyik.

Lehetőség szerint minél hamarabb tisztíttasd ki! (rádiót)

Igazából nem tudom, hogy konkrétan bellefolyt-e a fejegyégbe csak a vezetékkötegén éreztem,hogy nedves. Akkor az volt a tünete, hogy kiírta, a kijelzőn, hogy MESSAGE és nem szólt a rádió. Pár napra rá, vélhetően kiszáradt és csak az a tünet maradt, fent, hogy kulcs kihúzásra nem feszültségmentesedik és szól ugyanúgy tovább. Mondjuk ez is felettébb érdekes, mert elvileg a slusszkulcs elveszi az áramot, akkor nem tudom hogy szólhat tovább...

Sajnos még mindig csak vesződök a kódbeírással, sehogy sem akarja az igazságot.. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astrámban Cd30 lejátszó van, ami sikeresen benyelt egy cd-t és semmi esetre sem szeretné azt kiadni magából... :) Esetleg van vkinek vmi jó ötlete, hogy hogyan lehetne kiszedni belőle?

Köszi!

Szia!

CD meghalytóknál szokott lenni egy vészniytó. Ez egy kis lyuk a lejátszó elején, esetleg az előlap alatt amit tűvel kell benyomni, és akkor kilöki a cd-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagyjából visszaolvasgattam, azonban az én problémámra nem találtam választ sehol (vagy csak béna vagyok). Gyári CDR500-as cd-s rádió van az Astrámbam. Ha beteszek egy cd-t hangos "kerregő/kerepelő" hangot ad amíg be nem olvassa. Ha pl. van bent cd, de rádiót hallgatok és úgy állítom le az autót akkor is ugyanezt játsza el, ami elég bosszantó és zavaró. Gondolom, hogy az olvasófejjel lehet a probléma, de egyáltalán nem értek hozzá mit is lehetne tenni. Egyáltalán valaki tapasztalt már ilyet? Javítható ez nem túl drágán valahogy? Köszönöm előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagyjából visszaolvasgattam, azonban az én problémámra nem találtam választ sehol (vagy csak béna vagyok). Gyári CDR500-as cd-s rádió van az Astrámbam. Ha beteszek egy cd-t hangos "kerregő/kerepelő" hangot ad amíg be nem olvassa. Ha pl. van bent cd, de rádiót hallgatok és úgy állítom le az autót akkor is ugyanezt játsza el, ami elég bosszantó és zavaró. Gondolom, hogy az olvasófejjel lehet a probléma, de egyáltalán nem értek hozzá mit is lehetne tenni. Egyáltalán valaki tapasztalt már ilyet? Javítható ez nem túl drágán valahogy? Köszönöm előre is a válaszokat.

Ha nem sikerül dűlőre jutnom a kódbeírással, lesz egy ilyen fejegységem olcsón, amibe a cd lejátszó rész hibátlan csak át kell rakni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok eléggé a témában, és tanácsot, javaslatot szeretnék kérni.

Astra G (2000 jún, Caravan). Jelenleg egy 300as (azt hiszem ez a modell) van bent. A középkonzolon lévő kijelzőn látom az rádiós információkat (aminek örülök), viszont a kormányról nem tudom vezérelni.

Kérdezném, létezik-e olyan bármilyen modell, ami teljesíti az alábbiakat:

- Középkonzolon lévő kijelzőre kiírja a rádió által sugárzott infókat. (nem tudom, hogy ennek mi a pontos neve)

- Kormányról tudom vezérelni.

- SD kártyát, vagy USB forrást fogad.

A gyári hangszórokkal szeretném használni, gyakorlatilag legjobb lenne, ha csak magnót kellene cserélnem, és mennének a dolgok. Tudtok valamit javasolni? Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok eléggé a témában, és tanácsot, javaslatot szeretnék kérni.

Astra G (2000 jún, Caravan). Jelenleg egy 300as (azt hiszem ez a modell) van bent. A középkonzolon lévő kijelzőn látom az rádiós információkat (aminek örülök), viszont a kormányról nem tudom vezérelni.

Kérdezném, létezik-e olyan bármilyen modell, ami teljesíti az alábbiakat:

- Középkonzolon lévő kijelzőre kiírja a rádió által sugárzott infókat. (nem tudom, hogy ennek mi a pontos neve)

- Kormányról tudom vezérelni.

- SD kártyát, vagy USB forrást fogad.

A gyári hangszórokkal szeretném használni, gyakorlatilag legjobb lenne, ha csak magnót kellene cserélnem, és mennének a dolgok. Tudtok valamit javasolni? Köszönöm szépen!

Sajnos átalakítás nélkül nem fogsz tudni ilyet. Szerintem. Talán egy VDO CD441 XED fejegység lenne a legjobb, az CD-ről tud mp3-at, de usb azon sincs. (Ha jól tudom) Viszont a gyári központi kijelzőt és multikormányt is kezeli, valamint a cd-tárat is.

Én is ilyet szeretnék, de nem nagyon találok sehol.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos átalakítás nélkül nem fogsz tudni ilyet. Szerintem. Talán egy VDO CD441 XED fejegység lenne a legjobb, az CD-ről tud mp3-at, de usb azon sincs. (Ha jól tudom) Viszont a gyári központi kijelzőt és multikormányt is kezeli, valamint a cd-tárat is.

Én is ilyet szeretnék, de nem nagyon találok sehol.

Köszi! Igen, sajnos én is ettől féltem, hogy nincs ilyen, vagy nagyon ritka. Esetleg ha a kijelzőtől eltekintünk, akkor kormányvezérlés + sdkártya/usb ? Esetleg valami ilyesmi kütyü? (Jól sejtem, hogy ugye a kijelzőn az óra attól még meg fog jelenni, igaz?)

Link to comment
Megosztás:

A gyári multikormánnyal nem fog működni semmilyen fejegység, csak a gyáriak.(Amit az előbb írtam, az is "gyári", csak éppen utángyártott, a VDO dobta piacra, a gyáriakat is ők gyártották.)

Úgyhogy bármilyen fejegységet tehetsz bele, mert a kormányvezérlésről mindenképp lemondhatsz. A kijelzőn pedig semmi nem lesz, csak az óra+hőmérséklet, de ha leprogramoztatod, akkor még a dátum is.

Bár valahol találtam mp3 lejátszót, amit a gyári CD-tárra lehet dugni, de horribilis árra emlékszem.

(Bocsi, szerkesztek, nem telik új hozzászólásra. :icon1: )

Megtaláltam, itt a link:

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=428

Link to comment
Megosztás:

Helló!
"A gyári multikormánnyal nem fog működni semmilyen fejegység" -Ez igaz is lehet,ha viszont beraksz közé egy autó-fejegység specifikus adaptert,akkor már egészen más a helyzet!Szóval ki kell nézni a fejegységet,pl.:Blaupunkt Toronto Bt 410,kb.:30000.Ft /ez USB-s,SD-s és még Bluetooth-os is/ és venni kell egy OPEL-BLAUPUNKT multikormány interfacet /kb.:11000.Ft/ és már is műxik a dolog,szóval csak pénztárca kérdése!Ahhoz,hogy a kijelzőn megjelenjen a dátum ,a TID-nél/MID-nél meg kell szakítani egy vezetéket,ott a legegyszerűbb,hogy az antennaerősítő továbbra is kapjon tápot!

Üdv.:bátyus

Link to comment
Megosztás:

Helló!

"A gyári multikormánnyal nem fog működni semmilyen fejegység" -Ez igaz is lehet,ha viszont beraksz közé egy autó-fejegység specifikus adaptert,akkor már egészen más a helyzet!Szóval ki kell nézni a fejegységet,pl.:Blaupunkt Toronto Bt 410,kb.:30000.Ft és venni kell egy OPEL-BLAUPUNKT multikormány interfacet /kb.:11000.Ft/ és már is műxik a dolog,szóval csak pénztárca kérdése!Ahhoz,hogy a kijelzőn megjelenjen a dátum ,a TID-nél/MID-nél meg kell szakítani egy vezetéket,ott a legegyszerűbb,hogy az antennaerősítő továbbra is kapjon tápot!

Üdv.:bátyus

Igen, tényleg. Erről az interfaceről megfeledkeztem, valószínűleg, mert ahhoz képest nagyon drága, legalábbis nekem. A vezetékelvágást meg senkinek sem szeretném javasolni, mert macerásabb visszaállítani az eredeti állapotot egy esetleges eladáskor. Persze olcsó megoldás. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A gyári csipogó helyére mit raktál?

Elöl így néz ki: http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1341140725.jpg

Hátul nem fért be a gyári helyre, így alá raktam a kárpitba. Arról nincs képem.

Első szett: http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/t:4027/jbl-gto6508c

Hátsó:http://autohifioutlet.hu/termekek/hangszoro---melysugarzo/hangszoro-szett-komponens/t:4025/jbl-gto508c

Szépen szólnak. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.