Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Tenni akarok bele, csak úgy kíváncsi voltam az átmérőre! :D

De én is mindenképpen gyárit akarok belerakni :)

http://img89.imageshack.us/img89/52/kp0242.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/5835/kp0243.jpg

A jobb oldali az első, a másik a hátsó. Mindkettő átmérője 37mm. Talán az első kicsit vastagabb. Amiben szerintem különböznek, az a frekvenciaváltó dióda. Ugyanis nem mindegy hogy milyen mélyközép hangszóróval párosítod össze. Vagyis az első 16 centis hangszóró tulajdonságai mások mind a hátsó 13 centisé, így más a hozzá tartozó frekvenciaváltó is, ami a magas hangszóróra van forrasztva. Vagyis én nem cserélném össze őket, mert nem fog jól szólni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

.......

Szépen szólnak. :icon1:

JBL-t nem ismerem. Nem olcsók, biztosan megérnek ennyit? Én is cserélem a hangszórókat hamarosan.

---------------------

Feldobom, hátha érdekel valakit Pioneer(TS-WX303) subláda, passzív. 250/1200W, 30cm-es. 38000Ft-ért vettem anno, 2 héttel utána nem várt dolog történt és az autó eladásra került, így ki kellett szerelnem a hangcuccot. A mély ládát garantáltan nem használtam 3 órát sem, makulátlan, szépen szól. G astrába nem akarom beépíteni, így kihasználatlan. Ha valakit érdekel írjon privátba. Mivel szinte új és nem sürgős eladnom, csak megfelelő ajánlat esetén adom oda.

Link to comment
Megosztás:

JBL-t nem ismerem. Nem olcsók, biztosan megérnek ennyit? Én is cserélem a hangszórókat hamarosan.

Nem olcsó. Ez relatív. Nem hallottam ugyan még Focalt szólni, de megkockáztatom, hogy 15-ször nem jobb mint a JBL.

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=2&AKAT=44&TID=13073&TN=Focal%20165%20W-RC,%20165WRC,%20165W-RC%20utopia%20Szett%20-%2016cm%20-%20Autos%20Hangszoro

Még egy normálisabb fejegységet kell vennem, akkor tudom majd igazán jól beállítani a rendszert. Aztán akárkit szívesen látok egy kis zenehallgatásra.

Link to comment
Megosztás:

Én kíváncsi lennék a rendszeredre, budapesti vagy? Nem zavaró, hogy hátulról is szól? Erősítőd mélyládád van?

Nem olcsó. Ez relatív. Nem hallottam ugyan még Focalt szólni, de megkockáztatom, hogy 15-ször nem jobb mint a JBL.

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=2&AKAT=44&TID=13073&TN=Focal%20165%20W-RC,%20165WRC,%20165W-RC%20utopia%20Szett%20-%2016cm%20-%20Autos%20Hangszoro

Még egy normálisabb fejegységet kell vennem, akkor tudom majd igazán jól beállítani a rendszert. Aztán akárkit szívesen látok egy kis zenehallgatásra.

Link to comment
Megosztás:

Milyen a gyári rádiód, csak nem egy CDR500? Ha esetleg megválnál tőle engem lehet érdekelne! :)

Nem olcsó. Ez relatív. Nem hallottam ugyan még Focalt szólni, de megkockáztatom, hogy 15-ször nem jobb mint a JBL.

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=2&AKAT=44&TID=13073&TN=Focal%20165%20W-RC,%20165WRC,%20165W-RC%20utopia%20Szett%20-%2016cm%20-%20Autos%20Hangszoro

Még egy normálisabb fejegységet kell vennem, akkor tudom majd igazán jól beállítani a rendszert. Aztán akárkit szívesen látok egy kis zenehallgatásra.

Link to comment
Megosztás:

Én kíváncsi lennék a rendszeredre, budapesti vagy? Nem zavaró, hogy hátulról is szól? Erősítőd mélyládád van?

Tatabányai vagyok. Nekem kell hogy hátulról is szóljon, a térhatás miatt. A lakásban is négy hangfalam van a négy sarokban, és sokkal jobb mintha kettő lenne. Van mélyládám a kocsiban természetesen, egy JBL CS 1204B amit egy GT5-ös kétcsatornás erősítő hajt hídba kötve. A többi hangszóróhoz még nincs erősítőm, először kell egy olyan fejegység, amin van két pár RCA. Aztán meglátom hogy kell-e (illetve hogy akarom-e) tovább fejleszteni a hifit. Amit kinéztem: Pioneer DEH-2500 vagy 3500. Ezeken van alul és felülvágó szűrő, ötcsatornás equalizer, külön vezérli a subot, stb. Vagyis le tudom vágni a hangszórókról a túl mély hangokat, amit már nem adnak ki tisztán. Lehet hogy nem lesz szükségem még egy erősítőre.

A gyári magnóm nincs meg, már nem is azzal vettem az autót.

Link to comment
Megosztás:

Nem olcsó. Ez relatív. Nem hallottam ugyan még Focalt szólni, de megkockáztatom, hogy 15-ször nem jobb mint a JBL.

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&FKAT=2&AKAT=44&TID=13073&TN=Focal 165 W-RC, 165WRC, 165W-RC utopia Szett - 16cm - Autos Hangszoro

Még egy normálisabb fejegységet kell vennem, akkor tudom majd igazán jól beállítani a rendszert. Aztán akárkit szívesen látok egy kis zenehallgatásra.

Egyszer hallottam Focal technikát szólni. Az tény, hogy k...a jól szól, de azért annyira nem, amennyivel többe kerül.

-----------------

Igazából a jelenlegi hangcuccal különösebb bajom nincsen, tűrhetően szól, ahhoz képest, hogy csak a fejegység hajtja a hangszórókat külső erősítő nélkül. Valamivel több mélyet szeretnék, de ezért nem fogok erősítőt berakni, több ok miatt. Valószínűleg valami ilyesmi lesz a megoldás >KLIKK<

Link to comment
Megosztás:

Tatabányai vagyok. Nekem kell hogy hátulról is szóljon, a térhatás miatt. A lakásban is négy hangfalam van a négy sarokban, és sokkal jobb mintha kettő lenne. Van mélyládám a kocsiban természetesen, egy JBL CS 1204B amit egy GT5-ös kétcsatornás erősítő hajt hídba kötve. A többi hangszóróhoz még nincs erősítőm, először kell egy olyan fejegység, amin van két pár RCA. Aztán meglátom hogy kell-e (illetve hogy akarom-e) tovább fejleszteni a hifit. Amit kinéztem: Pioneer DEH-2500 vagy 3500. Ezeken van alul és felülvágó szűrő, ötcsatornás equalizer, külön vezérli a subot, stb. Vagyis le tudom vágni a hangszórókról a túl mély hangokat, amit már nem adnak ki tisztán. Lehet hogy nem lesz szükségem még egy erősítőre.

A gyári magnóm nincs meg, már nem is azzal vettem az autót.

Engem zavar, ha hátulról is hallom a zenét. Hamarosan én is rádió csere elött állok, a PIo-kat eddig nem nagyon nézegettem, én inkább egy Alpine-t szeretnék borostyán megvilágítással ami megy a műszerfalhoz. De most elgondolkozom a DEH-3500-on :)Most egy Kenwood-om van, de ez is 8 éves és haldoklik benne a CD mechanika. Elöl egy Hertz szettem van, de nekem ez nem igazán jön be. A magasai nagyon visszafogottak. Elötte egy Macaudio volt. Most egy DLS RS6-on gondolkozom, hallottam egy másik autóban, gyönyörű tiszta, igazán valósághű hangja van. Mélynyomóm nekem is van egy Macaudio Mac Fire 300-as alumembrános zárt láda, Z2100-as erősítővel. Ez a párosítás viszont nagyon bejött, már 8 éve ezt használom! Mindennek az alapja egy 74Ah akksi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Vettem egy auto erositot, de mivel teljesen amator vagyok nem tudom hogy kossem be. Megvan, hogy hova tegyem a +12v-t. Megvan, hogy hopva dugjam a fejegyseg vezeteket, tudom hova kell kotni a testet csak nem tudom hogy honnan kell venni( kasztnihozvagy nemt tudom). Melynyomoval szeretnem hasznalni es nem tudom hogy kell rakotni.

Melyk szalat kell elvezetni a fejegysegtol az erositoig?

A tuzfalon holl huzzam at a 12v-ot?

Mire kell az RCA kimenet?

Es vegul, azt sem tudom, hogy kossem ugy , hogy mennyen a gyari hangszoro.

Bocsa hulye kerdesekert de teljesen amator vagyok ilyen teren.

Ja es az egeszet ugy kellene megoldani, hogy ne egessek le semmit:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vettem egy auto erositot, de mivel teljesen amator vagyok nem tudom hogy kossem be. Megvan, hogy hova tegyem a +12v-t. Megvan, hogy hopva dugjam a fejegyseg vezeteket, tudom hova kell kotni a testet csak nem tudom hogy honnan kell venni( kasztnihozvagy nemt tudom). Melynyomoval szeretnem hasznalni es nem tudom hogy kell rakotni.

Melyk szalat kell elvezetni a fejegysegtol az erositoig?

A tuzfalon holl huzzam at a 12v-ot?

Mire kell az RCA kimenet?

Es vegul, azt sem tudom, hogy kossem ugy , hogy mennyen a gyari hangszoro.

Bocsa hulye kerdesekert de teljesen amator vagyok ilyen teren.

Ja es az egeszet ugy kellene megoldani, hogy ne egessek le semmit:)

Szia! Tisztázzunk néhány dolgot. Milyen erősítőt vettél? Hány csatornás? Mennyi a teljesítménye? Mit akarsz rákötni?

A gyári hangszórókat? Azt nem kéne. Szerintem csak a ládát. Aztán ha lesznek komolyabb hangszóróid, azt rákötheted.

Milyen a fejegység? Milyen a mélynyomó? Írj pontos megnevezést, vagy linkelj képet.

És semmi képpen ne állj még neki, mert szerintem nem vagy tisztában a bekötéssel sem. A fejegységet az RCA kábel köti össze az erősítővel. Ezen kívül kell még egy jelkábel a magnótól, egy test valahonnan közelről, egy tápkábel az akksiról.

Az erősítőtől pedig + és - kábelek a hangszóró(k) hoz. Ehhez kell egy kábelszettet venned, amiben minden benne van.

A lényeg: milyen a láda, az erősítő? Ezt kéne pontosan tudni. És a fejegység is érdekelne. Ha ez megvan, összehozzuk valahogy amit lehet.

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti cdr 500-as fejegysegel szeretnem hasznalni. Melynyomotma fogok venni. Az erosito egy target t-500400w-os

Sajnos az erősítőt nem tudtam beazonosítani. Képet nem tudnál esetleg felrakni róla? A CDR 500-on szerintem nincs RCA, ezért nem lehet rá erősítőt csatlakoztatni.

Azt tanácsolnám, ha egy rendes hifit szeretnél, és van rá anyagi fedezet, vegyél egy 4X50W-os fejegységet, amin van legalább egy pár RCA (Nekem épp van is eladó http://aprod.hu/hirdetes/komplett-autohifi-olcson-opel-astra-g-ID1a5el.html)

Ezen kívül egy 16 centis komponens hangszórószettet az első ajtókba a gyári helyett. És végül a mélyládát az erősítővel.

Csak a ládát kösd az erősítőre. Feltéve ha alkalmas rá. Bízom benne, hogy nem ilyesmi erősítőd van: http://www.ebay.it/itm/MINI-AMPLIFICATORE-PER-AUTO-E-MOTO-BARCA-500W-2-CANALI-SPF-MA-150-USB-12V-AUX-/130920948695?pt=Amplificatori_car_audio&hash=item1e7b7f23d7#ht_3431wt_954 :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vettem egy auto erositot, de mivel teljesen amator vagyok nem tudom hogy kossem be. Megvan, hogy hova tegyem a +12v-t. Megvan, hogy hopva dugjam a fejegyseg vezeteket, tudom hova kell kotni a testet csak nem tudom hogy honnan kell venni( kasztnihozvagy nemt tudom). Melynyomoval szeretnem hasznalni es nem tudom hogy kell rakotni.

Melyk szalat kell elvezetni a fejegysegtol az erositoig?

A tuzfalon holl huzzam at a 12v-ot?

Mire kell az RCA kimenet?

Es vegul, azt sem tudom, hogy kossem ugy , hogy mennyen a gyari hangszoro.

Bocsa hulye kerdesekert de teljesen amator vagyok ilyen teren.

Ja es az egeszet ugy kellene megoldani, hogy ne egessek le semmit:)

Jajajj! Javaslom keress valakit (ismerőst bárkit) aki csinált már ilyet és tud segíteni. Ha küldve van az erősítő, akkor nagy áram folyik, nem játék.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello. VEttem ma bontobol egy cdr 500-at. Eddig car 300 volt benne. Hat a kulonbseg eg es fold. Eredetileg is cdr 500-al jott ki csak a viszontelado kiszedte gondolom es kicserelte. A gondom az vele, hogy nem igaan mukodik a hang szabajozo, ha nem lenne multikormany nem is tudnam normalisan hasznalni. Szoval az a kerdesem, hogy lehet ezt javitani valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak! Adva van a kocsimban egy Panasonic fejegység. Az vele a nyűgöm, hogy gyengének érzem a rádióját, pontosabban fogalmazva olyan érzésre, mint amikor egy hordozható rádiósmagnót használunk kihúzott antenna nélkül. A helyi adók jönnek, persze villamos és troli vezetékek zavarnak, de ahogy megyek kifelé az adók körzetéből egyre zajosabb az egész. Tisztára olyan, mintha nem lenne az antenna csatlakozva. A gyári antenna milyen a gépen? Esetleg a gyári rádió erősítős lenne? Sajnos nem tudtam még kivenni a fejegységet, nincs hozzá szerelésem, de valahogy megoldom. Ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak! Adva van a kocsimban egy Panasonic fejegység. Az vele a nyűgöm, hogy gyengének érzem a rádióját, pontosabban fogalmazva olyan érzésre, mint amikor egy hordozható rádiósmagnót használunk kihúzott antenna nélkül. A helyi adók jönnek, persze villamos és troli vezetékek zavarnak, de ahogy megyek kifelé az adók körzetéből egyre zajosabb az egész. Tisztára olyan, mintha nem lenne az antenna csatlakozva. A gyári antenna milyen a gépen? Esetleg a gyári rádió erősítős lenne? Sajnos nem tudtam még kivenni a fejegységet, nincs hozzá szerelésem, de valahogy megoldom. Ötlet esetleg?

szia

vegyél egy ilyet:

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=232525837&pnr=10001&foto=1

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.