Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

51 minutes ago, Davee írta:

Nem ismeri, sima CD30 csak audio CD-t ismer, a CD30MP3 MP3 CD ismer, ha DVD kell akkor DVD90 NAVI!

Fejegységekről infó:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/195/astra_h_fejegysegek

 

Dávid, biztos vagy benne, hogy zenét is tudsz hallgatni a DVD90-nel DVD-ről? Mind a két optika olvassa a DVD-t is, nem csak a navigáció megy DVD-ről?

Nincs kizárva hogy tévedek, nem volt még DVD90Navi-m, de a kezelési útmutató most hogy átfutottam sehol nem ír ilyet. Navigációnál emlegeti a DVD-t, zenehallgatásnál CD-t ír ennél is.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Cserenkov írta:

 

Dávid, biztos vagy benne, hogy zenét is tudsz hallgatni a DVD90-nel DVD-ről? Mind a két optika olvassa a DVD-t is, nem csak a navigáció megy DVD-ről?

Nincs kizárva hogy tévedek, nem volt még DVD90Navi-m, de a kezelési útmutató most hogy átfutottam sehol nem ír ilyet. Navigációnál emlegeti a DVD-t, zenehallgatásnál CD-t ír ennél is.

Igazad van, magam sem tudom miért írtam, először zenében gondolkodtam, utána valamiért már a NAVI tárolón...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek hogy a napokban vettem egy H astrát.CD30 MP3 lejátszó van benne.Ami úgye kezeli az MP3-at CD-ről.

De viszont nekem olyan gondom van hogy megirtam különböző iroprogrammal a lemezt(ISO,Joliet beállitva) és nem minden számot ismer fel.

Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, Eos írta:

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek hogy a napokban vettem egy H astrát.CD30 MP3 lejátszó van benne.Ami úgye kezeli az MP3-at CD-ről.

De viszont nekem olyan gondom van hogy megirtam különböző iroprogrammal a lemezt(ISO,Joliet beállitva) és nem minden számot ismer fel.

Ez mitől lehet?

Kezeli igen, de minden szám amit ráírtál biztos, hogy MP3 formátum és kódolás volt? FLAC-ot, M4A-t nem kezel, meg hasonlóak.

Link to comment
Megosztás:

Igen biztos hogy mp3 vagyis MPEG layer 3...Már kiirtam 8x 16x 32x sebbességgel,de mindig csak ugyanazok a számokat játsza le.Nemtudom hogy mi lehet a baj..Az elöző astrámba (G) nem volt ilyen gondom...

Az a baj hogy probáltam utána járni a hibának de sajna az angol és a német tudásom nem a legjobb...

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted, hogy nem ismeri fel?

Nem játsza le, vagy rosszul írja ki a nevét?

Az ékezeteket nem szereti. GID kijelzőn rosszul jelenít meg olyan címeket, amiben bizonyos hosszú magánhangzók vannak. Lehet nálad egyszerűen átlépi az ilyen számokat, nem?

Link to comment
Megosztás:

Például az első szám elindul lejátsza a következő számok nem szólalnak meg ,csak kiirja az előadó nevét majd egy bizonyos időnként kb 5-10 másodperc után továbblép.Érdekes mert minden zene angol tehát olyan sincs benne hogy esetleg ékezetes betü lenne...

 

Hátha ez segit:

Lejátsza:

 01-bang_la_decks_-_utopia_

06-Mocham, Jeff Noly_-_Je danse (Oriental Vocal Edit)

Nem játsza le:
 01. David Guetta Sun Goes Down

05-Bootyshakerz_-_Down (Radio Edit)

Módosítva : Eos
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Eos írta:

Például az első szám elindul lejátsza a következő számok nem szólalnak meg ,csak kiirja az előadó nevét majd egy bizonyos időnként kb 5-10 másodperc után továbblép.Érdekes mert minden zene angol tehát olyan sincs benne hogy esetleg ékezetes betü lenne...

 

Hátha ez segit:

Lejátsza:

 01-bang_la_decks_-_utopia_

06-Mocham, Jeff Noly_-_Je danse (Oriental Vocal Edit)

Nem játsza le:
 01. David Guetta Sun Goes Down

05-Bootyshakerz_-_Down (Radio Edit)

szia

ki kell venni a lejátszódat és megtisztítani a lézerfejet utána mindent tökéletesen fog olvasni.Nekem a dvd90-es navim cd része csinálta ugyan ezt ,én is próbáltam megírni többféle képpen aztán kitisztítottam a lézerfejet azóta mindent olvas tökéletesen.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Eos írta:

És ha mondjuk veszek egy tisztitó CD-t, azzal ki szabad tisztítani?

 

7 hours ago, kezdőkabriós írta:

Azt a CD behúzós mechanikák nem szeretik, inkább asztali lejátszókhoz használatos.

Anno hama tisztító cd-t vettem (úgy rémlett, elég jó márka ilyen termékeknél) a hifi toronyhoz (hagyományos forgó cd tálcás), amikor ugráltak a számok, illetve volt amit egyáltalán nem játszott, de rosszabb lett tőle, utána már abszolút semmit nem játszott. Végül megoldottam saját technikával: alkoholba itatott zsebkendővel letöröltem a lézer fejet, és már működött is! :)

Link to comment
Megosztás:

36 minutes ago, Eos írta:

De gondolom ehez ki kell szednem az egész lejátszót?

Igen ki kell szedni, melyik változat van a 6 vagy 9 gombos fejegység? 6 gombosból könnyű kiszedni a lemezmeghajtót, felül fogja 4 csavar, a 9 gombosból macerásabb!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 06. at 19:37, Eos írta:

Például az első szám elindul lejátsza a következő számok nem szólalnak meg ,csak kiirja az előadó nevét majd egy bizonyos időnként kb 5-10 másodperc után továbblép.Érdekes mert minden zene angol tehát olyan sincs benne hogy esetleg ékezetes betü lenne...

 

Hátha ez segit:

Lejátsza:

 01-bang_la_decks_-_utopia_

06-Mocham, Jeff Noly_-_Je danse (Oriental Vocal Edit)

Nem játsza le:
 01. David Guetta Sun Goes Down

05-Bootyshakerz_-_Down (Radio Edit)

Szia. Amit lejátszik, azt végig lejátssza? Mert van ennek egy olyan funkciója, hogy "bemutató", azaz egy darabot lejátszik a zenéből, és lép tovább.....

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Bat83 írta:

Sziasztok!

Olyan kábelt keresek aminek az egyik vége aux a másik pedig usb. Zene hallgatáshoz keresem, kiváltani a cd-t.

Valakinek ötlet? :)

Szia,

 

Szerintem ez nem megoldás.Attól,hogy az aux kábel másik vége usb,attól még egy pendrive-ról nem fogsz tudni zenét lejátszani,mert a pendrive nem egy aktív eszköz,az csak tárolja a zenét,nem pedig lejátsza.A gyári fejegység pedig azon keresztül szerintem azt,mint külső adattároló eszközt,nem fogja felismerni és kezelni.

A témában ajánlom neked Somit itt a fórumon,mert nagyon otthon van a témában.

Illetve lehet valami hasonló eszközzel tudnád megoldani a dolgot.

Somi ajánlott nekem is nem is olyan régen egy modult,amit azóta lehet be is tud szerezni,és könnyen usb fogadóvá tehető a gyári fejegység is.

http://www.ebay.com/itm/USB-Aux-MP3-Adapter-Opel-CD30-MP3-Corsa-D-Astra-H-Signum-Tigra-B-SD-Interface-/261392592088?hash=item3cdc366cd8:g:cOAAAOSwMmBV3YL-

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Gege 22 írta:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy valaki esetleg épített már ilyen fejegységet az autójába?

Eonon D5154 vagy D5155 vagy D5156

http://b2b.eonon.com/details.aspx?pro_id=1682&product_no=D5156

Szeretnék segítséget kérni ..szabad megvenni?

 

köszi

Gellért

 

 

Nem pont ilyen volt, de már raktam be. Mindenképp gyári autóspecifikusat vegyél. Az elsőre nekem is azt mondták hogy az volt, de utánna kiderült hogy mégsem volt az. A második már igen, az komoly volt. Nem tudtam kihasználni így inkább eladtam és visszaraktam a gyárit. De kérdezz nyugodtan ha tudok segítek. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.