Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Szia!

Első kőrben feszmentesítéssel próbálkozz.

Akku sarut vedd le pár percre (igaz így ha van BC- az adatok törlődnek és az elektromos ablak végállásokat is vissza kell tanítani).

A reset sok hibát meg tud szüntetni.

Valami más megoldás létezik rá?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom hogy már volt róla szó párszor,de mégis feltenném a kérdésemet,hogy ne úgy kelljen az információ morzsákat keresgélnem.

Jövő héten talpra állítom a beteg Astrámat és valamit szeretnék kezdeni a zenével is. A rádió cd30-as mp3-as, legszívesebben kicserélném de a műszerfal menüjének elérhetőségét nem szeretném elveszíteni.Hallottam/olvastam h a multikormány gombjaival is elérhető maradna ez a menü rendszer.A baj hogy nem multikormányos az autó.Utólag ezen lehet változtatni?Gombot hozzá honnan lehet szerezni(kormányt nem cserélnék ha nem muszáj)?

Vagy kéne egy olyan ötlet,hogy antennakörre csatlakoztatható fm transmitter-t honnan lehet keríteni és mennyibe lenne?

A hangszórók is meg-megreccsennek,azok is cserések, "magas jelszint->rca" átalakítón is gondolkoztam mert -ha lesz hozzá kedvem-bekerülne legalább egy 4 csatornás erősítő,de lehet hogy a lustaságom győz és marad a rádiós végfok magában.

Szóval ki mit ajánlana, h legyen rendes zene a kocsiban de megmaradjon a vízhőfok/keréknyomás/fogyasztás menük elérhetősége.Másik 1 Dines JVC rádióm van usb-vel meg AUX-xal,de a multikormány ugye...áhhhh! :(

Köszi előre is a tanácsokat!

Üdv.:Pali

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom hogy már volt róla szó párszor,de mégis feltenném a kérdésemet,hogy ne úgy kelljen az információ morzsákat keresgélnem.

Jövő héten talpra állítom a beteg Astrámat és valamit szeretnék kezdeni a zenével is. A rádió cd30-as mp3-as, legszívesebben kicserélném de a műszerfal menüjének elérhetőségét nem szeretném elveszíteni.Hallottam/olvastam h a multikormány gombjaival is elérhető maradna ez a menü rendszer.A baj hogy nem multikormányos az autó.Utólag ezen lehet változtatni?Gombot hozzá honnan lehet szerezni(kormányt nem cserélnék ha nem muszáj)?

Vagy kéne egy olyan ötlet,hogy antennakörre csatlakoztatható fm transmitter-t honnan lehet keríteni és mennyibe lenne?

A hangszórók is meg-megreccsennek,azok is cserések, "magas jelszint->rca" átalakítón is gondolkoztam mert -ha lesz hozzá kedvem-bekerülne legalább egy 4 csatornás erősítő,de lehet hogy a lustaságom győz és marad a rádiós végfok magában.

Szóval ki mit ajánlana, h legyen rendes zene a kocsiban de megmaradjon a vízhőfok/keréknyomás/fogyasztás menük elérhetősége.Másik 1 Dines JVC rádióm van usb-vel meg AUX-xal,de a multikormány ugye...áhhhh! :(

Köszi előre is a tanácsokat!

Üdv.:Pali

Lehet kapni multikormány vezérlőt vaterán külön külön, ha jól emlékszem 3000 ft körül volt darabja, kipattintod a régit és ha minden igaz ott lesz a csatlakozó aljzat, bepattintod a helyére és mennie kell.

Utána már nincs szükség a gyári rádióra, mert a BC-t tudod vezérelni a kormány bal felével, eleve az audió beállítások inaktívak lesznek.

Egyébként ha nem sajnálod a pénzt van egy nagyon jó gyárihoz hasonló, kimondottan erre a típusra készült 2DIN-es fejegység, ami minden tud, a különböző bemenetektől kezdve a tolatókameráig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban:

H Astra CD30 Mp3-as rádiónak a settings menünél hiányzik az audio setting almenü pont!

Így nem tudom a Balance-ot és a Fadert sem állítani!

Kéremaki tudja mi lehet a hiba segítsen!

Ja és az OK gomb sem működik csak kormányról tudom vezérelni azt is más talán minden, bár a sound gomb sem reagál ha minden igaz!

Kb ennyi!

Rosszul van beállítva a rádió code indexe. Volt kijelző vagy rádió cseréd?
Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni multikormány vezérlőt vaterán külön külön, ha jól emlékszem 3000 ft körül volt darabja, kipattintod a régit és ha minden igaz ott lesz a csatlakozó aljzat, bepattintod a helyére és mennie kell.

Utána már nincs szükség a gyári rádióra, mert a BC-t tudod vezérelni a kormány bal felével, eleve az audió beállítások inaktívak lesznek.

Egyébként ha nem sajnálod a pénzt van egy nagyon jó gyárihoz hasonló, kimondottan erre a típusra készült 2DIN-es fejegység, ami minden tud, a különböző bemenetektől kezdve a tolatókameráig.

Köszönöm a hasznos tanácsot a kormányba szerelhető vezérlő gombokról,utána fogok nézni. Egyelőre rádióm lesz, most nem engedhetek meg ennyi extrát magamnak,túl hosszú a kívánság lista erre a nyárra így is,a pénz meg csak fogy:) , de azért azt is köszi!

Üdv..Pali

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Létezik olyan csatlakozó, vagy valamiféle megoldás ha pl 2 hangszórót beépítek a kalaptartóba és ha esetleg ki kell venni a kalaptartót akkor csak lecsatlakoztatom a vezetéket a hangszórókról? Gondolom tuti van ilyen, csak én nem vagyok benne nagyon ebben a témában.

Macerás lenne mindig vissza forrasztgatni a vezetékeket :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Létezik olyan csatlakozó, vagy valamiféle megoldás ha pl 2 hangszórót beépítek a kalaptartóba és ha esetleg ki kell venni a kalaptartót akkor csak lecsatlakoztatom a vezetéket a hangszórókról? Gondolom tuti van ilyen, csak én nem vagyok benne nagyon ebben a témában.

Macerás lenne mindig vissza forrasztgatni a vezetékeket :icon1:

Szia!

Én 4 pólusú molex csatlakozót használnék, az két hangszóróhoz elég, és csak egy csatlakozó van, amit szét kell húzni.

Annyi van, hogy ez nem árnyékolt... (bár a hangszóró kábel sem...)

Ez az: http://allincomp.hu/image/cache/data/Uj_termekek/K%C3%A1bel/molexykabel-500x500.jpg

Üdv, Zoli

Módosítva : brzoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Létezik olyan csatlakozó, vagy valamiféle megoldás ha pl 2 hangszórót beépítek a kalaptartóba és ha esetleg ki kell venni a kalaptartót akkor csak lecsatlakoztatom a vezetéket a hangszórókról? Gondolom tuti van ilyen, csak én nem vagyok benne nagyon ebben a témában.

Macerás lenne mindig vissza forrasztgatni a vezetékeket :icon1:

5 Pólusú XLR csatlakozó hangtechnikába használatos ha Neutricot veszel örök élet meg egy nap :) Módosítva : Pyte
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok, de mint mondtam ez nekem kínai.. Valami képet vagy rajzot tudnátok linkelni amin látni is lehet a dolgokat? :icon1:

Mert ha jól képzelem el akkor egy két ágú csatlakozó menne a vezetékek végére ami a fejegységből jön, és pl az én esetemben a két hangszóró vezetékeinek a végén lenne a csatlakozó másik fele ami a fejegységről jövő vezetékek két ágú csatijába megy. Valahogy így?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok, de mint mondtam ez nekem kínai.. Valami képet vagy rajzot tudnátok linkelni amin látni is lehet a dolgokat? :icon1:

Mert ha jól képzelem el akkor egy két ágú csatlakozó menne a vezetékek végére ami a fejegységből jön, és pl az én esetemben a két hangszóró vezetékeinek a végén lenne a csatlakozó másik fele ami a fejegységről jövő vezetékek két ágú csatijába megy. Valahogy így?

Igen igy lenne valahogy! Amit Brzoli linkelt neked szerintem bőven jó erre a célra és filléres dolog!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen igy lenne valahogy! Amit Brzoli linkelt neked szerintem bőven jó erre a célra és filléres dolog!

Az addig ok, de a kábelek végére is kéne vmi csatlakozó, nem? Amit erre az elosztóra rá kell dugni. Egyébként a számítógépben is ilyen csatlakozók vannak pont :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Az addig ok, de a kábelek végére is kéne vmi csatlakozó, nem? Amit erre az elosztóra rá kell dugni. Egyébként a számítógépben is ilyen csatlakozók vannak pont :icon1:

Igen a számítógepekben is ilyen csatik vannak, és azért is jó mert van belőle anya és apa, vagyis szépen tudod párosítani!

Link to comment
Megosztás:

Az addig ok, de a kábelek végére is kéne vmi csatlakozó, nem? Amit erre az elosztóra rá kell dugni. Egyébként a számítógépben is ilyen csatlakozók vannak pont :icon1:

Szia!

Az elosztó képét csak amiatt linkeltem be, hogy ilyennel is megoldható lehet az ötleted.

Bár az elosztót szétvágva az apa és az anya csatlakozó felhasználható, csak a kilógó kábeldarabokhoz kell a hangszórók kábeleit forrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni multikormány vezérlőt vaterán külön külön, ha jól emlékszem 3000 ft körül volt darabja, kipattintod a régit és ha minden igaz ott lesz a csatlakozó aljzat, bepattintod a helyére és mennie kell.

Utána már nincs szükség a gyári rádióra, mert a BC-t tudod vezérelni a kormány bal felével, eleve az audió beállítások inaktívak lesznek.

Egyébként ha nem sajnálod a pénzt van egy nagyon jó gyárihoz hasonló, kimondottan erre a típusra készült 2DIN-es fejegység, ami minden tud, a különböző bemenetektől kezdve a tolatókameráig.

Tudom hogy nem épp tegnap volt szó erről a problémámról,de épp ma érkezett meg Angliából(mert máshol itthon nem kaptam) egy bal oldali kormány vezérlő gomb.A rádiót már múlt héten beszereltem,amihez kellett ugye a keret,egy fiók,egy Can-bus átalakító Fakra antenna átalakítóval és ez a kormánykapcsoló.Mindez összesen 18 ezer Ft volt.

A lényeg,hogy mindezért kár volt,mivel a kormányom alkalmatlan multikormánynak,nincs benne se kábel,se a kivitele(formája) nem olyan,hogy oda egy hasonló gombot akár csak funkció nélkül be lehessen szerelni.Az én kormányomon az csak egy vékony íves takaró műanyag.

Szóval rakhatom vissza a szar gyári cd30-as rádiót.Nem ütött meg a guta.

Link to comment
Megosztás:

Nektek lejátssza a CD-lejátszó az olyan lemezeket, amiket írás során nem zártok le? Tehát ha úgy írjátok ki, hogy egy nem tele lévő lemezre később is lehessen fáljokat hozzáadni.

Nekem nem akarja. Ha lezárom, akkor minden gond nélkül viszi. De lezáratlanul se ír ki errort vagy invalid CD-t, csak azt hogy beolvasás... és percekig nem történik semmi, Én meg megunom és kiveszem.

Link to comment
Megosztás:

Nektek lejátssza a CD-lejátszó az olyan lemezeket, amiket írás során nem zártok le? Tehát ha úgy írjátok ki, hogy egy nem tele lévő lemezre később is lehessen fáljokat hozzáadni.

Nekem nem akarja. Ha lezárom, akkor minden gond nélkül viszi. De lezáratlanul se ír ki errort vagy invalid CD-t, csak azt hogy beolvasás... és percekig nem történik semmi, Én meg megunom és kiveszem.

Én lezáratlanul szoktam írni, és néha előfordul, hogy nem akarja lejátszani. Ilyenkor kiadja, de általában visszahúzás után már viszi.

Az írott navis DVD-vel szokta azt csinálni, hogy kiadja, aztán visszahúzza, utána meg nem adja ki, de nem is olvassa.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én lezáratlanul szoktam írni, és néha előfordul, hogy nem akarja lejátszani. Ilyenkor kiadja, de általában visszahúzás után már viszi.

Az írott navis DVD-vel szokta azt csinálni, hogy kiadja, aztán visszahúzza, utána meg nem adja ki, de nem is olvassa.

Akkor lehet én voltam türelmetlen és amúgy beolvasta volna. Na majd megpróbálom még egyszer.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ja, és a legjobb, ha a lehető leglassabb sebességgel írod a lemezt.

Eddig mindig a Windows-zal (W7) irattattam ki a lemezt, ahol nem láttam sebesség állítási opciót. Így kiírja valamilyen sebességgel, szerintem a maximummal.

De igen, tudom, hogy legkisebb sebességgel lesz a legjobb minőségű.

De ha lezárom, akkor viszi így is azonnal. Ha nem zárom le, akkor elég sokat gondolkozik. De lehet hogy ha elég sokat várnék, akkor egyszer csak betöltené.

De majd megpróbálom Nero-val lassan írni.

A karcos lemezeket nem nagyon szereti, azt észrevettem. Azokat néha kiköpi. De ha megerőszakolom és visszanyomom, akkor másodszorra már viszi.

A navis lemezekkel (nekem CD-s van), nem volt még gondom.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

9 gombos CD30MP3 rádió tulajokat kérdezném: ismerős nem tud a rádió SOUND vagy SETTINGS menüjében bóklászni. Jelenség: megnyomja a SOUND gombot, hogy pl.: hangszínt, balanszot állítson, be is lép a menübe, de a jobbra-balra nyílgombokkal a rádió a következő/előző rádióállomásra lép, SETTINGS-ben pl.: időbeállításnál ugyanezt csinálja. Már odáig fajult a dolog, hogy a leírást is elolvastuk, aszerint megfelelő a próbálkozás. Ezen a rádión a jobbra/balra nyíl a bekapcsoló/hangerő gomb körül elhelyezett négy nagy gombból az alsó kettő. Esetleg valaki el tudná nekem küldeni az ilyen rádiójának a kód és audió indexét. Szerintem nem befolyásoló tényező, de GID van az autóban. Kormánygörgetővel sem működik. Az autót pár hete vette, használtan.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.