Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Én egy JVC KD-R731BT-t szereltem be nemrég, ég és föld a külömbség, nagyon jól szól és kiváló a bluetoothos kihangosítója. 36k volt újonnan.

Akkor gondolhatod, hogy egy jobb márka, ami mellesleg újonnan 100K felett volt és most 30-40 körül meg lehet venni, hogyan is szólhat!? :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondolhatod, hogy egy jobb márka, ami mellesleg újonnan 100K felett volt és most 30-40 körül meg lehet venni, hogyan is szólhat!? :D

Ugyanúgy, vagy rosszabbul :) Épp eleget olvasgattam előtte, rengeteg hifimagazinban és nem egyben kiemelték, hogy a pár évvel ezelőtti 100k-s "csúcsmodelleket" mind hangzásban, mind szolgáltatásban leverik a mai középkategóriás készülékek.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanúgy, vagy rosszabbul :) Épp eleget olvasgattam előtte, rengeteg hifimagazinban és nem egyben kiemelték, hogy a pár évvel ezelőtti 100k-s "csúcsmodelleket" mind hangzásban, mind szolgáltatásban leverik a mai középkategóriás készülékek.

Akkor jó! :) Ennek örülök!

Link to comment
Megosztás:

Látom, nem vagy az a vitába belemenős típus:). Nekem egy 9853 van bepajszerolva. Kicx pro 6020 szett, kicx kap 29 a nyomónak, és egy kicx 47 a szettnek. Egész jónak vélem.

Neeem, ahhoz túl rövid az élet, pláne ez a 24 óra/5 komment lehetőség. :)

Nekem egy Pio RS I-es, Rockford Fosgate (trapéz) 800a4 + Rockford HX2-es 30-as zárt, elől pedig egy Rockford FNQ 16-os szett (ajtó bélelve).

Amúgy én sem így kezdtem, 15 éve nekem is volt Magnat, Sony, stb. De amikor a fent említett "kincseket" gagyi áron meg lehet venni.... bocsánat, nem gagyi, csak a fejlesztéseket sem kerüli el költség csökkentés! Azaz a következő modell a piacon tudjon többet, legyen szebb, de ugyanakkor olcsóbb is, mint elődei......(minden cégre igaz ez!) ez óhatatlanul is a minőség romlásához vezet.

Amúgy érdekes, hogy van egy elég jó párosom talonban (Axton 4x100-as erő+egy 25cm-es refi láda, szintén Axton), új áraik 39K+29K....és a kettőt együtt nem tudom eladni hetek óta 24K-ért! Pedig nem SAL, MacAudio,.... mit vesznek akkor az emberek ennyiért??

A lényeg, hogy újságcikk alapján, esetleg csak MP3-as hanganyag megfülelésével nem szabad fejegységet, hangsugárzókat venni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szívás van. Menyasszonyom elhagyta, vagy el lopták a 9853-asom előlapját. Rockford:

Milyen fejet ajánlanál? Használtan nézelődök, a plafon 40k. A hifim ezekből épül fel:

Kicx pro6020 első szett, kicx kap 47 hajtja, kicx bi-amp, Mac select 12 zárt láda, amit kicx kap 29 hajt. Valami jobb fej kéne jól állítható EQ-val, de én még kezdő vagyok, annyira nem ismerem a piacot. Alpine-om volt, most megnéznék valami mást. Néztem 88rs-t, kenwood 6051-et, de jelenleg egyik sincs a használt hifi piacon:/. Zene meg kell, mert hülyét kapok a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Szívás van. Menyasszonyom elhagyta, vagy el lopták a 9853-asom előlapját. Rockford:

Milyen fejet ajánlanál? Használtan nézelődök, a plafon 40k. A hifim ezekből épül fel:

Kicx pro6020 első szett, kicx kap 47 hajtja, kicx bi-amp, Mac select 12 zárt láda, amit kicx kap 29 hajt. Valami jobb fej kéne jól állítható EQ-val, de én még kezdő vagyok, annyira nem ismerem a piacot. Alpine-om volt, most megnéznék valami mást. Néztem 88rs-t, kenwood 6051-et, de jelenleg egyik sincs a használt hifi piacon:/. Zene meg kell, mert hülyét kapok a kocsiban.

Ment PÜ.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy H Astrat és gondoltam írok pár mp3 zene cd-t. A kocsiban cd30 mp3 tipusú magnó van. Sajnos az mp3 cd ket error felirattal kidobja és nem hajlandó lejátszani. Pedig már próbáltam különféle sebességen, különféle típusú cd-r lemezt megírni 24x, 8x, 4x sebességgel is. Arra is figyeltem a végén, hogy ne legyen ékezet a zene számok címében, még sem megy. A sima zene cd-ket viszi de az mp3 t sehogyan sem. Valami beállítási hiba lehet, esetleg a magnó hibás, vagy írásbeli gondok lehetnek? Köszönöm a segítségeket, tanácsokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy H Astrat és gondoltam írok pár mp3 zene cd-t. A kocsiban cd30 mp3 tipusú magnó van. Sajnos az mp3 cd ket error felirattal kidobja és nem hajlandó lejátszani. Pedig már próbáltam különféle sebességen, különféle típusú cd-r lemezt megírni 24x, 8x, 4x sebességgel is. Arra is figyeltem a végén, hogy ne legyen ékezet a zene számok címében, még sem megy. A sima zene cd-ket viszi de az mp3 t sehogyan sem. Valami beállítási hiba lehet, esetleg a magnó hibás, vagy írásbeli gondok lehetnek? Köszönöm a segítségeket, tanácsokat előre is.

A lemezek ugye vadi újak? Mert nekem akkor szokott problémázni ha egy minimális por, vagy karc van rajta, amit más lejátszó észre sem venne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrégiben vettem egy H Astrat és gondoltam írok pár mp3 zene cd-t. A kocsiban cd30 mp3 tipusú magnó van. Sajnos az mp3 cd ket error felirattal kidobja és nem hajlandó lejátszani. Pedig már próbáltam különféle sebességen, különféle típusú cd-r lemezt megírni 24x, 8x, 4x sebességgel is. Arra is figyeltem a végén, hogy ne legyen ékezet a zene számok címében, még sem megy. A sima zene cd-ket viszi de az mp3 t sehogyan sem. Valami beállítási hiba lehet, esetleg a magnó hibás, vagy írásbeli gondok lehetnek? Köszönöm a segítségeket, tanácsokat előre is.

Nem lehet, hogy sima cd 30 valójában és az előlapot átcserélték mp3-ra (mondjuk csúnya volt, karcos, stb...)? Hány állomásgombos 6 vagy 9? A 6 gomboson igen egyszerű a csere!

A sima audio cdket lejátssza?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy sima cd 30 valójában és az előlapot átcserélték mp3-ra (mondjuk csúnya volt, karcos, stb...)? Hány állomásgombos 6 vagy 9? A 6 gomboson igen egyszerű a csere!

A sima audio cdket lejátssza?

Srácok köszönöm az eddigi válaszokat. Szoval a cd-k teljesen ujjak a másolás előtt bontottam őket. Megnéztem a magno belsején is cd30 mp3 felirat van. És igen 9 gombos változat van benne grundig. Az nem lehet gond, hogy nem Nero-val másoltam a cdre a zenéket. Mert van egy ismerösöm akinek ugyanilyen magnoja van neki viszi az mp3 t, de azt mondja csak akkor ha nero-val írja meg a cd-t? Ez igaz lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Olvastam, hogy korábban többen próbálkoztak már utólagos AUX csatlakoztatásával..

Nekem adott egy Delphi Grundig CD30 MP3 , az autóban nincs AUX kábelezés, a rádióban sincs AUX menü, viszont a tetején lévő matricán szerepel, hogy hol van az aux csatlakozás helye (AUX-L/-R/-GND).

Lehet AUX-ot varázsolni bele valahogy vagy nem?

cd30mp3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

üdv.: Krisztián

Szia!

Nekem is ugyanez a problémám. Ugyanez a fejegység. Bekötöttem a csatlakozókat, de hogy tudom felprogramozni ? Melyik menűben kell ?

Tudnátok segíteni ? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A 7.hangszóróról ennyit :icon7:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20130703v00c2lty3.jpeg

Pedig elvileg kéne lennie.Az érzékelő alatt a helye van csak meg.még madzagot se láttam amire rá lehet kötni.de gondolom aktiválni is kellene

Hetedik hangszóró vezetékét sokkal lejjebb kell keresni. A pollenszűrő fölött van felkötve egy kábelkötegre. Félóra tapogatás, majd videó endoszkóp segítségével lett meg, ezután jön még hogy fel kell juttatni a helyére. Programozni nem kell, CD3MP3 és fölötte, ha jól tudom kezeli alapból. Úgy tudom a CD30 nem kezeli, ezért nincs benne a hangszóró.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is ugyanez a problémám. Ugyanez a fejegység. Bekötöttem a csatlakozókat, de hogy tudom felprogramozni ? Melyik menűben kell ?

Tudnátok segíteni ? Előre is köszönöm!

suba01,Zsolti25!

Megnéztem a rádió beállításokat az alábbi adatok tartoznak a rádiómhoz, melyekkel működik az AUX:

Alpha kód: AT

Gyártási dátum: 20070803

Utolsó szoftvermódosítási dátum: 11.10.2006/O

Kód index és verzió: 062 01

Audió index és verzió: 025 04

Hőméséklet index és verzió: 021 01

Remélem sikerül beállítani TECH2-vel vagy OP-COM-mal, Nekem OP-COM-mal lett beállítva a rádió kód és audió index.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

suba01,Zsolti25!

Megnéztem a rádió beállításokat az alábbi adatok tartoznak a rádiómhoz, melyekkel működik az AUX:

Alpha kód: AT

Gyártási dátum: 20070803

Utolsó szoftvermódosítási dátum: 11.10.2006/O

Kód index és verzió: 062 01

Audió index és verzió: 025 04

Hőméséklet index és verzió: 021 01

Remélem sikerül beállítani TECH2-vel vagy OP-COM-mal, Nekem OP-COM-mal lett beállítva a rádió kód és audió index.

Szuper, nagyon köszönöm. Remélem megtalálom valahol. :)

Ha átállítom és nem jó akkor ugye nem tudok nagy bajt csinálni ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.