Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy 94-es 1,7d astrám, opel motoros. Nyáron le lett kötve az agr szelep. Nem voltam ott, de egy dízel szervízben csinálták a cinkotai úton. Miután megtörtént, akkor úgy működött a dolog, hogy ha engedtem fel a kuplungot, és nyomtam a gázt, akkor megindult az autó, mint a villám, viszont mostanában, ha ugyanígy indulok, akkor megtorpan, és "le akar fulladni" a kocsi, mintha gáz nélkül szeretnék gyorsan elindulni. Tudja valaki mi lehet az oka?! Semmi nem változott azóta, nem lett rajta kicserélve, módosítva. Minden gyári alap. Mi okozhatja ezt?!

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok,

Vectra 2.0 DI -em van, s a hibakódkiolvasásnál kihozta a 400-at :)

Elvittem szerelőz, s azt mondta nem biztos, hogy AGR... Szelepeknél nézett valamit , de azt rendben találta.

Majd a vákumszivatttyut méregette, s arra jutott, hogy 0.6 bar, kevés vákumot termel.

Egy olyan használt vákumszivattyut akart adni, ami 0.1-2 -vel több vákumot temrel, s gyorsabban felszivja. Mindezt 15 e.-ért

Nemcsak AGR-re hozhatja ki a 400-as hibakódot és ezt kellene tisztitani/ leforrasztani ?

véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Vectra 2.0 DI -em van, s a hibakódkiolvasásnál kihozta a 400-at :)

Elvittem szerelőz, s azt mondta nem biztos, hogy AGR... Szelepeknél nézett valamit , de azt rendben találta.

Majd a vákumszivatttyut méregette, s arra jutott, hogy 0.6 bar, kevés vákumot termel.

Egy olyan használt vákumszivattyut akart adni, ami 0.1-2 -vel több vákumot temrel, s gyorsabban felszivja. Mindezt 15 e.-ért

Nemcsak AGR-re hozhatja ki a 400-as hibakódot és ezt kellene tisztitani/ leforrasztani ?

véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

HELLO

nekem 98-as 1.4 16v g astrám van agr szeleps azt mondták

de gázadásnál is rángat és nem gyorsul egyenletes gázon jol megy az alapjárat ingadozik.

ebbe is le lehet zárni lemezzel a szelepet ?

vagy esetleg más hibája van?

Le lehet zárni, sztem meg is oldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Vectra 2.0 DI -em van, s a hibakódkiolvasásnál kihozta a 400-at :)

Elvittem szerelőz, s azt mondta nem biztos, hogy AGR... Szelepeknél nézett valamit , de azt rendben találta.

Majd a vákumszivatttyut méregette, s arra jutott, hogy 0.6 bar, kevés vákumot termel.

Egy olyan használt vákumszivattyut akart adni, ami 0.1-2 -vel több vákumot temrel, s gyorsabban felszivja. Mindezt 15 e.-ért

Nemcsak AGR-re hozhatja ki a 400-as hibakódot és ezt kellene tisztitani/ leforrasztani ?

véleményetek?

Nem tudom, milyen az AGR szelep vezérlése a tiédben, de ha vákuumos mozgatású, akkor valóban lehet probléma a kevés szívóerő. Viszont egyszerűbb lezárni egy lemezzel az AGR szelepet, mint a vákuumszivattyút cserélni, arra ráérsz akkor is, ha már a fékrásegítőhöz vagy a dúsítóhoz is kevés a szívóereje.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék a következő gondom megoldásához:

x18xe motorral megáldott astra f caravánom az elmúlt napokban többször is azt tette, hogy motorfékezés után vagy különösebb terhelés nélküli menet után, ha kuplung kinyom: leáll. Ezt minden különösebb előjelzés vagy sárga lámpa kigyulladása nélkül teszi. Néha-néha sárga lámpa néhány másodpercre jelez, de aztán elalszik. Ez csak meleg motornál jelentkezik, hidegen megy mint óra. A leállást követően általában egy pöccintésre beindul, majd a következő megállásnál újra leáll. Előfordul az is, hogy az újraindításnál rendesen beindul, de utána azonnal leáll.

Tud valaki erre valami okosat mondani? AGR, lambdaszonda, útjeladó????

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok.Új tag vagyok a fórumon! Az én verdamon le szeretném zárni az AGR-t de nagyon gáz helyen van. motorkód X16XEL. Nem tudok sehogysem hozzáférni. Szét kell bontanom hozzá a fél motrot! Ötlet vkinek??? Biztos van vmi turpisság amire nem jöttem rá! :sowwy: . Rángat az oto gázelvételkor, meg megtorpan gázadáskor egy kis idö mulva meg húz mint állat... Ezért gondoltam lecsukni. 95 év végi kiadású a kicsike. Kössz elöre is a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új tag vagyok a fórumon! Az én verdamon le szeretném zárni az AGR-t de nagyon gáz helyen van. motorkód X16XEL. Nem tudok sehogysem hozzáférni. Szét kell bontanom hozzá a fél motrot! Ötlet vkinek??? Biztos van vmi turpisság amire nem jöttem rá! :sowwy: . Rángat az oto gázelvételkor, meg megtorpan gázadáskor egy kis idö mulva meg húz mint állat... Ezért gondoltam lecsukni. 95 év végi kiadású a kicsike. Kössz elöre is a segitséget!

Nekem is pont ilyen motor van az Astrámban és most készülök én is lezárni,még csak egyszer dobott hibát,de,ha lehet megelőzöm a bajt!

Én is úgy tudom,hogy ezen a motoron van talán a lexarabb :lol: helyen az EGR(német nyelvterületen AGR).Majd írhatsz meg képet is küldhetsz a műveletről.

Én még meg sem néztem,hogy hol van a szelep,hogy azt mondják annyira rossz helyen van.Kép nincs róla merre dugták el??

Ezt a cikkek meg a Vectra klubban találtam róla!:

"- AGR szelep lezárása: Egy vékony de erős fémlemezt kell kivágni az eredeti tömítés mintájára, de az átmenő lyukak (nem a csavarokét...) helyét nem kell kifúrni. Ezt kell a szelep alá rakni, majd a szelepet visszacsavarozni."

"-Az előbbiekhez azt fűzném hozzá, hogy az EGR szelep mint tudjuk, 5 vezetékes, ebből 2 vezeték a szelep mechanikus mozgatására való mágnes vezérlésére való. A másik három vezeték egy potenciométer három kivezetése. A potenciométer két vége a fojtószelep potenciométer két végével párhuzamosan van kapcsolva. A leágazás a szelep állásával arányos feszültséget ad a vezérlő elektronikának.

Ezen kívül, a potméter egyik vége és a vezérlő elektronika közé van kötve a motor hőmérséklet jeladó. Tehát meglehetősen sok a hibalehetőség, mert eddig mindig a szelep mechanikus megakadásáról beszéltünk, de mi van akkor, ha a potenciométer a kontakthibás /is/

Ezért javaslatom szerint az EGR lezárást úgy kell elvégezni, hogy kiszerelt állapotban meggyőződünk a szelep mechanikus zártságáról, lezáró lemezzel beszereljük és lekötjük a vezérlő tekercs egyik vezetékét. Mondjuk a feketét, ez +12 V-ra megy.

Így a szelep zárólemezzel lezárva, de nem is mozoghat, vagyis a potméter azt az állapotot adja tovább, ami alacsony fordulaton, a zárt szelepre jellemző. Másképpen mondva, ugyan hatástalan a szelep a lezárás miatt, de nem is mozoghat, nem is akadhat ki, és így mindig ugyanazt a lezárt állapotra jellemző feszültséget adja a vezérlő elektronikának.

A másik problémakör, ha kontakthibás a potméter.

Ez nem tudom, mennyire reális, gondolom ezt senki sem mérte, ha kihajított egy rossznak minősített EGR szelepet. Pedig megérne egy misét, hogy megvizsgáljuk, mit okozhat ez. Mindenesetre a kikötött szelep esetén ennek a javítása már gyerekjáték, akár külső alkatrészekkel is"

Ennyi várom a fejleményeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új tag vagyok a fórumon! Az én verdamon le szeretném zárni az AGR-t de nagyon gáz helyen van. motorkód X16XEL. Nem tudok sehogysem hozzáférni. Szét kell bontanom hozzá a fél motrot! Ötlet vkinek??? Biztos van vmi turpisság amire nem jöttem rá! :sowwy: . Rángat az oto gázelvételkor, meg megtorpan gázadáskor egy kis idö mulva meg húz mint állat... Ezért gondoltam lecsukni. 95 év végi kiadású a kicsike. Kössz elöre is a segitséget!

Csak elsőre tűnik lehetetlennek :lol:

De mindenféle bontás nélkül, kis nőgyógyász vénával hozzá lehet férni :lol:

Két torx csavar fogja, vigyázz, ne essen be az önindító mögé :lol:

Gyertyák, benzinszűrő mikor volt cserélve? Olaj+szűrők 10ezrenként cserélve vannak?

Link to comment
Megosztás:

Ezért javaslatom szerint az EGR lezárást úgy kell elvégezni, hogy kiszerelt állapotban meggyőződünk a szelep mechanikus zártságáról, lezáró lemezzel beszereljük és lekötjük a vezérlő tekercs egyik vezetékét. Mondjuk a feketét, ez +12 V-ra megy.

Így a szelep zárólemezzel lezárva, de nem is mozoghat, vagyis a potméter azt az állapotot adja tovább, ami alacsony fordulaton, a zárt szelepre jellemző. Másképpen mondva, ugyan hatástalan a szelep a lezárás miatt, de nem is mozoghat, nem is akadhat ki, és így mindig ugyanazt a lezárt állapotra jellemző feszültséget adja a vezérlő elektronikának.

Nem szabad lekötni egyik vezetéket sem, mert ha nem érzékeli a szelepállás változást az ecu, akkor vészprogramra kapcsol.

Ha le van zárva a lemezzel, amúgy sem okozhat problémát a motor működésében.

Potival nem szokott gond lenni, legalábbis a gondok nagy részét az okozza, hogy ha már a sok koromtól teljesen kikopott

a szeleptengely, és állandóan megakad. Mert akkor lezárás után is dobja majd a hibakódot sűrűn.

97-től pedig az ecu-k tudnak a map szenzoron keresztül is ellenőrzést csinálni az AGR szelep működésére, ezek nagyon

ritkán (csak hosszú motorfék üzemben) bedobják a sárga lámpát, ha le van zárva az AGR, de nem kapcsolnak vészprogramra.

Link to comment
Megosztás:

Szia opel16v. Igen cserelem az olajat+szuroket 10.000 km-en rendszeresen. Hat en megvettem a boltban a torx szerszamot hozza es megprobaltam de szinte csak az egyik csavart erem el vele. A masik lehetetlennek tunik szamomra. De ha netan sikerul levenni az oke de utanna visszatenni??? Max megkerem a csajomat mert neki kicsi a keze :sowwy: :lol: :lol: Nemtom mar probaltam a levegoszuro csovet felrenyomatni es ugy de gazos. Viszont a motorszetszedesnek meg nem akartam nekifogni! Szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.