Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

5 napja mostam, waxoltam a kocsit, de a parkolóban tiszta por lesz....

Hogy lehetne azt lepucolni, hogy a festést ne karcoljam meg? ;)

Sötétkék a kocsi, és messziről tisztának látszik, de már 5-6m-ről látszik, hogy koszos....tiszta gááz

Link to comment
Megosztás:

5 napja mostam, waxoltam a kocsit, de a parkolóban tiszta por lesz....

Hogy lehetne azt lepucolni, hogy a festést ne karcoljam meg? ;)

Sötétkék a kocsi, és messziről tisztának látszik, de már 5-6m-ről látszik, hogy koszos....tiszta gááz

Én úgy szoktam hogy nagynyomásúval leöblítem utűána mehet a maxolenes sampon nagyon puha autómosó szivaccsal mert annak az anyaga nagyon jó.Ha nincs nagynyomású akkor benzin kútom 300 ft ért leöblítem mosás előtt utána egyből a mosás

Link to comment
Megosztás:

Én úgy szoktam hogy nagynyomásúval leöblítem utűána mehet a maxolenes sampon nagyon puha autómosó szivaccsal mert annak az anyaga nagyon jó.Ha nincs nagynyomású akkor benzin kútom 300 ft ért leöblítem mosás előtt utána egyből a mosás

de éppen hogy mosni nem akarom, mert az macerás, nekem az egy óra, és azért 5 naponta dúrva ;)

Link to comment
Megosztás:

de éppen hogy mosni nem akarom, mert az macerás, nekem az egy óra, és azért 5 naponta dúrva ;)

A legegyszerűbb és legolcsóbb, ha hozzászoksz a porhoz. ;) Eleinte magam is küzdöttem a sarkitengerkékemmel, de ha a természet úgy akarja, 5 perc után úgyis koszos lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.NEm tudom valaki próbálta-e már, ezért szeretném megkérdezni, hogy létezhet-e, hogy a besárgult első lámpákat szinte újjá lehet varázsolni nagyon finom polírpasztával és polírgéppel.Egyik ismerősöm mesélte, hogy valahol látta, hogy egy halálra sárgult műanyagbúrás lámpát géppel felpolíroztak és olyan lett, mint a gyári új. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kell venni egy takaró fóliát és mikor megállsz letakarod így nem lesz poros legalább mikor áll az autó, menet közben meg mindig szélárnyékban haladsz.

Én felpolíroztam a fényszórót, szép lett 1000 es vizes papírral, majd 3m paszta neki viszont lesz egy nagy hátránya lehet ismételgetni fél évente kb. Mivel a gyári fényszóró lakkozva van és amint lecsiszolja az ember az ugrik ,igy nem lesz uv védelem, és a por könnyebben tud karcokat okozni, persze a por menetközben is dolgozik nem csak ha áll az autó. De még mindig esztétikusabb mint egy bemattult sárga fényszóró, és éjszaka is sokat számít hogy fényes

Link to comment
Megosztás:

Kell venni egy takaró fóliát és mikor megállsz letakarod így nem lesz poros legalább mikor áll az autó, menet közben meg mindig szélárnyékban haladsz.

Ezekkel a takaró fóliákkal az a legnagyobb baj, hogyha rárakod, akkor az alatta lévő koszt szépen belekarcolja a fényezésbe. Egyrészt amikor rárakod, másrészt, amikor elkezdi fújdogálni a szél. Ha meg nem használod csak a mosás után, akkor meg 1 napot nyertél vele.

Link to comment
Megosztás:

A thurtle waxot metálra csak ajánlani tudom mindenkinek elöször csináltam ilyet de nagyon szép lett. 1700ft volt a tecsoban.

Nem tudom melyikben voltál, mert én múlt hét végén vettem 1000ml-est ott 990-ér. Vettünk is kettőt, dupla kiszerelés majdnem fele áron. ÁKCIÓÓ!;)

Link to comment
Megosztás:

5 napja mostam, waxoltam a kocsit, de a parkolóban tiszta por lesz....

Hogy lehetne azt lepucolni, hogy a festést ne karcoljam meg? ;)

Sötétkék a kocsi, és messziről tisztának látszik, de már 5-6m-ről látszik, hogy koszos....tiszta gááz

Na hát az enyém ezért fehér . ;) Ez ha poros akkor is tisztának látszik még 1 méterről is ;) Volt nekem is fekete ,kék meg sötétzöld autóm is de ugyan ez volt vele a gondom mint neked.Jó én aláírom szép, Q...szép a sötét autó de aki ilyet vesz annak ezt be kell vállalnia ezt biza nehéz tisztán tartani.

Link to comment
Megosztás:

Na hát az enyém ezért fehér . ;) Ez ha poros akkor is tisztának látszik még 1 méterről is ;) Volt nekem is fekete ,kék meg sötétzöld autóm is de ugyan ez volt vele a gondom mint neked.Jó én aláírom szép, Q...szép a sötét autó de aki ilyet vesz annak ezt be kell vállalnia ezt biza nehéz tisztán tartani.

Én spec reggel mostam, beálltam egy fa alá és drága virágpor ugye... ;) Már most nem tiszta, aztán hiába a turtle wax.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.NEm tudom valaki próbálta-e már, ezért szeretném megkérdezni, hogy létezhet-e, hogy a besárgult első lámpákat szinte újjá lehet varázsolni nagyon finom polírpasztával és polírgéppel.Egyik ismerősöm mesélte, hogy valahol látta, hogy egy halálra sárgult műanyagbúrás lámpát géppel felpolíroztak és olyan lett, mint a gyári új. ;)

Én csináltattam ilyet, elég szép lett, mondjuk még csak fél éve készült el (és ebből 5 hónapot garázsban állt az autó letakarva) úgyhogy nemtom mennyire lesz tartós, de itt van egy előtte-közben-utána képsorozat a műveletről:

11043958253.JPG

11044354374.JPG

11044839466.JPG

Link to comment
Megosztás:

én azt a takaró fóliát viccből írtam soha nem takarnám le az autót semmivl max pokróc és nem a lószőrössel. azt is a nap miatt max. Viszont én most fogom fóliázni a lökösöket meg a géptetőt illevte a dísz léc alatti részt bár az lehet marad. alatta szép marad a fényeézs a bogarak nem égnek bele, és nem látszik a fólia

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tegnap vettem észre a jobb első ajtó felett ezt a mállást. Mi okozza, és hogy lehet megszüntetni?

Gépi mosóba nem hordtuk a kocsit, utóbbi időkben (1-1,5 éve) mosom magasnyomásúval, persze nem közelről, nem hiszem hogy amiatt lenne.

A kép:

astra.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tegnap vettem észre a jobb első ajtó felett ezt a mállást. Mi okozza, és hogy lehet megszüntetni?

Gépi mosóba nem hordtuk a kocsit, utóbbi időkben (1-1,5 éve) mosom magasnyomásúval, persze nem közelről, nem hiszem hogy amiatt lenne.

A kép:

Mállik a lakk, szerintem ez fényezős meló. Akkor szokta csinálni amikor valami vegyi anyag érte a kocsit, majd sütötte a nap...

Link to comment
Megosztás:

Mállik a lakk, szerintem ez fényezős meló. Akkor szokta csinálni amikor valami vegyi anyag érte a kocsit, majd sütötte a nap...

Vegyi anyagból csak a kocsimosó érheti, mindig citromos mosogatószerrel mosom. De utána le van mosva vízzel, nem hinném hogy ettől jönne. Mindenesetre aggasztó, főleg hogy elég gyorsan pattog.

Link to comment
Megosztás:

A piros, fehér, metrókék (vagy mi a fantázianeve) színű autón tudtommal nincsen lakk.

Hát, pedig amikor mentem autót venni, akkor pont így nézett ki egy kék és a karosszériás ismerős ezt mondta. A gáz, hogy arról már lehetett húzni ilyen 5x5-ös foltokban a "lakkot", mint amikor elkezd hámlani a nők körméről a köröm lakk valami jó kis mosogatás után...

Link to comment
Megosztás:

Vegyi anyagból csak a kocsimosó érheti, mindig citromos mosogatószerrel mosom. De utána le van mosva vízzel, nem hinném hogy ettől jönne. Mindenesetre aggasztó, főleg hogy elég gyorsan pattog.

Madársz@r is tud érdekeset csinálni. Nekem egyszer egy hasmenéses seregélycsapat intézte el a tetőmet. Mire észrevettem, az egyik nagyobb adag már megmarta a metálfényemet is, nem is lehetett eltüntetni rendesen. Az is hasonló pattogzási képet mutatott, csak kisebb felületen.

Link to comment
Megosztás:

Hát, pedig amikor mentem autót venni, akkor pont így nézett ki egy kék és a karosszériás ismerős ezt mondta. A gáz, hogy arról már lehetett húzni ilyen 5x5-ös foltokban a "lakkot", mint amikor elkezd hámlani a nők körméről a köröm lakk valami jó kis mosogatás után...

Az metál kék volt. Az alap színeken tuni nincs lakk. Közben megnéztem, van a royal kék, meg van az ultra kék (most legalábbis ezekkel rendelhető a CL2), a royal kék alapszín lakk nélkül, az ultra kék viszont metál. Meg a nem CL2-nél még volt a Julien féle kék, meg az OPC arden kékje, meg a Kisasszony féle zöldeskék (na ezért majd kapok).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.