Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Vegyi anyagból csak a kocsimosó érheti, mindig citromos mosogatószerrel mosom. De utána le van mosva vízzel, nem hinném hogy ettől jönne. Mindenesetre aggasztó, főleg hogy elég gyorsan pattog.

Na szerintem itt a bibi, mosogatószer, ráadásul citromos mit keres az autón? Vegyél inkább autósampont, jobban fogja szeretni. 100%-osan nem tudod leöblíteni a samponos, mosószeres vizet.

Link to comment
Megosztás:

Na szerintem itt a bibi, mosogatószer, ráadásul citromos mit keres az autón? Vegyél inkább autósampont, jobban fogja szeretni. 100%-osan nem tudod leöblíteni a samponos, mosószeres vizet.

Jól letakarítja a kocsit <_<

De biztos nem savas, mert kézkímélő. Vagy annak semmi köze hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Jól letakarítja a kocsit <_<

De biztos nem savas, mert kézkímélő. Vagy annak semmi köze hozzá?

Lehet lúgos is, az is lemarja a festéket :lol: Egyébként az eleve zsíroldásra lett kitalálva, míg az autósamponban konzerváló anyag is van. A mosogatószerektől nem egy kifakult járgányt lehetett látni a 80-90-es években, mert zsíroldás ok, de védelmet nem nyújt a festéknek, lakknak.

Link to comment
Megosztás:

Lehet lúgos is, az is lemarja a festéket <_< Egyébként az eleve zsíroldásra lett kitalálva, míg az autósamponban konzerváló anyag is van. A mosogatószerektől nem egy kifakult járgányt lehetett látni a 80-90-es években, mert zsíroldás ok, de védelmet nem nyújt a festéknek, lakknak.

Akkor tudnál valamit ajánlani, ami neked bevált? Kipróbálnám én is.

Link to comment
Megosztás:

Jól letakarítja a kocsit <_<

De biztos nem savas, mert kézkímélő. Vagy annak semmi köze hozzá?

Valahol olvastam régebben, hogy a háztartási tisztítószerekkel vigyázni kell az autóápolásban. Ugye, nem csak a fényezést kell óvni, de ott vannak a gumi, meg műanyag elemek is... Autósboltokban, multiknál széles a paletta, ki kell tapasztalni, hogy mi válik be legjobban, ezekkel (remélhetőleg) legalább kárt nem okoz az ember. Ezt a WU2-s dolgot még a régebbi Ladás-Trabantos időkben több ismerősöm is használta. Mondjuk, hajsampon, én utoljára a honvédségnél hajat mostam vele, de lehet, hogy teljesen jó autómosásra is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én marha! Könnyesre röhögtem magam, mivel rögtön a WU-2 száraz hajsampon ugrott be!

Lelki szemeim előtt megjelentek az autókat beporzó tulajok. Jaj! Muhahaha! hysterical.gif

És csak eztán ugrott be, hogy volt/van(?) ebből lötyi is!

Hát igen... az A4-esről nekem is mint irodai munkatársnak egyenlőre a LAP jut eszembe nem az AUDI.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Miazhogy, komplett termékcsaládjuk van:

http://www.wu2.hu/

(A "színvédő hidratáló"-t kapásból szélvédő hidratálónak olvastam, egy darabig el is gondolkodtam rajta hogy minek a szélvédőt hidratálni... nesze neked autósampon <_< )

Idős parasztbácsi odaszól az ólban röfögő éhes malacnak:

Ma nincs korpa, csak gyönyörű haj...

(Bocsánat... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valami balf*sz ma reggelre meghúzta egy tenyérnyi helyen a hátsó lökhárítómat. Elég csúnyán érdesre felszedte a festéket - polírozás már nem jön szóba ebben az esetben. Nem tudtok vkit ajánlani Bp-en aki szépen helyre tudja hozni helyi kezeléssel és nem akarja az egész lököst lefújni? Törés, horpadás nincs rajta - csak le van nyúzva.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

ti a madárszart mivel takarítjátok?

az előző autónál a madárszar lemarta a festést és azóta próbálom minél hamarabb leszedni róla a cuccot.

most nem tudom, peches vagyok vagy a sötét kocsin jobban látszik de 2 naponta mindig rákerül a kocsira 1-2.

amúgy a karosszériát mivel simogatjátok? mikroszálas anyaggal?

Link to comment
Megosztás:

ti a madárszart mivel takarítjátok?

az előző autónál a madárszar lemarta a festést és azóta próbálom minél hamarabb leszedni róla a cuccot.

most nem tudom, peches vagyok vagy a sötét kocsin jobban látszik de 2 naponta mindig rákerül a kocsira 1-2.

amúgy a karosszériát mivel simogatjátok? mikroszálas anyaggal?

Én azonnal és bő vízzel. Meg valami puha ronggyal. Lehet, hogy azonnal nem fényezem szépre és hagyom vízfoltosan, de a lényeg, hogy ne marja meg a lakkot.

szerk: nem hazudok, egyszer két tenyérnyi méretű madárajándékot kaptam a motorháztatőre... fogalmam sincs miféle szörny tehette oda :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én azonnal és bő vízzel. Meg valami puha ronggyal. Lehet, hogy azonnal nem fényezem szépre és hagyom vízfoltosan, de a lényeg, hogy ne marja meg a lakkot.

szerk: nem hazudok, egyszer két tenyérnyi méretű madárajándékot kaptam a motorháztatőre... fogalmam sincs miféle szörny tehette oda :D

Hát nekem csak két ötletem van: Vagy a turul madár vagy egy arra kolbászoló griff. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok,lenne egy kérdésem,az első lámpaburám matt és halyszál vékony karcolások vannak benne,mit leh

et vele csinálni?köszi!

Fel lehet polírozni, de olyan már nem lesz mit új korában. Ha el is sárgult azt már nem tudod megszüntetni.

A sárgaság az UV fény káros hatásától van. Polírozás után még inkább esélyes a sárgulás mert lepolírozod az UV védő réteget róla (ha van még rajta).

...Milyen jó is volt a F astra üvegbúrája! :D az nem sárgult, meg nem is karcolódott :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.