Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Anyósülés felőli ajtónál.....

Úgy értettem, hogy az összeset... :D

A sajátomon kívüli érdekelne az összes kékárnyalat mintákkal.

Van ilyen?

Jah, és két elvileg egyforma szín között mekkora eltérések lehetnek árnyalatban két különböző kocsi esetén?

Link to comment
Megosztás:

Úgy értettem, hogy az összeset... :D

A sajátomon kívüli érdekelne az összes kékárnyalat mintákkal.

Van ilyen?

Jah, és két elvileg egyforma szín között mekkora eltérések lehetnek árnyalatban két különböző kocsi esetén?

Nem tudok róla. Opel.hu-n nézz körül ott fent vannak a rendelhető színminták.

Akkor írok 1-et elsőnek: királykék Y269 ha jól emlékszem mintaként a galériában az enyém.

Jelentős lehet a különbség évjárattól függően. Off mondeo esetében ugyanazon színkódhoz 1 évjáraton belül 3! féle színárnyalat is van...Tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok rég voltam erre de ezt el kell mondanom mindenkinek.

Nagyon meg szivtam a tudatlanságom miatt.

Vettem takarót a gépre

Nem bovlit majdnem 8000ft volt.

Szépen mikor jég volt meg hó letakartam erre lemostam tegnap elött és látszanak rajta halvány foltok ahogy a szél fújta azt a szart meg dörzsölte a sarkait olyan halványabb alig láccik de én nagyon mérges vagyok.

Mivel tudom eltüntetni segítsetek???????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok rég voltam erre de ezt el kell mondanom mindenkinek.

Nagyon meg szivtam a tudatlanságom miatt.

Vettem takarót a gépre

Nem bovlit majdnem 8000ft volt.

Szépen mikor jég volt meg hó letakartam erre lemostam tegnap elött és látszanak rajta halvány foltok ahogy a szél fújta azt a szart meg dörzsölte a sarkait olyan halványabb alig láccik de én nagyon mérges vagyok.

Mivel tudom eltüntetni segítsetek???????????????????????

pl. TurtleWax remélhetőleg eltünteti.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Az üzemanyagbetöltő-fedélen körben lévő gumi szigetelés szép lassan megadja magát nálam (megkeményedett, morzsolódik), így befolyik a víz a tanksapkához. Mondjuk van ott egy szellőzőjárat, ott le tud folyni, de így elég elhagyottan néz ki. Lehet ezzel kezdeni valamit – esetleg szervizben, ha nem röhögnek ki –, mert egy új fedél, színrefújva, friss tömítéssel azért drága mulatság lenne. Ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Mosni mivel érdemes a kocsit, vagyis mi a legkiméletesebb? Kefe vagy szivacs? Mosás után a vízet mivel a legkiméletesebb eltávolitani, hogy ne legyen foltos? Szarvasbőr, vagy pedig szilikonos vízlehúzó?

Én a szivacsot javaslom, mert kényelmesebb is, de az szerintem alaposabb öblítést is kíván, mert több kosz szemcse maradhat alatta, mint a kefe esetén.

Szarvasbőrt próbáltam nemegyszer, nem igazán vált be, de biztos nem úgy csináltam pontosan, ahogy az a Nagykönyvben vagyon. ;) Szóval foltos maradt, ráadásul fekete az autó. Engem amúgy már nem igazán izgat, hogy kívülről mennyire makulátlan az autó, csak ne legyen nagyon retkes mert az gáz. Belül mindig rend, tisztaság van és ez bőven elég ;) Bocs a többlet infókért. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én a szivacsot javaslom, mert kényelmesebb is, de az szerintem alaposabb öblítést is kíván, mert több kosz szemcse maradhat alatta, mint a kefe esetén.

Szarvasbőrt próbáltam nemegyszer, nem igazán vált be, de biztos nem úgy csináltam pontosan, ahogy az a Nagykönyvben vagyon. ;) Szóval foltos maradt, ráadásul fekete az autó. Engem amúgy már nem igazán izgat, hogy kívülről mennyire makulátlan az autó, csak ne legyen nagyon retkes mert az gáz. Belül mindig rend, tisztaság van és ez bőven elég ;) Bocs a többlet infókért. ;)

Télen kefét(mert belefagyna a kezem a vízbe), nyáron szivacsot használok. Valaki azt mondta a kefe az nem jó, de sztem az sem rossz, de jobb a szivacs. Szilikonos lehúzot meg most akkor kipróbálom. :P

Link to comment
Megosztás:

Ősi inka tapasztalat: Virágzó nyárfa alá nem jó frissen mosott sötétkék autóval állni...

(Ezt eddig is tudtam, de fél órát muszáj volt ott parkolnom... ;) )

A 2 perces futó zápor azért már nem kellett volna... ;)

Részvétem. Kedden ugyanezt szoptam be.

Link to comment
Megosztás:

Ősi inka tapasztalat: Virágzó nyárfa alá nem jó frissen mosott sötétkék autóval állni...

(Ezt eddig is tudtam, de fél órát muszáj volt ott parkolnom... ;) )

A 2 perces futó zápor azért már nem kellett volna... ;)

Jó hogy mondod, mert holnap mosás/wax, de akkor nem a virágzó cseresznyefák tövében lesz a polírozás! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ősi inka tapasztalat: Virágzó nyárfa alá nem jó frissen mosott sötétkék autóval állni...

(Ezt eddig is tudtam, de fél órát muszáj volt ott parkolnom... ;) )

A 2 perces futó zápor azért már nem kellett volna... ;)

Azért az ezüstmetál sem rossz. Fater most végzett a swift mosásával, ő is beállt egy fa alá ;)

Link to comment
Megosztás:

Ááááá help pls ;)

Egy óvatlan kolléga 2 napja ügyesen rányitotta a jobb hátsó ajtót egy vaskorlátnak, így az ajtó éléről szépen lepattant a festés olyan 3-4 cm hosszoan, és kb. ~ 2-3 mm szélesen...

Az lenne a kérdésem, hogy van ilyen esetekre konkrétan valami javító festék vagy bármi amivel korrigálni lehet az ilyen apróbb sérüléseket, hogy ne kezdjen el rohadni meg rozsdásodni ott az ajtó? ;)

Nem szeretném (legvégső esetben csak) újra fújatni ajtót emiatt, remélem van más megoldás!

IMGP2235.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ááááá help pls ;)

Egy óvatlan kolléga 2 napja ügyesen rányitotta a jobb hátsó ajtót egy vaskorlátnak, így az ajtó éléről szépen lepattant a festés olyan 3-4 cm hosszoan, és kb. ~ 2-3 mm szélesen...

Az lenne a kérdésem, hogy van ilyen esetekre konkrétan valami javító festék vagy bármi amivel korrigálni lehet az ilyen apróbb sérüléseket, hogy ne kezdjen el rohadni meg rozsdásodni ott az ajtó? ;)

Nem szeretném (legvégső esetben csak) újra fújatni ajtót emiatt, remélem van más megoldás!

IMGP2235.JPG

Ha drágább olcsó megoldás rendelni , venni ecsetes javítófestéket festékboltban vagy opelnél.

Olcsóbb olcsó megoldás hasonló színü körömlakk egy hölgyismeröstől ;)

Link to comment
Megosztás:

Ááááá help pls ;)

Egy óvatlan kolléga 2 napja ügyesen rányitotta a jobb hátsó ajtót egy vaskorlátnak, így az ajtó éléről szépen lepattant a festés olyan 3-4 cm hosszoan, és kb. ~ 2-3 mm szélesen...

Az lenne a kérdésem, hogy van ilyen esetekre konkrétan valami javító festék vagy bármi amivel korrigálni lehet az ilyen apróbb sérüléseket, hogy ne kezdjen el rohadni meg rozsdásodni ott az ajtó? ;)

Nem szeretném (legvégső esetben csak) újra fújatni ajtót emiatt, remélem van más megoldás!

IMGP2235.JPG

Ide jó lesz a szintelen körömlakk is, az tuti van az első hölgynél aki szembejön ;)

Bevált :P

Link to comment
Megosztás:

Azt a háromezret én is csak saccoltam, anno 2 éve valami 2400-ért vettem a Calibrára én is a sima 1 komponensű nem metál javítóstiftet. A csergő programja most is valami kétezerpárszáz forintot hoz rá, de egyrészt az ugye Csergő, nem mindenkinek esik útba, az Opel szalon meg (ami mindenhol van) drágább, másrészt meg válság van, az euroárak az egekben, szóval a lényeg az hogy párezer forint körül van most is.

(Amit még anno rendeltem a Calihoz, azt olyan jól sikerült elraknom hogy később se találtam meg, most nemrég került elő, amikor már egy éve nincsen Magmarot színű autóm... ;) )

Link to comment
Megosztás:

Azt a háromezret én is csak saccoltam, anno 2 éve valami 2400-ért vettem a Calibrára én is a sima 1 komponensű nem metál javítóstiftet. A csergő programja most is valami kétezerpárszáz forintot hoz rá, de egyrészt az ugye Csergő, nem mindenkinek esik útba, az Opel szalon meg (ami mindenhol van) drágább, másrészt meg válság van, az euroárak az egekben, szóval a lényeg az hogy párezer forint körül van most is.

(Amit még anno rendeltem a Calihoz, azt olyan jól sikerült elraknom hogy később se találtam meg, most nemrég került elő, amikor már egy éve nincsen Magmarot színű autóm... ;) )

Ennek ez a szokása. Mi is megvettük aztán azt se tudtuk, hogy hová tettük. Most meg hogy megvan nem kenjük fel sosem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.