Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Üdv!

Műanyag fényszóró polírozásban tud

valaki tanácsot adni?

Mármint otthon alkalmazhatót!

Ne polírozd!

Csak átmeneti, rövid ideig tartó megoldás. Utána rosszabb lesz, mint volt. A karcok eltűnnek, viszont lecsiszolod az UV szűrő réteget (rondán be fog sárgulni), azaz mindenképp cserélni fogod.

Link to comment
Megosztás:

Vaterán 20-ért már van párja ilyen feketének.

Csak az nem ilyen. Hanem Depo vagy Lucid gyártmány, jóval világosabb és csak halvány utánzata ennek a Hella Magic Colours-nak. Ez sokkal sötétebb, és összességében is minőségibb benyomást kelt (mégiscsak Hella, nem valami kínai vacak), nem véletlen hogy darabja 46e Ft, nem pedig párja 20...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Valaki, akinek van fényképező a közelbe tudna csinálni egy a fotót a fényszóróiról? Arra lennék kíváncsi, hogy a motorháztető lehajló részénél (ahol a hűtőrács is van) hogyan illeszkedik a fényszóró, mennyire áll ki stb.

Tegnap cseréltem az enyéimet és meg akarom nézni, hogy jól állítottam-e be.

Köszönöm, ha tud valaki segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Bocs csak most jutottam géphez.

A fényszórónak nem a széle feketített hanem

az egész müanyag eleje sötét füstös színű.

Egyébként én itt Szegeden a Kovács Autó honlapján

néztem és nekem -20%-al lenne 33e/db Hella

Attól a 20e/pár (val. írta) én azért tartanék!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem, mert kicsit lehet, hogy keverem a dolgokat:

-vaxolás: (pl turtle vax) ettől az autónak jobb lesz a vízlepergető hatása csillogóbb esz?

-polírozás: itt egy vékony réteget kenünk szét? és az esetleges kisebb karcokat ellehet tüntetni? (ezt is lehet, úgy csinálni mint pl. a vaxolást? szépen kis kendővel felvinni az anyagot?) Polírpasztából létezik szín alapján spec. termék?

Link to comment
Megosztás:

Wax-tól csillogóbb, szebb lesz a kocsi, egy vékony viaszréteg kerül rá hajszálkarcok eltűnnek. És igen, sokkal jobb lesz a vízlepergető hatása, eső után hatalmas cseppekben fog öszeállni a víz ott ahol nem folyik le. És könnyebb tisztítani is

Pilírozásánál lecsiszolnak a lakkból egy kis réteget így újra fényes lesz. Végtelenségig nem lehet plírozni.

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem, mert kicsit lehet, hogy keverem a dolgokat:

-vaxolás: (pl turtle vax) ettől az autónak jobb lesz a vízlepergető hatása csillogóbb esz?

-polírozás: itt egy vékony réteget kenünk szét? és az esetleges kisebb karcokat ellehet tüntetni? (ezt is lehet, úgy csinálni mint pl. a vaxolást? szépen kis kendővel felvinni az anyagot?) Polírpasztából létezik szín alapján spec. termék?

Link to comment
Megosztás:

Wax-tól csillogóbb, szebb lesz a kocsi, egy vékony viaszréteg kerül rá hajszálkarcok eltűnnek. És igen, sokkal jobb lesz a vízlepergető hatása, eső után hatalmas cseppekben fog öszeállni a víz ott ahol nem folyik le. És könnyebb tisztítani is

Pilírozásánál lecsiszolnak a lakkból egy kis réteget így újra fényes lesz. Végtelenségig nem lehet plírozni.

OK! köszi freeze akkor szerintem marad a WAX egyenlőre mert én is úgy olvastam, hogy max 5-6 alkalommal lehet polírozni..azután a lakkréteg már elvékonyodik....

Vawolással is sok mindent ellehet tüntetni ?

Link to comment
Megosztás:

A nagy karcokat nem, sőt ott lehet, hogy jobban kiemeli, mert ugyan benne marad és nem lehet eldolgozni rendesen, bár ez függ a wax és kocsi színétől is.

De sokkal szebb lesz alapvetően és védelmet is ad. A turtle wax nagyon jó, véd egy kicsit az UV től is, ez a jótékony hatással van a festésre hosszabb távon.

OK! köszi freeze akkor szerintem marad a WAX egyenlőre mert én is úgy olvastam, hogy max 5-6 alkalommal lehet polírozni..azután a lakkréteg már elvékonyodik....

Vawolással is sok mindent ellehet tüntetni ?

Link to comment
Megosztás:

A nagy karcokat nem, sőt ott lehet, hogy jobban kiemeli, mert ugyan benne marad és nem lehet eldolgozni rendesen, bár ez függ a wax és kocsi színétől is.

De sokkal szebb lesz alapvetően és védelmet is ad. A turtle wax nagyon jó, véd egy kicsit az UV től is, ez a jótékony hatással van a festésre hosszabb távon.

köszi akkor sztem du-án kipróbálom

Link to comment
Megosztás:

Ez az alaposságtól függ.

A nagy felületekkel nincs gond, inkább arra kell ügyelni és az veszi el az időt, hogy a műanyag részekre nem menjen, mer onnan nehéz letörölni és foltot hagy. A letörlés az gyorsan megy. Sok rongyot vigyél. Szerintem egy óra alatt meg lehet csinálni. Én midig egyszerre lekentem az egész kocsit és utána töröltem le mikor már teljesen megszáradt, kifehéredett..

Sacc/kb mennyi idő ennek a waxnak a felkenése és eldolgozása? (mosáson kívül)
Link to comment
Megosztás:

Ez az alaposságtól függ.

A nagy felületekkel nincs gond, inkább arra kell ügyelni és az veszi el az időt, hogy a műanyag részekre nem menjen, mer onnan nehéz letörölni és foltot hagy. A letörlés az gyorsan megy. Sok rongyot vigyél. Szerintem egy óra alatt meg lehet csinálni. Én midig egyszerre lekentem az egész kocsit és utána töröltem le mikor már teljesen megszáradt, kifehéredett..

Jaj kartársak!

Világért sem akarok beledumálni, de mindig csak egy pici részt szabad bekenni a vakszal, (ez rajt is van a használati útmutatón), majd ezt letörölni s úgy tovahaladni a kasztnin.

Egyébként nemrég csináltam eme munkát és 4 óra alatt végeztem, de lehet lassú vagyok, vagy túl nagy az autó!

Link to comment
Megosztás:

Ez az alaposságtól függ.

A nagy felületekkel nincs gond, inkább arra kell ügyelni és az veszi el az időt, hogy a műanyag részekre nem menjen, mer onnan nehéz letörölni és foltot hagy. A letörlés az gyorsan megy. Sok rongyot vigyél. Szerintem egy óra alatt meg lehet csinálni. Én midig egyszerre lekentem az egész kocsit és utána töröltem le mikor már teljesen megszáradt, kifehéredett..

Köszönöm!

Most nézem, hogy milyen szép fényképeződ van. :devlish: Nem csinálnál nekem egy fotót a fényszóródról? :lol: Fentebb írtam már, hogy a fényszóró és a motorháztető (hűtőrács részénél) illeszkedésére lennék kíváncsi. Mennyire lóg ki a motorháztető síkjából a fényszóró? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.