Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Mostátok már le a motort a kutakon lévő magasnyomású mosóval?

Nem!

Én most tavasszal mostam meg az enyimet először, de csak kerti csapról, vigyázva, hogy az elektronika nagyon ne kapjon, illetve pár órát a napon állt, hogy jól kiszáradjon. Előtte befújtam olyan szerrel, ami leoldja a koszt. (ezt használtam még a motorkerékpár motorblokk, kerekek stb. tisztításához) Ez eredmény, tiszta motor :D

Most a kartelvédőn gondolkodok, lehet télen kevesebb kosz jutna be, de a hűtőnél is sok kosz bejut.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnád mondani,hogy hol,és mennyiért lehet beszerezni?

Létezik fém kartervédő és műanyag motorvédő burkolat is.

A fém az megtartja az autót is akár, a műanyag a kosztól véd inkább.

Nekem fém van, az extra felszerelések rovatba raktam képeket róla korábban.

Link to comment
Megosztás:

Létezik fém kartervédő és műanyag motorvédő burkolat is.

A fém az megtartja az autót is akár, a műanyag a kosztól véd inkább.

Nekem fém van, az extra felszerelések rovatba raktam képeket róla korábban.

Azt hol vetted? Link? :D

Árat azt hiszem írtál, 15e rémlik.

Link to comment
Megosztás:

Azt hol vetted? Link? :D

Árat azt hiszem írtál, 15e rémlik.

#6608 számú hozzászólás az extra rovatban. Azon láthatod a gyári számot, az alapján tudsz rákeresni. 15-ért vettem kéz alól de újan egy volt opel szerviz alkalmazottól, volt neki...

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnád mondani,hogy hol,és mennyiért lehet beszerezni?

Amikor vettem a kocsit akkor "ajándékba" kaptam hozzá.Megnéztem a googleban hogy miket lehet venni, de nekem teljesen máshogy néz ki mint amiket itt látok.Nekem lemez van és lyukak vannak rajta végig.Inkább egy enduro motor blokkvédő lemezéhez tudnám hasonlítani.

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem a kocsit akkor "ajándékba" kaptam hozzá.Megnéztem a googleban hogy miket lehet venni, de nekem teljesen máshogy néz ki mint amiket itt látok.Nekem lemez van és lyukak vannak rajta végig.Inkább egy enduro motor blokkvédő lemezéhez tudnám hasonlítani.

Értem,akkor ez lehet,hogy valami kisipari termék lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Mostanában nem tudok árnyékos helyen parkolni napközben, úgyhogy egész nap kapja az UV-t a fényezés (is). Van esetleg erre valami kencefice, vagy valami okosság?

A műszerfali részt belülről papírharmonikával próbálom védeni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában nem tudok árnyékos helyen parkolni napközben, úgyhogy egész nap kapja az UV-t a fényezés (is). Van esetleg erre valami kencefice, vagy valami okosság?

A műszerfali részt belülről papírharmonikával próbálom védeni.

Én minden munkanap napon parkolok.... :D

A festő ismerősöm azt mondta minél gyakrabban waxolni kell, akár 2 hetente is, ha valaki nagyon ráér. Idén Áprilisban waxoltam utoljára, sajna nem volt időm, munka + vizsgaidőszak. Majd talán 2 hét múlva lesz rá időm. Amúgy havonta le szoktam kenni, ha az idő engedi...

A motorháztetőn, és az első lökhárítón nektek is sok a kavicsfelverődés? Nekem már nagyon teli van, kenek rá javító festéket...

Link to comment
Megosztás:

Én minden munkanap napon parkolok.... :D

A festő ismerősöm azt mondta minél gyakrabban waxolni kell, akár 2 hetente is, ha valaki nagyon ráér. Idén Áprilisban waxoltam utoljára, sajna nem volt időm, munka + vizsgaidőszak. Majd talán 2 hét múlva lesz rá időm. Amúgy havonta le szoktam kenni, ha az idő engedi...

A motorháztetőn, és az első lökhárítón nektek is sok a kavicsfelverődés? Nekem már nagyon teli van, kenek rá javító festéket...

Szóval, a wax segíthet. Mondjuk az időnek mindig híján vagyok én is, de akkor megpróbálok néha időt szakítani rá. Mondjuk a műszerfaltakarással annyit legalább belül elértem, hogy az ilyen nagy melegekben akadozó gyújtáskapcsolóm nem vacakol.

Kavicsfelverődésem szerencsére nincsen sok, cserébe otthon a környék összes macskája a motorháztetőmön fogyasztja el a vadgalamb-vacsoráját (egyik oldalán nyitott színben alszik az autó)... :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval, a wax segíthet. Mondjuk az időnek mindig híján vagyok én is, de akkor megpróbálok néha időt szakítani rá. Mondjuk a műszerfaltakarással annyit legalább belül elértem, hogy az ilyen nagy melegekben akadozó gyújtáskapcsolóm nem vacakol.

Kavicsfelverődésem szerencsére nincsen sok, cserébe otthon a környék összes macskája a motorháztetőmön fogyasztja el a vadgalamb-vacsoráját (egyik oldalán nyitott színben alszik az autó)... :D

ha nincs időd lekenni wax-al, akkor wax-os samponnal mosd! az is segít, de nem annyit mint a waxolás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában nem tudok árnyékos helyen parkolni napközben, úgyhogy egész nap kapja az UV-t a fényezés (is). Van esetleg erre valami kencefice, vagy valami okosság?

A műszerfali részt belülről papírharmonikával próbálom védeni.

Én ezt a terméket használom, szinte minden mosás után, tíz perc alatt megvan. :

http://www.autoelet.hu/product/105/ (Ezt itt nem reklámnak szántam)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.