Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Én is a Black Chrome-ot használom.

Tapasztalat:-állagra, színre olyan, mint a fáradt olaj :P

-elég évente 2x-3x lekenni vele a csíkot, tartja a színét több mosás után is

- minél több sorral kened, annál feketébb marad

- abszolút nem szedi a port

- csak porózus műanyagokon tartós, tehát oldalcsík, lökhárítószoknya, kilincs. Tetőcsomagtartó csíkján nem marad meg.

- marha könnyű vele összekenni a karosszériát és elég nyűgös letakarítani :D

- 1 flakonnal évekig elég

...de összességében meg vagyok vele elégedve, mert a kutyaszaron kívül már én is rákentem mindent, de semmi nem vált be, csak ez. :P

Mivel viszed fel?

Link to comment
Megosztás:

Car-társak,

Piros színü Classic 2-m van, 2005ös. Az a gondom, hogy fakul a fényezésem, ráadásul nem is egyenletesen. Egyik oldal sárvédői+tető.Ajtók, motortető, csomagtértető még okés. Piros a szín, ahogy láttam hirdetett kocsikat nem egyedi a problémám. Mivel még évekig megtartom a kocsit, ha lehet, tennék ellene. Nem tudom mi jöhetne szóba és hogy mennyibe kerülne. Polír segít ezen? Újrafényezős tippet ne adjatok, 2-300.000et nem szánok rá, mert úgysem jön vissza eladáskor, akkor csúnya ótóm lesz....:DD Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne barkácsold házilag. Ha jó fényezőt kifogsz, 15 perc alatt rendbe rakja mindkettőt pár ezresért. (Nekem 1000-ftért csinálta a kettőt, nem haveri alapon!) De van olyan hely, ahol 5000-et is elkérnek darabjáért. Ez viszont már rablás, de kinek mi az olcsó ;)

Most ismerősöm felpolírozza hétvégén géppel. Fényező. De mit kennek rá a videó végén?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy hogyan kell egy fekete kocsit úgy lemosni kézzel és megszárítani hogy ne legyenek rajta cseppnyomok csíkok stb....száradás után.Már mindennel próbálkoztam a 4 év alatt amióta megvan a kocsi, de semmi.A szilikonos vízlehúzóval meg csak megkarcoltam a festéket.

Egyszerüen nem tudom hogy hogyan csinálják a szalonokban hogy mosás után csili-vili a fekete kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy hogyan kell egy fekete kocsit úgy lemosni kézzel és megszárítani hogy ne legyenek rajta cseppnyomok csíkok stb....száradás után.Már mindennel próbálkoztam a 4 év alatt amióta megvan a kocsi, de semmi.A szilikonos vízlehúzóval meg csak megkarcoltam a festéket.

Egyszerüen nem tudom hogy hogyan csinálják a szalonokban hogy mosás után csili-vili a fekete kocsi.

Szarvas bőr ronggyal próbáltad már vizezés után át törölni?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy hogyan kell egy fekete kocsit úgy lemosni kézzel és megszárítani hogy ne legyenek rajta cseppnyomok csíkok stb....száradás után.Már mindennel próbálkoztam a 4 év alatt amióta megvan a kocsi, de semmi.A szilikonos vízlehúzóval meg csak megkarcoltam a festéket.

Egyszerüen nem tudom hogy hogyan csinálják a szalonokban hogy mosás után csili-vili a fekete kocsi.

A válasz a Raypath.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy hogyan kell egy fekete kocsit úgy lemosni kézzel és megszárítani hogy ne legyenek rajta cseppnyomok csíkok stb....száradás után.Már mindennel próbálkoztam a 4 év alatt amióta megvan a kocsi, de semmi.A szilikonos vízlehúzóval meg csak megkarcoltam a festéket.

Egyszerüen nem tudom hogy hogyan csinálják a szalonokban hogy mosás után csili-vili a fekete kocsi.

nekem van egy rongyom ami egyszerűen nem hagy nyomot. ilyen noname cucc, de a fekete autón nem, hogy vízcsepp egy szem semmit nem hagy. pedig itt nálunk kemény a víz szóval van mivel megküzdeni. de nagyon jó.

viszont cimke sincs rajta, szóval ennél többet nem tudok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy hogyan kell egy fekete kocsit úgy lemosni kézzel és megszárítani hogy ne legyenek rajta cseppnyomok csíkok stb....száradás után.Már mindennel próbálkoztam a 4 év alatt amióta megvan a kocsi, de semmi.A szilikonos vízlehúzóval meg csak megkarcoltam a festéket.

Egyszerüen nem tudom hogy hogyan csinálják a szalonokban hogy mosás után csili-vili a fekete kocsi.

Egyszerűen olyan mosószert használnak, ami foltmentesen szárad. Én is próbáltam sok mindent, mert a sötétkék metál fényezésen is meglátszik minden vízcsepp, de csak egyetlen sampont találtam, ami kiskereskedelmi forgalomban kapható és tökéletes. Ez a Sonax samponja. A Corában tuti lehet kapni (én még máshol nem láttam). Belinkelek egy képet róla, de amit én használtam, azon egy olyan matrica volt, amin egy kéz törölgeti az autót és ez át volt húzva egy piros x-el. Nem olcsó (2000ft körül van) és ha úgy használod, ahogy rá van írva, akkor 4-5 mosásra elegendő. Épp ezért én áttértem a kézi autómosókra, ahol 4-500-ból körbemosom a verdát, és tökéletesen foltmentesen szárad.

215300_800x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szarvas bőr ronggyal próbáltad már vizezés után át törölni?

Nekem is bevált a szarvasbőr!A lényeg hogy ne száradjanak rá a vízcseppek,vagy a nap ne égesse rá,mert akkor tök mindegy!

Nálunk a kézi autómosóban ponyva alatt mossák,ha tele vannak a beállók!

Link to comment
Megosztás:

Car-társak,

Piros színü Classic 2-m van, 2005ös. Az a gondom, hogy fakul a fényezésem, ráadásul nem is egyenletesen. Egyik oldal sárvédői+tető.Ajtók, motortető, csomagtértető még okés. Piros a szín, ahogy láttam hirdetett kocsikat nem egyedi a problémám. Mivel még évekig megtartom a kocsit, ha lehet, tennék ellene. Nem tudom mi jöhetne szóba és hogy mennyibe kerülne. Polír segít ezen? Újrafényezős tippet ne adjatok, 2-300.000et nem szánok rá, mert úgysem jön vissza eladáskor, akkor csúnya ótóm lesz....biggrin.gifD Köszi

Link to comment
Megosztás:

Car-társak,

Piros színü Classic 2-m van, 2005ös. Az a gondom, hogy fakul a fényezésem, ráadásul nem is egyenletesen. Egyik oldal sárvédői+tető.Ajtók, motortető, csomagtértető még okés. Piros a szín, ahogy láttam hirdetett kocsikat nem egyedi a problémám. Mivel még évekig megtartom a kocsit, ha lehet, tennék ellene. Nem tudom mi jöhetne szóba és hogy mennyibe kerülne. Polír segít ezen? Újrafényezős tippet ne adjatok, 2-300.000et nem szánok rá, mert úgysem jön vissza eladáskor, akkor csúnya ótóm lesz....biggrin.gifD Köszi

Egy polírozás biztos jót tesz neki!Ha meg már túl nagy az eltérés és nagyon-nagyon

zavar,akkor (ha megteheted) lefesteted!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.