Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Car-társak,

Piros színü Classic 2-m van, 2005ös. Az a gondom, hogy fakul a fényezésem, ráadásul nem is egyenletesen. Egyik oldal sárvédői+tető.Ajtók, motortető, csomagtértető még okés. Piros a szín, ahogy láttam hirdetett kocsikat nem egyedi a problémám. Mivel még évekig megtartom a kocsit, ha lehet, tennék ellene. Nem tudom mi jöhetne szóba és hogy mennyibe kerülne. Polír segít ezen? Újrafényezős tippet ne adjatok, 2-300.000et nem szánok rá, mert úgysem jön vissza eladáskor, akkor csúnya ótóm lesz....biggrin.gifD Köszi

Nem volt esetleg újrafújva az a két elem?Ismerősöm festette "olcsón" újra az egyik elemet,ami 2 évig tökéletes is volt,de mára úgy kifakult,mint ha más színűre cserélték volna anno!Ha nagyon vészes,szerintem 40-50 között megcsinálják a két elemet és ez egy 6 éves autónál még megérné nekem!

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen olyan mosószert használnak, ami foltmentesen szárad. Én is próbáltam sok mindent, mert a sötétkék metál fényezésen is meglátszik minden vízcsepp, de csak egyetlen sampont találtam, ami kiskereskedelmi forgalomban kapható és tökéletes. Ez a Sonax samponja. A Corában tuti lehet kapni (én még máshol nem láttam). Belinkelek egy képet róla, de amit én használtam, azon egy olyan matrica volt, amin egy kéz törölgeti az autót és ez át volt húzva egy piros x-el. Nem olcsó (2000ft körül van) és ha úgy használod, ahogy rá van írva, akkor 4-5 mosásra elegendő. Épp ezért én áttértem a kézi autómosókra, ahol 4-500-ból körbemosom a verdát, és tökéletesen foltmentesen szárad.

215300_800x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én is sokszor mostam már kézi mosóban, de ott maradtak a cseppek és elég rondán néz ki.Az biztos, hogy ha még egyszer veszek kocsit biztos hogy nem fekete lesz.

Link to comment
Megosztás:

Én is sokszor mostam már kézi mosóban, de ott maradtak a cseppek és elég rondán néz ki.Az biztos, hogy ha még egyszer veszek kocsit biztos hogy nem fekete lesz.

Az enyém is fekete. Nekem bevált a szarvasbőrös áttörlés, még száradás előtt, nem marad folt utána. (Viszont tiszta apró karc ;) ).

Link to comment
Megosztás:

A sötétkék sem jobb. ;)

Ámde elegáns. :lol:

Sajnos itt nálunk, a poros Alföldön se egyszerű tisztántartani a sötét autókat. Egy időben figyeltem az időjárás-jelentéseket is, hogy kifogjam a megfelelő időpontot, de az ország egyetlen futó zápora (majdnem) mindig felettünk szórta az áldást a frissen mosott autómra... ;)

Túl nagy erőfeszítéseket sajnos nem ér meg a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Én mikor autóvásárlás előtt álltam jobban szerettem volna egy sötét színűt, de már nem bánom, hogy szürke lett. Tényleg elég hálás ilyen szempontból. Olyan is volt nemrég, hogy megdicsérték milyen szép tiszta, pedig csak közelebb kellett volna menni kicsit és kiderül, hogy lassan már nem látszik ki a fényezés a mocsok alól ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy vadbarom meghúzta az autóm oldalát a madaras tescónál ;) Valami kisteherautó vagy terepjáró lehetett, mert vagy 2 centire a benzin betöltő nyílásnál húzta/nyomta meg az autót. Kérdezném, hogy jó szakit hol találok a 18. kerületben? Valaki írta a Méta utcát, még régebben olvastam, de most nem találom a hozzászólást. A Méta utcában nem is látok karosszériást a neten. Szóval valami közeli kellene, ha tud valaki segíteni. Egyébként mennyibe fáj egy ilyen? Kb. 1 cm mélyen benyomódott és kb. 15 cm hosszú csík.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy vadbarom meghúzta az autóm oldalát a madaras tescónál ;) Valami kisteherautó vagy terepjáró lehetett, mert vagy 2 centire a benzin betöltő nyílásnál húzta/nyomta meg az autót. Kérdezném, hogy jó szakit hol találok a 18. kerületben? Valaki írta a Méta utcát, még régebben olvastam, de most nem találom a hozzászólást. A Méta utcában nem is látok karosszériást a neten. Szóval valami közeli kellene, ha tud valaki segíteni. Egyébként mennyibe fáj egy ilyen? Kb. 1 cm mélyen benyomódott és kb. 15 cm hosszú csík.

Úh, az nem kellemes... Festéket is lenyomta? Majd megmondja a karosszériás, de ha festeni is kell nem biztos, hogy olcsó lesz, illetve a kocsi színétől is függ, hogy mennyit kell festeni, hogy tudja megoldani az átmenetet, hogy ne látszódjon...

Link to comment
Megosztás:

Belső ápolással kapcsolatban lenne kérdésem.

Lehet, hogy már elhangzott, de...

A belső részt, a műszerfalat, az ajtóborítást, stb.-t mivel szoktátok lekezelni?

A gumi tömítéseket én glicerinnel szoktam, de a műszerfalra és társaira hosszútávra még nem találtam jót / igazán beváltat.

Valahol olvastam, hogy babapicsakenőccsel nyomatja az egészet. ;)

Tud nekem ajánlani valaki valami tuti cuccot, ami nem csak jól néz ki de hasznos is, szilikon kizárva.

Másik: vettem egy ilyet, de még nem használtam kavicsfelverődés, apróbb karcok ellen.

Valakinek van e ebben tapasztalata, mi ennek a menete, megéri-e, érdemes e nekifogni otthon?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Belső ápolással kapcsolatban lenne kérdésem.

Lehet, hogy már elhangzott, de...

A belső részt, a műszerfalat, az ajtóborítást, stb.-t mivel szoktátok lekezelni?

A gumi tömítéseket én glicerinnel szoktam, de a műszerfalra és társaira hosszútávra még nem találtam jót / igazán beváltat.

Valahol olvastam, hogy babapicsakenőccsel nyomatja az egészet. ;)

Tud nekem ajánlani valaki valami tuti cuccot, ami nem csak jól néz ki de hasznos is, szilikon kizárva.

Másik: vettem egy ilyet, de még nem használtam kavicsfelverődés, apróbb karcok ellen.

Valakinek van e ebben tapasztalata, mi ennek a menete, megéri-e, érdemes e nekifogni otthon?

Köszi.

Én használom, bekened szépen, és kész...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy szürke astrám és az oldalán díszlécet mivel kéne leápolni hogy kicsit sötétebb legyen mert már annyira kivan fakulva hogy csúnya. Pedig sok szart kipróbáltam már de mindegyik csak kb fél óra és vissza mattúlt és kéne valami ami sötétebbé teszi.

Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy szürke astrám és az oldalán díszlécet mivel kéne leápolni hogy kicsit sötétebb legyen mert már annyira kivan fakulva hogy csúnya. Pedig sok szart kipróbáltam már de mindegyik csak kb fél óra és vissza mattúlt és kéne valami ami sötétebbé teszi.

Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM ;)

Hali!

Nekem EZ eléggé bevált.

De van itt MÁS is, sokan erre is esküsznek, majd én is kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Belső ápolással kapcsolatban lenne kérdésem.

Lehet, hogy már elhangzott, de...

A belső részt, a műszerfalat, az ajtóborítást, stb.-t mivel szoktátok lekezelni?

A gumi tömítéseket én glicerinnel szoktam, de a műszerfalra és társaira hosszútávra még nem találtam jót / igazán beváltat.

Valahol olvastam, hogy babapicsakenőccsel nyomatja az egészet. ;)

Tud nekem ajánlani valaki valami tuti cuccot, ami nem csak jól néz ki de hasznos is, szilikon kizárva.

Másik: vettem egy ilyet, de még nem használtam kavicsfelverődés, apróbb karcok ellen.

Valakinek van e ebben tapasztalata, mi ennek a menete, megéri-e, érdemes e nekifogni otthon?

Köszi.

Volt itt egy taxis srác, ő ajánlotta a popsitörlőt. Többen ki is próbálták, és állították, hogy faca.

Én folyékony szilikont szoktam használni. Egy pár napig zavaró, mert kicsit csillog, de aztán kisimul, és sokáig szép fekete.

Link to comment
Megosztás:

Úh, az nem kellemes... Festéket is lenyomta? Majd megmondja a karosszériás, de ha festeni is kell nem biztos, hogy olcsó lesz, illetve a kocsi színétől is függ, hogy mennyit kell festeni, hogy tudja megoldani az átmenetet, hogy ne látszódjon...

A festék is lejött ;) Közben megtaláltam a posztot, de már június óta nem lépett be az illető. Írtam privit remélem megkapja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.