Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Igen ötvény leömlőm van. Köszönöm a szakszerű tajékoztatást. Úgyis tavaszal indul a projekt, adig még gyűjtőgető életmódott folytatok, meg érdeklödök.

Amit valószínű ő is ajánlani fog az egy dbilas vezérmű, megnéztem az árát most 471 €. Szűkös lesz a 300. :D

Mit találtam neked:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...st&p=458994

- 262 fokos vezérmutengely (pár) Opel DOHC 1,4 - 1,8 16V Corsa/Tigra/Astra/Vectra hydro (Ecotec)motorokhoz 100.000 HUF

Pont ilyen kellene, ha hibátlan ezt kell megvenni, mert amúgy 150ből lenne itthon.

Link to comment
Megosztás:

"Szia!

Kb olyan 7-10le és 10-15nm-rel fog többet tudni!

A chipelés után minimum 98-as benzin tankolható,a 95 már kevés!

Sajna az F Astrákat nem lehet Obd csatlakozóval megírni,ezért ki kell küldenem a Német.o cégnek és ott csinálják meg!Ez azt jelenti,hogy kb két hétre kellene belőle a computer!"

Szerintetek, ebből mi igazság van?

Inkább az a 7LE a max, 10 már a hihetetlen kategória... Amúgy 96 végétől már lehet obd-n keresztül írni az astra

vezérlőket is :lol: azokban már flash mem van. Érzésre nem sokat fog hozni.

Ha rádobsz olyan 300-at jó eséllyel lehet 120-130 ló között. (500 körül még talán 140 közelébe vagy kicsit fölé is el lehet vinni,

Ezek is nagyon alsóhangos becslések.

Nekem kb 400 van az 1.6 16v motorban, persze baráti áron... és most 140LE körül van. :D

Még egy 100-ast kellene rádobni az ecu programozásra, és 160LE lenne :lol:

Azt érdemes hozzá tudni, ha ennyire elmész a pacik irányába, akkor a karakterisztika is erősen változik, városi

használata nehézkesebb lesz az autónak, és min 1,5x annyit fog fogyasztani, mint gyári állapotában :D

Továbbá lényegesen terheli az erőátviteli cuccokat, kuplungot, váltót, féltengelyeket. Ezekkel lehet készülni

pótalkatrészek terén :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Továbbá lényegesen terheli az erőátviteli cuccokat, kuplungot, váltót, féltengelyeket. Ezekkel lehet készülni

pótalkatrészek terén :D

Viszont Astránál meg van az a szerencsés helyzet, hogy abból gyárilag is van erősebb és ha olyan alkatrészekkel van újraépítve akkor strapabíróbb lehet. A futómű/fék, stb. erősebbre cserélést meg amúgy sem úszná meg az ember ekkora teljesítménynél, úgyhogy szeritnem kézenfekvő lenne.

Link to comment
Megosztás:

Viszont Astránál meg van az a szerencsés helyzet, hogy abból gyárilag is van erősebb és ha olyan alkatrészekkel van újraépítve akkor strapabíróbb lehet. A futómű/fék, stb. erősebbre cserélést meg amúgy sem úszná meg az ember ekkora teljesítménynél, úgyhogy szeritnem kézenfekvő lenne.

Igen, de ezek még nincsenek benne az árban :D

Ez még plusz összegeket takar a motorra locsolt pénzen kívül :lol:

Link to comment
Megosztás:

ááá GSi.-t semmiképp sem akarok venni, két autót fenttartani a mai világba..... No meg barátnőm kitérne a hittéből. Nagyon elment a kedvem az egésztől...azt hiszem marad a 90paripa, legfeljebb ladáknak izomkodok :D Habár volt már rá példa, hogy meglepett a kis kocka.....

Link to comment
Megosztás:

ááá GSi.-t semmiképp sem akarok venni, két autót fenttartani a mai világba..... No meg barátnőm kitérne a hittéből. Nagyon elment a kedvem az egésztől...azt hiszem marad a 90paripa, legfeljebb ladáknak izomkodok :D Habár volt már rá példa, hogy meglepett a kis kocka.....

Akkor csere. :lol:

Sok megoldás tényleg nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Semmi értelme szívó motorokat tuningolgatni, mert igazán jó sose lesz. Vagyis max akkor, ha már belelocsoltál 1,5-2 misit.

Ha erősebbet akarsz, akkor vagy erősebbet kell venni, vagy erösebb motort kell beépíteni.

Tuti, hogy ez a két leg költséghatékonyabb lehetőséged, ha nagyobb teljesítményt szeretnél.

Egy C20XE átépítés mondjuk már kijöhet 300-ból, de annyiból, vagy kicsit drágábban már vehetsz Vectra 2000-et is, ami eleve C20XE.

Link to comment
Megosztás:

Az asszonyt kell jól nevelni, hogy ne szóljon bele :lol: :D

Őőő hát igen! Mondjuk amég annyit(többet) foglalkozok vele, mint az autómmal, addig nem szól bele...mondjuk nem is engedném, hiszen még nem a feleségem. Ha már most beleüti a nóziját, mi lesz később? Nem?

Link to comment
Megosztás:

Ha azt akarod hogy érzésre is jóval erősebb legyen, akkor nem 10-15 lóerővel kell neked több, hanem minimum 30-cal....

Én is sokat gondolkodtam egy kis növelésen de semmi értelme, mert annyiból amennyit ráköltenék, max egy SI átalakítás férne ki és az adatokat elnézve hiába a több lóerő, nyomatékban alig lenne több, és se gyorsulásban, se végsebességben nem lenne sokkal több.

Csak azért költeni hogy minél több autót tudj otthagyni a pirosnál nincs értelme. Inkább gyúrj rá egy jobb futóműre, az több mosolyt csal az arcodra szerintem. Én a magam 71 lóerejével bárhol tudok relatíve tempósan menni. Inkább a kanyarsebességen kell dolgozni, nem feltétlen az erőn.

De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Minden motor esetében full motorgenerál kovácsolt belsővel, illetve 1.6 esetében 180+LE, 2.0 esetében 240+LE.

Ha így nézzük igen, de szerintem vannak azért olyan jó motorok is amik nem teljesítik a fenti követelményeket.

De akkor se éri meg, szívó motornál a legjobb tuning a lökettérfogat emelése.

Nézőpont kérdése. A legegyszerűbb az biztos.

Link to comment
Megosztás:

NZ-ből SE átalakításnál lehet a legjobb ár/tuning arányt kihozni szerintem, azt is azért, mert gyárilag butított, de ami már eleve hengerenkénti, ott már egy nagyobb lépcsőfok van főleg árban, hogy ugyanekkora arányú teljesítménynövekedést elérjünk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel autómba már került némi teljesítménytuning, és a fékek éppen csere előtt állnak+fontosnak tartom,hogy meg tudjak állni hamar, ezért arra gondoltam,hogy első körben beszerzek valamiféle jobb féktárcsákat,betéteket...

1.6XEP Cosmo H Astráról van szó 99,2kW egyébként:)

Sajnos hátul dobfékes a szentem,amit drágán lehetne csak átalakítani, kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye/tapasztalata/ajánlása gyárinál jobb fékekre...

Én Brembo sport féktárcsákon és betéteken (előre) gondolkodtam el első körben... amit hallottam,hogy a fúrt még jobban fog,mint a barázdált,viszont jobban is kopik... a fékerő legjelentősebb része úgyis az első kerekekre jut, így a hátsó fékeket első körben nem bántanám...

Várok ötleteket,javaslatokat egy <100kHUF féktuning ügyében:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.