Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Nagyon olyan érzésem, van, hogy az enyémben is elhalálozott az említett alkatrész.

Reggel indultam pecázni, a Tőserdőbe és mire kiértem a 44-esre még mindig a kékben volt a mutató, kb Nyárlőrinc magasságában érte el a 92 fokot.

Hazafelé szintén hasonló helyzet, de kifele jövet a földúton (egyesben kb 3 km) már felment üzemire. Útközben is alatta maradt a szokásosnak, és a városba érve szintén.

Ha felmegy a hőfokjelző akkor nem hiszem h ez a baj

Link to comment
Megosztás:

nekem is nagyon fura dolgokat művel a gép(1,7D) már cseréltem termosztátot,de a fűtűés az nuku és a hűtő is kicsit melegedett a motorral ...plusza a vizhőfok jelző a legelső vonalnál(asszem az 45 fok) állt 20km mulva is...

a ventillátorom még soha nem kapcsolt be a 4000km alatt még auguszusba se!!!

tegnap letakartam ez egész hűtőt és mentem vele 15km-t 4 személyel ,akkor mutatott a műszer 90 fokot...

végeztem egy kis mérést,amikor a kék aljánál áll a műszer a motor már 60 fokos....

lehet a kis jelado a rossz,vagy csak az uj hűtő a túl jó?

nem találkozott valaki hasonlóval.. :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs hogy nem melegszik fel, járasd alapjáraton. Ráadásul addig amig benem kapcsol a hűtő venti, persze a mostani időjárásnál ez akár fél óra is lehet. De szerintem a termosztát nyitva van. A fűtésnek a vize a hengerfejtől jön 5 perc után már langyinak kéne lenni. Persze lehet hogy elvan dugulva a radiátorod is.

Link to comment
Megosztás:

már járattam 3/4 órát félgázon és a műszer csak az alsó vonalig ment föl...

tegnap pucoltam radiátort,és letakartam a hűtő felét..most jo lett a fűtés...

a régi és az uj termosztátomat is kipróbáltam és mind a kettő nyitott forro vizben ,aztán miután kivettem elzárt...

Link to comment
Megosztás:

Én is azt hittem,hogy nekem is behalt a termosztát,de mostani időben aludt kint a kicsike a hidegben és kb 5perc után már jó meleg levegő jött be,szal szerintem nekem is a hőjeladó döglött meg,és nem mutat pontosan!

A venti nekem sem kapcsolt be nyáron egyszer sem.

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem termosztátot 3600 Ft-t, a két jeladó árát is megkérdeztem, az egyik 1000 a másik 1500 körül van.

A hűtőt és tartájt kivettem és öntöttem bele 20%-s ecetet és hagyom éjszaka ázni benne.

Holnap délután összepakolom és feltöltöm az itt ajánlott Perlix-el (érdekes áttetsző vízszínű, nem színezett).

Link to comment
Megosztás:

Ma néztük Wolfival a kocsit.

A venti bekapcsolt kb: 100fok környékén és 95-nél kikapcsolt, én a második fokozatot még nem hallottam benne működni, lehet hogy nincs is?

Mentem 5 kilométert városban plusz 10 percet járattam álló helyben 2000 körül mire elérte a 100 fokot, ez jó?

Ezután elindultam és megint mentem a városban 3 km-t ezalatt szépen visszahült a víz 90 alá két hajszállal.

A termosz úgy tűnik működik mert tapogatással ki lett tapasztalva.

Már csak az lehet, hogy takarni kell nekem is az átalakított rács mögött, mert a fekete műanyag is le lett applikálva róla, gondolom az is fogna valamennyi hideget.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt hittem,hogy nekem is behalt a termosztát,de mostani időben aludt kint a kicsike a hidegben és kb 5perc után már jó meleg levegő jött be,szal szerintem nekem is a hőjeladó döglött meg,és nem mutat pontosan!

A venti nekem sem kapcsolt be nyáron egyszer sem.

Jók a pogramok csak sok köcsög van :P :D :D

Üdv: Gino Olah család 8) 8) 8)

Link to comment
Megosztás:

Ma néztük Wolfival a kocsit.

A venti bekapcsolt kb: 100fok környékén és 95-nél kikapcsolt, én a második fokozatot még nem hallottam benne működni, lehet hogy nincs is?

Egyémbe sem hallottam még működni, szerintem X14XE egy fokozatos...

Link to comment
Megosztás:

A venti nekem sem kapcsolt be nyáron egyszer sem.

Nekem sem kapcsolt még be 1x sem, vagyis nyáron kipróbáltam meleg motornál hagytam pár percig álló helyzetben járni, na akkor kb. 90 foknál bekapcsolt, de miután lement kb. 5 fokot kikapcsolt.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Friss építésű autómban, csörög a víz a fűtőradiátorban, főleg induláskor, de néha melegen is. tudom, hogy ez attól van, hogy levegős :P

Azt is tudom, hogy gyakori jelenség ez, ha hengerfejes az autó, az enyém nem az :D

Attól lehet ha a két vízcső fordítva van rákötve a radiátorra ? Esetleg van valakinek C16NZ-be Diavia klímája ? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem még Balatonszemesen sem kapcsolt be,amikor araszoltunk a camping felé,pedig ott tényleg meleg volt.90fokot mutatott,lehet ha még kicsit hagytam volna beinditja! :roll: No mindegy!Maga a mutatós müszer,ami a müszerfalban van megdögölhet?

Megdögölhet esetleg azis, de sokkal inkább a jeladó szokott elromlani...

Gepard: sztem neked is a jeladó xarakszik... (tavaly is ilyen volt a hűtőrácsod már nem ? )

Hétvégén otthon szívesen mérek nektek egy kora reggeli hideg, meg egy üzemi hőfokos ellenállást a jeladón és akkor meg tudjátok nézni, hogy az e...

Link to comment
Megosztás:

Friss építésű autómban, csörög a víz a fűtőradiátorban, főleg induláskor, de néha melegen is. tudom, hogy ez attól van, hogy levegős :D

Azt is tudom, hogy gyakori jelenség ez, ha hengerfejes az autó, az enyém nem az :D

Attól lehet ha a két vízcső fordítva van rákötve a radiátorra ? Esetleg van valakinek C16NZ-be Diavia klímája ? :P

Hmmmm...Én jópárszor ki-be rakosgattam a radiátort,mikor folyatott és szenvedtem vele,biztos hogy levegős volt de sose csörgött!Igaz ,inkább folyatott helyette.. :P Szerintem a két vízcsőt nehéz fordítva bekötni,mert adja magát!
Link to comment
Megosztás:

Újabban nekem is ad ilyen hangokat induláskor. Remélem nem valami komolyabb gond előjele... hogy lehet lelégteleníteni? Az egész hűtővízrendszerrel együtt, vagy külön is lehet?

Mi tartja a fűtőradiátort a helyén? Csavarok? Mert nekem van egy zörgés menet közben a műszerfal irányából, amit még nem tudtam kitalálni, mitől van, lehet a radiátortól?

Link to comment
Megosztás:

Újabban nekem is ad ilyen hangokat induláskor. Remélem nem valami komolyabb gond előjele... hogy lehet lelégteleníteni? Az egész hűtővízrendszerrel együtt, vagy külön is lehet?

Mi tartja a fűtőradiátort a helyén? Csavarok? Mert nekem van egy zörgés menet közben a műszerfal irányából, amit még nem tudtam kitalálni, mitől van, lehet a radiátortól?

Biztos ,hogy nem a radiátortól van a zörgés,mert az a dobozában rendesen ki van párnázva,és mozogni sem tud igazán!A légtelenítést én úgy szoktam végezni radiátorcsere után,hogy feltöltöm vízzel jelig,majd nyomkodom a vízcsöveket amíg buborékok jönnek fel a tartályba. :wink:
Link to comment
Megosztás:

Ma megint szét kellett bontanom az egész középkonzolt ,mert a múltkori izzócserekor a fűtés-szellőzés tekerőgombjaira kötött bowdenek rögzített burkolata kipattant a helyéről, mivel az izzócserénél feszegettem őket hogy hozzáférjek az izzókhoz.Ezért a kocsiban nem volt fűtés,mert hiába tekergettem a gombokat,az egész bowden mozgott,nem mozgatta a zsilipeket. :evil: Ha valaki izzót cserél,űgyeljen a bowdenekre! :wink: Annyi haszna volt,hogy a konzol szétszedése már rutin,és a szellőzés működéséből is kiokosodtam! :P

Link to comment
Megosztás:

Friss építésű autómban, csörög a víz a fűtőradiátorban, főleg induláskor, de néha melegen is. tudom, hogy ez attól van, hogy levegős :P

Azt is tudom, hogy gyakori jelenség ez, ha hengerfejes az autó, az enyém nem az :D

Attól lehet ha a két vízcső fordítva van rákötve a radiátorra ? Esetleg van valakinek C16NZ-be Diavia klímája ? :D

Szerintem egyszerűen a kiegyenlítő tartályba csordogál a hűtővíz ahogy melegszik és tágul a közeg :P

Link to comment
Megosztás:

Nos íme egy 1 éves termosz mellett lévő 1 éves [highlight=red:588afeb857] egyvezetékes [/highlight:588afeb857] vízhőfokjeladó (amelyik a mutatóhoz megy) ellenállásértékei :

Korán reggel (kb. 6-7 fok - garázs) : 1950 ohm

Több órás állást követő nagyon rövid járás után (beálltam a garázsba) kb. 20-25 fokos lehetett a termoszház : 1550 ohm

A kék mező teteje és a 90-es osztás között félúton : 150 ohm

Üzemi hőfok (92 fok) : 100 ohm

használjátok egészséggel :P

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Állófűtésröl van e valakinek tapasztalata?

Mert azon töröm azt a nagyon kemény felyemet, hogy a fater szétbontott Zaporozsecéből megmaratt benzinkályhát hogyan lehetne bele berhelni, állófűtésnek? Lehet hogy nem lesz semmi belöle, de addig is elfoglelom magam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.