Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Ez az én se értem ezt dolgot, hogy miért fuj az hideg levegöt! :lol:

Pedig gyakorlatilag közelebb van a radiátorhoz, mint a két szélső befúvó. Vedd ki a befúvórácsot, a középső vezetőoldalit, és nézd meg nincs-e leakadva róla a zsalu mozgatórudja. Ámbár akkor hideget se fújna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok csak 1 kérdésem lenne!

Tényleg igaz hogy középen 1 astra sem fűt? csak a két szélén jön a meleg? nekem azt mondták hogy azért van igy gyárilag hogy a vezető a melegtől ne aludjon el és kapjon ki hideget is középen vagy csak az a gégecső csúszott le mi a középső befújó konzolhoz megy? fogalmam sincsen mert minden a helyén elméletileg! ebbe kellene kis segitség! :lol: csak a 2 oldal nyomja a meleget! azé érdekes hog ya jobb kezem lefagy a bal térdem meg megég :lol: kcsit érdekes a szituáció :) szevasztok jóccakát! majd holnap megnézem hogy ki írt, kösz előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok csak 1 kérdésem lenne!

Tényleg igaz hogy középen 1 astra sem fűt? csak a két szélén jön a meleg? nekem azt mondták hogy azért van igy gyárilag hogy a vezető a melegtől ne aludjon el és kapjon ki hideget is középen vagy csak az a gégecső csúszott le mi a középső befújó konzolhoz megy? fogalmam sincsen mert minden a helyén elméletileg! ebbe kellene kis segitség! :lol: csak a 2 oldal nyomja a meleget! azé érdekes hog ya jobb kezem lefagy a bal térdem meg megég :lol: kcsit érdekes a szituáció :) szevasztok jóccakát! majd holnap megnézem hogy ki írt, kösz előre is!

Kipattintod a rácsot és be kell tömni szivacsdarabbal. Nem jön többet hideg ott...:-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok csak 1 kérdésem lenne!

Tényleg igaz hogy középen 1 astra sem fűt? csak a két szélén jön a meleg? nekem azt mondták hogy azért van igy gyárilag hogy a vezető a melegtől ne aludjon el és kapjon ki hideget is középen vagy csak az a gégecső csúszott le mi a középső befújó konzolhoz megy? fogalmam sincsen mert minden a helyén elméletileg! ebbe kellene kis segitség! :lol: csak a 2 oldal nyomja a meleget! azé érdekes hog ya jobb kezem lefagy a bal térdem meg megég :) kcsit érdekes a szituáció :P szevasztok jóccakát! majd holnap megnézem hogy ki írt, kösz előre is!

nekem orrán száján jön a meleg....(vagy ahogy beállítom) viszont teljes mértékben én sem tudom elzárni a középső csatornát, egy picit mindig fúj, de ez lehet hogyazémert 12éves a gép :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali. x14xe 1997. Köszi.

Akkor passzolok, nálam a termosztátot hatlapfejű csavar fogja, ha jól emlékszem 10-es kulcs kell hozzá. Nekem a vezszíj burkolatát kell levenni 30-as torx-al, mert alatta van a termosztát. Meg kell várnod egy típustársat! :P

Üdv Srácok csak 1 kérdésem lenne!

Tényleg igaz hogy középen 1 astra sem fűt? csak a két szélén jön a meleg? nekem azt mondták hogy azért van igy gyárilag hogy a vezető a melegtől ne aludjon el és kapjon ki hideget is középen vagy csak az a gégecső csúszott le mi a középső befújó konzolhoz megy? fogalmam sincsen mert minden a helyén elméletileg! ebbe kellene kis segitség! :lol: csak a 2 oldal nyomja a meleget! azé érdekes hog ya jobb kezem lefagy a bal térdem meg megég :lol: kcsit érdekes a szituáció :) szevasztok jóccakát! majd holnap megnézem hogy ki írt, kösz előre is!

Nekem fúj középen is meleget, sőt amióta állitottam a zsaluzaton el is tudom zárni teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem fúj középen meleget csak egy idő után langyosat de éppen tavaly kérdeztem meg én is itt a fórumban és azt mondták a kedves kartársak hogy ez így normális, én is azt tudom neked mondani hogy ez így van csak a két szélén van meleg.

Link to comment
Megosztás:

Akkor passzolok, nálam a termosztátot hatlapfejű csavar fogja, ha jól emlékszem 10-es kulcs kell hozzá. Nekem a vezszíj burkolatát kell levenni 30-as torx-al, mert alatta van a termosztát. Meg kell várnod egy típustársat! :lol:

Nekem fúj középen is meleget, sőt amióta állitottam a zsaluzaton el is tudom zárni teljesen.

Hello. Azért köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Azért állítódnak el ezek a szvrok mert nem szabad 3-4-es fokozatban állítgatni a levegőkeringetést csak 1-2-ben.

Egyébként nekem is meleget fúj és nemtudom teljesen elzárni.

Láb vagy szélvédő-láb fokozatban tudom úgy állítani,hogy fúj hideget is.

Link to comment
Megosztás:

Hali. !

Én is ugy jártam hogy ki akartam cserélni a gyári rádiót, de én nem mertem annyira nekiesni, még benne van, de szintugy nem adja a meleget. Nálam működik a ventilátor, de csak hideget fúj. Mi lesz? Ez is csak egy lecsúszott érintkező lehet, vagy mi? amugy mi a titka a rádiósmagnónak, mert nekem nem akar kijönni semmi pénzért sem!!!

Sziasztok és köszi előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali. !

Én is ugy jártam hogy ki akartam cserélni a gyári rádiót, de én nem mertem annyira nekiesni, még benne van, de szintugy nem adja a meleget. Nálam működik a ventilátor, de csak hideget fúj. Mi lesz? Ez is csak egy lecsúszott érintkező lehet, vagy mi? amugy mi a titka a rádiósmagnónak, mert nekem nem akar kijönni semmi pénzért sem!!!

Sziasztok és köszi előre is!!!

Én is így jártam a múlkor, nem huztad ki a középkonzolt? Nekem leakadt a hőfokszabályzó bowdenje a tekerő mögött, újból ki kellett vennem és visszaakasztani. Ha kihúztad a konzolt akkor a középső ball befúvó mögötti zsalut is be kell állitanod, mert valszeg leakadt a lezáró tekerője. De a rádiót még azóta sem vettem ki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is így jártam a múlkor, nem huztad ki a középkonzolt? Nekem leakadt a hőfokszabályzó bowdenje a tekerő mögött, újból ki kellett vennem és visszaakasztani. Ha kihúztad a konzolt akkor a középső ball befúvó mögötti zsalut is be kell állitanod, mert valszeg leakadt a lezáró tekerője. De a rádiót még azóta sem vettem ki. :lol:

Kihuztam a középkonzolt, de nem teljesen. ahogy láttam a bovden nem jött le a hőfokszabályzó gomról. mert az mozog a tekergetések hatására. akkor a középső bal befúvó mögötti zsaluval lesz a gond? azt eccerű megcsinálni???

Köszi

Link to comment
Megosztás:

A középen áramló levegő hőmérséklete attól függ, hogy a kapcsolóval hova van állítva a fúvatás. Ha lábra és szélvédőre akkor hideget fúj a középső, ha pedig lábra és fejre akkor meleget.

Na itt a bibi :P láb/szélvédő állásban van akkor már tudom hogy miért hideg ;) köszönöm szépen a sok tanácsot!

Amugy X14XE :) 1996 :P 98000 km :P :lol: :lol: :o :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kihuztam a középkonzolt, de nem teljesen. ahogy láttam a bovden nem jött le a hőfokszabályzó gomról. mert az mozog a tekergetések hatására. akkor a középső bal befúvó mögötti zsaluval lesz a gond? azt eccerű megcsinálni???

Köszi

Ki kell pattintani a középső-vezetőoldali befúvó rácsát, ott fogsz látni egy rudat ami tologatja a zsalut. Ugy kell belejátszani a rudat a v-alaku pattintós vágatba, hogy a zsalu le van zárva a tekerő meg nullán/zárt állásban van. De mielőtt nekiesel kapcsold be 3. vagy 4. fokozatba és ellenőrizd, tudod-e zárni a rostélyt, mert lehet le sem akadt. Klikk ide! Ott hátul látszik a zárt zsalu, a kép ball alsó részén a tekerő nullája a vonal mellett, középen meg jön előre a mozgatórúd. Ha leszeded a rostélyt ugyis meglátod, nem bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell pattintani a középső-vezetőoldali befúvó rácsát, ott fogsz látni egy rudat ami tologatja a zsalut. Ugy kell belejátszani a rudat a v-alaku pattintós vágatba, hogy a zsalu le van zárva a tekerő meg nullán/zárt állásban van. De mielőtt nekiesel kapcsold be 3. vagy 4. fokozatba és ellenőrizd, tudod-e zárni a rostélyt, mert lehet le sem akadt. Klikk ide! Ott hátul látszik a zárt zsalu, a kép ball alsó részén a tekerő nullája a vonal mellett, középen meg jön előre a mozgatórúd. Ha leszeded a rostélyt ugyis meglátod, nem bonyolult.

köszi szépen. De azt néztem azzal nincs gond. Hanem az a gond hogy meleg állásba nem fújja a meleget, hanem csak hideget. ugy mintha a kékszínű sávba tekerném a szabályzót. tehát akárhova tekerem, csak hideget fúj. de viszont a bovden je nincs leugorva ez az érdekes.

Link to comment
Megosztás:

köszi szépen. De azt néztem azzal nincs gond. Hanem az a gond hogy meleg állásba nem fújja a meleget, hanem csak hideget. ugy mintha a kékszínű sávba tekerném a szabályzót. tehát akárhova tekerem, csak hideget fúj. de viszont a bovden je nincs leugorva ez az érdekes.

Seholsem fúja a meleget, vagy csak középen nem?

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság hogy én az autórádiót szedtem volna ki, és kiszedtem a középkonzolt is. és azóta nem nyom meleget sehol sem. nem a vizcsővel van a baj. Akkor mivel?????? Pleeasee

Szerintem nem jól raktad össze a középkonzolban a szabályzó bowdeneket.Ott kellene körülnézni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.