Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Elvileg a termosztáton van is pici lyuk gyárilag,de az nem engedhet ennyire át.

Szerintem ez olyan,mint nekem a corsában volt.

Picit mindig nyitva maradt,amikor kivettem,jól látható volt.

Megkerestem a régi termosztátom, most így szobahőfokon zárva van, csak egy pici rés létszik, annyi, hogy a fény felé fordítva látszik. De ez is rossz volt, lehet csak korábban nyit, mint kéne.

Link to comment
Megosztás:

Szeretem a meleget.:-)

És a fűtésem lehetne jobb.

Akkor van jó meleg, ha belső levegő keringtetés be van kapcsolva, de akkor meg párásodik. :rolleyes:

De ez a meleg már korfüggő is.:-)

Mondanám, hogy szereld ki a radiátort kitakarítani, hátha segít vmit, de elég bonyolult, jó car helyen van. Bár én a bekötését láttam a homlokfalnál, ha kiszerelés nélkül át lehet mosni akkor nem olyan gáz.

Link to comment
Megosztás:

Áááá, ilyen fagyos időben semmi kedvem radiátort mosni, meg szerelni.

Kivétel lesz majd a termosztátcsere.

Azt nem értem egyébként, mitől vízkövesedhet el rendszer, ha állandóan fagyálló van benne.

Lágyvíz..

Nem tudom, de vki itt a fórumon csinált már ilyet, és sokkal jobb lett a fűtése. Nem is biztos, hgy vízkő, hanem vmi trutyi ami kicsapódhat, gondolom a fagyálló se tart örökké, és nem sűrün cserélik. Amikor kimostuk a hűtőt abbol is fekete víz folyt először. De a termosztát csere neked könnyebben megy, mint nálam, egyszerűbb megnézni is, hogy hidegen zárva van-e. Én ha már kibontom nem rakom vissza a régit, ha jó, ha rossz.

Link to comment
Megosztás:

Jaaa, ilyen van benne most, mint a fönt látható képen..

De bacik a kékből kimenni a mutató. Illetve alíg.

Pedig az előbb is 20 percet drifteltem az 1 centis hóban, ahogy vittem a feleségem. :rolleyes:

Mi a funkciója annak a két szabályozónak?

Kis hőmérséklet, meg nagy ??

Link to comment
Megosztás:

Jaaa, ilyen van benne most, mint a fönt látható képen..

De bacik a kékből kimenni a mutató. Illetve alíg.

Pedig az előbb is 20 percet drifteltem az 1 centis hóban, ahogy vittem a feleségem. :rolleyes:

Mi a funkciója annak a két szabályozónak?

Kis hőmérséklet, meg nagy ??

Én elvileg úgy tudom,hogy az isuzuban két termosztát van.Egy a HF-ben és egy kintebb.

A kicsi 80fok körül nyit,a nagyobb 88-nál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.