Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok!

99-es 1.6-os benzines klímás Astám van. Jelenleg nincs fűtés az autóban pedig a fűtőradiátor a középboxban forró. Most, hogy visszaolvastam pár oldalt először is megnéztem, hogy az említett bowden ami egy csappantyút mozgat az nincs-e leesve. Az anyósülés felől benézve egy mikrokapcsolót látok, amit a fűtés gomb hideg helyzetbe kapcsol most ezen a mikrokapcsolón a vezetékek nincsenek rajta (lehet, hogy a nagymuter "lerúgta"). A vezeték zárása után jobb oldalon a műanyag takarólemez alatt egy relé kattan. Mi ez a kapcsoló és mit szabályoz? Klímához lehet köze?

Ami érdekes még, hogy nyáron megállás nélkül volt fűtés, meleget nyomott még a fűtéskapcsoló hideg helyzetében is. Most a mikrokapcsoló hideg helyzetben kelle benyomnia, de ezt nem teszi meg, ha a csavarhúzóval egy kicsit rásegítek, akkor kattan.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Gyuszi

u.i.:hideg- meleg állítása közben csak a fűtéscsőbe egy szelepet nyitok, zárok mechanikusan bowden segítségével? (mert egy jópár darab vákumcsövecskét látok amik nem tudom mit szabályoznak)

Link to comment
Megosztás:

Én ennek a műveletnek nem mertem otthon nekiállni. SAjna se garázs, se kertes ház, az utcán meg végképp nincs kedvem ilyesmit csinálni. Márkaszervizbe vittem, ahol kicserélték (vezérműszíjcserét és vízpumpát is hozzácsaptam, ha már úgy is megbontják.). Nem vót olcsó, de most már ismét van fűtés, és a motor is normálisan melegszik.

Hello Mindenkinek!

Tegnap kicseréltük a termosztátot. Hát igen... a régi 40-45 C° nál már nyitott, 50C° nál teljesen nyitva volt már... Ég és föld a különbség... Viszont tapasztalatból mondhatom, hogy baromi macerás a csere... :lol: teljesen le kellett bontani a vezérlést, ékszíjtárcsát, fogas kereket, feszítő görgőt, műanyag burkolatot.

Szóval tényleg jó, ha van a közelben egy szerelő ( tapasztalt )

Egy kérdés: pollenszűrő olyan modellekben is van, amelyekben nincs klíma? ( tegnap már nem volt kedvem annak is nekiállni )

Üdv: demars

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 96-os Isuzu tds-em van diavia klímás.

Előzmény: Sűrűn melegedett a vizem, de soha nem a pirosig. Gondoltam utána nézek egy kicsit.

Megnéztem a hőgombánál a kábeleket, nekem 3 vezetékes. Összkötöttem kettőt, a ventillátor gyorsan forog, hallottam is hogy kattan a relé.

Összekötöttem a másik vezetéket is a testel, hallottam hogy kattan a relé,de a venti meg sem mozdul. Elvileg ekkor nem kéne lassan forogni a ventinek? Megnéztem a ventillátort, de arra csak két vezeték megy, nem háromnak kellene, mint a hőgombán? Jah és még annyi , hogy mivel klímás a kocsim, nem kéne a klímahűtő előtt lennie pluszban egy ventillátornak is? Mert nekem nincs :lol:

Lehet hogy ezért nem hűtötte vissza alacsonyabb hőfokon a vizem, csak akkor mikor a gyorsabb sebességen forgott a venti?

nincs vkinek esetleg egy kapcsolási rajza?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 96-os Isuzu tds-em van diavia klímás.

Előzmény: Sűrűn melegedett a vizem, de soha nem a pirosig. Gondoltam utána nézek egy kicsit.

Megnéztem a hőgombánál a kábeleket, nekem 3 vezetékes. Összkötöttem kettőt, a ventillátor gyorsan forog, hallottam is hogy kattan a relé.

Összekötöttem a másik vezetéket is a testel, hallottam hogy kattan a relé,de a venti meg sem mozdul. Elvileg ekkor nem kéne lassan forogni a ventinek? Megnéztem a ventillátort, de arra csak két vezeték megy, nem háromnak kellene, mint a hőgombán? Jah és még annyi , hogy mivel klímás a kocsim, nem kéne a klímahűtő előtt lennie pluszban egy ventillátornak is? Mert nekem nincs :lol:

Lehet hogy ezért nem hűtötte vissza alacsonyabb hőfokon a vizem, csak akkor mikor a gyorsabb sebességen forgott a venti?

nincs vkinek esetleg egy kapcsolási rajza?

Előre is köszi!

A három vezetékes gombánál az egyik pontnál lassan, a másiknál gyorsan kell forognia a ventinek. A két sebesség pedig úgy van, hogy kéne lennie még egy hűtőnek a klíma előtt is. Gyárilag van. A lassú sebességet tehát úgy oldja meg, hogy sorba kötve a két venti, a gyors pedig az, hogy mindkét venti megkapja a direkt villanyt (párhuzamos kötésben). Ezt a vezérlés oldaná meg. Valamint gyári klímánál ha be van kapcsolva a klíma, akkor a ventik non-stop üzemelnek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

És akkor 3 vezeték meg a ventillátorra is?

Hát ez itt össze-vissza van. :lol: Nah majd kitalálok vmit.

Csináld azt, hogy felcseréled a hőgombán azt a két csatit, amik a két különböző ventilátor fokozatokat kapcsolják.

Így amikor normál esetben az első fokozat kapcsolna be (vagyis a két venti sorba kötve működne félgázon), nálad a meglévő egy ventilátor fog bekapcsolni full (kettes) fokozaton.

Link to comment
Megosztás:

Jó ötlet, köszi! Megcsinálom, akkor így.

Azért próbáld ki, hogy nem így van-e bekötve.

Csak lehet, hogy klímával együtt kevés az egy venti, ezért melegszik a vized. Gondolom gyárilag nem poénból raktak rá kettőt :lol:

B Vekinél klíma nélküli verzióban is két venti van: Hűtő előtt jobb oldalon egy kisebb, és hűtő mögött bal oldalon egy nagyobb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kis problémám a fűtő ventilátorral! Egyes és kettes fokozatban is iszonyatos nyikorgó hangot ad már, már elviselhetetlen de mégsem hajthatom mindig hármas fokozatban. Megoldásnak véltem hogy kivettem a pollenszűrőt és megolajoztam a ventilátor tengelyét meg kapott zsír mindent ami kell. Nagyon büszke voltam magamra, mert jó is lett. Na persze egy napig bírta hang nélkül és most a külön jó az egészben hogy szagolhatom az olaj szagát az utas térben. Azon is elgondolkoztam hogy veszek egy újat bele, de az 40ezer Ft körül van!! Úgyhogy teljesen tanácstalan lettem :lol: Van valakinek valamilyen jó ötlete??

Előre is köszönöm!

Üdv: Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kis problémám a fűtő ventilátorral! Egyes és kettes fokozatban is iszonyatos nyikorgó hangot ad már, már elviselhetetlen de mégsem hajthatom mindig hármas fokozatban. Megoldásnak véltem hogy kivettem a pollenszűrőt és megolajoztam a ventilátor tengelyét meg kapott zsír mindent ami kell. Nagyon büszke voltam magamra, mert jó is lett. Na persze egy napig bírta hang nélkül és most a külön jó az egészben hogy szagolhatom az olaj szagát az utas térben. Azon is elgondolkoztam hogy veszek egy újat bele, de az 40ezer Ft körül van!! Úgyhogy teljesen tanácstalan lettem :lol: Van valakinek valamilyen jó ötlete??

Előre is köszönöm!

Üdv: Zsolt

Én megpróbálkoznák egy bontottal. Klikk ide. Postaköltséggel együtt, is jóval 40 alatt van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kis problémám a fűtő ventilátorral! Egyes és kettes fokozatban is iszonyatos nyikorgó hangot ad már, már elviselhetetlen de mégsem hajthatom mindig hármas fokozatban. Megoldásnak véltem hogy kivettem a pollenszűrőt és megolajoztam a ventilátor tengelyét meg kapott zsír mindent ami kell. Nagyon büszke voltam magamra, mert jó is lett. Na persze egy napig bírta hang nélkül és most a külön jó az egészben hogy szagolhatom az olaj szagát az utas térben. Azon is elgondolkoztam hogy veszek egy újat bele, de az 40ezer Ft körül van!! Úgyhogy teljesen tanácstalan lettem :lol: Van valakinek valamilyen jó ötlete??

Előre is köszönöm!

Üdv: Zsolt

Szilikonzsír...

Link to comment
Megosztás:

Oksa. :lol: Akkor jól gondóltam, hogy klímásban lesz :lol:

Köszi.

nem feltétlenül :lol:

nekem a donorban is volt :lol: az pedig C16NZ, és CD felszereltségű, klíma nélküli volt :lol:

viszont a középkonzolnál is cserélni kell a cuccokat: az alsó műanyag részét, mert amelyikben nincsen eredetileg, abban a helye sincs meg, az a kis csappantyú sincs meg, amelyikkel tudod szabályozni.

ITT találhatsz hasznos képeket :P akkor csináltam, amikor az enyémet szereltem át :P

és ahogy J0hnny is mondta slég sok meló.

2 első ülést ki kell venni, le kell bontani középen a konzolt alul teljesen, de az ülések alatti szőnyeget elég csak felhajtani, lehet alatta kellemesen dolgozni.

nekem teljes ülés- és szőnyeg cserével együtt déltől estig tartott ;)

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlenül :lol:

nekem a donorban is volt :lol: az pedig C16NZ, és CD felszereltségű, klíma nélküli volt :lol:

viszont a középkonzolnál is cserélni kell a cuccokat: az alsó műanyag részét, mert amelyikben nincsen eredetileg, abban a helye sincs meg, az a kis csappantyú sincs meg, amelyikkel tudod szabályozni.

ITT találhatsz hasznos képeket :lol: akkor csináltam, amikor az enyémet szereltem át :lol:

Erről írhatnál egy cikket a Gyíkba! :P

Link to comment
Megosztás:

ne érzem magam méltónak a feladathoz :lol:

de lehet rászánom magam, ha ez másnak is segítene :lol:

különben azért csináltam a sok képet, hátha valakinek segít majd :lol:

Ehhez nem méltónak kell lenni. :lol: Hanem "elhivatottnak". :lol:

Írd meg, tedd be a GYIK társalgóba, én meg átrakom. :P

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlenül :P

nekem a donorban is volt :lol: az pedig C16NZ, és CD felszereltségű, klíma nélküli volt :lol:

viszont a középkonzolnál is cserélni kell a cuccokat: az alsó műanyag részét, mert amelyikben nincsen eredetileg, abban a helye sincs meg, az a kis csappantyú sincs meg, amelyikkel tudod szabályozni.

ITT találhatsz hasznos képeket :lol: akkor csináltam, amikor az enyémet szereltem át :lol:

és ahogy J0hnny is mondta slég sok meló.

2 első ülést ki kell venni, le kell bontani középen a konzolt alul teljesen, de az ülések alatti szőnyeget elég csak felhajtani, lehet alatta kellemesen dolgozni.

nekem teljes ülés- és szőnyeg cserével együtt déltől estig tartott :lol:

Értem. Akkor elvileg a fűtés boxot is csrélnem kell, ha jól értelmezem.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.