Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok. A problémám a következő segítsetek légyszi ha tudtok. Van utólagos klíma beszerelve a verdámba. Hűtőt kéne vennem bele melyik az fajta amelyik jó is bele mert a gyári azt mondják nem jó csak átalakítással..:rolleyes:

Tán tudni kellene milyen utólagos klíma van benne.

De nagy esély van rá, hogy : http://www.diavia.hu/index.php?menu=statik...ction=autoklima

Link to comment
Megosztás:

hát azt sajnos nem tom megmondani milyen márkáju de az az ismertető jele hogy az ablakmosó tartály mellett van a kompresszor(legalább is úgy néz ki) azt mondták az tuti nem gyári. érdemes vennem hozzá bontottat vagy megvegyem a gyárit ami jóval drágább ugye?

Aki ezt mondta, az nem tudja megmondani milyen márka ?

Klímásnál kellene megnézetni.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári klíma van benne akkor a tűzfal alsó részén van a csatlakozása:

80456490.jpg

Ha Diavia van benne akkor a tűzfalon felül kb. a kesztyűtartóval egy síkban van a csatlakozás.

Tényleg van eltérés a gyári és a Diavia klímahűtő között ezért nem csereszabatosak.

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem ugyanez a tipusom van 97'es neked gyári klímád van vagy diavia?

szia nekem gyári klímán van, a diavia az amit utólag szerelnek bele ? elnézést ha hülyeséget kérdeztem :rolleyes:

közben van a csergőnél klíma ventillátor bruttó 32 ezerért, köszönöm a tippet, egy kicsit sokallom, úgy tűnik szét kel néznem használtat mennyiért kapni...

Link to comment
Megosztás:

Nincs klímán. Ha feltekerem a ventillátort akkor elég meleg levegőt fúj. Ennyire átmelegszik a szellőzőrendszer vagy lehet valami gond a fűés csappantyúval?

Amikor letekerem hideg állásba hallani a csapódó hangot ezért gondolom, hogy lezár, de valamiért mégis jó meleget fúj.

Lehet valahogy szigetelni a szellőzőt? Vagy betenni a fűtőradiátornak egy elzárócsapot?

Link to comment
Megosztás:

Nincs klímán. Ha feltekerem a ventillátort akkor elég meleg levegőt fúj. Ennyire átmelegszik a szellőzőrendszer vagy lehet valami gond a fűés csappantyúval?

Amikor letekerem hideg állásba hallani a csapódó hangot ezért gondolom, hogy lezár, de valamiért mégis jó meleget fúj.

Lehet valahogy szigetelni a szellőzőt? Vagy betenni a fűtőradiátornak egy elzárócsapot?

Nem lehet, hogy csak a kasztni melegszik át? Nekem is, ha elindulok úgy, hogy napon állt az autó, akkor eleinte meleget fúj, aztán ahogy a menetszél lehűti a kasztnit, utána már hideget.

Link to comment
Megosztás:

Nincs klímán. Ha feltekerem a ventillátort akkor elég meleg levegőt fúj. Ennyire átmelegszik a szellőzőrendszer vagy lehet valami gond a fűés csappantyúval?

Amikor letekerem hideg állásba hallani a csapódó hangot ezért gondolom, hogy lezár, de valamiért mégis jó meleget fúj.

Lehet valahogy szigetelni a szellőzőt? Vagy betenni a fűtőradiátornak egy elzárócsapot?

Radiátort eszedbe se jusson elzárni, mert azon keresztül megy a víz a szívósor hűtéséhez. Abban az esetben megoldható a dolog, ha a motortérben párhuzamosan összekötöd a két csövet. Akkor ha kizárod a radiátort, akkor a másik slagon még folyik a lé. A meleget fúj meg ilyen időben szerintem természetes dolog. Menet közben fúj egy kicsit hűvösebbet. De ne várj tőle csodát 40 fokban :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Radiátort eszedbe se jusson elzárni, mert azon keresztül megy a víz a szívósor hűtéséhez. Abban az esetben megoldható a dolog, ha a motortérben párhuzamosan összekötöd a két csövet. Akkor ha kizárod a radiátort, akkor a másik slagon még folyik a lé. A meleget fúj meg ilyen időben szerintem természetes dolog. Menet közben fúj egy kicsit hűvösebbet. De ne várj tőle csodát 40 fokban <_<

Klímásoknál gyárilag van elzáró a jobb hatásfok miatt. Amikor hidegre tekered, hallani is valamint érezni is a tekerőn, hogy akkor zárod be, mert picit nehezebb lesz a kék sávnál. Ilyenkor a radiátor előtti összekötésen halad tovább a belső vízkör... :rolleyes: -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy klímás astrám és egy olyan kérdésem volna hogyha szerzek bele digit klímát akkor az mekkora macera belerakni? vagy belelehet egyáltalán?

A levegő útját ott mi mozgatja továbbra is a bowden mondjuk egy motorral vagy levegő mint például a B vectrában?

A választ előre is köszönöm.

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Klímásoknál gyárilag van elzáró a jobb hatásfok miatt. Amikor hidegre tekered, hallani is valamint érezni is a tekerőn, hogy akkor zárod be, mert picit nehezebb lesz a kék sávnál. Ilyenkor a radiátor előtti összekötésen halad tovább a belső vízkör... :rolleyes: :D

Aha <_< De mint írta neki nincs klímája. -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy klímás astrám és egy olyan kérdésem volna hogyha szerzek bele digit klímát akkor az mekkora macera belerakni? vagy belelehet egyáltalán?

A levegő útját ott mi mozgatja továbbra is a bowden mondjuk egy motorral vagy levegő mint például a B vectrában?

A választ előre is köszönöm.

Szép napot mindenkinek!

Kis motorok mozgatják.

Link to comment
Megosztás:

Mire jó ?

Három körösre csinálni a hűtést ?

Ezeken a motorokon a termosztát a vezérműszíj mögött van, így egy termosztátcserénél le kell bontani a vezérlést is. Ezzel a külső házzal kiküszöbölhető ez a dolog, az eredeti termosztát helyét üresen hagyva, ezt meg a vízcsőbe iktatva könnyebb a csere szükség esetén.

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, én meg most kukáztam egy rakat vékony és vastag csövet a bödön áthelyezéséhez. Én is ki akartam hozni a termosztátot a vezérlés alól, arra gondoltam, hogy összehozok egy c14nz termosztátházat egy 2 literesével amelyiken kívül van a termosztát, de a multkor néztők a kórház parkolójában, hogy nem kivitelezhető. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, én meg most kukáztam egy rakat vékony és vastag csövet a bödön áthelyezéséhez. Én is ki akartam hozni a termosztátot a vezérlés alól, arra gondoltam, hogy összehozok egy c14nz termosztátházat egy 2 literesével amelyiken kívül van a termosztát, de a multkor néztők a kórház parkolójában, hogy nem kivitelezhető. :rolleyes:

Nekem is kint van <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.