Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

sziasztok elsőlengökar hátsó nagy gumi szilent cserét kéne a kocsimon végre hajtani nem tudtok valami jó szerelőt soroksár vagy pestimre környékén, ami persze nem dolgozik drágán:)a pilskónál a 2db szilent 5600ft + 8000ft munka dij ha ennél olcsóbb akkor oda vinném.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok elsőlengökar hátsó nagy gumi szilent cserét kéne a kocsimon végre hajtani nem tudtok valami jó szerelőt soroksár vagy pestimre környékén, ami persze nem dolgozik drágán:)a pilskónál a 2db szilent 5600ft + 8000ft munka dij ha ennél olcsóbb akkor oda vinném.

Szigetszentmiklós?

Link to comment
Megosztás:

az is jó ha meg lehet várni, és mennyibe kerül ott?:? :)

uhh most látom rossz helyre írtam a futóműbe akartam írni nah majd legközelebb:)

Hello. Nem drága kicsit az a két szilent? A belső Illesztőcsővel együtt vectra teleszilent(azt érdemes belerakni,sokkal többet bír) 3200ft körül van.Munkadíjra nem mondok semmit mert az pest de itt cak pakk 10 alatt megvan.

Link to comment
Megosztás:

megadave, frici12650, Dáwid,

Onnan gondolom, hogy a termosztát az jó mivel az autó ha áll akkor szépen dolgozik minden vagy ha pesten közlekedünk vele. Felmegy a víz 92-95 fokra és kinyit. De ha megyünk vele akkor nem melegszik még addig se hogy a hűtőventillátor bekapcsoljon vagy kinyisson a termosztát! Vízpumpa is vadonat új benne.

Link to comment
Megosztás:

megadave, frici12650, Dáwid,

Onnan gondolom, hogy a termosztát az jó mivel az autó ha áll akkor szépen dolgozik minden vagy ha pesten közlekedünk vele. Felmegy a víz 92-95 fokra és kinyit. De ha megyünk vele akkor nem melegszik még addig se hogy a hűtőventillátor bekapcsoljon vagy kinyisson a termosztát! Vízpumpa is vadonat új benne.

Ilyen hidegben nem is nagyon szokott menni a venti a termosztát meg ki van nyitva de nem melegszik a víz, vagy már visszazárt. A kék és az első vonal közelében mocorog, ha -10 fokos a menetszél.

Link to comment
Megosztás:

megadave, frici12650, Dáwid,

Onnan gondolom, hogy a termosztát az jó mivel az autó ha áll akkor szépen dolgozik minden vagy ha pesten közlekedünk vele. Felmegy a víz 92-95 fokra és kinyit. De ha megyünk vele akkor nem melegszik még addig se hogy a hűtőventillátor bekapcsoljon vagy kinyisson a termosztát! Vízpumpa is vadonat új benne.

Álló helyzetben, kiszedett termosztáttal is föl tudja forralni magát, ventillátor nélkül, ez semmit jelent. Hidegen beindítod, és ráteszed a kezed a hűtö sarkára ahol bemegy a víz. Ha pár percen belül elkezd melegedni, akkor sz.r a termosztát, ha új, ha nem. Ha hosszú idö után még hideg, aztán hirtelen (pár másodperc alatt) lesz olyan forró, hogy nem tudod megfogni, akkor jó.
Link to comment
Megosztás:

Álló helyzetben, kiszedett termosztáttal is föl tudja forralni magát, ventillátor nélkül, ez semmit jelent. Hidegen beindítod, és ráteszed a kezed a hűtö sarkára ahol bemegy a víz. Ha pár percen belül elkezd melegedni, akkor sz.r a termosztát, ha új, ha nem. Ha hosszú idö után még hideg, aztán hirtelen (pár másodperc alatt) lesz olyan forró, hogy nem tudod megfogni, akkor jó.

egy helyben allva azert melegszik fel a vized, mert nem huti a menetszel...

De a rendes mukodes akkor is menetkozben is 90-95fok kozti viz homerseklet!

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekelne, a kérdés csak az hogy mennyit kérsz érte? :)

Gondolom digit klímásba is ugyanúgy be lehet építeni mint egy alapba...

Ahogy látom ezt pont nem a klímás verzió, mert van másik is. Valamelyiknél az ülés alatti merevítésbe kell belefűzni a csövek végét, míg a másikat nem. Valami ilyesmi rémlik. De mindegyik kompatibilis a másikkal, tehát nem klímásba is belerakható ez.

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekelne, a kérdés csak az hogy mennyit kérsz érte? :)

Gondolom digit klímásba is ugyanúgy be lehet építeni mint egy alapba...

Ahogy látom ezt pont a klímás verzió, mert van másik is. Valamelyiknél az ülés alatti merevítésbe kell belefűzni a csövek végét, míg a másikat nem. Valami ilyesmi rémlik. De mindegyik kompatibilis a másikkal, tehát nem klímásba is belerakható ez.

Be lehet rakni a digitklímásba is ezeket a csöveket. Én is beraktam. Bár egy kb 10 centis toldócső hiányzott a klímabox és a 'békatalp' között, de azt papírral kipótoltam.

Amúgy 2 féle van ebből a hátsó csőből, faceliftkor változott. Erre kell figyelni, különben nem fog hátul illeszkedni.

Link to comment
Megosztás:

Be lehet rakni a digitklímásba is ezeket a csöveket. Én is beraktam. Bár egy kb 10 centis toldócső hiányzott a klímabox és a 'békatalp' között, de azt papírral kiótoltam.

Amúgy 2 féle van ebből a hátsó csőből, faceliftkor változott. Erre kell figyelni, különben nem fog hátul illeszkedni.

Jaja, rémlik nekem is valami, csak oly régen foglalkoztam vele. Enyém például már ahogy a képen is látható, nincs belefűzve a csövek alatt található merevítésbe, a régiek igen. Anno Hening megvariálta és az enyém fajta csövet rakta be és klímás boxból szerzett hozzá kivezetőcsövet, mert a másik nem volt jó, ami nem klímásból volt.

Link to comment
Megosztás:

Furcsa dolgokra gerjednek a népek...mindig meglepődöm... :D Ha kell belső műanyag astraba, addig szóljatok míg ki nem dobom. :D

Engem a kombiba a csomi tartóba a bal oldali íves rácsos lámpa takaró műanagy izgatna fel igazából, meg egy napellenző tartzó fül...:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.