Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Az is vizhőfok jeladó, csak az már az ECU-hoz vezet, a motor működése szempontjából az a fontosabb, mig az egyvezetékes csak a műszeregységben lévő visszajelzőhöz ad jelet.

Ó, köszi. Mondjuk még mindig nem tudom mi a baja... Ez egy talány.

Link to comment
Megosztás:

Ó, köszi. Mondjuk még mindig nem tudom mi a baja... Ez egy talány.

Termosztát...mert egyébként is illett volna már magát kilégteleniteni...jut eszembe, mennyi viz van benne/ellenőrizted a folyadékszintet közben? Lehet, hogy csak utána kéne tölteni, de amúgy termosztátos jelenség.. Ha beinditás után folyamatosan melegszik a hűtőbe vezető cső illetve a hűtő bal felső sarka, akkor egyértelműen az (de ezt már irták előttem is) ha tetszik, ha nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Termosztát...mert egyébként is illett volna már magát kilégteleniteni...jut eszembe, mennyi viz van benne/ellenőrizted a folyadékszintet közben? Lehet, hogy csak utána kéne tölteni, de amúgy termosztátos jelenség.. Ha beinditás után folyamatosan melegszik a hűtőbe vezető cső illetve a hűtő bal felső sarka, akkor egyértelműen az (de ezt már irták előttem is) ha tetszik, ha nem. :lol:

Víz biztos van benne. Töltöttem is utána, meg nézem is. Én is a termosztátra gondoltam. Csak hogy letakart hűtővel sem akart melegedni.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Víz biztos van benne. Töltöttem is utána, meg nézem is. Én is a termosztátra gondoltam. Csak hogy letakart hűtővel sem akart melegedni.... :lol:

Hogy takartad le a hűtőt? Ha csak felül takarod akkor alul a lökhárítón keresztül még majdnem a fele nyitott a hűtőnek. Megtapogattad már azt az átkozott csövet hideg indítás után? Ez egyértelművé tenné a dolgot!

Link to comment
Megosztás:

Víz biztos van benne. Töltöttem is utána, meg nézem is. Én is a termosztátra gondoltam. Csak hogy letakart hűtővel sem akart melegedni.... :lol:

Ha álló helyzetben felmegy a hőfok, netán a hűtőventilátor is bekapcsol és menet közben meg nem, akkor termosztátos...ha takarod-ha nem.

Közben állj a kocsi elé és fogd a hűtőbe vezető csövet vagy a hűtő azon sarkát ahova az a cső megy (többet már nem mondom :( ) és ha folyamatosan melegszik - mert azért valamennyire melegszik akkor is - akkor ott a bizonyiték, nyitva a termosztát nem üzemmeleg mocinál is. Akkor lenne jó, ha termosztát nyitáskor "hirtelen" forrósodna át...

De ezt már százszor leirtuk. :lol: és ráadásul olyan egyszerű elvégezni is! Ne szenvedj már, attól nem javul meg, és csináld meg! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha álló helyzetben felmegy a hőfok, netán a hűtőventilátor is bekapcsol és menet közben meg nem, akkor termosztátos...ha takarod-ha nem.

Közben állj a kocsi elé és fogd a hűtőbe vezető csövet vagy a hűtő azon sarkát ahova az a cső megy (többet már nem mondom :lol: ) és ha folyamatosan melegszik - mert azért valamennyire melegszik akkor is - akkor ott a bizonyiték, nyitva a termosztát nem üzemmeleg mocinál is. Akkor lenne jó, ha termosztát nyitáskor "hirtelen" forrósodna át...

De ezt már százszor leirtuk. :lol: és ráadásul olyan egyszerű elvégezni is! Ne szenvedj már, attól nem javul meg, és csináld meg! :(

Oké. Csak még egyszer vezérlést bontani... Akkor visszaviszem a boltba. Ha úgy nézzük az egy napot kibírt termosztát miatt kell mégegyszer szétszedni a motort. (Akár meg is téríthetik a plusz egy szerelés árát.... Nem...?)

Link to comment
Megosztás:

Oké. Csak még egyszer vezérlést bontani... Akkor visszaviszem a boltba. Ha úgy nézzük az egy napot kibírt termosztát miatt kell mégegyszer szétszedni a motort. (Akár meg is téríthetik a plusz egy szerelés árát.... Nem...?)

Erre most mit mondjak!? Ha rossz akkor rossz, ez van. A boltban hogyan bizonyitod be, hogy azt amit visszaviszel nekik tőlük is vetted és hogy az volt a rossz példány amit ők adtak?(nem kell válaszolni, ez amolyan költői kérdés csak) Ha a szerlődben van egy kis emberség akkor ha nem is ingyen, de "jóárasitva" elvégzi a műveletet. Még mindig jobb mint nem üzemmeleg motort gyilkolni, nem beszélve a fogyasztás emelkedéséről... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért érdekes, hogy álló helyzetben működik...nekem amikor kuka volt a termosztát nagyon lassan melegedett, de kábé 10kilóméter alatt azért kiment a kékből, nem ment fel 90-íg gyenge volt a fűtés. De nem volt lényeges különbség az álló helyzet, és a menet közben között.

Link to comment
Megosztás:

Lehet. De akkor álló helyzetben mitől mutat rendesen ?

Nem valószínű, h ez a baja, de azért leírom az egyvezetékes jeladó körülbelüli ellenállás értékeit.

Hőmérővel:

6 fokC : 1955 ohm

22 fokC : 1540 ohm

Műszeregység alapján:

A kék és a 90 fokC között valahol félúton : 160 ohm

Üzemi hõfok: 102 ohm körül

(Még régebben mértem, de szerencsére felírtam.)

Link to comment
Megosztás:

Nekem régebben 90 fok felett egy kicsivel volt mindig a vízhőfok télen-nyáron, ahogy kell. Nemrég volt egy koccanásom, egy darabig hűtőrács nélkül közlekedtem, azóta a hőfok mindig a kék mező és 90 fok között van félúton stabilan. Akkor annnak tudtam be, hogy hűtőrács hiány okozza az alacsonyabb hőmérsékletet, de amikor lett új hűtőrácsom nem állt vissza a szokásos hőfok. Hideg motor indításakor pár perc múlva már meleget fúj a fűtés, elől a hűtő hideg, később kezd el gyorsan melegedni, elvileg a termosztát jó. Lehetséges a hőfokérzékelő adta meg magát?

Link to comment
Megosztás:

Nekem régebben 90 fok felett egy kicsivel volt mindig a vízhőfok télen-nyáron, ahogy kell. Nemrég volt egy koccanásom, egy darabig hűtőrács nélkül közlekedtem, azóta a hőfok mindig a kék mező és 90 fok között van félúton stabilan. Akkor annnak tudtam be, hogy hűtőrács hiány okozza az alacsonyabb hőmérsékletet, de amikor lett új hűtőrácsom nem állt vissza a szokásos hőfok. Hideg motor indításakor pár perc múlva már meleget fúj a fűtés, elől a hűtő hideg, később kezd el gyorsan melegedni, elvileg a termosztát jó. Lehetséges a hőfokérzékelő adta meg magát?

Lehetséges, de nem hiszem hogy a koccanástól. Meg a műszeregységben található fesz.-stabilizálló is okozhat elektromos műszer-vízhőfok, tankszintjelzö-csalásokat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem régebben 90 fok felett egy kicsivel volt mindig a vízhőfok télen-nyáron, ahogy kell. Nemrég volt egy koccanásom, egy darabig hűtőrács nélkül közlekedtem, azóta a hőfok mindig a kék mező és 90 fok között van félúton stabilan. Akkor annnak tudtam be, hogy hűtőrács hiány okozza az alacsonyabb hőmérsékletet, de amikor lett új hűtőrácsom nem állt vissza a szokásos hőfok. Hideg motor indításakor pár perc múlva már meleget fúj a fűtés, elől a hűtő hideg, később kezd el gyorsan melegedni, elvileg a termosztát jó. Lehetséges a hőfokérzékelő adta meg magát?

nekem is ezt produkálta (kék - 90 fok közt állt be, de fűtés volt) :lol: termosztátcsere után újra 90 fok fölött van egy hajszállal :lol:

lehet csak kicsit enged át a termosztát, de az pont elég...

Link to comment
Megosztás:

nekem is ezt produkálta (kék - 90 fok közt állt be, de fűtés volt) :lol: termosztátcsere után újra 90 fok fölött van egy hajszállal :lol:

lehet csak kicsit enged át a termosztát, de az pont elég...

Ha bejön az enyhébb idő, nekiállunk kicserélni. Hogy neked milyen szerencsés helyen van a termosztátod. Bezzeg mi bonthatjuk le a vezérlést. Havernak is hasonló problémája van egy 1.4-esen, majd ott kifigyelem a mesterfogásokat. Amúgy biztos nem egészséges a pár fokkal alacsonyabb üzemi hőmérséklet.

Link to comment
Megosztás:

Ha bejön az enyhébb idő, nekiállunk kicserélni. Hogy neked milyen szerencsés helyen van a termosztátod. Bezzeg mi bonthatjuk le a vezérlést. Havernak is hasonló problémája van egy 1.4-esen, majd ott kifigyelem a mesterfogásokat. Amúgy biztos nem egészséges a pár fokkal alacsonyabb üzemi hőmérséklet.

nekem járt fogyasztásnövekedéssel is :lol: (most a télen) gondolom a nem üzemi hőfok lehetett az oka...

ja, dieselen elég jó helyen van :lol: szerencsére :(

de előtte vizsgáld meg amit te mondtál, meg amit zotya is... és csak utánna bontogassatok :D

Link to comment
Megosztás:

Ha bejön az enyhébb idő, nekiállunk kicserélni. Hogy neked milyen szerencsés helyen van a termosztátod. Bezzeg mi bonthatjuk le a vezérlést. Havernak is hasonló problémája van egy 1.4-esen, majd ott kifigyelem a mesterfogásokat. Amúgy biztos nem egészséges a pár fokkal alacsonyabb üzemi hőmérséklet.

Mielőtt nekiesel, mozgasd meg az egyvezetékes hőgombán a csatlakozót, lehet csak kontakthibás, azért nem megy fel, ameddig kell.

Link to comment
Megosztás:

Nekem régebben 90 fok felett egy kicsivel volt mindig a vízhőfok télen-nyáron, ahogy kell. Nemrég volt egy koccanásom, egy darabig hűtőrács nélkül közlekedtem, azóta a hőfok mindig a kék mező és 90 fok között van félúton stabilan. Akkor annnak tudtam be, hogy hűtőrács hiány okozza az alacsonyabb hőmérsékletet, de amikor lett új hűtőrácsom nem állt vissza a szokásos hőfok. Hideg motor indításakor pár perc múlva már meleget fúj a fűtés, elől a hűtő hideg, később kezd el gyorsan melegedni, elvileg a termosztát jó. Lehetséges a hőfokérzékelő adta meg magát?

Koccanásnál nem ment a motor kicsit víz nélkül? Ha picit megfőzöd a termosztátot akár el is állítódhat a nyitási hőmérséklete.

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy másik hűtőcsövet, ami a motor és a hűtő között van. Azt a spirálkanyarost. Tettem bele egy termosztátot. Kicseréltem a másikkal, és most rendesen mutat a hőmérőm. Meg fűtés is van rendesen. Tehát 1 nap után behalt a termosztátom. Úgyhogy holnap mégegyszer vezérlést bonthatok....

Az egészben csak az volt a furcsa, hogy nyitott termosztátnál nem mutat a mutató semmit, Még letakart hűtőnél sem.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy másik hűtőcsövet, ami a motor és a hűtő között van. Azt a spirálkanyarost. Tettem bele egy termosztátot. Kicseréltem a másikkal, és most rendesen mutat a hőmérőm. Meg fűtés is van rendesen. Tehát 1 nap után behalt a termosztátom. Úgyhogy holnap mégegyszer vezérlést bonthatok....

Az egészben csak az volt a furcsa, hogy nyitott termosztátnál nem mutat a mutató semmit, Még letakart hűtőnél sem.. :lol:

Hogy szerkesztetted bele a csőbe?

Link to comment
Megosztás:

Hogy szerkesztetted bele a csőbe?

A termosztát felőli része elég vastag. Beleraktam meleg vízbe hogy hajlékonyabb legyen. És a termosztátot rugóval hátrafelé beletettem. Igaz fogóval segíteni kellett rajta, hogy táguljon, de sikerült. És egészen a kanyarig tettem hogy a bilincs ráférjen mögé. Merőlegesen a csőbe, hogy az alumínium csővel pont illeszkedjen.

Azt mondtad nem célszerű nem üzemmeleg motort gyilkolni.... Egy társasházi parkoló előtt meg csak ennyit tudtam tenni.... De ma a 130 km alatt rendesen működött.

Link to comment
Megosztás:

Koccanásnál nem ment a motor kicsit víz nélkül? Ha picit megfőzöd a termosztátot akár el is állítódhat a nyitási hőmérséklete.

A koccanástól nem sérült a vízkör. Csak az egyik lámpám és a hűtőrács fülei bánták. A volt az első, hogy megnéztem a hűtőt nem-e enged. Amúgy mostanában jobban figyelgetem menet közben a vízhőmérsékletet. Azt vettem észre, elindulás után egyenletesen felkúszik 90 fokig, aztán visszaesik a kék mező és 90 fok közé és ott is marad. Természetesen közben nem adtam rá a fűtést vagy ilyesmi, ami befolyásolná.

Link to comment
Megosztás:

A koccanástól nem sérült a vízkör. Csak az egyik lámpám és a hűtőrács fülei bánták. A volt az első, hogy megnéztem a hűtőt nem-e enged. Amúgy mostanában jobban figyelgetem menet közben a vízhőmérsékletet. Azt vettem észre, elindulás után egyenletesen felkúszik 90 fokig, aztán visszaesik a kék mező és 90 fok közé és ott is marad. Természetesen közben nem adtam rá a fűtést vagy ilyesmi, ami befolyásolná.

Nekem is ilyen volt a termosztátcsere előtt. ELindulás után felment a víz, aztán mikor nyitott akkor visszaesett, és nekem is a 90 meg a kék között maradt. Én arra tippeltem, hogy nyitás után nem zárt vissza rendesen, mikor hűlt a víz. Megszorult valahol félúton valahogy. Nekem az segített hogy ráengedtem a fűtést, akkor kicsit még lejjebb ment, aztán akkor utána elkezdett megindulni fölfelé.(Gondolom bezárt a termosztát.) Aztán mikor elérte a 90-et (gondolom megint kinyitott) akkor ugyanúgy visszaesett. Szóval a fűtéssel vissza tudtam tornászni egy nagyon kis időre.

Aztán én akkor termosztátot cseréltem és utána jó lett. (Az már másik kérdés hogy a termosztát másik nap nyitva maradt örökre. De előtte jó volt.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.