Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 perce, wookie írta:

Gyárilag nincs szín jelölés. Betűk vannak, de azt az opelen kívül senki nem fogja neked megmondani hogy melyik volt. Ha küldesz egy alvázszámot akkor hétfőn utána tudok nézni, de nem ígérek semmit. 

EPC-ben is betűjelöléssel lehet megtudni, hogy melyik mire való.

Link to comment
Megosztás:

Ebay-en ajánlgatnak gyárinak mondott rugót elölre párban, és azon van egy színjelölés. De ott szokás szerint nem pontos a típus leszűkítése, mindenféle GSi-hez azt írják, hogy passzol, évjárattól és motortól függetlenül. Hát biztos bemegy, kérdés, hogy hogy áll a kocsi utána, meg hogyan viselkedik.

Link to comment
Megosztás:

Korábban napirenden volt a klímásítás, de lebeszéltek róla, ketten is, a macera és az időigényesség miatt.

Esetleg kiöntöm vasbetonból a gépháztetőt, ha nem elég a súly az elejében :)

Az alvázszámom WOL000053T2500238. Elvileg, mert a kocsi papírjai a feleségemnél vannak, ezt a kötelező biztosítás kötvényéről másoltam ki :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok nem tudom hogy hova írjak ez ügyben.

Ma cseréltetem az első kereket a gumiszerelő mutatta hogy jobb kerék vezető ülés felől lötyög a kerék.

Nézem gömbcsukló( kormányösszekötő gömb fej) vagy mi mástól is lötyöghet a kerék szó szerint , két kézzel rángatom és kopogó hangot ad.

Valamilyen futó mű beállítást magyaráztak nekem hogy minél előbb vagy meg eszi az új gumimat

És még mit érdemes cserélteti ott kormányösszekötő gömb fej-nél?

Módosítva : zalaapati112
Link to comment
Megosztás:

17 perce, zalaapati112 írta:

Sziasztok nem tudom hogy hova írjak ez ügyben.

Ma cseréltetem az első kereket a gumiszerelő mutatta hogy jobb kerék vezető ülés felől lötyög a kerék.

Nézem gömbcsukló( kormányösszekötő gömb fej) vagy mi mástól is lötyöghet a kerék szó szerint , két kézzel rángatom és kopogó hangot ad.

Valamilyen futó mű beállítást magyaráztak nekem hogy minél előbb vagy meg eszi az új gumimat

És még mit érdemes cserélteti ott kormányösszekötő gömb fej-nél?

Hát csak azt kell cserélni ami kotyog, általában a kormányösszekötő gömbfej. Szokott a talpas is lent a lengőkarnál, de azt kerék rángatással nem lehet észrevenni, mert amikor fel van emelve az autó a rugó lefelé nyomja. Csapágy is lehet alapból, de az akkor menet közben főleg kanyarban már morog. Ha bizonytalan vagy akkor át kell nézetni mint műszakikor, megcibáltatni paddal és akkor látszik mi kottyan.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Hát csak azt kell cserélni ami kotyog, általában a kormányösszekötő gömbfej. Szokott a talpas is lent a lengőkarnál, de azt kerék rángatással nem lehet észrevenni, mert amikor fel van emelve az autó a rugó lefelé nyomja. Csapágy is lehet alapból, de az akkor menet közben főleg kanyarban már morog. Ha bizonytalan vagy akkor át kell nézetni mint műszakikor, megcibáltatni paddal és akkor látszik mi kottyan.

kormányösszekötő gömbfej érdemes házilag cserélni vagy vigyem szakemberhez?

Menet közben nem morog lehet jobban járok ha megnézetem .

és mi az a talpas hogy néz ki tudnál képet linkelni

Mondjuk meg van a gyári szerelési könyve hátha van leirás ott

Módosítva : zalaapati112
Link to comment
Megosztás:

36 perce, zalaapati112 írta:

kormányösszekötő gömbfej érdemes házilag cserélni vagy vigyem szakemberhez?

Menet közben nem morog lehet jobban járok ha megnézetem .

és mi az a talpas hogy néz ki tudnál képet linkelni

Mondjuk meg van a gyári szerelési könyve hátha van leirás ott

Lehet cserélni házilag, de utána úgyis el kell vinni beállítani a kerékösszetartást, hogy egyenesen fusson az autó és ne kopjon félre a gumi. Az első képen a kormányösszekötőt látod a másodikon a talpast csere közben:

2166408-20160314-W5H4d0.jpg

2166409-20160314-mxg1a1.jpg

Alapból nem kell kiszedni a nyomtávrudat és a lengőkart a cseréhez, de kényelmesebb volt a satupadon dolgozni mint a kerékjáratban.

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. A fenti képről lenne pár kérdésem. A talpas gömbfej cseréje egyértelmű,de a másik kettő cseréjéről tudnál-tudnátok mondani valami közelebbit? A kiszedés-visszarakáshoz kell hidraulikus prés vagy csak simán ki kell ütni a helyéről és vissza? Gyártók neveit is szívesen várom,mert túl gagyit nem szeretnék venni bele. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A másik kérdésem hogy az F astra és a G astra (mindkettő kombi)hátsó kerékcsapágyai (ABS-es) között van valami különbség mert ránézésre nekem egyformának tűnik. A dolog lényege hogy a minap diagnosztizáltam bal hátsó kerékcsapágy lógást,ami cserére szorul,és az egyik kedves barátom vett a G astrájához,csapágyat de nem cserélte ki úgy adta el az autót. Nekem meg pont kellene egy és ha kompatibilis egyik a másikhoz akkor lehet hogy megvenném tőle. A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, hegeduszsolt írta:

Üdv mindenkinek. A fenti képről lenne pár kérdésem. A talpas gömbfej cseréje egyértelmű,de a másik kettő cseréjéről tudnál-tudnátok mondani valami közelebbit? A kiszedés-visszarakáshoz kell hidraulikus prés vagy csak simán ki kell ütni a helyéről és vissza? Gyártók neveit is szívesen várom,mert túl gagyit nem szeretnék venni bele. Előre is köszönöm.

Préssel vagy nagy satuval lehet bepréselni, én mondjuk bekalapáltam, de nem az az igazi. A nyíllal jelzettet be szokták húzatni még mentes szár+ nagy alátét kombinációval is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, hegeduszsolt írta:

Sziasztok. A másik kérdésem hogy az F astra és a G astra (mindkettő kombi)hátsó kerékcsapágyai (ABS-es) között van valami különbség mert ránézésre nekem egyformának tűnik. A dolog lényege hogy a minap diagnosztizáltam bal hátsó kerékcsapágy lógást,ami cserére szorul,és az egyik kedves barátom vett a G astrájához,csapágyat de nem cserélte ki úgy adta el az autót. Nekem meg pont kellene egy és ha kompatibilis egyik a másikhoz akkor lehet hogy megvenném tőle. A válaszokat előre is köszönöm.

Kb. az A Vectratol a Merivaig csereszabatosak a hátsó kerékagyak ;) Azért hasonlítsd össze.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, hegeduszsolt írta:

Sziasztok. A másik kérdésem hogy az F astra és a G astra (mindkettő kombi)hátsó kerékcsapágyai (ABS-es) között van valami különbség mert ránézésre nekem egyformának tűnik. A dolog lényege hogy a minap diagnosztizáltam bal hátsó kerékcsapágy lógást,ami cserére szorul,és az egyik kedves barátom vett a G astrájához,csapágyat de nem cserélte ki úgy adta el az autót. Nekem meg pont kellene egy és ha kompatibilis egyik a másikhoz akkor lehet hogy megvenném tőle. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv!

 

Én itt úgy látom, ugyanaz volt bennük.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Szabadij írta:

Király ez a link!

Ha esetleg tudsz vagy tudtok hasonló linkeket,ahonnan technikai infókat leírásokat be lehet szerezni szívesen venném.

Ez nem elég? Itt minden fent van ami kell ;)

opel-infos.de illetve vectra16v ahol sok hasznos dolog van még!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Gabber írta:

Sziasztok!

 

Hülye kérdésem lesz; jobb elől mély hangon surrog valami a futómű/fék felől. De csak 35 -55 km/h között hallani, és akkor erősebb ha enyhén bal íven megyek. 
Van valami tippetek? Kerékcsapágy? Fék? Köszi!

Kerékcsapágyra tippelek, de ugye hallani kéne. Egy idő után megemelve a kerék vagy levéve maga a csapágy-tengely kotyog.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 13. at 17:12, zotya975 írta:

Hát csak azt kell cserélni ami kotyog, általában a kormányösszekötő gömbfej. Szokott a talpas is lent a lengőkarnál, de azt kerék rángatással nem lehet észrevenni, mert amikor fel van emelve az autó a rugó lefelé nyomja. Csapágy is lehet alapból, de az akkor menet közben főleg kanyarban már morog. Ha bizonytalan vagy akkor át kell nézetni mint műszakikor, megcibáltatni paddal és akkor látszik mi kottyan.

Nem-eeee???! Már sajnálom hogy nem videóztam le hogy kottyant a gyorsacélban. Csak ott nem jobbra-balra, hanem fent lent kel megfogni a kereket és rángatni. (bár az enyém már a jobbra-balrától is mozgott.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Gabber írta:

Köszi! Holnap megnézzük. De azért fura, mert ha rálehelek egy picit a fékre, akkor már nem surrog. A fék pedig rendben, azt már lecsekkoltam.
 

Az kerékcsapágy. Enyhe fékezéskor azért hallgat el mert a fék "behúzza" a tárcsánál fogva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.