Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát a mi opeljeinkben a szilent az minden, csak nem elasztokinematikus. Ez nem bmw, meg audi soklengőkaros felfüggesztéssel. :) Ezekben kutya közönséges tömör szilent van. Az neked nem nagyon fog beleszólni a futóműgeometriába.

Egyébként is a poliuretánt nem szabad összekeverni a pliamiddal, mert míg előbbi valóban egy kemény műanyag, utóbbi rugalmas, csak éppen kevésbé mint a lágy gumi.

Legjobb tudomásom szerint az astrán az elsőből a hátsó függőleges tengelyű és a hátsó az olyan.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Ez egy kutya közönséges buta mcphaerson, tömör szilentekkel. AMire te gondolsz, ott nem tömörek a szilentek, minden kb 2000 utáni komolyabb nem tajgára szánt autóban már valóban ilyenek a szilentek, cseréljük is őket derekasan.

Amelyik elasztokinematikus, ott nem mindegy az sem, hogy milyen irányban van beépítve a szilent a forgástengelyéhez képest.

Plusz ugye ahogy mondtam, a poliamidnak is van rugalmassága (különben érdekesen mozogna rugózáskor a lengőkar a hátsó szilentnél) csak éppen merevebb mint a gumi. Ez olyan mint a különbség egy gyári, meg egy keményebb "sport" rugó, vagy keményebb gátló között.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor tisztázzunk pár dolgot.
Léteznek:
-első beépítésű gyári alkatrészek

-szervíz célra szánt gyári alkatrészek

-kereskedelmi forgalomba szánt gyári alkatrészek

-gyári beszállítói kereskedelmi forgalomba szánt alkatrészek

-más gyártótól származó alkatrészek

Nézzünk egy példa céget, legyen stílszerűen az Opel. Kormánykapcsolót szeretne gyártatni a 2018-ban megjelenő D Vectrához. Elkészít egy ún. termék specifikációt, amely tartalmazza a darab fizikai méreteit, tulajdonságait, műszaki szempontokból részletesen leírja hogy miket kell tudnia és hogyan, mik a minimum elvárások. "Bekopogtat" a TRW-hez meg a Febihez hogy hát ő ekkortól szeretne gyártani autót és neki szüksége van ilyen paraméterekkel rendelkező termékre. A két cég megkonstruál egy egy prototípust, amelyet jelen esetben a gyártó a TRW-től el is fogad. Elindul a prototípusgyártás, amely során meghatározzák, hogy milyen alapanyagból, milyen technológiával, milyen tűrésekkel készülhet egy termék. Ezt nevezik processz validálásnak.

Ennek a terméknek meg kell felelni a vevői minőségi elvárásoknak, és legtöbb esetben meg kell felelni a gyártó cég saját minőségi elvárásainak. Tehát ez azt jelenti, hogy a TRW csak azokra a kormánykapcsolókra nyomhatja rá a GM logót, amelyek megfeleltek a vevői elvárásoknak, és a vevő által validált gyártósoron készültek. Beindul az 1. gyártósoron a szériagyártás, a gyártó részéről folyamatos a tesztelés, amellyel tartja magát a vevő igényeihez.
Amennyiben egy-egy széria valamilyen okból nem felel meg, az vagy zúzda, vagy ha lehet utómunkálni, akkor utómunkálás. Ha utómunkálás után minden minőségi igényt kielégít a termék, akkor minden további nélkül kiszállításra kerülhet. Nevezzük ezt „A” terméknek.

Amennyiben csak a vevői igényeknek nem felel meg, de a gyártó belső (sokszor a vevőinél magasabb szintű) minőségi kritériumainak megfelel, abból készül a gyári beszállítói kereskedelmi forgalomban kapható termék. Amiben természetesen nincs benne a GM logó, nincs benne a GM/Opel cikkszám, de a gyártói cikkszáma ugyanaz lesz, mint az elsőbeszállításé. Legyen ez a „B” termék.
Időközben aztmondja a GM, hogy hoppá, nekem kell 1millió kormánykapcsoló, szervíz és kereskedelmi célra, ittvan minden gyártási technológia, gyártsátok le nekem. Ekkor fogja a TRW és felépít egy 2. gyártósort, és elkezd gyártani gyári minőségű alkatrészt, de más soron, ezért ez lesz a „C” termék.
Ezzel viszont több macera van, mert ezt ugye külön csomagolni és szállítani kell a szervízek felé, és külön csomagolni, szállítani kereskedelmi forgalomba (emiatt lehet más cikkszáma is, mondjuk „C+”).

Ugyanakkor előfordulhat az is, hogy időközben azt mondja a GM, hogy lazítunk a nadrágszíjon, gyengébb minőség is elég, menjen ez olcsóbban „D” néven és legyen ez az A,C,C+ helyettesítő terméke. Tehát eddig egy cég gyártott, de máris 5 féle termék van, két különböző soron! Ebből már lehet minőségi probléma, pedig vevő által jóváhagyott sorokon és technológiával készült.
Aztán szintén előfordulhat, hogy a GM aztmondja a TRW-nek, hogy oké, de a Febi olcsóbban legyártja nekem ugyanazt a jó minőségű kapcsolót, innentől ő fog beszállítani nekem „A+” néven (3. gyártósor). De a TRW sem hülye, hiszen ottvan neki 2 gyártósora, viszont ő tud kormánykapcsolót gyártani olcsóbb műanyagból is, kereskedelmi forgalomba, ezek legyenek „E” cikkszámúak. Aztán kopnak a Febi gépei, lesznek kevésbé jó szériák, de tartani kell a gyártási kapacitást, az „A+” kell a szerelősorra, ezért utómunkálnak, és lesznek „A++” termékek szerviz/kereskedelmi célra. Mikor a TRW gépei annyira elkoptak, hogy nem éri meg nekik a szervizelés, eladják a sorokat, és lesznek „E+” darabok, amiket az egykori TRW gépeken gyárt az új cég, és még a TRW előírásainak megfelel, TRW néven lesz megvásárolható.

Meg lesz „F” nevű termék, ami ugyan még használható, de nem felel meg a TRW-nek, a GM-nek meg végképp, na ezek lesznek az utángyártott termékek, jól csengő márkanéven árulva.
Aztán persze jöhet a pl. BOSCH és ő aztmondja, hogy megveszem a termék specifikációt, nekem van saját minőségbiztosítási rendszerem, aminek ugyan nincs köze a GM-hez, de én kaszálni akarok, tudok jobb minőséget gyártani, meg persze ismerik a nevem a piacon, ezért nekiállok D Vectra kormánykapcsolót gyártani „G” néven (4. gyártósor).
Tehát akkor most összesen van 11 féle termék, amelyből az A, C, C+, D, A+, A++ mind gyári minőségű termék. Aztán van a B, E, E+ gyári beszállító által gyártott termék, az F és a G pedig utángyártott termék. Most akkor melyik is a jó alkatrész?

Hát ez elég zavaros most nekem. Más minőségű gyári alkatrészt kapok egy autósboltban mint egy márkaszervízben? Hát ez aztán nagyon jó. A márkaszervíz nem onnan szerzi be a gyári alkatrészt mint az autósbolt? Szerintem csak azért különbözik az ára mert más a haszonkulcs egy márkaszervízben meg egy autósboltban. Az autósboltban vagy bárhol vásárolt gyári alkatrészeket is Opel márkaszervízben kell bevizsgáltatni ha garanciális probléma lép fel, más nem jogosult garanciális ügyekben eljárni. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy márkaszervíz más minőségű alkatrészeket kap ugyanazon a név és gyári cikkszám alatt. Már csak raktározási szempontból is más cikkszámmal kellene szerepelnie ugyanannak a terméknek ha különbözik bármiben is. A tartósság senkinek sem érdeke, de azért én továbbra is azt mondom, hogy a hírnév fontos egy nagy múltú gyártónak. Különbség így mindig van és lesz. A gyári alkatrészekre pl. 2év garancia most is az autó korától függetlenül. Szép lenne ha évente cserélni kellene garanciában a szilenteket, mert sz@r, tehát ilyen szempontból már érdeke a tartósság. 2 év alatt azért egy autó futhat igen sok km-t és ha jól tudom km korlát nincs csak az idő. A 11.000 Ft-os komplett lengőkarral ez nem hiszem, hogy egyenértékű. Egyébként miért agyal itt mindenki hogy miből melyiket vegyem miből melyiket érdemes? Akkor kiválasztom a 10 vagy 20 féle gyártóból a legolcsóbbat azt jó napot. Ezek szerint így járok a legjobban? Na ez az amiben erősen kételkedem.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sikerült egy dolgot javítanom a futóművön.

Végre megtaláltam a fékezéskor időnként jelentkező pumpálás és a 90 után időnként jelentkező kormányremegés okát.

A kerékcsapágy teljesen kivolt. Nem búgott, csak levett keréknél volt eg szép nagy kottyanása...

Kicsere után még van némi fékpumpálás, de gondolom a tárcsa nem telejesen szabályos.

A kormány remegés egy újabb oka tárult fel előtte. :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor tisztázzunk pár dolgot.

Léteznek:

-első beépítésű gyári alkatrészek

-szervíz célra szánt gyári alkatrészek

-kereskedelmi forgalomba szánt gyári alkatrészek

-gyári beszállítói kereskedelmi forgalomba szánt alkatrészek

-más gyártótól származó alkatrészek

Nézzünk egy példa céget, legyen stílszerűen az Opel. Kormánykapcsolót szeretne gyártatni a 2018-ban megjelenő D Vectrához. Elkészít egy ún. termék specifikációt, amely tartalmazza a darab fizikai méreteit, tulajdonságait, műszaki szempontokból részletesen leírja hogy miket kell tudnia és hogyan, mik a minimum elvárások. "Bekopogtat" a TRW-hez meg a Febihez hogy hát ő ekkortól szeretne gyártani autót és neki szüksége van ilyen paraméterekkel rendelkező termékre. A két cég megkonstruál egy egy prototípust, amelyet jelen esetben a gyártó a TRW-től el is fogad. Elindul a prototípusgyártás, amely során meghatározzák, hogy milyen alapanyagból, milyen technológiával, milyen tűrésekkel készülhet egy termék. Ezt nevezik processz validálásnak.

Ennek a terméknek meg kell felelni a vevői minőségi elvárásoknak, és legtöbb esetben meg kell felelni a gyártó cég saját minőségi elvárásainak. Tehát ez azt jelenti, hogy a TRW csak azokra a kormánykapcsolókra nyomhatja rá a GM logót, amelyek megfeleltek a vevői elvárásoknak, és a vevő által validált gyártósoron készültek. Beindul az 1. gyártósoron a szériagyártás, a gyártó részéről folyamatos a tesztelés, amellyel tartja magát a vevő igényeihez.

Amennyiben egy-egy széria valamilyen okból nem felel meg, az vagy zúzda, vagy ha lehet utómunkálni, akkor utómunkálás. Ha utómunkálás után minden minőségi igényt kielégít a termék, akkor minden további nélkül kiszállításra kerülhet. Nevezzük ezt „A” terméknek.

Amennyiben csak a vevői igényeknek nem felel meg, de a gyártó belső (sokszor a vevőinél magasabb szintű) minőségi kritériumainak megfelel, abból készül a gyári beszállítói kereskedelmi forgalomban kapható termék. Amiben természetesen nincs benne a GM logó, nincs benne a GM/Opel cikkszám, de a gyártói cikkszáma ugyanaz lesz, mint az elsőbeszállításé. Legyen ez a „B” termék.

Időközben aztmondja a GM, hogy hoppá, nekem kell 1millió kormánykapcsoló, szervíz és kereskedelmi célra, ittvan minden gyártási technológia, gyártsátok le nekem. Ekkor fogja a TRW és felépít egy 2. gyártósort, és elkezd gyártani gyári minőségű alkatrészt, de más soron, ezért ez lesz a „C” termék.

Ezzel viszont több macera van, mert ezt ugye külön csomagolni és szállítani kell a szervízek felé, és külön csomagolni, szállítani kereskedelmi forgalomba (emiatt lehet más cikkszáma is, mondjuk „C+”).

Ugyanakkor előfordulhat az is, hogy időközben azt mondja a GM, hogy lazítunk a nadrágszíjon, gyengébb minőség is elég, menjen ez olcsóbban „D” néven és legyen ez az A,C,C+ helyettesítő terméke. Tehát eddig egy cég gyártott, de máris 5 féle termék van, két különböző soron! Ebből már lehet minőségi probléma, pedig vevő által jóváhagyott sorokon és technológiával készült.

Aztán szintén előfordulhat, hogy a GM aztmondja a TRW-nek, hogy oké, de a Febi olcsóbban legyártja nekem ugyanazt a jó minőségű kapcsolót, innentől ő fog beszállítani nekem „A+” néven (3. gyártósor). De a TRW sem hülye, hiszen ottvan neki 2 gyártósora, viszont ő tud kormánykapcsolót gyártani olcsóbb műanyagból is, kereskedelmi forgalomba, ezek legyenek „E” cikkszámúak. Aztán kopnak a Febi gépei, lesznek kevésbé jó szériák, de tartani kell a gyártási kapacitást, az „A+” kell a szerelősorra, ezért utómunkálnak, és lesznek „A++” termékek szerviz/kereskedelmi célra. Mikor a TRW gépei annyira elkoptak, hogy nem éri meg nekik a szervizelés, eladják a sorokat, és lesznek „E+” darabok, amiket az egykori TRW gépeken gyárt az új cég, és még a TRW előírásainak megfelel, TRW néven lesz megvásárolható.

Meg lesz „F” nevű termék, ami ugyan még használható, de nem felel meg a TRW-nek, a GM-nek meg végképp, na ezek lesznek az utángyártott termékek, jól csengő márkanéven árulva.

Aztán persze jöhet a pl. BOSCH és ő aztmondja, hogy megveszem a termék specifikációt, nekem van saját minőségbiztosítási rendszerem, aminek ugyan nincs köze a GM-hez, de én kaszálni akarok, tudok jobb minőséget gyártani, meg persze ismerik a nevem a piacon, ezért nekiállok D Vectra kormánykapcsolót gyártani „G” néven (4. gyártósor).

Tehát akkor most összesen van 11 féle termék, amelyből az A, C, C+, D, A+, A++ mind gyári minőségű termék. Aztán van a B, E, E+ gyári beszállító által gyártott termék, az F és a G pedig utángyártott termék. Most akkor melyik is a jó alkatrész?

Egy darabig mindegyik jó :D ...Kicsit bonyolult az eljárás de azért nagyjából értem mit akarsz mondani. Talán annyit módosítanék ezen, hogy amikor elindul egy autó sorozatgyártása és értékesítése akkor azzal párhuzamosan a szervízalkatrészeknek is rendelkezésre kell állnia és ez szerintem nem feltétlen egy külön gyártósoron készül hanem egyszerre a többivel legalább is az első időszakban aztán ez lehet, hogy később módosul. Én túl nagy plusz költségnek vélem azt, hogy egy külön gyártósort kialakítsanak csak a szervíznek már az elején. Általában egy gyárban akkor alakítanak ki új gyártósort ha a meglévő kapacitása kevés a meglévő igényekhez.

Link to comment
Megosztás:

üdv!

egyellőre szilent csereberét tervezek, de a későbbiekben kicsit upgradeelném a futóművet, koni gátlókkal, rövidebb rugókkal

mivel most minden szilentet cserélnék + a lengőkarokat ezért arra gondoltam akkor már most megkapná a nagyobb stabrudat is, hogy csak egyszer kelljen ahoz szilentet vennem, az lenne a kérdés hogy ezt mennyire bonyolult kivenni, arra gondolok hogy mit/mennyit kell bontani hozzá?szilenteket kicsavar és ki lehet forgatni? vagy kicsit összetettebb?

A vectráé belemegy, vagy milyet/miböl érdemes venni?

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

egyellőre szilent csereberét tervezek, de a későbbiekben kicsit upgradeelném a futóművet, koni gátlókkal, rövidebb rugókkal

mivel most minden szilentet cserélnék + a lengőkarokat ezért arra gondoltam akkor már most megkapná a nagyobb stabrudat is, hogy csak egyszer kelljen ahoz szilentet vennem, az lenne a kérdés hogy ezt mennyire bonyolult kivenni, arra gondolok hogy mit/mennyit kell bontani hozzá?szilenteket kicsavar és ki lehet forgatni? vagy kicsit összetettebb?

A vectráé belemegy, vagy milyet/miböl érdemes venni?

köszönöm!

 

Astra gsi-ből érdemes 22mm-est, ill. calibra amiben még volt. Vectrát majd wookie megmondja. :icon1:

Ebben talán minden benne is van: ;) 

http://www.opelforum.hu/topic/13-futomu/page-385#entry819878

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv!

egyellőre szilent csereberét tervezek, de a későbbiekben kicsit upgradeelném a futóművet, koni gátlókkal, rövidebb rugókkal

mivel most minden szilentet cserélnék + a lengőkarokat ezért arra gondoltam akkor már most megkapná a nagyobb stabrudat is, hogy csak egyszer kelljen ahoz szilentet vennem, az lenne a kérdés hogy ezt mennyire bonyolult kivenni, arra gondolok hogy mit/mennyit kell bontani hozzá?szilenteket kicsavar és ki lehet forgatni? vagy kicsit összetettebb?

A vectráé belemegy, vagy milyet/miböl érdemes venni?

köszönöm!

 

Tegyél inkább hátra GSI stabrudat! :) Sokkal frankóbb!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tegyél inkább hátra GSI stabrudat! :) Sokkal frankóbb!

ha felkerül valami gsi lom valahova, szerintem negyed órán belül el is megy :D

22es elsőt találtam a vakerán, nem is drágán, azt tuti beszerzem

és persze köszi mindenkinek

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

ha felkerül valami gsi lom valahova, szerintem negyed órán belül el is megy :D

22es elsőt találtam a vakerán, nem is drágán, azt tuti beszerzem

és persze köszi mindenkinek

 

Azzal túlságosan tolja az orrát... Ha nincsen legalább 2.0-ás vagy diesel motorod el fogod cseszni a kocsi fekvését. Ugye könnyebb motor alá keményebb stabrúd lesz, így túlkeményíted az orrát, tehát az kifelé fog menni. Azt éred el, hogy a kanyarsebességed csökkenni fog, mert hamarabb indul meg az orra, míg a segge betapad. Csak hátsóval meg faxa lesz... :)

Idézek egy tunigal foglalkozó oldalról:

 

"Hatás a sajátkormányozottságra (azaz, ehhez nem kell a hajtott kerekeket kipörgetni, ez a "gurulva kanyarodás"-ra vonatkozik):

Stabilizálás növelése elöl: alulkormányozottság növelése, túlkormányozottság csökkentése

Stabilizálás növelése hátul: alulkormányozottság csökken, túlkormányozottság növekedik

Stabilizálás növelése elöl-hátul egyforma arányban: a sajátkormányozottsági tulajdonság változatlan. Lehetõségek a túlkormányozottság növelésére

Sportautóval legtöbbünknek ez a cél, az ilyen autót lehet élvezetesen vezetni.

- Hátsó stabilizátor felszerelése, meglevõ hátsó stabilizátor erõsítése

- Az autó orrának könnyítése (mûanyag gépháztetõ, akksi áthelyezése a csomagtartóba, stb.)

- Hátsókerékhajtású autó esetén önzáró diffi ("sper")

- Megfelelõ futómûbeállítások elöl(!); ha lehetséges, akkor hátul is.

 

Ez annyit jelent, hogy vagy ne bántsd, vagy pedig tegyél hátra is, mert az autód annyira alulkormányozott lesz, hogy túrni fogja az aszfaltot, mint egy kotrógép... A GSI-ken egyrészt a nagyobb tömeg miatt van fent vastagabb, másrészt a futóművet összeigazították, tehát kompenzálták a hátsóval. A 2 együtt ér valamit. Az alul kormányzottság kanyarsebesség szempontjából rosszabb, mint a túlkormányzottság... Én lehet inkább keresnék hasonló hátsót, és azt tenném fel! :) Nekem is ott van a GSI-bő az első, de nem én vagyok az első, aki jobbnak érezte a kocsit csak hátsó felszerelésével... :) Ha gondolod megkeresem a cikket, ahol a srác pont ezt elemzi, hogy míg először a hátsót rakta fel, addig jó volt, de miután felrakta az elsőt, elment a kocsi stabilitása rossz irányba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azzal túlságosan tolja az orrát... Ha nincsen legalább 2.0-ás vagy diesel motorod el fogod cseszni a kocsi fekvését. Ugye könnyebb motor alá keményebb stabrúd lesz, így túlkeményíted az orrát, tehát az kifelé fog menni. Azt éred el, hogy a kanyarsebességed csökkenni fog, mert hamarabb indul meg az orra, míg a segge betapad. Csak hátsóval meg faxa lesz... :)

Idézek egy tunigal foglalkozó oldalról:

"Hatás a sajátkormányozottságra (azaz, ehhez nem kell a hajtott kerekeket kipörgetni, ez a "gurulva kanyarodás"-ra vonatkozik):

Stabilizálás növelése elöl: alulkormányozottság növelése, túlkormányozottság csökkentése

Stabilizálás növelése hátul: alulkormányozottság csökken, túlkormányozottság növekedik

Stabilizálás növelése elöl-hátul egyforma arányban: a sajátkormányozottsági tulajdonság változatlan. Lehetõségek a túlkormányozottság növelésére

Sportautóval legtöbbünknek ez a cél, az ilyen autót lehet élvezetesen vezetni.

- Hátsó stabilizátor felszerelése, meglevõ hátsó stabilizátor erõsítése

- Az autó orrának könnyítése (mûanyag gépháztetõ, akksi áthelyezése a csomagtartóba, stb.)

- Hátsókerékhajtású autó esetén önzáró diffi ("sper")

- Megfelelõ futómûbeállítások elöl(!); ha lehetséges, akkor hátul is.

Ez annyit jelent, hogy vagy ne bántsd, vagy pedig tegyél hátra is, mert az autód annyira alulkormányozott lesz, hogy túrni fogja az aszfaltot, mint egy kotrógép... A GSI-ken egyrészt a nagyobb tömeg miatt van fent vastagabb, másrészt a futóművet összeigazították, tehát kompenzálták a hátsóval. A 2 együtt ér valamit. Az alul kormányzottság kanyarsebesség szempontjából rosszabb, mint a túlkormányzottság... Én lehet inkább keresnék hasonló hátsót, és azt tenném fel! :) Nekem is ott van a GSI-bő az első, de nem én vagyok az első, aki jobbnak érezte a kocsit csak hátsó felszerelésével... :) Ha gondolod megkeresem a cikket, ahol a srác pont ezt elemzi, hogy míg először a hátsót rakta fel, addig jó volt, de miután felrakta az elsőt, elment a kocsi stabilitása rossz irányba.

benne van az "5" :D éves tervben az xe motor, akkor egyellőre marad benne ami van (új szilentekkel), majd ha motor mahinálás lessz akkor könnyebb lessz cserélni is

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az a vicc,hogy gyárilag volt minden mindenhez. Nekem is asszem 20-as vagy 22-es stabim van elöl és ez 1.6 nz volt. Az xe-hez nem cseréltem ki, csak a rugók változtak, de azok meg az automatából valók,tehát szintén keményebbek mint kéne, a hátulja meg még a cserélt rugókkal is túl puha, aztán ugye az xe jóval többet is nyom, így aztán most még orrtolósabb mint valaha. Kíváncsi leszek milyen lesz hátul keményebb rugókkal, új gátlókkal meg a saab gsi hátsó híddal. De még akkor is lehet hogy kicserélem elöl 18-asra a stabit.

Link to comment
Megosztás:

Az a vicc,hogy gyárilag volt minden mindenhez. Nekem is asszem 20-as vagy 22-es stabim van elöl és ez 1.6 nz volt. Az xe-hez nem cseréltem ki, csak a rugók változtak, de azok meg az automatából valók,tehát szintén keményebbek mint kéne, a hátulja meg még a cserélt rugókkal is túl puha, aztán ugye az xe jóval többet is nyom, így aztán most még orrtolósabb mint valaha. Kíváncsi leszek milyen lesz hátul keményebb rugókkal, új gátlókkal meg a saab gsi hátsó híddal. De még akkor is lehet hogy kicserélem elöl 18-asra a stabit.

 

Nekem is eredetileg 20-as stabi van elől. Nem a ráhúzós stabbekötős hálisten. :D Bár szerintem a klíma miatt van, mert ugye eleve nehezebb az orra.

Link to comment
Megosztás:

Autófüggő, hogy mi lesz végül jó. Persze nem mindegy a rugó és a lengéscsillapító sem. Enyémen is van hátul GSI stabi, de a sedan akkor is semleges volt, amikor csak a 22-es került be elöl. Én biztos nem raknám vissza a 18-as stabilizátort előre, mert akkor kanyarban leért a tükör. :icon1:

Most is semleges, leginkább egyszerre csúszik meg a 4 kerék, de esőben vagy ha úgy rántom be kanyarba, akkor a hátulját engedi előbb. Ez télen se hátrány.

 

Igaz a video nem adja vissza igazán, de tettem fel egyet az idei Blitz szlalomról: https://youtu.be/35FXd40rGHs

Link to comment
Megosztás:

A sedannak sokkal hátrébb van még sokkal több súly,szóval az megint más.

 

De azért avideó alapján ez nekem még mindig nagyon alulkormányzott.

 

Azért, mert úgy látod porzik a gumi a visszafordítóban? Ettől még nem csúszott meg és hátul is volt hangja, nem sok volt már benne. :D

Persze mindenkinek más igénye van és ez nem is baj. :icon1:

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.