Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok kedves márkatársak van egy 92-es C14NZ-s kombi astràm.A kérdésem az lenne hogy elég gyakran kell használnom földúton az autót meg egyenetlen terepviszonyok között és néha odaüt az alja.Látok sok astrát aminek a hàtulja elég magas,úgymond ki van emelve.lassan teleszkóp csere előtt állok szeretném kiemelni a hátàt hogyan lehetséges ez?köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves márkatársak van egy 92-es C14NZ-s kombi astràm.A kérdésem az lenne hogy elég gyakran kell használnom földúton az autót meg egyenetlen terepviszonyok között és néha odaüt az alja.Látok sok astrát aminek a hàtulja elég magas,úgymond ki van emelve.lassan teleszkóp csere előtt állok szeretném kiemelni a hátàt hogyan lehetséges ez?köszönöm a válaszokat előre is.

 

Rakjatok A-Vectra rugót neki,hátra. Csak nézzétek meg, hogy elfér-e a kézifékkötél.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Örvendek megint. Vagy két hónapja szedtem szét a bal futóművet, mert a teleszkóp kottyant a gólyalábban.

Összeraktuk, megtéptem mint a fene, egy nagy csőfogóval.

Most megint elkezdet kottyanni... :(

De most már nem foglalkozok vele, addig, míg ki nem kottyanja magát...unom...

Link to comment
Megosztás:

Örvendek megint. Vagy két hónapja szedtem szét a bal futóművet, mert a teleszkóp kottyant a gólyalábban.

Összeraktuk, megtéptem mint a fene, egy nagy csőfogóval.

Most megint elkezdet kottyanni... :(

De most már nem foglalkozok vele, addig, míg ki nem kottyanja magát...unom...

Ha csőfogóval csináltad, az nekem kevésnek tűnik. Csőfogóval nem tudod nagyon meghúzni. Nekem is meg kellett húznom valahogy összeszerelésnél, úgy csináltam, hogy asszem csak 40-es volt a legnagyobb villáskulcsom itthon, a hatlapú csavaron méretre beflexeltem két szemközti oldalt és meghúztam úgy, hogy a testem tömegét is belevittem. Nem kell félni, ennyitől nem fog megszakadni a menet.

https://www.youtube.com/watch?v=LsfJ-vWAGqo

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azt áruljátok már el nekem, hogy mi a fene kell a hátsó lengéscsillapítók alsó szilentjei és maga a csillapító közé? Felülről. Tehát a híd felső részén lévő szilent és a csillapító között kellene lennie valaminek. Műszaki átvizsgáláson ebbe (is) belekötöttek. Furcsa mondjuk, mert 2013-as műszakin nem kötöttek bele, pedig már akkor is ezek a Dáwid féle csillapítók voltak fent. :D

Amúgy a bal első stabrúd bekötő konkrétan el van törve. Nem lóg, meg mittomén. Nincs semmilyen kapcsolat a lengőkar és a stabrúd között. :D Most derült ki, hogy mi rottyant egy iszonyat nagyot, mikor balra kitekert kormánnyal nagyon megindultam egy előttem szerencsétlenkedő mögül. :D

Jobbos kormányrúd bekötő is lóg amúgy. A világítás problémákat viszont megcsináltam. Jobb első ködfényszóróra visszadugtam a csatlakozót, bal hátul meg visszapattintottam az izzósort a lámpatestbe. :D

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 07., daykiller írta:

Azt áruljátok már el nekem, hogy mi a fene kell a hátsó lengéscsillapítók alsó szilentjei és maga a csillapító közé? Felülről. Tehát a híd felső részén lévő szilent és a csillapító között kellene lennie valaminek. Műszaki átvizsgáláson ebbe (is) belekötöttek. Furcsa mondjuk, mert 2013-as műszakin nem kötöttek bele, pedig már akkor is ezek a Dáwid féle csillapítók voltak fent. :D

Amúgy a bal első stabrúd bekötő konkrétan el van törve. Nem lóg, meg mittomén. Nincs semmilyen kapcsolat a lengőkar és a stabrúd között. :D Most derült ki, hogy mi rottyant egy iszonyat nagyot, mikor balra kitekert kormánnyal nagyon megindultam egy előttem szerencsétlenkedő mögül. :D

Jobbos kormányrúd bekötő is lóg amúgy. A világítás problémákat viszont megcsináltam. Jobb első ködfényszóróra visszadugtam a csatlakozót, bal hátul meg visszapattintottam az izzósort a lámpatestbe. :D

Ezek kellenek a hátsó lengéscsillapító felső részének rögzítéséhez: 2 db vastag gumi közbetét, 2 db széles alátét, 1 db anyacsavar, 1 db anyacsavar rögzítő lemezke.

P0426770.JPG

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Az első lengéscsillapítókat szeretném cserélni, és esetleg szeretnék venni gömbfej kinyomót a szétszereléshez. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet olcsón ilyet beszerezni? Pontosan milyen méretben kell venni? Köszönöm!

X14NZ ferdehatú

Módosítva : szilvand
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, szilvand írta:

Sziasztok!

Az első lengéscsillapítókat szeretném cserélni, és esetleg szeretnék venni gömbfej kinyomót a szétszereléshez. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet olcsón ilyet beszerezni? Pontosan milyen méretben kell venni? Köszönöm!

X14NZ ferdehatú

4-5 ezerért szoktak menni, nálam most valami ilyesmi van kölcsön:http://bolthely.hu/photoline/id/y0612_GOMBFEJKINYOMO_GOLYOS_CSAPSZEG_LEHUZO_PROFI A méretét hát azt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, szilvand írta:

Sziasztok!

Az első lengéscsillapítókat szeretném cserélni, és esetleg szeretnék venni gömbfej kinyomót a szétszereléshez. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet olcsón ilyet beszerezni? Pontosan milyen méretben kell venni? Köszönöm!

X14NZ ferdehatú

Ha csapszegprésed nincs, akkor rugóösszehúzód van-é a művelethez? 

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, wookie írta:

Ha csapszegprésed nincs, akkor rugóösszehúzód van-é a művelethez? 

Azt már kértem kölcsön :)

a következőket szereztem be eddig, az általános szerszámokon túl:

- 30-as hosszított dugókulcs

- 6-os és 10-es imbusz

- 18-as csőkulcs

- csavarlazító, féktisztító, alapozó+festék (ha már kiszedem, le is festem)

Cserélni szeretném a toronycsapácsat és a lengéscsillapítót. Ezekhez elegendő megvásárolni a lengécsillapítót és a toronycsapácsat, az ahoz tartozó alátétekkel együtt? Van egy olyan félelmem, hogy szétszedésnél elég sok csere érett alkatrész kerül majd elő....

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, szilvand írta:

Azt már kértem kölcsön :)

a következőket szereztem be eddig, az általános szerszámokon túl:

- 30-as hosszított dugókulcs

- 6-os és 10-es imbusz

- 18-as csőkulcs

- csavarlazító, féktisztító, alapozó+festék (ha már kiszedem, le is festem)

Cserélni szeretném a toronycsapácsat és a lengéscsillapítót. Ezekhez elegendő megvásárolni a lengécsillapítót és a toronycsapácsat, az ahoz tartozó alátétekkel együtt? Van egy olyan félelmem, hogy szétszedésnél elég sok csere érett alkatrész kerül majd elő....

Gömbfej kinyomó, nagy csőfogó és satu a lengéscsillapító lemezanyájához. Ha nem szeretnél kétszer szerelni (csonkállvány kiszerelése pedig olyan), akkor lengéscsillapítóból, toronycsapágyból és annak gumiágyából Sachs-tól felfelé gondolkodj. Saját vélemény.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, szilvand írta:

Azt már kértem kölcsön :)

a következőket szereztem be eddig, az általános szerszámokon túl:

- 30-as hosszított dugókulcs

- 6-os és 10-es imbusz

- 18-as csőkulcs

- csavarlazító, féktisztító, alapozó+festék (ha már kiszedem, le is festem)

Cserélni szeretném a toronycsapácsat és a lengéscsillapítót. Ezekhez elegendő megvásárolni a lengécsillapítót és a toronycsapácsat, az ahoz tartozó alátétekkel együtt? Van egy olyan félelmem, hogy szétszedésnél elég sok csere érett alkatrész kerül majd elő....

A kormányösszekötő gömbfejet nem fontos kiszerelned, könnyebb ha középen oldod a két csavart a kormányműnél   és kiveszed nyomtávrúddal együtt, elfér szereléskor. A 30-as dugókulcshoz jó ha van merev csukló, én eltörtem a racsnis kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, zotya975 írta:

A kormányösszekötő gömbfejet nem fontos kiszerelned, könnyebb ha középen oldod a két csavart a kormányműnél   és kiveszed nyomtávrúddal együtt, elfér szereléskor. A 30-as dugókulcshoz jó ha van merev csukló, én eltörtem a racsnis kulcsot.

És a lengőkarnál? Én általában kinyomom mindkettőt.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, wookie írta:

A provédő gumi látszik kívülről is, hogy jó e még, de abból én még opelen rosszat nem láttam. Viszont a szivacs amire ráhúzod, már szokott prolani, én abból bekészítenék egy párat. 

A szivacs alatt a felütközés gátlót érted? Abból milyen méret a jó, 70 vagy 45 mm magas?

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, HaPetya írta:

És a lengőkarnál? Én általában kinyomom mindkettőt.

Lent a talpas nekem könnyebben ki szokott jönni, de volt hogy fent nem is foglalkoztam vele, középen kitekertem  acsavart és a nyomtávrúd ott fityegett. Egyszer úgy össze volt rohadva egy, hogy ott leflexeltem, aztán kiszedve a gólyalábat fejre állítva , feltámasztva ütöttem ki.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Lent a talpas nekem könnyebben ki szokott jönni, de volt hogy fent nem is foglalkoztam vele, középen kitekertem  acsavart és a nyomtávrúd ott fityegett. Egyszer úgy össze volt rohadva egy, hogy ott leflexeltem, aztán kiszedve a gólyalábat fejre állítva , feltámasztva ütöttem ki.

A kormányrúdfej nekem is mindig kínos...

De állítólag két kalapáccsal könnyű kiütni.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, pszilaj írta:

A kormányrúdfej nekem is mindig kínos...

De állítólag két kalapáccsal könnyű kiütni.

Az allul be szokott jönni de ott az öntvényt kell ütni, és kipattan belőle a talpas.

4 hours ago, wookie írta:

Én úgy szoktam hogy hosszú vassal aláfeszít, nagy kalapáccsal kettő jól irányzottat rávág. 

Ja úgy szoktam kicsípni a porvédőt.:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.