Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ja, azt nem is néztem milyen mocis... akkor neked már ez van, cseréld a tárcsát és a betétet jobbra! :)

Khm... Uraim, leköteleztek! Legközelebb elôször mérôszalaggal közelítek a problémához... :oops: :lol:

Brembo féktárcsa várólistán, Ferrodo fékbetét ugyancsak... Az utóbbiból félkemény a tutkó, ugye? Mert a gyári betét igen-igen keménynek tűnik...

KösZönöm még1x!

Link to comment
Megosztás:

A gyári betét inkább puha. Könnyen elmelegszik.

A Ferodo-ból a Premier szériát tudod venni, ez középkemény, és fémpor alapú, nem grafit. Ezért néha (főleg nedves időben) lesz kis hangja is, de cserébe 1,5x nagyobb fékhatást kapsz, mint a gyári betétekkel. :lol:

Mindenképpen együtt cseréld a tárcsával!

Link to comment
Megosztás:

A gyári betét inkább puha. Könnyen elmelegszik.

A Ferodo-ból a Premier szériát tudod venni, ez középkemény, és fémpor alapú, nem grafit. Ezért néha (főleg nedves időben) lesz kis hangja is, de cserébe 1,5x nagyobb fékhatást kapsz, mint a gyári betétekkel. :lol:

Mindenképpen együtt cseréld a tárcsával!

Szia Gábor.:-)

Utólag meg lehet állapítani a fékbetétek típusát ?

Csak úgy információs szinten..

Nekem nemrég volt tárcsa is cserélve, és betétek is.

Link to comment
Megosztás:

A gyári betét inkább puha. Könnyen elmelegszik.

A Ferodo-ból a Premier szériát tudod venni, ez középkemény, és fémpor alapú, nem grafit. Ezért néha (főleg nedves időben) lesz kis hangja is, de cserébe 1,5x nagyobb fékhatást kapsz, mint a gyári betétekkel. :lol:

Mindenképpen együtt cseréld a tárcsával!

Mindeképp, amúgy is cserélnem kell...

A mostani, gyári betétnek is van (nem kis) hangja, és nemcsak esôben...

De annyian áradoztak a Ferrodo-Brembo párosról, hogy kedvet kaptam kipróbálni...

Köszi Gábor...!

Link to comment
Megosztás:

Mindeképp, amúgy is cserélnem kell...

A mostani, gyári betétnek is van (nem kis) hangja, és nemcsak esôben...

De annyian áradoztak a Ferrodo-Brembo párosról, hogy kedvet kaptam kipróbálni...

Köszi Gábor...!

Sztem nem fogod megbánni!! Mondjuk nekem kopott gyári után volt cserélve ilyen combóra, de az első satunál (kijött elém elözés közben egy kisteher) a hátsó ülésről a bekötetlen :oops: családtagjaim a hátsó ülés elé huppantak a "földre"

És még talán olcsóbb is a gyárinál..

http://www.kep.tar.hu/laci4/50040472#2

Link to comment
Megosztás:

Én nem hülyeségből mondtam azt a 1,5x szorzót. :lol:

Anno amikor családi autónak vettük az Astrát barátnőmmel, volt fékpadon

a gyári betétekkel, majd egy évre rá műszakin is mérték immár a Ferodo-Brembo párossal, és az értékek közti különbség ennyi volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fek ugyben kellene tanacs.

Elozmeny az, hogy kora tavasszal cserelnem kellett a tarcsat+beteteket, mert mar kishijan vason voltak. Brembo tarcsa lett veve, meg valami Lockheed markaju fekbetet (Ferodot akartam, de nem volt a Lang-nal es mivel sietos volt a srac rabeszelt hogy nyugodtan vegyem ezt.)

A tarcsanal valaszthattam, hogy tomoret, vagy ilyen kozepen nyitottat (talan ezt hijjak hutottnek?) vegyek. Tomoret vettem mondvan hogy az is biztos jolesz.

Nos az a helyzet hogy a betetek mindenkeppen kuka mert szerintem mar szejjel vannak egve vagy nemtom (senki ne vegyen ilyet :lol: ) mindenesetre hosszabb fekezesnel plane nagyobb sebessegnel egyszeruen nem fognak, illetve raz a pedalon kozben.

A tarcsanak mar van kis valla, de szerintem meg 1 mm sincs.

Kerdes hogy erdemes-e meg igy viszonylag ujonnan is inkabb a masik fajtara cserelni?

Illetve masik kerdes hogy dobfekhez (szinten Brembo dob) milyen beteteket erdemes hasznalni? Vagy annal mar nem szamit annyira?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fek ugyben kellene tanacs.

Elozmeny az, hogy kora tavasszal cserelnem kellett a tarcsat+beteteket, mert mar kishijan vason voltak. Brembo tarcsa lett veve, meg valami Lockheed markaju fekbetet (Ferodot akartam, de nem volt a Lang-nal es mivel sietos volt a srac rabeszelt hogy nyugodtan vegyem ezt.)

A tarcsanal valaszthattam, hogy tomoret, vagy ilyen kozepen nyitottat (talan ezt hijjak hutottnek?) vegyek. Tomoret vettem mondvan hogy az is biztos jolesz.

Nos az a helyzet hogy a betetek mindenkeppen kuka mert szerintem mar szejjel vannak egve vagy nemtom (senki ne vegyen ilyet :lol: ) mindenesetre hosszabb fekezesnel plane nagyobb sebessegnel egyszeruen nem fognak, illetve raz a pedalon kozben.

A tarcsanak mar van kis valla, de szerintem meg 1 mm sincs.

Kerdes hogy erdemes-e meg igy viszonylag ujonnan is inkabb a masik fajtara cserelni?

Illetve masik kerdes hogy dobfekhez (szinten Brembo dob) milyen beteteket erdemes hasznalni? Vagy annal mar nem szamit annyira?

Én tuti kicserélném a betéteket,bár nekem ilyen Lockheed féle van és semmi bajom nincs vele!

Milyen géped van pontosan?Nem a nagyobb hütőtt tárcsa kellene arra? :?

Link to comment
Megosztás:

Én tuti kicserélném a betéteket,bár nekem ilyen Lockheed féle van és semmi bajom nincs vele!

Milyen géped van pontosan?Nem a nagyobb hütőtt tárcsa kellene arra? :?

C14SE, 236os fek van rajta.

Egyebkent szivesen cserelnem nagyobbra, csak akkor valtanom kellene felnit/teli+nyari gumit es igy mar eleg sok kiadas...

Betetet en mindenkepp cserelni fogok, nemtom a ketfajta tarcsa kozott mekkora kulonbseg van.

Link to comment
Megosztás:

nekem meg vmi tré van hazafele konstatálnom kellet sajno

vmikor ha van 3tine hozzáértő klubbosoknak akkor meet nálam!

vagy vhol...

de mégis mi a fény és hangjelenség?

bár amennyivel átmentél a legsz@rabb sávban a hungária-kőbányai kereszteződésnél azon csodálkozom, hogy nem esett szét a kocsid :lol:

Link to comment
Megosztás:

hú le voltam maradva SXPtől nem kicsit :lol:

de behoztam stadionig...

So sztem szilentek kukák, s talán a bal oldali lengőkargcs-is.... de ez nem fix, csak meet előtt alájanyúltam A GSInek :) és volt ott zsír a gólyalábon rendesen, de néztem 1ből mivel most cséztem a bal oldali külső féltengelyt, annak semmi baja nem volt... so nem érteni vattafakk iz hir :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én tuti kicserélném a betéteket,bár nekem ilyen Lockheed féle van és semmi bajom nincs vele!

Milyen géped van pontosan?Nem a nagyobb hütőtt tárcsa kellene arra? :?

Szerintem is inkább a tárcsával lehet a gond. Nem hűtött ezért túlmelegszik ha gyűrőd ezután aztán betét legyen a talpán ami kibírja azt a hőt. Csere előtt milyen volt fenn? nem hűtött? Mert akkor mindenképpen célszerű lenne ill. lett volna olyanra cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.