Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Gépem elindulás után 1-2-3 fokozatokban ad ki egy kis nyekergő hangot, de csak alacsony sebességnél, ha nem húzatom.

Nem tudtam még rájönni hogy mi okozza- fék vagy kuplung, netán a futómű mely része....

163.500 nál jár kb. a gép és 94/12 évjáratot.

Néha ha nagyon rázós az út akkor koppan /kopogó hangot hallok, de ezt talán hallani kellett volna egy ingyenes lengéscsillapitó mérésen is(szar lett mert nagyon keményre volt fújva a gumi!!)

Szerelő, alá kell nézni. Talán szilentek.

Link to comment
Megosztás:

Szerelő, alá kell nézni. Talán szilentek.

Nem is rossz ötlet , mert anno szilentcsere után, a jobb oldalon kezdett kopogni minden nagyobb kátyúnál-

aztán jó fél óra vizsgálódás és emelés után fent a magasban gurultatva fékezve mozgott a szilentanya.

Nem volt jól ráhúzva...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén megkerestem, hogy mi csörömpöl a jobb elsőnél minden kátyúnál. Egy kis felesleges vasdarab volt a rugótányérban, kb. fél menetnyi :lol:

Most, illetve hetek óta a maradék fél meneten támaszkodik a rugó. Kérdeztem bontós sráctól, 10eFt-ra mondta az első párt, + pénz ha nincs kiszedve. Na most a bontottért nem vagyok oda (legalábbis ennél az alk.-nál nem), ahogy néztem nem 1féle variáció volt még erre az egy motortípusra sem, meg mivel garantálja, hogy az x éves rugó nem adja meg magát ugyanígy? Szóval nézegettem új és sportrugó árakat, boltban olyan 10eFt/db (ROC) havertól, vagy van FK ~24eFt. Max. 4cmt ültetnék, ezt még bírja a gyári teleszkóp? Bár így is 1,5cm-vel lejjebb van, mint fater Classicja (és van köztük 7év + 150eKm).

Ti mit választanátok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén megkerestem, hogy mi csörömpöl a jobb elsőnél minden kátyúnál. Egy kis felesleges vasdarab volt a rugótányérban, kb. fél menetnyi :lol:

Most, illetve hetek óta a maradék fél meneten támaszkodik a rugó. Kérdeztem bontós sráctól, 10eFt-ra mondta az első párt, + pénz ha nincs kiszedve. Na most a bontottért nem vagyok oda (legalábbis ennél az alk.-nál nem), ahogy néztem nem 1féle variáció volt még erre az egy motortípusra sem, meg mivel garantálja, hogy az x éves rugó nem adja meg magát ugyanígy? Szóval nézegettem új és sportrugó árakat, boltban olyan 10eFt/db (ROC) havertól, vagy van FK ~24eFt. Max. 4cmt ültetnék, ezt még bírja a gyári teleszkóp? Bár így is 1,5cm-vel lejjebb van, mint fater Classicja (és van köztük 7év + 150eKm).

Ti mit választanátok?

Mit akarsz? Én 4 centit nem ültetnék gyári gátlókkal. Első pár rugókra meg sok a 10. Szerintem sok helyen találsz olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Mit akarsz? Én 4 centit nem ültetnék gyári gátlókkal. Első pár rugókra meg sok a 10. Szerintem sok helyen találsz olcsóbban.

Hm. Pedig olyan könnyen odaírják hogy gátlócsere nélkül berakható :lol: Arra még nem akarok költeni, csak ha műszaki előtt azt mondja a műszer. Akkor lehet marad a "gyári" új, csak akkor amit a rugó öregedésével nyertem ültetést elvesztem. Nem tudja valaki, a C14SE alacsonyabb volt gyárilag, mint pl. X14NZ? Végülis a brutális erőtöbblet indokolná :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hm. Pedig olyan könnyen odaírják hogy gátlócsere nélkül berakható :lol: Arra még nem akarok költeni, csak ha műszaki előtt azt mondja a műszer. Akkor lehet marad a "gyári" új, csak akkor amit a rugó öregedésével nyertem ültetést elvesztem. Nem tudja valaki, a C14SE alacsonyabb volt gyárilag, mint pl. X14NZ? Végülis a brutális erőtöbblet indokolná :lol:

Milyen gép ez?

Caravan?

Nem volt alacsonyabb az SE,ha picit akarsz ültetni és keményíteni,akkor C20NE GSi rugók kellenek bele bontóból(kb 10E a 4db).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogyan kell betenni rugómerevítő gumikat a spirálrugó közé?

Ez egy F astra és betettem egy műanyag kerékdobot és beleér ha leterhelem a gumi.

Vettem is egy szett gumipogácsát (6 db) , csak nem tudom, mi a szabálya a betételének.

Valami leírás akad ehhez?

üdv

Attila

Link to comment
Megosztás:

Ez egy F astra és betettem egy műanyag kerékdobot és beleér ha leterhelem a gumi.

Nekem is van bennt hátsó műanyag dob, de még sosem ért bele a kerék, pedig 195-ös papucs van ott. Pedig vittem már sok mindent, de az is igaz, h nehezet inkább utánfutóra teszek, sajnálnám a szép kocsibelsőt összebacni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogyan kell betenni rugómerevítő gumikat a spirálrugó közé?

Ez egy F astra és betettem egy műanyag kerékdobot és beleér ha leterhelem a gumi.

Vettem is egy szett gumipogácsát (6 db) , csak nem tudom, mi a szabálya a betételének.

Valami leírás akad ehhez?

üdv

Attila

Valami nincs rendben a te kocsidon, mert én Werling dobot szereltem az enyémbe (üvegszálas műanyag), és mélyhúzott PE dobokat mindkét lányom F Astra Caravánjába minden gond nélkül. Nem ér bele semmi, kivéve azt a pici hibát, hogy az én bal hátsó dobom egy nagyobb berugózásnál széthúzta az ABS jeladó csatlakozóját. Csak ott kellett egy kicsit kivágni és már jó is lett.

Szóval az az érzésem, hogy nem jól illesztetted a helyére a kerékjárati dobot. Ha a sárvédő peremén kezded a rögzítést középen és utána a belső felén folytatod úgy, hogy előtte jól felszorítod, akkor valószínűleg jól fog állni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami nincs rendben a te kocsidon, mert én Werling dobot szereltem az enyémbe (üvegszálas műanyag), és mélyhúzott PE dobokat mindkét lányom F Astra Caravánjába minden gond nélkül. Nem ér bele semmi, kivéve azt a pici hibát, hogy az én bal hátsó dobom egy nagyobb berugózásnál széthúzta az ABS jeladó csatlakozóját. Csak ott kellett egy kicsit kivágni és már jó is lett.

Szóval az az érzésem, hogy nem jól illesztetted a helyére a kerékjárati dobot. Ha a sárvédő peremén kezded a rögzítést középen és utána a belső felén folytatod úgy, hogy előtte jól felszorítod, akkor valószínűleg jól fog állni. :lol:

vagy meg kéne nézni azt a rugót meg gátlót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kartelvédő nélkül 4 centit ültetni öngyilkosság.

Másrészt úgy fog pattogni,mint állat a gyári gátlókkal.

Kartervédővel sokkal hamarabb leér....ezért se nagyon használjuk :lol: ......Kis idő múlva hozzá lehet szokni,és akkor nem fog sehol leérni,persze járdára nem tudok felállni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez azért még nem.

Nekem a elvileg 35 mm-t ültetett a koni, és a kipuf még a karter alá ér 1-2 centivel. Soha nem ért le még sehol.

És még további 2-2,5 centi lejön belőle, ha minden jól megy. :lol:

Rugók a gyáriak, vagy azokat is cserélted?

Link to comment
Megosztás:

Ja nem! :lol: ET 25 ért bele. :lol:

A gumi 185/60/R14

a felnit nem tudom milyen ET számú

De átlagios opel alufelni.

A dob jól van beleillesztve, azzal nincs gond.

Nem is itthon volt a gond, hanem elmentünk Horvátországba és jól meg volt pakolva a kocsi és egy egy huppanónál a hegyekben ért bele a gumi ott, ahol a felirata van, a dob sárvédő felőli szélénél. Szét is dörzsölte.

A gátlól újak, a rugók is pár éve lettek cserélve, mert eltörtek (16 éves opel)

Szóval marad a rugómerevítés, csak nem tudom hogy kell elhelyezni a gumibakokat.

:lol:

a.

Link to comment
Megosztás:

...

Nem is itthon volt a gond, hanem elmentünk Horvátországba és jól meg volt pakolva a kocsi és egy egy huppanónál a hegyekben ért bele a gumi ott, ahol a felirata van, a dob sárvédő felőli szélénél. Szét is dörzsölte...

Akkor kicsi az ET-je annak a felninek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.