Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma egyszercsak ugy gondolta a bal hátsó lengéscsillapítom,hogy eltörik.

Az nagy probléma,hogy csak azt cseréltem ki és nem párban?(Előtte sem két egyforma volt benne,mert más volt a színük)

Párban szokták... A gumikat, fékeket/betéteket is... Szerintem most érdemes kicserélned mindkettőt, akkor egy darabig nem kell hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Tönkretesz... :Hangman:

Mostmár igen esélyes vagyok a rituális harakirire...

Tegnap este elkezdett nyekeregni a futóm elől.

Ha emelkerik vagy sűlyed az orra, főleg minimális 3-5mm -t, akkor olyan hangot hallat, mint amikor az örek hajótestek vetemednek.

Olyan, mintha 2 műanyag vagy legalábbis az egyik műanyag - minimálisan és lassan szorulva mozdúlna el egymáson.

Néztem a tornyokat, semmi. Ha simán rugóztatom, semmi. Gondoltam a teló porvédő műanyagára, mert az egyszer behajlott és adott hasonló hangot, de nem. Az a helyén van.

Mi lehet? Kormánymű, vagy lengőkar?

2 napja le volt szedve mindkét lengőkar. Nem lehet, hogy kosz került a szilentek alá?

Mert mindkét oldalról halatszik ám.

Teljesen kiakadok. Minden hiba egyszerre. :scratch: :geek:

Link to comment
Megosztás:

Párban szokták... A gumikat, fékeket/betéteket is... Szerintem most érdemes kicserélned mindkettőt, akkor egy darabig nem kell hozzányúlni.

csak x % eltérés esetén gázos, amúgy meg nem oly nagy baj... amúgy meg illik párban cserézni...

Link to comment
Megosztás:

Nem nem... Ott voltam én is, és tényleg jól csinálta, viszont egész délelőtt rámentünk a gépre (természetesen munkaidőben), és megvan a nyiszogás forrása.

Kifáradt a lengőkarok hátsó szilentje, feljebb engedi a kart, az meg beleér a bölcsőbe, pláne, hogy meg is van ültetve.

Kérdem én, eddíg mé nem nyiszogott, mé csak most, szétszedés-összerakás után.

Hát azért, mert látszik rajta (tény), hogy régebben is összeért már, de kikoptatta magának azt az 1-2mm -es helyet, és nem vettem észre, mivel nem volt hangja. Most azonban talpascsere után, mivel a szegecselt helyett csavaros került bele - mindegy, 2-3 mm-el feljebb került alapból a lengőkar vége, ami elég volt neki ahhoz, hogy újból hozzáérjen a bölcsőhöz.

Na behúztam debrecenbe 2 új szilentért, aztán épp most folyik a műtét.

Hát leszivatott rendesen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ma egyszercsak ugy gondolta a bal hátsó lengéscsillapítom,hogy eltörik.

Az nagy probléma,hogy csak azt cseréltem ki és nem párban?(Előtte sem két egyforma volt benne,mert más volt a színük)

Másik dolog:Mi a jobb kormányműjavíttatás,vagy bontott vásárlása?

Esetleg valakinek van eladó?Mi az ára?

Pontot raktam az ügy végére,bemérettem és 1% az eltérés,ugyhogy marad így! Ráadásul megnézék a kormányművemet is,nem kell cserélnem! :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, hogy nagy a holtjáték a kerékhajtásnál,

a féltengelyeket megnéztem azoknál viszonylag kicsi, valahol a váltóban

lehet a probléma.Kérdés ilyenkor javítható-e a váltó pl.:fogaskerék csere v. csapágycsere, vagy érdemesebb egy másik váltót beszerezni???

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha jól tudom, két méretben létezik a stabilizátor rúd végéhez gumi gömbfej (ami a trapézra "csatlakozik"). Tudja valaki, hogy melyik ez a két méret? Én ha jól tudom 20 és 22mm-es rúd van. És igaz az, hogy alvázszám alapján kideríthető, hogy az adott autóban épp milyen van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha jól tudom, két méretben létezik a stabilizátor rúd végéhez gumi gömbfej (ami a trapézra "csatlakozik"). Tudja valaki, hogy melyik ez a két méret? Én ha jól tudom 20 és 22mm-es rúd van. És igaz az, hogy alvázszám alapján kideríthető, hogy az adott autóban épp milyen van?

1.6 alattiban a kicsi

a 1.6 felettiben és a dizelbe a nagyobb

Link to comment
Megosztás:

Énis forogtam ezen a holtjátékon, mert előtte mindig olyan kocsit láttam (nem astra), amin jóval kisebb volt ez a holtjáték. Aztán megnyugtattak, többek között ismerősök (astra) meg szerelők, hogy az astránál ez igen természetes, mert önmagánban nincs nagy hopltjátéka a féltengejnek, hanem összeadódnak az alkatrészek "kottyai" és ebből ez a "nagy " holtjáték, de ettől semmi baja, tehát opel16v-nek apszolút igaza van.

Link to comment
Megosztás:

Énis forogtam ezen a holtjátékon, mert előtte mindig olyan kocsit láttam (nem astra), amin jóval kisebb volt ez a holtjáték. Aztán megnyugtattak, többek között ismerősök (astra) meg szerelők, hogy az astránál ez igen természetes, mert önmagánban nincs nagy hopltjátéka a féltengejnek, hanem összeadódnak az alkatrészek "kottyai" és ebből ez a "nagy " holtjáték, de ettől semmi baja, tehát opel16v-nek apszolút igaza van.

Köszi a véleményeket!!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ill nem sajnos, de nincs benne tapasztalatom. Én spec jobban szeretem az olyan futót, aminél nem kell aggódni az említett jelenség miatt.

sorry, de biztos van valaki, aki használja... Anti? :lol:

Én nem használok ilyesmit, és fair alapon küzdök a kátyúk és gyűrődések ellen... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.