Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok..tanácsot kérnék tőletek..Olyan problémám van hogy a bal hátsó kerék sztem padkát fogot, a széle bevan hajolva..Ez okozhat-e olyan problémát hogy menet közben rázza a kocsit..Érezni picit a kormányon picit zúgos hangja is van vagy bugos nem is tudom :D elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..tanácsot kérnék tőletek..Olyan problémám van hogy a bal hátsó kerék sztem padkát fogot, a széle bevan hajolva..Ez okozhat-e olyan problémát hogy menet közben rázza a kocsit..Érezni picit a kormányon picit zúgos hangja is van vagy bugos nem is tudom :D elöre is köszönöm

Tedd fel a helyére a pótkereket, ha megszűnik az a baja.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem is van egy koccos felnim, de nem vettem észre csak mikor levettem. Akkora ütést csak nem kapot, hogy a csapágy sérült...

nemtudom..majd holnap átcserélem.... ha nemvátozik akkor van gázosabb dolog :D :P

mondjuk a bal oldali kutyacsonton elvan szakadva a gumi meg kopog is..lehet ez a baj

Link to comment
Megosztás:

Megérte egy hónappal tovább spórolni a Konikra :D Persze volt mit cserélni a futóművön, de végre nincs olyan érzésem hogy széthullik az autó egy rosszabb úton, pláne nem egy 20-szal bevett kanyaron.. Cseréltek két függőleges stabilizátort, egy balos trapézgömbfejet, két első toronycsapágyat, két toronyszilentet, és két lengéscsil. ütközőt.

Link to comment
Megosztás:

Megérte egy hónappal tovább spórolni a Konikra :P Persze volt mit cserélni a futóművön, de végre nincs olyan érzésem hogy széthullik az autó egy rosszabb úton, pláne nem egy 20-szal bevett kanyaron.. Cseréltek két függőleges stabilizátort, egy balos trapézgömbfejet, két első toronycsapágyat, két toronyszilentet, és két lengéscsil. ütközőt.

:D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, problematika alakult a bal első kerekemnél....amikor ordulok jobbra, kisebb nagyobb sebességgel egyraánt, illetve néha göröngyös úton is zajos, toronycsapágyra tippeltem vettem is, hibátlan állapotban volt, de mondom ha már itt van akkor cseréljünk, de a zaj továbbra is fent áll...esetleg tipp? köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, problematika alakult a bal első kerekemnél....amikor ordulok jobbra, kisebb nagyobb sebességgel egyraánt, illetve néha göröngyös úton is zajos, toronycsapágyra tippeltem vettem is, hibátlan állapotban volt, de mondom ha már itt van akkor cseréljünk, de a zaj továbbra is fent áll...esetleg tipp? köszönöm előre is!

Lehet féltengely is az általában annál jobban ropog minnél jobban alászeded a kormányt , mondjuk ez útviszonyoktól független és a sebességtől függ a ropogás"gyorsasága". De azért hasalj alája és nézd meg a középdobnál megvan-e mindkét felfüggesztő gumi. Vagy esetleg stbabrúd bekötés (kutyacsont?)törése, valamelyik lengőkar szilent gumijának szétmálása.

Link to comment
Megosztás:

Lehet féltengely is az általában annál jobban ropog minnél jobban alászeded a kormányt , mondjuk ez útviszonyoktól független és a sebességtől függ a ropogás"gyorsasága". De azért hasalj alája és nézd meg a középdobnál megvan-e mindkét felfüggesztő gumi. Vagy esetleg stbabrúd bekötés (kutyacsont?)törése, valamelyik lengőkar szilent gumijának szétmálása.

De a féltengely nem csak akkor ropog, meg szenved, ha hajtás is van? Mert üresben gurulva, kanyarodva, nálam is olyan kuss van, hogy ha akarom parkolás közben se veszi észre senki, hogy 1 éve féltengelyes, csak én tudom :D

Link to comment
Megosztás:

De a féltengely nem csak akkor ropog, meg szenved, ha hajtás is van? Mert üresben gurulva, kanyarodva, nálam is olyan kuss van, hogy ha akarom parkolás közben se veszi észre senki, hogy 1 éve féltengelyes, csak én tudom :D

Elvileg igen akkor ropog, ha húz a motor, ha terheletlenül gurulsz akkor eleinte nem, a végén már akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első felső toronymerevítőt szeretnék beszerezni, de nem tudom, hogy a kiválasztott termék elfér-e az X14NZ motoromtól.

A kiszemelt áldozat ez az FK merevítő lenne:

Tudnátok tapasztalatokkal segíteni?

Előre is köszönöm!

a csapat itt nem igazán támogatja a toronymerevitőt. észrevehető javulást nem hoz viszont ha törik az autó eleje akkor garantáltan nagyobb a kár

Link to comment
Megosztás:

a csapat itt nem igazán támogatja a toronymerevitőt. észrevehető javulást nem hoz viszont ha törik az autó eleje akkor garantáltan nagyobb a kár

Nekem is van és szerintem stabilabb lett tőle a futómű. Egyébként jó lesz a 14NZ-be, azt hiszem csak a nagy blokkokhoz kell másmilyen.

Link to comment
Megosztás:

a csapat itt nem igazán támogatja a toronymerevitőt. észrevehető javulást nem hoz viszont ha törik az autó eleje akkor garantáltan nagyobb a kár

Ez így nem igaz, csak el kell dönteni melyik a fontosabb a stabilitás (vélt vagy valós), vagy a karosszériás bevétele.... :D

Nekem is van és szerintem stabilabb lett tőle a futómű. Egyébként jó lesz a 14NZ-be, azt hiszem csak a nagy blokkokhoz kell másmilyen.

Végülis ez a legkisebb motor ebben a kasztniban ha ebbe nem fér el akkor semelyikben. De mondjuk az előfordulhat hogy a gyári csavarok rövidek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Lehet féltengely is az általában annál jobban ropog minnél jobban alászeded a kormányt , mondjuk ez útviszonyoktól független és a sebességtől függ a ropogás"gyorsasága". De azért hasalj alája és nézd meg a középdobnál megvan-e mindkét felfüggesztő gumi. Vagy esetleg stbabrúd bekötés (kutyacsont?)törése, valamelyik lengőkar szilent gumijának szétmálása.

a középdob hol található?:D nekem se közép se hátsó dobom nincs:D szal így kisséé nehézkésebb ez a kiinduló pont nekem, de majd rálesek, köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.