Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kérdés:

-Gyári torony szilent mibe fáj?

-Kell-e cserélni, vagy csak lehózás? Frankón be van repedezve, szerintem még a gyári. De nyilván olcsóbb most kicserélni, mint a komlett futóművet, ha esetleg kiszakadna vmikor.

plusz a motorháztetőben is keletkezne akkor pici púp.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

-Gyári torony szilent mibe fáj?

-Kell-e cserélni, vagy csak lehózás? Frankón be van repedezve, szerintem még a gyári. De nyilván olcsóbb most kicserélni, mint a komlett futóművet, ha esetleg kiszakadna vmikor.

Nem akarok hüleséget mondani, de 6 forint alatt van valahol az ár / db.

Abból indulok ki, hogy a lengőkaré oan 2500/db a hátsó nagyobb, Maga a toronycsapány meg oan 6500 körül van /db, persze függ a kocsi tipusától is, de tuti nincs annyi, mint a csapágy.

Nem árt cserélni, mert csúnya dolgokat tud művelni, pláne hangilag kellemetlen.

Link to comment
Megosztás:

Na, kételyeket oszlatok. Csergőt felhívtam.

Torony szilent gyári csomagolásban 18e/db, IDENT 8200, utángyártott 4e.

Melyiket? Számomra evidens, hogy a 18eFt-os verzió kihullik. Az IDENT elvileg gyári, csak csomagolás nélkül. Kérdées, hogy az utángyártott mennyivel rosszabb, ha nem ajánjátok, akkor az IDENT lesz beszerelve a gépbe.

Torony csapágy 1440Ft/db a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Toronycsapágyból nem az IDENT kerül ennyibe?

Amúgy ha nem gyárit veszel, akkor nem a gagyi utángyártottat ajánlom.

Hmm... Nem is tudom, ezt nem mondta, lehet, hogy IDENT az a csapágy. Az már annyira nem érdekelt, az jó a szaki szerint.

Tehát az IDENT-re szavazol? A Csergő szerint az is gyári, csak vhogy mégsem. :lol:

Ja. Tuning spant is leinformáltam, a haverjai most hoztak egy Kadett GSi-t kinntről, bontani. Elvileg szabad a futómű története. Szerinte cseréljem ki kompletten arra. Állítólag jó állapotú.

Vélemények?

Én a kopó alkatrészek, illetve amiatt, mert nem tudom, mit kaphatott az előző tulajtól, kicsit húzódozom. Viszont így kapásból meglenne az első 236->256mm tárcsa upgrade is.

Link to comment
Megosztás:

Na mostmár jó kérdés, hogy az enyémben csak csapágyat cserélt a szaki tavaj, vagy szilentet is, mert 13-14000 körül volt csak az anyag. :shock: :?:

Tény, hogy nincs megrepedezve a szilentem, az tuti.

Akkor tuti új, utánygyártott szilent, + talán ident csapágyról lehet szó.

Link to comment
Megosztás:

Csapágyat is cserélj mindenképpen, ha már szét van szedve!

És a Kadett futóműve nem teljesen olyan, mint az Astráé.

Főleg nem a GSi-é, amiben ugye nagy féltengely van. :lol:

Én is gondoltam a csapágyakra is, ha már ott vok.

Asszem ugrom ezt a Kadett projectet, túl sok a bizonytalan tényező benne. Arról nem is beszélve, hogy hogyan szereltetném, aki alá nézne, csak ámulna.

Eddig a Kárászy árakból tudtam szerezni 25% kedvezményt, tehát 40-ből meglenne a két piros Koni előre. A csapágyak, szilentek másik 20 körül. Nem mondom, hogy nem vok picit ideges, de ez van. :lol:

Mindenesetre áttettem a cserét a jövő hónap elejére, addig nézegetem a Duent is, hátha vki elpasszol vmi komplett szettet jó áron.

Link to comment
Megosztás:

olvastam egy darabig/szemkifolyásig/ a topicot,de nem találék válaszot arra a kis problémámra,hogy miért akar az én kis autóm letáncolni az útról, nyomvályuknál meg különösen szeretne elrepülni:csillapitók most lettek cserélve a gumik úgy 80%osak mi a túró lehet még.Arról nem is beszélve,hogy fékezésnél kapaszkodok a kormányba mert balra csámborog.Az előző astrám is ezt csinálta de a szakszervizben soha nem csinálták meg/difer/asszonták jó ez igy?????ez gyári dolog,vagy én tiszta hülye vagyok ehhez..../csak az autó kategóriában szeretnék választ...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

olvastam egy darabig/szemkifolyásig/ a topicot,de nem találék válaszot arra a kis problémámra,hogy miért akar az én kis autóm letáncolni az útról, nyomvályuknál meg különösen szeretne elrepülni:csillapitók most lettek cserélve a gumik úgy 80%osak mi a túró lehet még.Arról nem is beszélve,hogy fékezésnél kapaszkodok a kormányba mert balra csámborog.Az előző astrám is ezt csinálta de a szakszervizben soha nem csinálták meg/difer/asszonták jó ez igy?????ez gyári dolog,vagy én tiszta hülye vagyok ehhez..../csak az autó kategóriában szeretnék választ...... :lol:

Ha fékezésnél húz, ott v.melyik munkahenger lazsál.Szerintem.

Nyomvályúnál sétál!Csodálkozol?Ilyen utak mellett?Lassan mehet az ember elengedett kormánnyal, mint ha vasúton mennél!Amúgy engem a "széles" gumik soxor megtréfáltak az elején, aztán mára már megtanultam kezelni! :wink:

Link to comment
Megosztás:

olvastam egy darabig/szemkifolyásig/ a topicot,de nem találék válaszot arra a kis problémámra,hogy miért akar az én kis autóm letáncolni az útról, nyomvályuknál meg különösen szeretne elrepülni:csillapitók most lettek cserélve a gumik úgy 80%osak mi a túró lehet még.Arról nem is beszélve,hogy fékezésnél kapaszkodok a kormányba mert balra csámborog.Az előző astrám is ezt csinálta de a szakszervizben soha nem csinálták meg/difer/asszonták jó ez igy?????ez gyári dolog,vagy én tiszta hülye vagyok ehhez..../csak az autó kategóriában szeretnék választ...... :lol:

Nekem is volt ilyen gondom, fékezésnél húzott, az első szilentek cseréje után eltűnt! :wink:

A jobb oldali, majdnem teljesen ki vilt szakadva! :evil:

A nyomvályúval nem tudsz mit kezdeni, ott kapaszkodni kell! :evil:

Link to comment
Megosztás:

az a baj hogy amikor utoljára szrvizben vót,/márc/ akkor új első szilentek is lettek,és mivel napközben egy új caddy -val járok nagyon feltünő a különbség,az valahogy nem megy úgy mint mikor a vitorlásnak nincs lennt a svertje?pedig az út ua. vagy /vállalom a nyilvános megkövezést/, az 1 hónapos majdnem Monroe ily szar?.... csak nem....?

Link to comment
Megosztás:

Tehát,ha oldalról vagy szemből fúj aszél, ahajót nem csak előre hajtja,hanaem oldalirányba is tolja.Az uszony,/svert/leengedhető a vizbe ilyenkor,és ezt a vektorális mozgást kompenzálja:ha nincs lennt akkor csúszik oldalra a hajó,és imbolyog mint amikor az auto kap oldalszelet. gondolköztam,hogy az autómra is kellene,de nem tünik időtálló megoldásnak.Egyébként olyan érzésem van nagyobb sebességnél,mint amikor rászaladsz vizre és "vizenfutás" alakul ki,mindezt száraz uton 175R13 as mich gumival jó nyomással és a fentebb leirt csereberék után......marattam tisssztelettel..... :bunny:

Link to comment
Megosztás:

Fékpadra kell tenni, megnézni mi a különbség a fékek között, aztán

futóműbeállításra is kellene vinni, ott meg megmondják, nincs-e

görbülve az autó/futómű valami korábbi történés miatt. :lol:

A monroe csillapítóknak egyébként csak a reklámja jó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.