Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Köszöntem! :D

Szerintem én már ha veszek kocsit a jövőben azzal kezdem, hogy kiszerelem az üléseket..

Előző s egyben első autóm egy 3 ajtós F Astra volt.. a gyönyörűszép szürke és kissé lelakott üléseivel :rolleyes: ...

amit később egy 5 ajtósból kiszedett, majd dönthetővé átalakított!! <_< ülések váltottak le... na ott már hegeszteni és szegecselni is kellett..a kárpitosmunka mellett -_-

Jó mulatság, férfi munka volt!

Átépítettél jobbkormányos autót európaira?

Link to comment
Megosztás:

két azonos típusú kombi (rendszámban is csak az utolsó szám az eltérés :rolleyes: ) összes ülését (elsők és hátsó) hogy a legegyszerűbb és leggyorsabb át-/kicserélni? A kézikönyvben benne van?

Hali!

én nem gondolnám, hogy gond lenne belőle, sőt..

Az "Így csináld"-ban benne van mind az első mind a hátsó ülés ki-be szerelése.

A hátsó üléslap kicsit trükkös, mert nem csavarral van rögzítve, hanem két helyen ki kell akasztani, kicsit trükkös.

Az első ülések szerelésénél mindenképpen legyen levéve az akksi saru (ahogy a könyv is írja) és összeszerelés előtt nézd meg jól lett e minden visszadugva..

Egyéb fontos dolgokat egy korábbi leírásomban olvashatsz.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Átépítettél jobbkormányos autót európaira?

Hali,

még nem...de gondolkodtam rajta sokat, csak egyszerűbb volt megvenni egy magyarországit, mert autó kellett..nem hétvégi elfoglaltság és bürokrácia (bár a forgalomba helyezés útvesztőjét nem ismerem)sajna... :rolleyes: nem is tudom engedélyeznek e és ha igen gondolom nem kis összegért ilyen átépítéseket..

Mivel nem lehet (szabad) nagy eltérésnek lennie az egyes karosszériatípusoknak (gyártás szempontjából a karosszéria a legdrágább)

Tehát a tűzfal szerintem elő van készítve csak bal oldalt kell bevezetni mindent.

Én elsőre azt mondanám, így amit láttam a kocsimból, amit cserélni kellene

- műszerfalpárna, kesztyűtartó, ( a középkonzol az ugyanaz)

- utasoldali légzsáknak kellene passzolni, de ezt még nem láttam kiszerelve, szóval nem mondok ítéletet

- a klíma műanyag háza ( európaiban jobb oldalt van a venti, angolban gondolom bal oldalt

- pedálok, hozzátartozó kábelezés (bár lehet csak át kellene fűzni)

- ablaktörlő mechanika

- szélvédő alatti burkoló műanyag

- főfékhenger + rásegítő, plusz az összes fém fékcső elöl

- gondolom az ECU-t is át kell programozni a Mp/h / Km/h átváltás miatt

- műszeregység

Kapásból ezekre gondoltam.

Tuti meló lenne..s egy alig törött, 3 ajtós 2000-s SXi nem is lenne rossz üzlet, bár jobbkormányosan is lehet itthon forgalomba helyezni ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

még nem...de gondolkodtam rajta sokat, csak egyszerűbb volt megvenni egy magyarországit, mert autó kellett..nem hétvégi elfoglaltság és bürokrácia (bár a forgalomba helyezés útvesztőjét nem ismerem)sajna... :rolleyes: nem is tudom engedélyeznek e és ha igen gondolom nem kis összegért ilyen átépítéseket..

Mivel nem lehet (szabad) nagy eltérésnek lennie az egyes karosszériatípusoknak (gyártás szempontjából a karosszéria a legdrágább)

Tehát a tűzfal szerintem elő van készítve csak bal oldalt kell bevezetni mindent.

Én elsőre azt mondanám, így amit láttam a kocsimból, amit cserélni kellene

- műszerfalpárna, kesztyűtartó, ( a középkonzol az ugyanaz)

- utasoldali légzsáknak kellene passzolni, de ezt még nem láttam kiszerelve, szóval nem mondok ítéletet

- a klíma műanyag háza ( európaiban jobb oldalt van a venti, angolban gondolom bal oldalt

- pedálok, hozzátartozó kábelezés (bár lehet csak át kellene fűzni)

- ablaktörlő mechanika

- szélvédő alatti burkoló műanyag

- főfékhenger + rásegítő, plusz az összes fém fékcső elöl

- gondolom az ECU-t is át kell programozni a Mp/h / Km/h átváltás miatt

- műszeregység

Kapásból ezekre gondoltam.

Tuti meló lenne..s egy alig törött, 3 ajtós 2000-s SXi nem is lenne rossz üzlet, bár jobbkormányosan is lehet itthon forgalomba helyezni ha jól tudom.

A középkonzol nem ugyanaz, mármint ami a két első ülés között megy.

Ami még tuti csere szerintem:

- kormánymű

- az összes kábel, biztosítékostól reléstül

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol nem ugyanaz, mármint ami a két első ülés között megy.

Ami még tuti csere szerintem:

- kormánymű

- az összes kábel, biztosítékostól reléstül

ja..a kormányművet kihagytam.. :rolleyes:

Azt, hogy a biztosítéktáblát ki kell e cserélni, abban nem vagyok biztos..sőt inkább azt mondanám biztosan ugyanaz.

A kábelekkel már nem tudok állást foglalni.

Sajnos még nem szedtem szét (hál' Istennek nem az enyémről beszélek <_< ) jobbkormányos Astra G-t, hogy ezeket lássam.. :D

Az angol középkonzol és az európai középkonzol tényleg különböző.

Mármint a burkolat,mert a kezelőszervek uazok.

Link to comment
Megosztás:

olyan középkonzol dobozocskát, amiben benne van az ablakemelő és a kis tároló, lehet itthon kapni?

Ez egy Cabrió, szóval azok a tetőmozgatás (bal oldali), és a hátsó ablakemelők (jobb oldali) gombjai. (A Cabrioban a hátsó kis háromszögablak is lehúzható, különben nyitott tetőnél bénán nézne ki.) Az első ablakemelők kapcsolói ennél is ugyanott vannak mint a sima Astrában.

Amúgy persze hogy lehet, bemész egy Opel-szalonba és cikkszám alapján meghozzák neked. Gondolom jó drágáért, de alternatíva nemigen van, ebből nincs utángyártott, Cabrio meg még az utcán is kevés rohangál, nemhogy bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy Cabrió, szóval azok a tetőmozgatás (bal oldali), és a hátsó ablakemelők (jobb oldali) gombjai. (A Cabrioban a hátsó kis háromszögablak is lehúzható, különben nyitott tetőnél bénán nézne ki.) Az első ablakemelők kapcsolói ennél is ugyanott vannak mint a sima Astrában.

Amúgy persze hogy lehet, bemész egy Opel-szalonba és cikkszám alapján meghozzák neked. Gondolom jó drágáért, de alternatíva nemigen van, ebből nincs utángyártott, Cabrio meg még az utcán is kevés rohangál, nemhogy bontóban.

A cégnél az előző tulaj beszereltetett ablakemelőt, de nem eredetit, hanem vmi univerzálisat, és a kapcsolókat betették a kis tároló helyére, ezzel elvéve a tárolót.

Mivel céges, ezért nem akarok annyit beleáldozni, hogy kitetessem az ajtóba (ha minden igaz, akkor ezt nem is lehet megcsinálni, tehát cserélni kéne), de egy ilyen pofás kis cuccot még beletennék, és még tárolóm is lenne.

de azért ennek utánajárok

köszi

Link to comment
Megosztás:

köszi, megnézem az akasztókat

olyan középkonzol dobozocskát, amiben benne van az ablakemelő és a kis tároló, lehet itthon kapni?

előttem szólóhoz csatlakoznék..viszont lehet ebay.co.uk oldalról tudsz relatíve olcsón beszerezni.

Amúgy láttam már pár használtautós hirdetést utólagos beépítésű rendszerrel, ott ebbe a kis "fiók"ba fargák be a két oldalára a kapcsolókat a coupe-hoz hasonlóan, valahogy így , csak középen megmaradt a tároló rész.

Szakiknál érdemes érdeklődni.

Link to comment
Megosztás:

előttem szólóhoz csatlakoznék..viszont lehet ebay.co.uk oldalról tudsz relatíve olcsón beszerezni.

Amúgy láttam már pár használtautós hirdetést utólagos beépítésű rendszerrel, ott ebbe a kis "fiók"ba fargák be a két oldalára a kapcsolókat a coupe-hoz hasonlóan, valahogy így , csak középen megmaradt a tároló rész.

Szakiknál érdemes érdeklődni.

ilyen van nekem is, de szörnyű

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Sziasztok

Valamelyik topikban volt már szó róla, hogy mit kell tenni akkor, amikor a szélvédő alatti légbefúvó műanyagja zörög.

A rákeresés sem segített, valaki tudja a megoldást?

Kiszeded a rácsot, aztán kioperálod a fényes csili-vili fém karmokat a műszerfalból és azokon hajlítasz kicsit. Ott kell hajlítani, ahol a rácsba kapaszkodik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a rácsról jut eszembe, hogy mikor már hidegek vannak a szélvédőnek pont a vezetőoldali része marad párás.

Van erre valami jó megoldás?

Gondoltam már arra is, hogy még néhány nyílást vágni rajta vagy belül kell valamit variálni.

Szép estét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a rácsról jut eszembe, hogy mikor már hidegek vannak a szélvédőnek pont a vezetőoldali része marad párás.

Van erre valami jó megoldás?

Gondoltam már arra is, hogy még néhány nyílást vágni rajta vagy belül kell valamit variálni.

Szép estét.

nekem nincsen ilyen problémám,szépen lefújja a párát mindenhonnan.... Nincsen beleszorulva valami?

Link to comment
Megosztás:

nekem nincsen ilyen problémám,szépen lefújja a párát mindenhonnan.... Nincsen beleszorulva valami?

Megnézem majd. Köszi.

Bár mikor megvettem az autót ismerőseim figyelmeztettek, hogy az Opelokra ez jellemző.

A szervizbe azt javasolták , hogy klíma + belsőkeringetés, érdekes a Samarának elég volt a menetszél nagyobb sebességnél és száraz volt az üveg .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről a rácsról jut eszembe, hogy mikor már hidegek vannak a szélvédőnek pont a vezetőoldali része marad párás.

Van erre valami jó megoldás?

Gondoltam már arra is, hogy még néhány nyílást vágni rajta vagy belül kell valamit variálni.

Szép estét.

Én is tapasztaltam már, hogy anyóspajtásülésnél már csont száraz, a vezetőnél meg párás. Szerintem az lehet az oka, hogy ott épp valami ciklon volt (nem merek olyat mondani, hogy az a része árnyékban állt :)), és az üveg azon fele hidegebb, és ezért párátlanodik lassabban.

A kivágásos sztori nem fog menni, mert teljes sávszélességben jön a meleg levegő a radiátortól. Max lesz pár plusz lyukad. Ha lekapod a rácsot meglátod, miről beszélek.

Link to comment
Megosztás:

Én is tapasztaltam már, hogy anyóspajtásülésnél már csont száraz, a vezetőnél meg párás. Szerintem az lehet az oka, hogy ott épp valami ciklon volt (nem merek olyat mondani, hogy az a része árnyékban állt :)), és az üveg azon fele hidegebb, és ezért párátlanodik lassabban.

A kivágásos sztori nem fog menni, mert teljes sávszélességben jön a meleg levegő a radiátortól. Max lesz pár plusz lyukad. Ha lekapod a rácsot meglátod, miről beszélek.

Kószi , még jó hogy nem kaptam szét.

Valami más megoldáson gondolkodhatok legalább.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Hali.

Kalaptartó nyiszogásra tudtok valami megoldást?

Előző vasban úgy oldottam ezt meg, hogy rádobtam egy nehéz plédet. De ebben egy normális megoldás kellene. Előző még is csak egy 20 éves vas volt, oda még illet is a szoci korszakos pléd. :rolleyes:

Hogy tud nyiszogni?

Elvileg van egy gumi, vagy műanyag, amikor a hátsó ajtót lecsukod, akkor megakadályozza a kalaptartó mozgását...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.