Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

egyébként mik a vélemények erröl a motorrol? jol menek ezek a c20ne astrák?! keresztapukámnak A omegája van és ugyen ez a motor van benne multkor vezettem de hát nem igazán voltam elájulva, sőőőt!!!! lomha lassu dögvolt.

Az omega gyanítom majd másfélszer olyan nehéz mint az astra , gondolom ez sem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor abszolút kifogyott az üzemanyag, így az etanol is. Azóta csak benzint kapott a gépsas, viszont feltűnt egy olyan jelenség, hogy gázt elengedve, motorfék üzemre váltásnál berángat a motor néhányat, aztán üzemel a motorfék rendesen. EGR lezárva. Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Múltkor abszolút kifogyott az üzemanyag, így az etanol is. Azóta csak benzint kapott a gépsas, viszont feltűnt egy olyan jelenség, hogy gázt elengedve, motorfék üzemre váltásnál berángat a motor néhányat, aztán üzemel a motorfék rendesen. EGR lezárva. Ötletek?

Lehet még szokni kell az ECU-nak a más oktánszámú üanyagot, nem lehet?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak! Olyan problémám lenne, hogy mostanában nagyon erőtlen lett a szekér motorja. A fogyasztás egy kicsit úgy vettem észre hogy megemelkedett, de egy bő gáznál csak gondolkodik és szépen lassan kezd el húzni. Már ha éppen húz. Múltkor dobott egy 44-es hibakódot. ( lambdaszonda/befúvásjel- keverék túl szegény) Mondták már hogy lehet hogy kopott a motor, de kartergáz nincs és az olaj sem fogy belőle. Én inkább a MAP szenzorra tippelnék. Vagy esetleg a lambda szonda, de mivel hidegen sem megy úgy mint kéne, ezért ez gondolom kizáható. Lenne valami ötletetek esetleg hogy hol kezdjem el a kutakodást?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak! Olyan problémám lenne, hogy mostanában nagyon erőtlen lett a szekér motorja. A fogyasztás egy kicsit úgy vettem észre hogy megemelkedett, de egy bő gáznál csak gondolkodik és szépen lassan kezd el húzni. Már ha éppen húz. Múltkor dobott egy 44-es hibakódot. ( lambdaszonda/befúvásjel- keverék túl szegény) Mondták már hogy lehet hogy kopott a motor, de kartergáz nincs és az olaj sem fogy belőle. Én inkább a MAP szenzorra tippelnék. Vagy esetleg a lambda szonda, de mivel hidegen sem megy úgy mint kéne, ezért ez gondolom kizáható. Lenne valami ötletetek esetleg hogy hol kezdjem el a kutakodást?

A kétvezetékes hőmérséklet érzékelőt érdemes lenne megmérni. :)

Link to comment
Megosztás:

egyébként mik a vélemények erröl a motorrol? jol menek ezek a c20ne astrák?! keresztapukámnak A omegája van és ugyen ez a motor van benne multkor vezettem de hát nem igazán voltam elájulva, sőőőt!!!! lomha lassu dögvolt.

Én spec az NE-ért vagyok oda. Astrába már egészen jót lép, és egy nagyon strapabíró valami. Még a vez.szíj szakadást is simán túléli :D Omegában persze hogy lomha, az egy k.bszott nagy hajó, az astrához képest :D

Link to comment
Megosztás:

Hengerfalról mivel vakarod le a rozsdát? :icon11:

levolt dugozva minden nyillás az csak nem lett rozsdás, nagyon könyedén körbe fordult gyertyák nélkül racsnis kulcsal.

Na egyre jobban meg vagyok gyözve hogy ez kell bele, sokan mondták hogy inkább 18 E hamár alakítgatok vagy valami 16szelepes, nekem a fogyasztási adatok is tetszenek ennél a motornál keresztfaternak 8l ami nem rossz szerintem egy 2ezres mocitól, meg ennek ismerem a történetét a motornak és garantál 70E km van benne.csak attol félek kábelköteget kell cseréljek :S

Link to comment
Megosztás:

Múltkor abszolút kifogyott az üzemanyag, így az etanol is. Azóta csak benzint kapott a gépsas, viszont feltűnt egy olyan jelenség, hogy gázt elengedve, motorfék üzemre váltásnál berángat a motor néhányat, aztán üzemel a motorfék rendesen. EGR lezárva. Ötletek?

motor tartobak nem lehet?! apukámnak a roverjában ugyan ez volt a jelenség és szarok voltak a bakok kicserélte és tökéletes volt, csak egy ötlet hátha.
Link to comment
Megosztás:

levolt dugozva minden nyillás az csak nem lett rozsdás, nagyon könyedén körbe fordult gyertyák nélkül racsnis kulcsal.

Na egyre jobban meg vagyok gyözve hogy ez kell bele, sokan mondták hogy inkább 18 E hamár alakítgatok vagy valami 16szelepes, nekem a fogyasztási adatok is tetszenek ennél a motornál keresztfaternak 8l ami nem rossz szerintem egy 2ezres mocitól, meg ennek ismerem a történetét a motornak és garantál 70E km van benne.csak attol félek kábelköteget kell cseréljek :S

Nekem jó tapasztalataim nincsenek több éve álló motorokról.

Fél évet szárazra tett motor (olaj,fagyálló nélkül) első indítás után olyan füstöt szokott nyomni,hogy ajjajj.

Ha jól olvasom a tiéd 10évet állt így,a minimum,hogy az összes szimering kemény és repedezett,mint a fagyott kutyasz@r.

Link to comment
Megosztás:

Nekem jó tapasztalataim nincsenek több éve álló motorokról.

Fél évet szárazra tett motor (olaj,fagyálló nélkül) első indítás után olyan füstöt szokott nyomni,hogy ajjajj.

Ha jól olvasom a tiéd 10évet állt így,a minimum,hogy az összes szimering kemény és repedezett,mint a fagyott kutyasz@r.

fagyállo és olaj is volt benne :) ráadásul tiszta fagyállo utána lettek ledugozva, illetve tetünkmár be motort 6év állás után és azóta is megy,majd idővel kiderül de még mindig olcsobb minden tömitést kicserélnem mint másik motort venni vagy a jelenlegit felujítani.
Link to comment
Megosztás:

Nekem most meg olyan lett az alájáratom, mint egy traktor. Hidegen szarabb, de melegen is feltűnően darabos. Ha nyomom, nem érzem, hogy gyengébb lenne van vmi ötletetek? ja pöcre indul hidegen, melegen, nem is rángat (vagyis valamennyire de az eddig is volt)

kicsit döhög a kipuf, erre vhol olvastam, hogy gyújtás, de azegybe van amennyire én megtudom ítélni

alapjárati motor tiszta(jah érdemes venni 3500étr új brazilt? bosa vagy baso nemtom)

(olaj van benne :icon1: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap lehalt éjjel az autóm! A hűtővíz megszűnt létezni.

A motor felmelegedett piros mezőt magasan érintve a kijelző szerint. Nem ment a ventillátor sem hogy hűtsön bármit is! Mikor feltöltöttem vízzel hogy hazaérjek vele akkor nem melegedett fel csak kb 95 fokig! Levettem a sapkát a tartályról viszont a vizet megint megette. Utánatöltöttem elindítottam a motort sapka nélkül és gejzírként tört fel a víz a hűtőtartályból. Ebből én arra következtetek hogy hengerfejes lett, viszont én nem vagyok nagy műszaki guru a témában. Véleményem szerint ha repedt az égéstér felé a hengerfej akkor az olajnak vizesnek kellene lenni (ha jól gondolom). Egy másik kósza gondolatom, hogy ha a hűtőgomba megy tönkre ami kapcsolja a ventillátort akkor nem hűti a vizet, és valahol ki kell hogy tolja a rendszerből. Vagy a termosztát nem is engedi keringetni a vizet és mikor felforr kitolja a tartályon keresztül.

Én csak találgatok de remélem tud valamelyikőtök segíteni nekem mielőtt szerelőhöz fordulok.

Köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap lehalt éjjel az autóm! A hűtővíz megszűnt létezni.

A motor felmelegedett piros mezőt magasan érintve a kijelző szerint. Nem ment a ventillátor sem hogy hűtsön bármit is! Mikor feltöltöttem vízzel hogy hazaérjek vele akkor nem melegedett fel csak kb 95 fokig! Levettem a sapkát a tartályról viszont a vizet megint megette. Utánatöltöttem elindítottam a motort sapka nélkül és gejzírként tört fel a víz a hűtőtartályból. Ebből én arra következtetek hogy hengerfejes lett, viszont én nem vagyok nagy műszaki guru a témában. Véleményem szerint ha repedt az égéstér felé a hengerfej akkor az olajnak vizesnek kellene lenni (ha jól gondolom). Egy másik kósza gondolatom, hogy ha a hűtőgomba megy tönkre ami kapcsolja a ventillátort akkor nem hűti a vizet, és valahol ki kell hogy tolja a rendszerből. Vagy a termosztát nem is engedi keringetni a vizet és mikor felforr kitolja a tartályon keresztül.

Én csak találgatok de remélem tud valamelyikőtök segíteni nekem mielőtt szerelőhöz fordulok.

Köszi a válaszokat

Ugye nem öntöttél hideg vizet a túlmelegedett motorba?! :o Az elméletileg meg is repesztheti a fémet.

Egyébként nem feltétlenül kell az olajnak és a víznek keverednie. Ha a vízjárat és a henger között ég át a tömítés, akkor megeheti a vizet. Én is így jártam tavaly. Aztán miután visszatöltöttem a vizet a rendszerbe, valószínűleg befolyt a hengerbe és nem tudott átfordulni sem a motor csak kis idővel később. De akkor már összekeveredett bent minden mindennel...

Link to comment
Megosztás:

Lehet még szokni kell az ECU-nak a más oktánszámú üanyagot, nem lehet?

Nem tartom kizártnak, bár szerintem nem motorféknél kéne jelentkeznie. Egyébként még a TPS potira gondolok.

motor tartobak nem lehet?! apukámnak a roverjában ugyan ez volt a jelenség és szarok voltak a bakok kicserélte és tökéletes volt, csak egy ötlet hátha.

Az is lehet, majd lecsekkolom.

Link to comment
Megosztás:

A tengely ajánlott "fokolását" (beállítását a fõtengelyhez képest) is meg szokták adni. Általában nulla fokról érdemes kezdeni a kísérletezést, errõl azonban késõbb. A lényeg, hogy magát a gyári tengelyt is sikerrel lehet siettetni vagy késleltetni a fõtengelyhez képest, egy tuning motor tuning tengelyével pedig érdemes és kell is játszani, amíg megtaláljuk az optimumot. Gyári tengellyel való variáláskor még egy megoldás jöhet szóba, a gyári tengely fizikai síkban való eltolásával létrehozott nagyobb nyitás (a tengelyt közelebb visszük a himbához/szelephez, az elmozdulásokat és erõkarokat lerajzolva triviális a nagyobb benyitás). Ez csak bizonyos típusoknál alkalmazható (ismert példa az Opel Astra "trükk", a vezérmûtengelyház elmozdításával nyerve nagyobb szelepnyitást.) Ismeri valaki ezt a bizonyos opel astra trükköt?:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most meg olyan lett az alájáratom, mint egy traktor. Hidegen szarabb, de melegen is feltűnően darabos. Ha nyomom, nem érzem, hogy gyengébb lenne van vmi ötletetek? ja pöcre indul hidegen, melegen, nem is rángat (vagyis valamennyire de az eddig is volt)

kicsit döhög a kipuf, erre vhol olvastam, hogy gyújtás, de azegybe van amennyire én megtudom ítélni

alapjárati motor tiszta(jah érdemes venni 3500étr új brazilt? bosa vagy baso nemtom)

(olaj van benne :icon1: )

Nem lehet hogy csak 3 hengerezik hidegen? Ha elosztó-rotoros a gyujtása akkor előfordul hogy hidegebb párás reggeleken , csak 3 henger jár..aztán ahogy melegszik, megjavul. A dohogás a kipufnál nekem is megvan, nem tudom mi lehet de nem zavaró nem foglalkozom vele.

Sziasztok!

Tegnap lehalt éjjel az autóm! A hűtővíz megszűnt létezni.

A motor felmelegedett piros mezőt magasan érintve a kijelző szerint. Nem ment a ventillátor sem hogy hűtsön bármit is! Mikor feltöltöttem vízzel hogy hazaérjek vele akkor nem melegedett fel csak kb 95 fokig! Levettem a sapkát a tartályról viszont a vizet megint megette. Utánatöltöttem elindítottam a motort sapka nélkül és gejzírként tört fel a víz a hűtőtartályból. Ebből én arra következtetek hogy hengerfejes lett, viszont én nem vagyok nagy műszaki guru a témában. Véleményem szerint ha repedt az égéstér felé a hengerfej akkor az olajnak vizesnek kellene lenni (ha jól gondolom). Egy másik kósza gondolatom, hogy ha a hűtőgomba megy tönkre ami kapcsolja a ventillátort akkor nem hűti a vizet, és valahol ki kell hogy tolja a rendszerből. Vagy a termosztát nem is engedi keringetni a vizet és mikor felforr kitolja a tartályon keresztül.

Én csak találgatok de remélem tud valamelyikőtök segíteni nekem mielőtt szerelőhöz fordulok.

Köszi a válaszokat

Ugye feltételezzük hogy nem valamelyik cső repedt el, vagy bilincsnél szivárog vagy maga a hűtő....azért ezeket is ki kellne szűrni milett nekiesel a motorfelújításnak. Ilyen mennyiségű hűtőfolyadék ha eltűnik(nem tudom mennyi idő alatt fogyoitt el mikor nézted utoljára) akkor általában az a henger már nem is jár normálisan. A 3 hengerezés meg elég feltűnő jelenség észre lehet venni. A gyertyákat is kiveheted szemrevételezni őzbarnák ha jók. Az olajat is meg kellene nézni hátha ott lesz a hiányzó víz...Azt írtad túlmelegedett, akkor lehet hogy a termosztát ment tönkre és azzal kezdődött az egész, nem oktatni akarlak, de nincs olyan sok műszer azért erre illik odafigyelni, észrevenni és azonnal félreállni. A ventillátort könnyen letesztelheted, gyujtást adsz, lehúzod a hőgombáról a csatit a legszűrő felől, összekötöd egy dróttal a két pólust ami a kábelkötegen lóg és elindul ha jó. De amúgy nem valószinű, nincs olyan meleg nem szokott sokat menni alapból sem ilyenkor a venti. Hát egyenlőre töltsd fel vizzel már nagyobb kárt úgysem csinálsz vele, járasd alapjáraton, és figyeld ha szerencséd van akkor kifele jön a víz egy bilincsnél pölö. A vízhőfokot figyeld, a hűtőt is ha nem nyit a termosztát állítsd le a motort .

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt :D:) éjjel sikeressen bekerült a c20ne viszont kéne nekem pár alkatrész, még hozzá kábelköteg meg ecu . ha nem egyezik az a omega ecujával. meg lehet egy jobb oldali motortarto bak de ez utobbi nem biztos..viszont nekem lenne csere alapom! c14se hengerfely szelepfedélel tengelyel injektor fejekkel mindenel kompletten válto féltengelyekel. és ha a kábelkötegem nem fog kelleni ehez oda adom ecustol. ha valaki tudna ilyen alkatrészeket írjon bátran privbe vagy esetleg ez érdekelné.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy csak 3 hengerezik hidegen? Ha elosztó-rotoros a gyujtása akkor előfordul hogy hidegebb párás reggeleken , csak 3 henger jár..aztán ahogy melegszik, megjavul. A dohogás a kipufnál nekem is megvan, nem tudom mi lehet de nem zavaró nem foglalkozom vele.

hát a qva anyját nekem ne 3 hengerezzen.....

most(nyáron) garázsból indulva is ezt csinálja

a gyújtás részén majd minden új vagy tiszta

azt hogy lehet megnézni hogy mondjuk melyik henger nem megy esetleg? gyújtáskábel le-föl-le-föl

Link to comment
Megosztás:

hát a qva anyját nekem ne 3 hengerezzen.....

most(nyáron) garázsból indulva is ezt csinálja

a gyújtás részén majd minden új vagy tiszta

azt hogy lehet megnézni hogy mondjuk melyik henger nem megy esetleg? gyújtáskábel le-föl-le-föl

Pontosan úgy ahogy írtad....amikor egyentlenül ját egyenként lehúzod a gyertyapipákat, ha nem változik a hangja akkor az a henger nem megy. Ha nem tökéletes a gyertyakábel szigetelése egy kis csipkelődés előfordulhat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.