Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem még olaj nélkül is ki kell támasztania annyira hogy nyit a szelep. Meg elég kicsi az esélye hogy ez mindegyik hengernél fennál, 3-al meg simán elindul.

Bátyám motorjánál volt a 4-es henger bütykei lekopva, meg a himbák is bemaródva, konrétan csattogott a szelep úgy záródótt, mert már kisebb volt az egész cucc, mint hogy végig tudja vezetni, és mégis pöccre indult, meg járt is, igaz gyengébb volt, tehát a hidrotőke hiba ilyet biztos nem okoz.

Link to comment
Megosztás:

nem lehet,hogy visszaejti a benzint? és addig nem indul amig fel nem kapja? 2.0 8 szelepes vectrával jártam igy, injektor hidnál van egy membrán szelep az volt átszakadva és visszaejtette a benzint.

ez egy benzin-gáz üzemű kocsi és gázzal is ugyanolyan az indítás mint benzinnel(tudok tisztán csak gázzal is indítani)

szóval üzemanyag kizárva, mindkettővel nem lehet egyszerre gond

Link to comment
Megosztás:

ez hol van? de pl ha kint van a napon akkor se indul jól, de ha beindult akkor akár hidegben is indul pöccre

kb egy a blokkhőmérséklet

de azért ránéznék a hőmérőre

Egy Astrás ismerősömnek volt ilyen problémája (pl. a napon álláskor nehezen indulás), és az impulzus modulja rakoncátlankodott.

Találtam egy oldalt,ahol méregdrága hengerfejcsavarokat árulnak, igaz nem 1.4-es opel motorokhoz, de találtam Opel 2.0 literes motorhoz és ott a gyártó 108.4 Nm-ad meg.

Jó, de azok szakítószilárdsága sokkal erősebb, mint a gyári csavaroké. A 2.0l tuningolásánál amúgy is kell az erősebb, mert a gyári elnyúlik egy idő után.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy X16XEL motoros F Astrát, és sajnos előjött egy kis hiba. Indítás után szépen jár a motor, de ahogy eltelik pár perc (akár haladva, akár alapjáraton) elkezd rángatni, remegni a motor. Mintha kihagyna egy henger, de észrevehető teljesítmény esés nincs. Fordulatszám normális nem ingadozik. Mi lehet a probléma?

Én Azt tudom elképzelni, hogy felkapott egy kis mocskot a tankból , és valahol enyhe dugulás keletkezhetett. Segíthet ezen valamilyen adalékanyag?

Vagy egyéb ötletetek lenne?

Link to comment
Megosztás:

Egy Astrás ismerősömnek volt ilyen problémája (pl. a napon álláskor nehezen indulás), és az impulzus modulja rakoncátlankodott.

ez az impulzus modul az ami a vezérműtengely szíjtárcsája körül van?

hogy lehet ellenőrizni?

vagy ekkor nem is szikrázik a gyertya? szóval kitekerem és megnézem van-e szikra?

hétvégén lesz időm átnézni, ekkor meg is akarom nézni a kompressziót, bár az szerintem jó lesz mert jól megy a gép, 3.ban simán húz 120ig

Link to comment
Megosztás:

Sose zárj ki semmit, amíg nem zártad ki.

2 teljesen különálló rendszer, a gázhoz meg semmi érzékelő nem kell, natúr keverős a gáz szett

szóval kb semmi esély arra hogy mindkettő egyszerre haljon ki

de azért majd kipróbálok egy féktisztítós hidegindítást reggel, avval ki lehet zárni az üzemanyag hibát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy X16XEL motoros F Astrát, és sajnos előjött egy kis hiba. Indítás után szépen jár a motor, de ahogy eltelik pár perc (akár haladva, akár alapjáraton) elkezd rángatni, remegni a motor. Mintha kihagyna egy henger, de észrevehető teljesítmény esés nincs. Fordulatszám normális nem ingadozik. Mi lehet a probléma?

Én Azt tudom elképzelni, hogy felkapott egy kis mocskot a tankból , és valahol enyhe dugulás keletkezhetett. Segíthet ezen valamilyen adalékanyag?

Vagy egyéb ötletetek lenne?

Nem nagyon tud felkapni semmit a tankból, mert az AC-pumpa alatt is van szűrő utána a kocsi alján is van egy meg az injektor(-ok) nál is van. Hibalámpát nem dob, nincs eltárolva hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon tud felkapni semmit a tankból, mert az AC-pumpa alatt is van szűrő utána a kocsi alján is van egy meg az injektor(-ok) nál is van. Hibalámpát nem dob, nincs eltárolva hibakód?

Jha, aztán mikor múltkor kivettem bátyámét, a szűrő az illesztésnél ketté volt válva...

Link to comment
Megosztás:

ez az impulzus modul az ami a vezérműtengely szíjtárcsája körül van?

hogy lehet ellenőrizni?

vagy ekkor nem is szikrázik a gyertya? szóval kitekerem és megnézem van-e szikra?

hétvégén lesz időm átnézni, ekkor meg is akarom nézni a kompressziót, bár az szerintem jó lesz mert jól megy a gép, 3.ban simán húz 120ig

Ha jól emlékszem az elosztófedél alatt volt neki.

Amire te gondolsz főtengely jeladó (felső holtponti jeladó) lehet. Az is tud leállást, nehezen indítást okozni melegen. Nekem is volt ilyen hibám, de szerencsére hibakódot is dobott rá, így nem volt kérdés mi a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Jha, aztán mikor múltkor kivettem bátyámét, a szűrő az illesztésnél ketté volt válva...

Két darabból van, nekem a régi pumpán rajta sem volt, aki előttem szerelte beejtette a tankba aztán cart rá. Én egy kábelkötegelőt tettem rá mert nem volt valami stabil az alsó fele.

1422489-20140411-ljNvFI.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy X16XEL motoros F Astrát, és sajnos előjött egy kis hiba. Indítás után szépen jár a motor, de ahogy eltelik pár perc (akár haladva, akár alapjáraton) elkezd rángatni, remegni a motor. Mintha kihagyna egy henger, de észrevehető teljesítmény esés nincs. Fordulatszám normális nem ingadozik. Mi lehet a probléma?

Én Azt tudom elképzelni, hogy felkapott egy kis mocskot a tankból , és valahol enyhe dugulás keletkezhetett. Segíthet ezen valamilyen adalékanyag?

Vagy egyéb ötletetek lenne?

Meg kell nézni, hogy a gyújtókábelek nem-e húznak át valahol! Az enyém is rángatott gázadásra, de csak bemelegedés után és végül kiderült, hogy üzemmelegen áthúznak a kábelek és a gyújtószikra a motoron kívül jött létre, hidegen semmi gond nem volt. Ennek azaz oka, hogy a gyengélkedő régi gyújtókábeleknek melegedés hatására lecsökken a szigetelési ellenállása. Ezt mindenképpen ellenőrizném mielőtt komolyabb szerelésbe kezdesz. Nálam csak gázadásra jelentkezett az áthúzás, alapjáraton nem is lehetett észre venni. Meg kell nézni azt is, hogy a gyertyák kerámiaszigetelésén nincs-e repedés. Ha csak egy hajszálnyi is van akkor is ki kell cserélni a gyertyákat állapotuktól függetlenül!

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon tud felkapni semmit a tankból, mert az AC-pumpa alatt is van szűrő utána a kocsi alján is van egy meg az injektor(-ok) nál is van. Hibalámpát nem dob, nincs eltárolva hibakód?

hibakod nincs. Az előző opelomon is szétment a szűrő és tönkretette a szivattyút. De valószínű most bem az lesz a baj.

Tankoltam tegnap egy kis adalékkal együtt. Ùgy tűnik mintha csökkenne a remegés. Meglátom milyen lesz majd.Azért köszi

Módosítva : csizi_JR
Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni, hogy a gyújtókábelek nem-e húznak át valahol! Az enyém is rángatott gázadásra, de csak bemelegedés után és végül kiderült, hogy üzemmelegen áthúznak a kábelek és a gyújtószikra a motoron kívül jött létre, hidegen semmi gond nem volt. Ennek azaz oka, hogy a gyengélkedő régi gyújtókábeleknek melegedés hatására lecsökken a szigetelési ellenállása. Ezt mindenképpen ellenőrizném mielőtt komolyabb szerelésbe kezdesz. Nálam csak gázadásra jelentkezett az áthúzás, alapjáraton nem is lehetett észre venni. Meg kell nézni azt is, hogy a gyertyák kerámiaszigetelésén nincs-e repedés. Ha csak egy hajszálnyi is van akkor is ki kell cserélni a gyertyákat állapotuktól függetlenül!

elvileg gyertyák nem régiek bár attól ugye még lehet rossz :-) kiderül majd, valahol elkezdem majd és meglesz a hiba

Link to comment
Megosztás:

SOS Segítség kellene!!!!

egy 1.6 16v astram van!! Azt produkálja hogy hideg inditásnál hiába nyomom neki ha eléri a 80-90et akkor betorpan és padlóáznál elkezd visszalassulni leállásig! hidegen melegen viszont 3 hengerezik! amit cseréltünk!: gyertya, kábel, szonda,alapjárati,kompresszió van!minden tipp jöhet hasznos lehet!!!

Link to comment
Megosztás:

SOS Segítség kellene!!!!

egy 1.6 16v astram van!! Azt produkálja hogy hideg inditásnál hiába nyomom neki ha eléri a 80-90et akkor betorpan és padlóáznál elkezd visszalassulni leállásig! hidegen melegen viszont 3 hengerezik! amit cseréltünk!: gyertya, kábel, szonda,alapjárati,kompresszió van!minden tipp jöhet hasznos lehet!!!

Gyujtáselektronika is tud szórakozni hidegen vagy éppen melegen, de a kétvezetékes vízhőfok jeladó is beleszól a keverékképzésbe, ezt viszont ki lehet mérni multiméterrel.

Link to comment
Megosztás:

ma reggel kipróbáltam a féktisztítós indítást pöccre indult

hogy gázzal nem indul jól az lehet azért is mert meg van keményedve a membrán benne, de akkor miért nem indul jól benzinnel sem?

lehet azért mert 100as benzin van benne? a kutas rábeszélt hogy ha keveset használom jobb a 100as mert abban nincs bioetanol és később döglik meg a benzin

a szaga mindenképp jobb........

Link to comment
Megosztás:

ma reggel kipróbáltam a féktisztítós indítást pöccre indult

hogy gázzal nem indul jól az lehet azért is mert meg van keményedve a membrán benne, de akkor miért nem indul jól benzinnel sem?

lehet azért mert 100as benzin van benne? a kutas rábeszélt hogy ha keveset használom jobb a 100as mert abban nincs bioetanol és később döglik meg a benzin

a szaga mindenképp jobb........

Nem hiszem hogy a magasabb oktánszám ilyet okozna, a kutas meg jól tud eladni a bioetanol sem döglik meg gyorsan, és abban sem vagyok biztos hogy abban nincs.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet hogy komplett vezérlés cserénél a szíjfeszítő még a vízpumpa legfeszítettebb helyzetében sem áll a jel közelébe? Contitech szettről van szó... A régi feszítővel sem megy a jel közelébe sem, ezért még a vízpumpa sincs lehúzva nyomatékkal. C14SE

Az amúgy 2-3 órás művelet 4 belerohadt belső kulcsnyílású csavar miatt "picit" meghosszabbodott, még szerencse hogy tudtam a csavarfejekre anyát hegeszteni. -.-

Nem véletlen szoktam zsírral összerakni a kényes helyeken lévő csavarokat...

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet hogy komplett vezérlés cserénél a szíjfeszítő még a vízpumpa legfeszítettebb helyzetében sem áll a jel közelébe? Contitech szettről van szó... A régi feszítővel sem megy a jel közelébe sem, ezért még a vízpumpa sincs lehúzva nyomatékkal. C14SE

Az amúgy 2-3 órás művelet 4 belerohadt belső kulcsnyílású csavar miatt "picit" meghosszabbodott, még szerencse hogy tudtam a csavarfejekre anyát hegeszteni. -.-

Nem véletlen szoktam zsírral összerakni a kényes helyeken lévő csavarokat...

Azt tudom hogy én is sokat kínlódtam vele, mert hiába tekertem körbe a pumpát nem állt jelre a mutató, amúgy a pont így a régi sem. A legközelebb olyan fél centire volt a jeltől. Aztán amikor már meguntam tekergetni meghúztam a pumpa csavarjait, és akkor ment a helyére a mutató, a laza csavarok miatt picit ki volt billenve a pumpa, és ezért nem érte el soha a jelet. Így már csak olyan 1-2 miliméter hiányzik, de nem tudom közelebb vinni, így marad. Amúgy a pumpa jól van berakva? Rémlik hogy van ott valami váll ami miatt nem lehet teljesen körbe tekerni, de arra már nem emlékszem hogy több pozícióba is be lehet-e szerelni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt tudom hogy én is sokat kínlódtam vele, mert hiába tekertem körbe a pumpát nem állt jelre a mutató, amúgy a pont így a régi sem. A legközelebb olyan fél centire volt a jeltől. Aztán amikor már meguntam tekergetni meghúztam a pumpa csavarjait, és akkor ment a helyére a mutató, a laza csavarok miatt picit ki volt billenve a pumpa, és ezért nem érte el soha a jelet. Így már csak olyan 1-2 miliméter hiányzik, de nem tudom közelebb vinni, így marad. Amúgy a pumpa jól van berakva? Rémlik hogy van ott valami váll ami miatt nem lehet teljesen körbe tekerni, de arra már nem emlékszem hogy több pozícióba is be lehet-e szerelni.

Ezt megnézem, köszi :D

Egy pozíciótartományban rakható csak bele, "hülyebiztos" a vízpumpa megoldása, mint ahogy a feszítőé is, ezért furcsa ez az egész...

Link to comment
Megosztás:

Ezt megnézem, köszi :D

Egy pozíciótartományban rakható csak bele, "hülyebiztos" a vízpumpa megoldása, mint ahogy a feszítőé is, ezért furcsa ez az egész...

Nekem így hirtelen az tudott eszembe jutni, hogy korábban síkolták a hengerfejet, de pl nem mentek utána a hfej tömítéssel vastagságban. Pár mili difi a szíjnál már okozhat ilyet szerintem, Vagy csak simán sz@r aftermarket termék.

Link to comment
Megosztás:

Nekem így hirtelen az tudott eszembe jutni, hogy korábban síkolták a hengerfejet, de pl nem mentek utána a hfej tömítéssel vastagságban. Pár mili difi a szíjnál már okozhat ilyet szerintem, Vagy csak simán sz@r aftermarket termék.

Erre én is gondoltam, mert ez már a második szett amit nem tudok pontosan jelre állítani.

Link to comment
Megosztás:

Tehát csak kimaxoltad a vízpumpát és kész? Volt vele bármi gond?

Igen, annyira tekertem hogy a legközelebb jusson a mutató a jelhez, ami úgy 3-miliméter volt . Egyszer elment így 63 ezer kilómétert, aztán cseréltem azóta a másikban megint van talán 10-15 ezer. Persze attól hogy nekem így volt és nem szakadt el , még ez nem jó, nem véletlenül van megadva hova kell állítani a feszítőt. Csak egyszerűen nem tudtam közelebb állítani, nem volt más lehetőség, szóval azt senkitől ná várd, hogy rábólintson, hogy oké, legyen így és tuti nem lesz semmi baj, ez mint az autószerelés általában saját döntés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.