Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Na, elérkeztünk az egy hetes maratoni szerelés "végére", mind3 autó megy, önerőből. Bent az xe, múkod is, csak éppen van benne hiba. Volt már a kadettben is,m de ott nem villogtattuk ki, viszont ment.

Most viszont nem megy. Úgy húz mint az se.

16- kopogásérzékelő, és 31- nincs fordulatszámjel a két hibakód.

Megnéztem neten a hibaleírást, és passzol is, elveszi a gyújtást, és vészüzembe áll, azért nincs teljesítmény.

Első körben arra gyanakszom, hogy mivel a kadettben kicsit kókány módon voltak elvezetve mindenfelé a kábelek, és rendesen meg lett bolygatva a köteg, plusz a konkrét két csati volt is széthúzva, így valami kontakt hiba lehet. De ezt most nem volt időm ellenőrizni. Viszont ha nem az, akkor merre tovább? Szerencsére másik kopogásérzékelőm van itthon bátyám sz-éről, opeléket ismerve gondolom tökugyanaz mint az xe-é.

A fordulatszámjel viszont vicces, mert a fordulatszámmérő meg működik. (bár szerintem alaposan fölémér)

nem lehet, hogy pont azért anyázik, mert rosszul mér(kimegy a méréshatárból)? mint pl mikor a BCnek a jelét rosszul állítják bl (8192,16xxx)

ez is az órában méri?

csak tipp

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, elérkeztünk az egy hetes maratoni szerelés "végére", mind3 autó megy, önerőből. Bent az xe, múkod is, csak éppen van benne hiba. Volt már a kadettben is,m de ott nem villogtattuk ki, viszont ment.

Most viszont nem megy. Úgy húz mint az se.

16- kopogásérzékelő, és 31- nincs fordulatszámjel a két hibakód.

Megnéztem neten a hibaleírást, és passzol is, elveszi a gyújtást, és vészüzembe áll, azért nincs teljesítmény.

Első körben arra gyanakszom, hogy mivel a kadettben kicsit kókány módon voltak elvezetve mindenfelé a kábelek, és rendesen meg lett bolygatva a köteg, plusz a konkrét két csati volt is széthúzva, így valami kontakt hiba lehet. De ezt most nem volt időm ellenőrizni. Viszont ha nem az, akkor merre tovább? Szerencsére másik kopogásérzékelőm van itthon bátyám sz-éről, opeléket ismerve gondolom tökugyanaz mint az xe-é.

A fordulatszámjel viszont vicces, mert a fordulatszámmérő meg működik. (bár szerintem alaposan fölémér)

A fordszámjel miatt valszeg csak azért rinyál, mert állt a motor a kiolvasásnál. A kopogásérzékelőt ellenőrizd, rögzítve van-e a blokkon, érintkezik-e, stb.

Link to comment
Megosztás:

A kopogásérzékelő a c20xe-n egy annyira egyszerű szerkezet, hogy szinte biztos nem az a hibás. Főleg, ha a motor átrakása előtt jó volt. Inkább a kopogásérzékelő vezetéke, vagy csatlakozója okozhatja a hibajelzést.

Amikor 7e fordulatnál szétrobbant az ékszíjam anno és lebontotta a csatlakozó felét, a kopogásérzékelőnek meg se kottyant az ütés.

Link to comment
Megosztás:

A kopogásérzékelő a c20xe-n egy annyira egyszerű szerkezet, hogy szinte biztos nem az a hibás. Főleg, ha a motor átrakása előtt jó volt. Inkább a kopogásérzékelő vezetéke, vagy csatlakozója okozhatja a hibajelzést.

Amikor 7e fordulatnál szétrobbant az ékszíjam anno és lebontotta a csatlakozó felét, a kopogásérzékelőnek meg se kottyant az ütés.

Az oké hogyegyszerű viszont ha nincs fixen rögzítve a blokkon nem hallja a kopogást.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Reggel az első indításnál elég csúnya hangja van a motornak kb 1-2 mp-ig. ez mitől lehet? friss olaj stb.

Hidegben nekem is szokott lenni, persze attól függ milyen az a hang

nekem kicsit olyan, mintha porszívó szívna, de mégis fémes, gondolom nincs elég kenése (nálam)

Link to comment
Megosztás:

Hidegben nekem is szokott lenni, persze attól függ milyen az a hang

nekem kicsit olyan, mintha porszívó szívna, de mégis fémes, gondolom nincs elég kenése (nálam)

Tegnap délután kimentünk egy kicsit csúszkálni a győriekkel (aztán jött egy sószóró a parkolóba és vége volt a mókának) az első 2-3 másodpercben olyat szólt a hidrotőke azt hittem valaki veri kalapáccsal a motorháztetőt. :blink: Remélem nem válik szokásává...semmi kedvem -5 fokban tőkéket cserélni. Amúgy is egyre nehezebben épül fel az olajnyomás már 2-3 másodpercig világítt a lámpa indításkor. Kábé pont addíg amig a csattogás tartott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, mert tanácstalanná váltam astra f 1,6 16v motorommal kapcsolatosan. A hiba pár hete kezdődött elmentem vele este melózni teljesen jól ment ( 4km távolság) , reggel mintha csak 3 henger menne, erőtlen füstölőssé vált a kocsi. Alapjárat ingadozó volt, bár ez úgy éreztem a henger kihagyása miatt volt. Gondoltam semmi gond, gyújtógyertya, benzinszűrő , olaj, olajszűrő csere. Szépen kicserélgettem ezeket alapjárat frankó minden rendben elmentem vele kicsit hosszabb útra kb 20km után újrakezdte, rángat, erőtlen. Másnap ismét nekiláttam utána néztem mi is lehet az oka. Erg szelep levakol, alapjárati motor sika. Az alapjáratom szép egyenletes, de a motorom üresjáratban nem pörög 5000 fölé. Terhelés alatt sem. Gyenge és szerintem túl intenzív a füstje is. A hűtővíz nem kopik, tehát nem gondolnám hogy hf-es. A gyújtógyertya erősen kormos ahhoz képest, hogy mióta beraktam alig futott.Hibát nem jelez a műszerfalon Az ötleteket előre is köszönöm!!

Meglett a megoldás! A vezérműszíj automata feszítője meghalt, így laza lett a vezérműszíj ami lassan kopni kezdett, és valószínűleg sétált ez okozta a változó fordulatszámot, és az erőtlenséget. Az egyik vezérműtengelyen volt elvileg elmenve a szíj. Nagy szerencsémre nem tört össze semmit. Vezérműszíj , és feszítőcsere vezérlésbeállítás , és azóta csodálatosan duruzsol a motorom, majd szétszakítja az aszfaltot. Nagyon köszönöm minden segítőkész fórumozónak a tippeket!!

Link to comment
Megosztás:

Megehette, de akkor csak annál a hengernél lenne dzsuvás a gyertya a többinél meg őzbarna szerintem. Én a vezérlésre is ránéznék.

Meglett a megoldás! A vezérműszíj automata feszítője meghalt, így laza lett a vezérműszíj ami lassan kopni kezdett, és valószínűleg sétált ez okozta a változó fordulatszámot, és az erőtlenséget. Az egyik vezérműtengelyen volt elvileg elmenve a szíj. Nagy szerencsémre nem tört össze semmit. Vezérműszíj , és feszítőcsere vezérlésbeállítás , és azóta csodálatosan duruzsol a motorom, majd szétszakítja az aszfaltot. Nagyon köszönöm minden segítőkész fórumozónak a tippeket!!

:icon1: Nincs mit, Boldog Karácsonyt!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap délután kimentünk egy kicsit csúszkálni a győriekkel (aztán jött egy sószóró a parkolóba és vége volt a mókának) az első 2-3 másodpercben olyat szólt a hidrotőke azt hittem valaki veri kalapáccsal a motorháztetőt. :blink: Remélem nem válik szokásává...semmi kedvem -5 fokban tőkéket cserélni. Amúgy is egyre nehezebben épül fel az olajnyomás már 2-3 másodpercig világítt a lámpa indításkor. Kábé pont addíg amig a csattogás tartott.

hát kb nekem is annyi, de nekem vhogy nem csattog, hanem olyan fura hangja van sivít talán..

Link to comment
Megosztás:

hát kb nekem is annyi, de nekem vhogy nem csattog, hanem olyan fura hangja van sivít talán..

Ugye alapból szokott kelepelni, de ez most nagyon éles csattogás volt mintha valamit vernél kalapáccsal. Sivítás nekem a kuplungtól jön, ha megemelem a pedált akkor hallgat el, gondolom kinyomócsapágy. Jövőre megint lesz mit cserélni rajta . A hidrotőkéket nem is tudom ha már egyszer kiveszem takarítsam vagy akkor már egyből cseréljem. :icon14: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ugye alapból szokott kelepelni, de ez most nagyon éles csattogás volt mintha valamit vernél kalapáccsal. Sivítás nekem a kuplungtól jön, ha megemelem a pedált akkor hallgat el, gondolom kinyomócsapágy. Jövőre megint lesz mit cserélni rajta . A hidrotőkéket nem is tudom ha már egyszer kiveszem takarítsam vagy akkor már egyből cseréljem. :icon14: :rolleyes:

Önts bele normális olajat és nem fognak csattogni a tőkék. :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom papírod van róla, hogy az elmúlt 300 ezer km-t csak gyári, hologramos eredeti GM 10W40-nel tette meg a gépkocsid. :D

Hát amióta nálam van igen (egyszer kapott castrolt) előtte akié volt meg opel szervízbe hordta gondolom ott sem kapott mást mint GM-et. Ebből gondolom hogy nem az olajban keresem a hibát. Úgyis le kell venni majd kicserélni a szelepszár szimeringeket, akkor megnézem a tőkéket is. Bár a tőke cseréhez nem kell levenni a hengerfejet szerintem a szimeringet nem tudom így kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem x14nz motorkódú opellel kapcsolatban. A problémám az, hogy hideg indításnál mikor elengedem a kulcsot akkor fura hang jön a motortérből 1-2 másodpercig. Elég hangos ilyen nem is fémes hang hanem mintha valami súrolna vagy hasonló.Olaj most lett cserélve, indítással nincs probléma csak ez a furcsa hang. Ha valaki tudja , hogy mi lehet a baja akkor megköszönném ha megírná.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem x14nz motorkódú opellel kapcsolatban. A problémám az, hogy hideg indításnál mikor elengedem a kulcsot akkor fura hang jön a motortérből 1-2 másodpercig. Elég hangos ilyen nem is fémes hang hanem mintha valami súrolna vagy hasonló.Olaj most lett cserélve, indítással nincs probléma csak ez a furcsa hang. Ha valaki tudja , hogy mi lehet a baja akkor megköszönném ha megírná.

Üdv, hát ezt így neten keresztül nem nagyon lehet megmondani, meg kéne mutatni valakinek. Talán az indítómotor nem kapcsol szétt azonnal, kinyomott kuplungal indítasz amúgy? Ha nem akkor próbálj meg azzal indítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem x14nz motorkódú opellel kapcsolatban. A problémám az, hogy hideg indításnál mikor elengedem a kulcsot akkor fura hang jön a motortérből 1-2 másodpercig. Elég hangos ilyen nem is fémes hang hanem mintha valami súrolna vagy hasonló.Olaj most lett cserélve, indítással nincs probléma csak ez a furcsa hang. Ha valaki tudja , hogy mi lehet a baja akkor megköszönném ha megírná.

na kb ilyen van nekem is hidegen, de nemtom mi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.