Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Helló!

Remélem tudtok segiteni :)

Az a problémám a 96-os 1.4 16 astrámmal, most volt olajcsere, előtte meg a kilométer órát akartam cserélni de közben visszaraktam az eredetit, menet közben ha lassítók megál de ha nyomok neki egy gázt akkor elkapja és megy tovább, műszerfalon kigyullad az olaj, töltöttség jelzés és a motor hiba, de ha esetleg meg is ál akkor pöcre indul. Ja és a kilométer spirálommat ki kell cserélni azt várom most, olvastam azt is ha nem megy a kilométer óra akkor az is lehet a gond mert a vezérlő azt hiszi rá h áll a kocsi, valami ilyesmi, igaz vagy is ez lehet a gond?

Remélem tudtok segíteni:)

Köszönöm:)

Üdv, igen az is lehet a gond, ha berakod az új spirált valószinűleg megszűnik a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Ezek vákumcsövek ha jól emlékszem a hátsó megy a pollenszűrő alá majd az utastérbe ez működteti a belső levegő keringtetés átkapcsolást. Az első meg a tűzfalon található "ufó" szelephez megy ami a tankszellőztető rendszer része. Ha nem tudnak vákumcsővet adni szerintem sima szövetes benzincső is jó ha van ilyen vastag.

Nem tudnátok ehhez/ezekhez mondani GM számot? :icon1: Sajna elég nehéz beazonosítani Opel szervízbe sem ment, nem találták EPC-be állítólag <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen teljesen jó oda az "akámilyen"

Mindenképpen gyárit akarsz? Sima vákumcső nem jó? Pölö:http://www.zsombishop.hu/product_info.php?products_id=314

Ebben igazatok van, nekem teljesen jó bármilyen, csak valahogy el kéne magyaráznom mi kell nekem... Méretek is elegendő lennének :icon1: A nagyobbik problémám a belső levegő keringetéshez tartozó cső, illetve annak is a csatlakozása. Ez egy baromi vékony műanyag cső, ami egy gumis résszel csatlakozik a helyére. A gumi csatlakozás része van kirepedve... Ilyet hol tudok szerezni? :huh: <_<

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazatok van, nekem teljesen jó bármilyen, csak valahogy el kéne magyaráznom mi kell nekem... Méretek is elegendő lennének :icon1: A nagyobbik problémám a belső levegő keringetéshez tartozó cső, illetve annak is a csatlakozása. Ez egy baromi vékony műanyag cső, ami egy gumis résszel csatlakozik a helyére. A gumi csatlakozás része van kirepedve... Ilyet hol tudok szerezni? :huh: <_<

nem kell ez annyira magyarázni, vákumcsővet keress ennyi, esetleg a belső átmérőt megmérheted, de sok fajta sztem nincs

nézel vmi hasonlót, ami oda való nincs mit tenni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A főtengelyről a vezérműszíjtárcsa elfordult, a dugattyú belekalapált a szelepekbe, azok meg jól elhajoltak...mellesleg kezdődő hengerfejes is volt már, épp e miatt szereltük volna, de már csörgött-csattogot: nem mozdult... :(

Alapból az elkalapált szelepek nem olyan húzósak, vagy lehet akár bontott hengerfejet is feltenni, de persze ezt te döntöd el.

Te most csak viccelsz.

Nem viccel. Ez itt még csak a " mi a facomért nem megy úgy mint máskor" időben észrevett kategória:

1760188-20150223-dbKMm5.jpg

Link to comment
Megosztás:

de "ezek" nem olyanok, amik már le voltak véve?

Hát szerintem ezekben az autókban már volt minimum 2 vezérlés csere jobbik esetben, de hogy talán azért fordult el mert nem volt rátépve a csavar, vagy csak úgy magától azt passzolom. Alapból elég passzentosan megy fel a tengelyre a tárcsa, azt gondolnám hogy nincs kotyogása hogy széttjátsza magát.

Link to comment
Megosztás:

Háát... kilométer az azért volt benne rendesen: most az óra 324 ezret mutat :)
Tehát megélt már jónéhány vezérlés cserét.

Garantáltan nyomatékkulccsal volt a rögzítőcsavar meghúzva, és a legutóbbi óta is ment vagy 50 ezret... meggyengült a bordásszíj kereke és szétverte a főtengely végét :'(

ÖTlet valakinek esetleg, hogy hol találok ilyen x14xe blokkot kompletten??

Link to comment
Megosztás:

Háát... kilométer az azért volt benne rendesen: most az óra 324 ezret mutat :)

Tehát megélt már jónéhány vezérlés cserét.

Garantáltan nyomatékkulccsal volt a rögzítőcsavar meghúzva, és a legutóbbi óta is ment vagy 50 ezret... meggyengült a bordásszíj kereke és szétverte a főtengely végét :'(

ÖTlet valakinek esetleg, hogy hol találok ilyen x14xe blokkot kompletten??

Pl.: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1573792359559268&set=pcb.1553066408297875&type=1&theater

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.