Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

Első körben a kétvezetlékes hőmérséklet jeladót kellene kimérni. Mert lehet, hogy nem mutatja a vezérlőnek, hogy 30-40 °C-os a motor, hanem hogy hidegebb és így többet üzemanyagot ad neki , mint kellene.

A szisszenésre meg azt tudom mondani, hogy a tankszellőztető szelep tele lehet szénmorzsával, ami miatt nem tud rendesen lezárni és akkor is szívja a tankból a gőzt a motor, amikor nem kellene.

De az is lehet, hogy mivel nincs elzárva a tankszellőztetés, így a tankban megnőtt gőznyomás hatására telemegy a motor benzin gőzzel...

Mármint a vízhőmérsékleti jeladóra gondolsz ?

Ill. a tankszellőztető szelep merre található ?

köszi

Link to comment
Megosztás:

még annyi eszembe jutott, hogy amikor tüzi a nap és nagynehez sikerült elinditani, egy darabig a jobb eleje felől nagyon hangos szívó hang jön, de fogalmam sincs honnan jön az a hang, mintha a jobb első sárvédőből jönne :)

Szekunder levegő fúvóka..teljesen normális ha hallod.

Mármint a vízhőmérsékleti jeladóra gondolsz ?

Ill. a tankszellőztető szelep merre található ?

köszi

A tűzfalon , egy kerek műanyag szelep, 3 cső csatlakozik hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy erről a szelepről ami a képen van kb 3 hete , vettem észre hogy az egyik cső le volt csúszva. Tettem a helyére újat. De a müanyag cső, ami belemegy a gumicsőbe,. televolt szénszerű lerakódással, amennyire tudtam egy drót darabbal kipiszkáltam belőle.

valszeg akkor mindenhol televan a szétesett szénszürő maradékával

ki kell tisztitani

Link to comment
Megosztás:

Amúgy erről a szelepről ami a képen van kb 3 hete , vettem észre hogy az egyik cső le volt csúszva. Tettem a helyére újat. De a müanyag cső, ami belemegy a gumicsőbe,. televolt szénszerű lerakódással, amennyire tudtam egy drót darabbal kipiszkáltam belőle.

A szelepet is szét lehet szedni. A gumicsövek csatakozási pontjávl ellentétes oldalon szét lehet tekerni.

Belül a szén beakad a szelep alá és nem tud zárni. Érdemes a kasztniból jövő gumicsőbe rakni egy kis papír benzinszűrőt és az megfogja a szemcséket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szelepet is szét lehet szedni. A gumicsövek csatakozási pontjávl ellentétes oldalon szét lehet tekerni.

Belül a szén beakad a szelep alá és nem tud zárni. Érdemes a kasztniból jövő gumicsőbe rakni egy kis papír benzinszűrőt és az megfogja a szemcséket.

és a szénszűrőt cserélni kell vajon ? vagy elég lenne kipucolni ezt a szelepet illetve a csöveket ?

Link to comment
Megosztás:

és a szénszűrőt cserélni kell vajon ? vagy elég lenne kipucolni ezt a szelepet illetve a csöveket ?

A szénszűrőt is ki lehet cserélni. De az új horror árban van, a bontott meg miért lenne jobb állapotban mint a mostani...

Elég kipucolni és egy kis papírszűrőt belerakni... ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szénszűrőt is ki lehet cserélni. De az új horror árban van, a bontott meg miért lenne jobb állapotban mint a mostani...

Elég kipucolni és egy kis papírszűrőt belerakni... ;)

Okés rendben ! Megpróbálkozunk vele !

Köszönöm Mindenkinek a segítségét !

Majd megírom a fejleményeket !

További szép napot !

Link to comment
Megosztás:

Azért csak van valami értelme. Nem rakták volna bele a mérnökök(ugye a költség hatékony tervezés).

A szívási mennyiség meg pontosan ki van számolva illetve igazítva a benzin tulajdonságaihoz, mert benzinnel sosem szisszen a tanksapka, etanollal viszont mindig. Az utóbbi nem párolog annyira... ;)

Link to comment
Megosztás:

Jajj jajj jajj. Ezt ne, hogy ha a mérnökök kitalálták akkor az biztos kell is. :D

A tankszellőztető rendszernek is egyetlen funkciója van, ami a felhasználó szempontjából lényegtelen, mint az egr-nek is, a környezetvédelem. Mert hogy akkor a káros gázok nem jutnak ki a tankból. Jha, csak ha meg széthullik az aktívszénszűrő, akkor csak problémát okoz.

Nha mind1. A mai autókban megtalálható segédberendezések 90%-a nem azért van benne az autóban (most a motorra gondolok) mert az kell a működéshez, vagy mert attól a sofőrnek jobb lesz, hanem azért, mert környezetvédelmi előírás, ill másképp nem tudják elérni az előírt kibocsájtási értékeket. Ha nem lenne ez a sok hülye szabályzás, a mai napig c20ne bonyolultságú motorokkal járnánk, és nem lenne rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Jajj jajj jajj. Ezt ne, hogy ha a mérnökök kitalálták akkor az biztos kell is. :D

A tankszellőztető rendszernek is egyetlen funkciója van, ami a felhasználó szempontjából lényegtelen, mint az egr-nek is, a környezetvédelem. Mert hogy akkor a káros gázok nem jutnak ki a tankból. Jha, csak ha meg széthullik az aktívszénszűrő, akkor csak problémát okoz.

Nha mind1. A mai autókban megtalálható segédberendezések 90%-a nem azért van benne az autóban (most a motorra gondolok) mert az kell a működéshez, vagy mert attól a sofőrnek jobb lesz, hanem azért, mert környezetvédelmi előírás, ill másképp nem tudják elérni az előírt kibocsájtási értékeket. Ha nem lenne ez a sok hülye szabályzás, a mai napig c20ne bonyolultságú motorokkal járnánk, és nem lenne rosszabb.

Hát én nem bánom, hogy benne van. Azt a benzingőzt is inkább elautózom... igen, tisztában vagyok vele, hogy sok kilométert nem jelent... :D

Amúgy 150 forintból meg lehet oldani a szénkérdést... ;)

Link to comment
Megosztás:

Persze, a benzingőz elhasználása nekünk hasznos, csak azt nem értem, minek az aktívszénszűrő? Meg mondjuk ezzel a részével annál többet eddig nem foglalkoztam, hogy az első adandó alkalommal kikötöttem, de azt nem értem, hogy ha (elvileg) zárt a rendszer, akkor hogy nem szívja össze a tankot? Aki ezt végigbogarászta már az elmesélhetné.

Link to comment
Megosztás:

Persze, a benzingőz elhasználása nekünk hasznos, csak azt nem értem, minek az aktívszénszűrő? Meg mondjuk ezzel a részével annál többet eddig nem foglalkoztam, hogy az első adandó alkalommal kikötöttem, de azt nem értem, hogy ha (elvileg) zárt a rendszer, akkor hogy nem szívja össze a tankot? Aki ezt végigbogarászta már az elmesélhetné.

Van egy kis lefelé fordított tölcsér szerű műanyag-gumi cucc a motortérbe, ami a tank lélegző csöve. Ezen keresztül kap a tank levegőt, de eléggé szííni kell, hogy bemenjen a levegő... ;)

Link to comment
Megosztás:

Persze, a benzingőz elhasználása nekünk hasznos, csak azt nem értem, minek az aktívszénszűrő? Meg mondjuk ezzel a részével annál többet eddig nem foglalkoztam, hogy az első adandó alkalommal kikötöttem, de azt nem értem, hogy ha (elvileg) zárt a rendszer, akkor hogy nem szívja össze a tankot? Aki ezt végigbogarászta már az elmesélhetné.

Az aktív szénnek a térfogatához képest felfoghatatlanul nagy a felülete, ami megköti a benzingőzt. Ezt, a motor bizonyos üzemállapotaiban (régebbi motoroknál depresszió vezérelt, újabb motoroknál elektronikusan) friss levegöt szív a szenen keresztül, így tulajdonképpen regenálva azt bekerül a motorba és elég. A levegőt a tölcsér alakú szívókosáron keresztül szívja a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

Jajj jajj jajj. Ezt ne, hogy ha a mérnökök kitalálták akkor az biztos kell is. :D

A tankszellőztető rendszernek is egyetlen funkciója van, ami a felhasználó szempontjából lényegtelen, mint az egr-nek is, a környezetvédelem. Mert hogy akkor a káros gázok nem jutnak ki a tankból. Jha, csak ha meg széthullik az aktívszénszűrő, akkor csak problémát okoz.

Nha mind1. A mai autókban megtalálható segédberendezések 90%-a nem azért van benne az autóban (most a motorra gondolok) mert az kell a működéshez, vagy mert attól a sofőrnek jobb lesz, hanem azért, mert környezetvédelmi előírás, ill másképp nem tudják elérni az előírt kibocsájtási értékeket. Ha nem lenne ez a sok hülye szabályzás, a mai napig c20ne bonyolultságú motorokkal járnánk, és nem lenne rosszabb.

Széthullani szerintem azért szokott, mert sok embernek mániája telekattogtatni még a betöltő csövet is benzinnel, mintha lenne jelentősége annak a plussz pár liternek. Aztán mivel iyenkor már a szellőző cső is benzint szív, hát jut belőle a szénszűrőbe is.

Link to comment
Megosztás:

Erről a gumitölcsérről van valakinek (zotya? :D) képe mert a veciben még nem találkoztam vele.

Pedig a jobb első hossznyúlvány belső oldalán van leveztve. Van egy rögzítő fül a homlokfalnál is. Majdnem a bölcsőig leér.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Széthullani szerintem azért szokott, mert sok embernek mániája telekattogtatni még a betöltő csövet is benzinnel, mintha lenne jelentősége annak a plussz pár liternek. Aztán mivel iyenkor már a szellőző cső is benzint szív, hát jut belőle a szénszűrőbe is.

igen vhol én is ezt olvastam, hogy nagyon teletenknál belemehet a szűrőbe a benzin és széteszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.