Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

igen vhol én is ezt olvastam, hogy nagyon teletenknál belemehet a szűrőbe a benzin és széteszi

Ez valóban így van. Amikor szüleim újonnan vásárolták az f-et még tisztán emlékszem rá, hogy az eladók akkor nyomatékosan felhívták a figyelmünket arra, hogy tankoláskor az első lekattanáskor fejezzük be a tankolást mert ha csurig tölti akkor a szűrőbe juthat az üzemanyag és tönkre teszi a szellőztető rendszert. (Ennek a tájékoztatásnak csupán egy szépséghibája volt, hogy nem értettük hogy függ össze az üzemanyag a szellőztetéssel mivel abszolút nem a tankszellőzésre gondoltunk. Ugye a "tank" szó eleve kimaradt a tájékoztatásból és előtte Trabant volt ahol meg a sapkán keresztül szellőzött és itt semmi egyéb hókuszpókusz nem volt aztán ki gondolt volna akkoriban erre, csak kb 10-15 évvel később esett le nekem, hogy miről is van szó, de minden esetre jobb később mint soha.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy sima dízeles Astráról kérnék segítséget. 17DR motorkód. 90-es tempónál leállt az autó, semmilyen csattanó zörgő hangot nem adott , csak leállt. Elszakadt a vezérműszíj. Sajnos még nincs idő vele foglalkozni , de érdeklődnék , milyen károkra lehet számítani. Hallottam , van olyan motortípus , ahol nem okoz problémát , mert a szelepek nem érik el a dugót , de nem tudom ez olyan-e?

Tudom biztosat akkor tudunk , ha belenézünk , de ha valakivel fordult már elő ilyesmi ,azzal már okosabb lennék.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1,6-os dízel kadetten 2x is elszakadt. Himbacserével megúsztam. Meg persze az új szíj, vízpumpa, hf tömítés.

A kadi valahogy más, munkatársamnak is szakadt benzines kadetton, raktak fel új szíjat oszt csókolom. De én elindítanám ezt is új szíjjal, egy próbát megér, nagyobb kár már úgysem lesz. Legutóbb X14NZ-n próbáltunk ilyet végülis 2 henger egész szépen járt... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alapjárati motort cseréltem,de rohadtúl magas az alapjárat most. Hogyan lehet állítani rajta?

Köszönöm!

Ha a motorodhoz valót vetted (gondolok itt a kúp kialakításokra a tengely végén), akkor az ECU egy kis idő után 900 rpm-re vissza fogja venni a fordulatszámot. Nem akad esetleg valahol a gázbowden, vagyis alapjáratnál zárva van a fojtószelep?

Illetve ellenőrizd, hogy szerelésnél nem sérült meg esetleg valamelyik vakuumcső.

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a motorodhoz valót vetted (gondolok itt a kúp kialakításokra a tengely végén), akkor az ECU egy kis idő után 900 rpm-re vissza fogja venni a fordulatszámot. Nem akad esetleg valahol a gázbowden, vagyis alapjáratnál zárva van a fojtószelep?

Illetve ellenőrizd, hogy szerelésnél nem sérült meg esetleg valamelyik vakuumcső.

Köszi. Vákuumcsővek jók,fojtószelepnél lecsorog a benya. Leszedtem most az alapjáratimotort,elszakadt a tömítés,lehet ez miatt? Mennyi idő míg az ecu beállítja? Kb. 10 mp járt a moci,aztán leállítottam. C16NZ

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Vákuumcsővek jók,fojtószelepnél lecsorog a benya. Leszedtem most az alapjáratimotort,elszakadt a tömítés,lehet ez miatt? Mennyi idő míg az ecu beállítja? Kb. 10 mp járt a moci,aztán leállítottam. C16NZ

Az o-gyűrűre gondolsz? Ha igen, azt mindenféleképpen cseréld ki. 10mp biztos nem elég neki. Majd indíts be és hagyd járni egy kicsit, szépen lassan visszaveszi a ford. számot.

Link to comment
Megosztás:

Nos, az alapjárat beállt. A baj az,hogy a gond továbbra is fenn áll. Irgalmatlanul rázkódik a gép. Kb. 2 hónapja tisztítottam az agr szelepet,alapjárati motort,cseréltem a gyújtókábeleket. Utána az autópályán éreztem,hogy rázkódik az egész autó,brutálisan bőgött,a váltó mint egy vibrátor.A blokkon is látom,hogy egyenetlenül jár,be-be remeg,közbe jó az alapjárat.

Szerintetek mi lehet a gond? Gyújtást próbáltam állítani,de semmi változás.

Link to comment
Megosztás:

Nos, az alapjárat beállt. A baj az,hogy a gond továbbra is fenn áll. Irgalmatlanul rázkódik a gép. Kb. 2 hónapja tisztítottam az agr szelepet,alapjárati motort,cseréltem a gyújtókábeleket. Utána az autópályán éreztem,hogy rázkódik az egész autó,brutálisan bőgött,a váltó mint egy vibrátor.A blokkon is látom,hogy egyenetlenül jár,be-be remeg,közbe jó az alapjárat.

Szerintetek mi lehet a gond? Gyújtást próbáltam állítani,de semmi változás.

Minden henger jár? Ha lehúzkodod a pipákat egyenként, minden pipánál esik a fordulatszám?

Link to comment
Megosztás:

Nos, az alapjárat beállt. A baj az,hogy a gond továbbra is fenn áll. Irgalmatlanul rázkódik a gép. Kb. 2 hónapja tisztítottam az agr szelepet,alapjárati motort,cseréltem a gyújtókábeleket. Utána az autópályán éreztem,hogy rázkódik az egész autó,brutálisan bőgött,a váltó mint egy vibrátor.A blokkon is látom,hogy egyenetlenül jár,be-be remeg,közbe jó az alapjárat.

Szerintetek mi lehet a gond? Gyújtást próbáltam állítani,de semmi változás.

Kezd alakulni. Az egr szelepet ha levetted, nézd meg, hogy a tömítésnél nem szív-e levegőt. Ha az megvan, akkor ellenőrizd a következőt. Az egr szelepről lehúzod a vákuumtömlőt, alúlról benyúlsz a szeleptestbe és megemeled a membránt, majd az egyik ujjaddal a csőcsatlakozód befogod, hogy megtartsa a depressziót. Ha nem tartja meg a membránt a depresszió, akkor szakadt, leszeded és lefalazod. Van hozzá gyári lemez.

Illetve a fékrásegítőnél a két vékony tömlőt érdemes megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Kezd alakulni. Az egr szelepet ha levetted, nézd meg, hogy a tömítésnél nem szív-e levegőt. Ha az megvan, akkor ellenőrizd a következőt. Az egr szelepről lehúzod a vákuumtömlőt, alúlról benyúlsz a szeleptestbe és megemeled a membránt, majd az egyik ujjaddal a csőcsatlakozód befogod, hogy megtartsa a depressziót. Ha nem tartja meg a membránt a depresszió, akkor szakadt, leszeded és lefalazod. Van hozzá gyári lemez.

Illetve a fékrásegítőnél a két vékony tömlőt érdemes megnézni.

Bocsi,de a limit miatt most tudok írni. A csövek rendben vannak,az egr tartja a vákuumot,nem enged ki. Alulról nem érzem,hogy falsot kapna. Egyébként lemostam a motorteret utána,érdekes mód mintha egy fokkal egyeletesebben járna.Érthetetlen. A bakok hibája nem okozhatja?Mert a működése jó a blokknak.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi,de a limit miatt most tudok írni. A csövek rendben vannak,az egr tartja a vákuumot,nem enged ki. Alulról nem érzem,hogy falsot kapna. Egyébként lemostam a motorteret utána,érdekes mód mintha egy fokkal egyeletesebben járna.Érthetetlen. A bakok hibája nem okozhatja?Mert a működése jó a blokknak.

Előfordulhat, hogy valamelyik bak szakadt, de akkor általában terhelés váltásnal akar kiesni a motor-váltó páros. A kipufogót meghallgatva alapjáraton szép, egyenletes hangot ad vagy ki-kimaradás?

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, hogy valamelyik bak szakadt, de akkor általában terhelés váltásnal akar kiesni a motor-váltó páros. A kipufogót meghallgatva alapjáraton szép, egyenletes hangot ad vagy ki-kimaradás?

kicsit kétütemű a járása,mintha öblösebb lenne,de lyukat nem találtam rajta. próbáltam előgyújtást adni neki,azóta jobb,mert előtte durrogott.tervezek egy szakemberes gyújtásbeállítást egyébként :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok még itt!

Van egy 1996/1 Opel F DTL GL Opel Astrám. A kaszni nagyon szép, a kocsit nagyon megszerettük. Nem sokat jártunk vele, két év alatt 4 ezer km-t. 286 ezer km van benne. A kocsi működőképes, viszont nagyon eszi az olajat. Egy szakival megbnézettem, azt mondta, hogy kartergázt is mért, és szimeringet is mindenképpen cserélni kellene, valamint motorfelújítást javasolt. Azt tanácsolta adjam el. Kérdésem lenne hozzátok, mint tapasztaltabbaknak, hogy egy teljes motorfelújítás mennyibe kerülhet, érdemes-e elvégezni. Debreceni fórumtagokat kérdezem, hogy kihez érdemes fordulni helyben? Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok még itt!

Van egy 1996/1 Opel F DTL GL Opel Astrám. A kaszni nagyon szép, a kocsit nagyon megszerettük. Nem sokat jártunk vele, két év alatt 4 ezer km-t. 286 ezer km van benne. A kocsi működőképes, viszont nagyon eszi az olajat. Egy szakival megbnézettem, azt mondta, hogy kartergázt is mért, és szimeringet is mindenképpen cserélni kellene, valamint motorfelújítást javasolt. Azt tanácsolta adjam el. Kérdésem lenne hozzátok, mint tapasztaltabbaknak, hogy egy teljes motorfelújítás mennyibe kerülhet, érdemes-e elvégezni. Debreceni fórumtagokat kérdezem, hogy kihez érdemes fordulni helyben? Köszönöm a válaszokat!

Az csak akkor derül ki, amikor az egész motor szét van borítva egy fehér lepedőre. Ha tisztességesen megcsinálják(od), az 150+ ezertől indul. De a mérleg másik oldala, hogy van egy tutifrankó motorod, ami a világból kivisz és tudod, hogy rendben van. Bontottat nem ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.