Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Szabadij írta:

Üdv!

Tesztelt már valaki közületek dis gyújtótrafót szikraugratásos módszerrel?

Tudom nem a legszakosabb módja ez a trafó tesztelésének,viszont asztalon tápegységről próbálgatva nem tudom eldönteni,hogy jó e ,látszatra egyforma nagyságú a szikra ugrik mind a két tekercsnél.

A vasban viszont járó motornál,az 1-2 hengereknél nagyon kicsi a szikra,a 3-4 hengereknél még egy centiről is ugrik a szikra.

Csakhogy a dis trafóban 2 tekercs van és az egyik az 1-4,a másik a 2-3 hengerekre csatlakozik.Tehát vagy szar a trafóm mindkét fele,vagy ez így természetes.

Biztos,hogy a trafó tulajdonsága vagy hibája ez,mivel,ha az 1-4 és2-3 kivezetésein felcserélem a kábeleket,akkor ugyanúgy jár a motor,viszont a gyengébb szikra ilyenkor a 3-4 hengereknél van.

Sajnos a környékemen nincs másik ilyen autó amin megnézhetném.

 

Esetleg valaki akinek játszani támad kedve,vagy műhely közelében van egyszer megnézné ezt nekem?Kíváncsi lennék,hogy egy egyébként jól működő motornál is így van ez,ott is az 1-2 hengereknél kisebb szikra ugrik,mert könnyen lehet,hogy természetes jelenség és csak fizikával magyarázható oka van ennek.(trafó tekercselési iránya stb.)De az is lehet,hogy már rég átütött a trafóm,mivel már így vettem a kocsit és arra gondolok,hogy ez okozhatja a torpanást.Ha minden pipa a helyén van akkor a gyújtóáramnak azonosnak kell lenni,mivel a két párban lévő gyertyán záródik a szekunder áramkör.

Tanácstalan vagyok,ha más nem lesz,akkor veszek egy trafót próbára.

közben találtam a neten egy videót,bár az enyém x16SZR de a jelenség kísértetiesen ugyanolyan ,mint nálam,de ő sem írta le,hogy mi lett a móka vége:

http://opel-astra-f.hupont.hu/23/gyujtotrafo

 

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ECU-t probléma nélkül lehet cserélni másik használt/bontottra? Az a lényeg, hogy ugyanolyan motorkódú (pl.: C16NZ) autóból származzon vagy az ECU-n levő sorozatszámnak is meg kell egyeznie? Valami olyasmit hallottam korábban, hogy ECU-t cserélni egy másik használtra/bontottra szinte lehetetlen, mert valamilyen számoknak meg kell egyezniük és szinte lehetetlen ugyanolyan sorszámút találni. Ebből mi igaz? Köszi

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Petya_1106 írta:

Sziasztok!

Az ECU-t probléma nélkül lehet cserélni másik használt/bontottra? Az a lényeg, hogy ugyanolyan motorkódú (pl.: C16NZ) autóból származzon vagy az ECU-n levő sorozatszámnak is meg kell egyeznie? Valami olyasmit hallottam korábban, hogy ECU-t cserélni egy másik használtra/bontottra szinte lehetetlen, mert valamilyen számoknak meg kell egyezniük és szinte lehetetlen ugyanolyan sorszámút találni. Ebből mi igaz? Köszi

Üdv!

Elméletileg,ha a motorkód stimmel,akkor mennie kellene vele.Probléma lehet,ha az autó immós és a csipeket elfelejtik adni vele.Azt viszont nem tudom,hogy a klímásé és a klíma nélküli vezérlők megegyeznek e.Tudtommal más szempont nem játszik,de ezt majd nálam többet látott fórumtársak  megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Immora figyelni kell, de a motorkód nem elég. Van egy 4 karakteres betűkód, aminek szintén stimmelnie kell. Amúgy pl nekünk a 20. belepróbált után végül egy c14nz-é lett jó. (a c16nz-hez) (ugyanitt két c16nz vezérlő eladó :D )

Klíma mindegy, az csak egy plusz bekötött láb a vezérlőben, mint ahogy az automataváltó is.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, wookie írta:

Immora figyelni kell, de a motorkód nem elég. Van egy 4 karakteres betűkód, aminek szintén stimmelnie kell. Amúgy pl nekünk a 20. belepróbált után végül egy c14nz-é lett jó. (a c16nz-hez) (ugyanitt két c16nz vezérlő eladó :D )

Klíma mindegy, az csak egy plusz bekötött láb a vezérlőben, mint ahogy az automataváltó is.

És végül nálad a C14NZ-nek a 4 karakteres betűkódja megegyezett a Te C16NZ-s betűkódjával? Valamint ha az én kocsimban nincs immobilieser és mondjuk egy másik vezérlő pedig egy olyan kocsiéból van amiben volt immo, az már nem lesz kompatibilis az enyémbe? Vagy egyáltalán azt honnan lehet kívülről szemre megállapítani, hogy egy bontott ECU az immobilieser-es autóból van vagy sem? És mégegy kérdés, ezek kb. milyen árat képviselnek használtan? Úgy tudom hogy a bolti ára több százezer forint... Bontóban bontottat meg akkor ezek szerint a 4 karakteres betűkód miatt elég macerás találni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Petya_1106 írta:

És végül nálad a C14NZ-nek a 4 karakteres betűkódja megegyezett a Te C16NZ-s betűkódjával? Valamint ha az én kocsimban nincs immobilieser és mondjuk egy másik vezérlő pedig egy olyan kocsiéból van amiben volt immo, az már nem lesz kompatibilis az enyémbe? Vagy egyáltalán azt honnan lehet kívülről szemre megállapítani, hogy egy bontott ECU az immobilieser-es autóból van vagy sem? És mégegy kérdés, ezek kb. milyen árat képviselnek használtan? Úgy tudom hogy a bolti ára több százezer forint... Bontóban bontottat meg akkor ezek szerint a 4 karakteres betűkód miatt elég macerás találni.

Vannak indokolatlan áthallások, az enyém is vitt már immos x14nz-t. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es F astrám. Már a 3.map szenzor lett bele cserélve. Hibatünet a nagyon magas fogyasztás volt, kicseréltük a mappot a fogyasztás beállt 13L ről 6-7l re. Aztán kb eltelt fél év,majd kigyulladt a motorhibajelző lámp az autó rángatott,indulásnál akadozott az alapjárat fogyasztás ismét megnőtt. A map szenzor hibáját olvasta ki a diagnosztika. Ki lett cserélve,ismét jó lett minden. Aztán megint eltelt fél év és ugyane a hiba jött el, kigyulladt a motorhiba lámpa,rángatott. Ismét csere és most jó lett.

Létezik hogy ezt az alkatrészt tönkreteszi valami? Vagy ezek tényleg csak fél évet bírnak? Mitől romlott el ilyen hamar? Még jó hogy 2év rá a garancia,így igazából gariba cserélték,de azért szeretném tudni,hogy mégis mitől lehet ez,hogy ilyen sűrűn elromlik?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Módosítva : balboa85
Link to comment
Megosztás:

Ha kicseréljük jól működik fél évig. Egyből megszűnik a hiba,majd utána ismét előjön. A vákumcső nem repedt. Most utoljára ki lett cserélve a dugalj,amibe bele kell rakni,hátha esetelg vmi érintkezési gond,de nem attól se lett jobb. Azért fura,mertha mástól megy tönkre,akkor miért nem egyből jön elő a hiba,pár hónapig hibátlanul megy utána meg kezdi előről.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Petya_1106 írta:

És végül nálad a C14NZ-nek a 4 karakteres betűkódja megegyezett a Te C16NZ-s betűkódjával? Valamint ha az én kocsimban nincs immobilieser és mondjuk egy másik vezérlő pedig egy olyan kocsiéból van amiben volt immo, az már nem lesz kompatibilis az enyémbe? Vagy egyáltalán azt honnan lehet kívülről szemre megállapítani, hogy egy bontott ECU az immobilieser-es autóból van vagy sem? És mégegy kérdés, ezek kb. milyen árat képviselnek használtan? Úgy tudom hogy a bolti ára több százezer forint... Bontóban bontottat meg akkor ezek szerint a 4 karakteres betűkód miatt elég macerás találni.

Emlékeim szerint nem.
Immost nem tudom miből lehet felismerni, de ahhoz kell az immo karika a gyújtáskapcsoló köré, meg a hozzá tanított immo chip. De olyat inkább ne tegyél bele.
 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, balboa85 írta:

Ha kicseréljük jól működik fél évig. Egyből megszűnik a hiba,majd utána ismét előjön. A vákumcső nem repedt. Most utoljára ki lett cserélve a dugalj,amibe bele kell rakni,hátha esetelg vmi érintkezési gond,de nem attól se lett jobb. Azért fura,mertha mástól megy tönkre,akkor miért nem egyből jön elő a hiba,pár hónapig hibátlanul megy utána meg kezdi előről.

Megnézném én a kábelköteget, nincs e zárlat valahol. Nálam otthon van vagy 5-6 map szenzor, mert soha nem romlik el, és mindig megmaradnak.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, wookie írta:

Emlékeim szerint nem.
Immost nem tudom miből lehet felismerni, de ahhoz kell az immo karika a gyújtáskapcsoló köré, meg a hozzá tanított immo chip. De olyat inkább ne tegyél bele.
 

A karika az nem csak a vevő eszköz? Ami a chip transzponderjelét veszi, amit az ECU értelmez(ezért kell az ECUt tanítani a chiphez)...

Akkor viszont az ECU-Chip páros kell csak... karika nélkül

Nekem folyamatilag így van a fejemben. De ez messze lehet, hogy nem valós...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 08. at 22:36, Petya_1106 írta:

Sziasztok!

A fenti probléma még mindig fennáll. Azóta kicseréltem az AC reléjét teljesen újra és most vettem bele teljesen új AC pumpát is. De semmi... Szinte biztos voltam benne, hogy valami üzemanyag ellátási gondja van, de úgy látszik nem. Az AC cseréje volt az utolsó reményem benne. Wookie írta, hogy próbáltam-e levett tanksapkával az autót, még ezt nem teszteltem, de ez mire is lenne jó, vagyis mit szűrnénk ki vele mint hibalehetőség? Ez nem volt számomra világos. EGR szelepet esetleg próbálnám még ledugózni hátha.... Ebben esetleg van valakinek jártassága vagy esetleg van valakinek ehhez egy már kész "közdarab" eladó amivel ki tudnám iktatni az EGR szelepet? Még ez az "UFO" alakú vákumos van az enyémben. Előre is köszi a válaszokat.

Pedig akartam írni, hogy üzemanyagpumpa nyomást ellenőrizni kéne, hogy megvan-e a 3 bar. Amúgy eredeti Bosch pumpát vettél bele?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, KoriKimi írta:

Pedig akartam írni, hogy üzemanyagpumpa nyomást ellenőrizni kéne, hogy megvan-e a 3 bar. Amúgy eredeti Bosch pumpát vettél bele?

Áááá nem, másik olcsóbb utángyártottat. Mivel nem volt tuti, hogy ez a gondja, ezért nem akartam drága minőségi pumpát bele. De jól is tettem, mert mint kiderült feleslegesen vettem ezt az újat is bele.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, pszilaj írta:

A karika az nem csak a vevő eszköz? Ami a chip transzponderjelét veszi, amit az ECU értelmez(ezért kell az ECUt tanítani a chiphez)...

Akkor viszont az ECU-Chip páros kell csak... karika nélkül

Nekem folyamatilag így van a fejemben. De ez messze lehet, hogy nem valós...

Na de neki jelenleg immo nélküli autója van, abba meg ha beteszek egy immos ecut-t, akkor mi fogja érzékelni a transzpondert? Ééééti? :D

Link to comment
Megosztás:

18 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok, az mennyire hülyeség vagy jó ötlet, hogy egy erősebb (neodímium) mágnest felpattintani az olajszűrő oldalára, hogy gyűjtse a "reszeléket", aztán cserekor mindig áttenni az új szűrőre?

Nem hiszem hogy a motorolajban olyan durva reszelék van mint pölö a váltóolajban ahol a fogak azért kopnak pár félreváltáskor. De próbáld meg csak akkor majd szét kell vágni a szűrőt hogy lásd mit fogott meg. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Nem hiszem hogy a motorolajban olyan durva reszelék van mint pölö a váltóolajban ahol a fogak azért kopnak pár félreváltáskor. De próbáld meg csak akkor majd szét kell vágni a szűrőt hogy lásd mit fogott meg. 

Szerintem lehet kapni mágneses leeresztöcsavart motorbavalót is. De ott inkább a korom/kox gyűlik, nem a spén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zsolt5566 írta:

üdv megint elkezdte a mint tavaly hogy alapjáraton felmegy a vizem de ha elindulok vele lemegy a kékbe a mutató.nincs egy éves a termosztátom.Ha a gázon tesztelem forró vizbe nyit zár rendesen.

Pedig ilyenkor a nyári kánikulában még nyitva maradt termosztáttal sem szokott nagyon visszaesni. Nézd meg a jeladónál lehet kontakthibás a kábelsarú.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zsolt5566 írta:

üdv megint elkezdte a mint tavaly hogy alapjáraton felmegy a vizem de ha elindulok vele lemegy a kékbe a mutató.nincs egy éves a termosztátom.Ha a gázon tesztelem forró vizbe nyit zár rendesen.

Pedig sz@r lesz az a termosztát,amit tavaly cseréltem azzal nekem is ősztől mindig a kékben volt,kíváncsiságból tűzhelyen tesztelve nekem is jónak tűnt...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Szabadij írta:

Pedig sz@r lesz az a termosztát,amit tavaly cseréltem azzal nekem is ősztől mindig a kékben volt,kíváncsiságból tűzhelyen tesztelve nekem is jónak tűnt...

Lábosba lógatva nem biztos hogy úgy viselkedik mint amikor a helyén még a pumpa is nyomja neki a vizet. Nekem is jó volt így mindegyik...

2310885-20160823-6i127e.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.