Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Na, örülök hogy lett motor, mert nálam meg úgy néz ki hogy  a piros asztma mégiscsak lepapírozódik. Amúgy meg jha, nem kéne annyit állatkodni.... :D

Majd ha elmegy a tied SZR 537 ezer km-t, akkor szóljál be. :D Közben mondjuk bejelentkeztek nálam, hogy bármilyen motort hivatalossá tudnak tenni az astrámba, baráti áron. Akár V6-ot is. :D Kicsit elgondolkodtatott, hogy akkor C20NE vagy X20SE.. :D Netalántán Z20LET. :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

Majd ha elmegy a tied SZR 537 ezer km-t, akkor szóljál be. :D Közben mondjuk bejelentkeztek nálam, hogy bármilyen motort hivatalossá tudnak tenni az astrámba, baráti áron. Akár V6-ot is. :D Kicsit elgondolkodtatott, hogy akkor C20NE vagy X20SE.. :D Netalántán Z20LET. :D

Valami kontaktot privátban küldhetnél oda. Elvileg nálam minden klappol, de jobb ha biztosra megyünk. 

Ammeg ennyi km-el az még csak bejáratós volt, nem tudom mit akarsz. :D

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 05. at 17:03, zotya975 írta:

Hát ugye: a katalizátor egy méhsejt szerkezetre felvitt jórészt platina réteg ami katalitikus folyamatok révén tisztábbá teszi a kipufogott gázokat. Ha fizikailag megy tönkre akkor szétesik , zörög, vagy megég, ha túl magas hőt kap, vagy ahogy írtam a motor hibás működése miatt benzin kerül bele, és az ott elég.  Szintén hibás motor miatt kerülhet rá más szennyeződés például korom, ami miatt nem tudja ellátni a feladatát. Ezt tudják ezek a cégek szerintem lemosni vegyszerrel, erről szól a tisztítás. Csak ugye nem látni bele, ha benézel a két lyukon a két végét látod, a belső részét nem. Szerintem mivel nagyon hosszú időn keresztül forró gázok áramolnak át rajta, az a vékony réteg le is tud kopni, amikor ugye a mosás már nem segít. Nem tudom mire vállalnak garanciát? Hogy az értékek jobbak lesznek mosás után? Mert ha igen, akkor meg kell csináltatni, mert a gyári a kocsi árával vetekszik, a bontott lutri, az univerzális meg ki tudja meddig jó, lásd az enyémet, igaz én a legolcsóbbat vettem, amik mondjuk vasmagosak, de a működési elv ugyanaz.

Ha belenézel, ezt kell látnod:

 

Az enyémből így jött ki a belseje:

 

Megégett, megolvadt, ezen már semmi nem segít.

Köszi Zotya!

Igen, úgy gondolom, hogy a katalizátorom nincs széthullva, nem zörög, bár 24 éves, de minden vizsgán sokat kell bőgetni a motort, hogy adja a jó értéket.

Most legutóbb is kettesben mentem a vizsga helyszínére, innen 10 km-re kb 80-as tempóban, de így is el kellett vele játszani ezt a bőgetéses koncertet. Ebből gondolom, hogy nincs más baja, minthogy elkormozódott a katalizátor. Ez nálam annál is valószínűbb, mert nem autópályázok és 5.-ben alig forog a motor.  Ma sikerült a szerelőmmel beszélnem erről (aki egyébként mechanikusan mindig tökéletesen felkészíti a kocsit a vizsgára, és azt mondta, hogy a 10 km "nekifutás" kevés. Ő mások kocsijával kimegy az autópályára és 40 - 50 kilométert űzi a kocsit 3-asban és akkor kiég a katalizátorból a korom.

Azt mondja, hogy ezek a "levek" ugyanezt csinálják, csak rövidebb idő alatt. Amit eddig osszeolvastam, az az, hogy olyan magas hőfokkal égnek, ami már a katalizátorig is eljut és így égeti ki. Van benzinbe adagolós is, meg légtorokba befújós is.

Minden esetre a katalizátor kormosodás a keresztmetszetet is csökkenti, ezáltal a teljesítményt is. Akik használtak ilyen leveket, arról beszélnek, hogy a motor teljesítményen is jól érezhető a növekedés, főleg alsóbb fordulatokon.

Az öcsém Corolláját WEPP 2033 -al  tisztították és azt mondja, hogy megtáltosodott utána a kocsija.

 

Módosítva : epk947
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, a nagypapás üzemmódban illetve városi rövid távos használatban részesülő autóknál ismert jelenség hogy a katalizátor telerakódik. 
Én hitem szerint csak tüzelőanyagot, fagyállót és olajat töltök egy autóba, ezért én inkább javasolnám az időnkénti hosszabb távú menetet, mondjuk 4 sebességes üzemmódban, illetve ezért nem árt üzemmelegen 3000 fölé is pörgetni a motort. Egyébként egy ilyen katalizátor, simán elműködik ennyi évet, meg olyan 5-700 ezer km-t, ha nem éri semmilyen nem tervezett behatás. 
Ezekkel a löttyökkel szerintem elég könnyen össze lehet olvasztani a katalizátort. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen egyetértek Wookieval, és a saját tapasztalataim is alátámasztják amit írt. Nem szeretem kitaposni a lelkét a gépnek, de ha tolok vele egy Hatvan-Füzesabony távot a pályán 140-150-es tempóban, (itt már 3000 felett forog), utána olyan mintha megfiatalodna, viszont mikor csak Pesten tötymörgök hosszabb ideig, azt is megérezni rajta.

Vannak levek, amik nem haszontalanok, (pl. pálinka:), hűtőtömítő hogy a pici szivárgás ne legyen nagyobb és hazaérj, de ezeknek is vannak mellékhatásaik, pl. ott is tömít ahol nem kellene.)

Szerintem olyan lötyi ami csak használ az nincs, hiszen lehet, hogy arra amire eladták arra talán még működik is valamenyire, dehogy máshol ne okozzon semmit az számomra hihetetlen, mert az az optimalizálás csúcsát és a szerszám és alkatrész gyártók csődjét jelentené.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha az a lötyi magasabb égési hőmérsékletet biztosít a katalizátornak, akkor a hengerekben is azt biztosít. Így nagyobb lesz a hőterhelése a motornak, belül.

Anno az etanollal is ez volt a baj. Ha elszegényedett a keverék, akkor ugye magasabb hőmérsékleten égett és nem csak a hengeren belül okozott károkat, mint például az elégő szelepek, elcseppenő gyertyák, hanem a katalizátort is károsíthatta. Mint például ezt a szutyuki katalizátort:

suzikat2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Hát ha az a lötyi magasabb égési hőmérsékletet biztosít a katalizátornak, akkor a hengerekben is azt biztosít. Így nagyobb lesz a hőterhelése a motornak, belül.

Anno az etanollal is ez volt a baj. Ha elszegényedett a keverék, akkor ugye magasabb hőmérsékleten égett és nem csak a hengeren belül okozott károkat, mint például az elégő szelepek, elcseppenő gyertyák, hanem a katalizátort is károsíthatta. Mint például ezt a szutyuki katalizátort:

 

Mondjuk én évek óta felesben etanollal járok, lehet ezért is olvadt meg a kati? :confused:

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Mondjuk én évek óta felesben etanollal járok, lehet ezért is olvadt meg a kati? :confused:

Elképzelhető. Ha nem tudja a vezérlő utánállítani a mennyiséget, akkor nagyon sok lesz a szegénykeverékes üzemidő... :(

Ezért kellettek az illesztő elektronikák... :)

 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, pszilaj írta:

Elképzelhető. Ha nem tudja a vezérlő utánállítani a mennyiséget, akkor nagyon sok lesz a szegénykeverékes üzemidő... :(

Ezért kellettek az illesztő elektronikák... :)

 

Igen, néha be is szokta dobni a szonda a szegény keverék hibakódot. Mostanában mondjuk ritkán tankoltam szeszt, legutoljára olyan 1 hónapja. Azon a kúton ahol csak áttoltam a kocsit a 2 méterre lévő másik fejhez és bent egyben fizettem a kétfajta üzemanyagot már nincs. Ahol van ott meg nem engedik egyszerre fizetni, tankolnom kell szeszt, bemenni kifizetni aztán tankolnom kell benzint , majd azt is rendezni. Így macerás. Azt szoktam csinálni hogy ha lemegy mondjuk 15 literre ( tiszta benzin)akkor csak 15 liter szeszt tankolok rá, de ugye ha keverve van akkor már nehezebb tartani az arányt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Igen, néha be is szokta dobni a szonda a szegény keverék hibakódot. Mostanában mondjuk ritkán tankoltam szeszt, legutoljára olyan 1 hónapja. Azon a kúton ahol csak áttoltam a kocsit a 2 méterre lévő másik fejhez és bent egyben fizettem a kétfajta üzemanyagot már nincs. Ahol van ott meg nem engedik egyszerre fizetni, tankolnom kell szeszt, bemenni kifizetni aztán tankolnom kell benzint , majd azt is rendezni. Így macerás. Azt szoktam csinálni hogy ha lemegy mondjuk 15 literre ( tiszta benzin)akkor csak 15 liter szeszt tankolok rá, de ugye ha keverve van akkor már nehezebb tartani az arányt.

Itt, Debrecenben meg már sehol nincs etanol... :-(

Ki is szereltem az átalakítót belőle...hátha egyszer a kormány magához térne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

van egy opel astra f 1,7 TD kocsim

Szóval cseréltetem vákumszivatyut persze megtudtam volna én is oldani stb,

És az adagolo olajos lett vákumszivatyu csere ellőt, azt monták nekem hogy felszívta az oljat ! ez lehetcséges

A másik kérdés a turbon van westgate szelep tudok rendelni külön de veszek és cserélem a szelepet hány bár értékre kell beálitani?

És a wesgate szelep mozognia kéne úgyis ha nyomom a gáz kart vagy ha 2ezer-ig van pörgetve?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, wookie írta:

Igen, a nagypapás üzemmódban illetve városi rövid távos használatban részesülő autóknál ismert jelenség hogy a katalizátor telerakódik. 
Én hitem szerint csak tüzelőanyagot, fagyállót és olajat töltök egy autóba, ezért én inkább javasolnám az időnkénti hosszabb távú menetet, mondjuk 4 sebességes üzemmódban, illetve ezért nem árt üzemmelegen 3000 fölé is pörgetni a motort. Egyébként egy ilyen katalizátor, simán elműködik ennyi évet, meg olyan 5-700 ezer km-t, ha nem éri semmilyen nem tervezett behatás. 
Ezekkel a löttyökkel szerintem elég könnyen össze lehet olvasztani a katalizátort. 

Én 71 éves vagyok, - ötszörösen nagypapa - a kocsim 24. Mindketten öregek, bár az utóbbi nőben nem lenne megvetni való!  :-))  :blush:

Nem spórolok a gázzal, de mivel 3 éve nem jártam autópályán, (Elvi meggyőződés lett belőle nálam, nem fizetek! Még külföldön sem.) és ha még állandóan gyorshajtok is az országúton, akkor sem nagyon forog 2200-nál többet a motor 5.-ben. Keveset járok városban, nálam a legrövidebb távolság 10 km oda és 10 km vissza országúton. Persze előzök mint a barom 5 ezerrel, de az kevés a kiégetéshez. Emlékszem még azon időkre amikor Németországban mindig jól ki tudtam égetni a kormot, ha mondjuk 3-400 kilométeren át űztem 160-180 -al. Utána egy hétig úgy ment a kocsi mint a kisangyal.

Ezeknek az időknek számomra vége. Marad a mesterséges kiégetés.

Én is csak 95-ös benzint, Metabond olajat, és fagyállót töltök az autóba és ettől várom a megváltást, ami a motorom igen jó állapotában meg is testesül.

Amióta nálam van, (11 éve) még egy köhintése sem volt.

Annyi bizonyos, hogy ezeket a "leveket" szigorú használati utasítással látják el. Nyilván azért, mert a mekkmesteres beavatkozás káros lehet a motorra.

Szóval továbbra is tájékozódok, aztán döntök.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

10 órája, pszilaj írta:

Hát ha az a lötyi magasabb égési hőmérsékletet biztosít a katalizátornak, akkor a hengerekben is azt biztosít. Így nagyobb lesz a hőterhelése a motornak, belül.

Anno az etanollal is ez volt a baj. Ha elszegényedett a keverék, akkor ugye magasabb hőmérsékleten égett és nem csak a hengeren belül okozott károkat, mint például az elégő szelepek, elcseppenő gyertyák, hanem a katalizátort is károsíthatta. Mint például ezt a szutyuki katalizátort:

 

Na ez most egy marjaság az etanollal kapcsolatban. A brazilok már 30 éve használják. 
Ha benzin szegényedik el, azzal is ugyanúgy elcsöppen a dugó, vagy a katalizátor. 
Mellesleg az etanol "hidegebben" ég. 

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Na ez most egy marjaság az etanollal kapcsolatban. A brazilok már 30 éve használják. 
Ha benzin szegényedik el, azzal is ugyanúgy elcsöppen a dugó, vagy a katalizátor. 
Mellesleg az etanol "hidegebben" ég. 

Hát ha ugyanannyit fecskendez be a vezérlő etanolból mint benzinből, akkor jócskán szegény lesz a keverék. Mivel ugye etanolból kb 25 %kal több kell a motornak.

Brazilban, na meg Svédországban és egyéb helyeken eleve etanolos üzemhez vannak beállítva.

Etanolos vezérlővel az enyém sem ment tönkre, pedig majdnem 6 évig nem látott tiszta benzint.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zalaapati112 írta:

Sziasztok

van egy opel astra f 1,7 TD kocsim

Szóval cseréltetem vákumszivatyut persze megtudtam volna én is oldani stb,

És az adagolo olajos lett vákumszivatyu csere ellőt, azt monták nekem hogy felszívta az oljat ! ez lehetcséges

A másik kérdés a turbon van westgate szelep tudok rendelni külön de veszek és cserélem a szelepet hány bár értékre kell beálitani?

És a wesgate szelep mozognia kéne úgyis ha nyomom a gáz kart vagy ha 2ezer-ig van pörgetve?

A vákumszivattyú ha jól emlékszem a vezérműtengely végén van a 4-henger után, vagy itt nem? 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, wookie írta:

Azé van a lambda szonda. Az enyém meg mindenféle elektronika nélkül, szimplán c20ne injektorokkal ment tiszta etanollal. :)

Ja, de örökké nem tud nyitva maradni az injektor mert még mindíg szegény a keverék. A c20ne-nél meg ha jól tudom még a nyomást is tudja emelni. Meleg motorral én is tudok vele tisztán ( majdnem) menni, volt hogy 3-4 Liter benzinre tankoltam rá 20 liter szeszt, de az indulás reggel gyalázatos volt.:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, zalaapati112 írta:

Itt egy 2 kép

A vákumszivatyún kijön egy fehér csö és ott nyomja ugyan úgy az olajat És le dugóztam  ott nem kéne olajnak jönnie

 

 

Sosem szedtem le a vákumszivattyút, de ha a vezérműtengely hajtja akkor ott lennie kell valami tömítésnek, vagy szimeringnek nem? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.