Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

12 órája, zotya975 írta:

Egy motortípusnál szokott elnyíródni csak az ék, de most meg nem mondom melyik az, mostanában nem volt téma. De ez ránézésre látszik, meg gyengül a motor úgy szokták észrevenni. 

Alapból jégdugó miatt a kartercsőben nem szabadna keverednie hűtőfolyadéknak és az olajnak. Vized nem fogy, vagy nem olajos? Ha a felfelé vezető kartergázcső dugul el, akkor csak az olajpácánál tudja kinyomni, nem is láttam még ilyet, de volt már valakinek. 

Az X14XE biztosan idetartozik. Ezeknél minden második vezérműszíj csere alkalmával(van, hogy mindegyiknél) cserélni kell a bordáskereket. De nem az ék miatt, hanem más a bordák fogalakja, és szépen megeszi a szíj... :(

Link to comment
Megosztás:

28 perce, pszilaj írta:

Az X14XE biztosan idetartozik. Ezeknél minden második vezérműszíj csere alkalmával(van, hogy mindegyiknél) cserélni kell a bordáskereket. De nem az ék miatt, hanem más a bordák fogalakja, és szépen megeszi a szíj... :(

Valakinek volt olyan is hogy maga a kerék fordult el, valahol van róla kép, de nem találom.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

Valakinek volt olyan is hogy maga a kerék fordult el, valahol van róla kép, de nem találom.

Az enyém volt.

De ez általában annak köszönhető, hogy nem menetrögzítővel rakják vissza, és fellazul a csavarja...mint az enyémnek...

Link to comment
Megosztás:

3 perce, pszilaj írta:

Az enyém volt.

De ez általában annak köszönhető, hogy nem menetrögzítővel rakják vissza, és fellazul a csavarja...mint az enyémnek...

Én sem azzal raktam vissza, így is elég volt meglazítani a légkulcsom le sem lőtte. ( az előző leszedéskor viszont igen) Egy csomó crova szárral megtoldva kihoztam a sárvédő mellé a racsnis kulcsot, és 5-ben fékezve a főtengelyt tudtam meglazítani, jó nagyot reccsent. Nekem ha felllaziuna akkor elfordulna az ékszíjtárcsa, ehhez elég már talán  2 mili kottyanás.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ihbastra írta:

A főtengely bordás kereket kérdeztem, köszi!

Hacsak ki nem hullott a foga, másképp minek cserélni? Ez nem láncos hajtás! Az enyémben óra szerint 330000 van, de nem volt és nem is lesz csere.

Módosítva : epk947
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, pszilaj írta:

Kicseréltem a gyertyákat. Időszerű volt, mert a feljegyzéseim szerint 127000-nél volt cserélve. Most meg kereken 210000 van benne... :blink:

 

Mintha szebben járna alapjáratban. Húzni nem húz jobban, de remélem fogyiban és hajnali hidegindításnál csak javít valamit. :)

 

 

Így jár az, aki nem vezeti a "kockás füzetet"! :-) Vagy vezeti, de nem használja a beírt adatokat.....:icon4:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

15 perce, epk947 írta:

Így jár az, aki nem vezeti a "kockás füzetet"! :-) Vagy vezeti, de nem használja a beírt adatokat.....:icon4:

"Akinek nincs esze, legyen notesze!" Ugye? :)

De általában a noteszt felejtem el... akkor arra is legyen egy noteszem, hogy tudjam merre a noteszem? :-)

Link to comment
Megosztás:

37 perce, pszilaj írta:

"Akinek nincs esze, legyen notesze!" Ugye? :)

De általában a noteszt felejtem el... akkor arra is legyen egy noteszem, hogy tudjam merre a noteszem? :-)

Járj márkaszervízbe, majd azok szólnak, ha szerintük ideje kicserélni valamit. :-) Suzukihoz járok műszakiztatni, tavaly pár nappal korábban mentem, gondoltam legyen idő szerelésre. Hibám nem volt, így azonnal megcsinálták a papírokat és mehettem haza. Pár nappal később amikor lejárt volna az eredeti időpont kaptam tőlük értesítést, hogy hamarosan lejár a műszaki vizsgám, keressem fel őket. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, azt mondja a szerviz, hogy a hengerfejes ótómat csak jövő kedden tudják fogadni és 3-7 nap amíg kész lesz (attól függően, mi ment benne tönkre). Szokom a gondolatot, hogy jövő hét végéig vagy tovább nincs autó ebben a hidegben. Namost ha a hiba észlelése után óvatosan max.2000-es fordulattal látható füstölés nélkül szépen járva hazavitt (18 km-t), akkor szerintetek óvatosan használhatom én ezt a városban a héten? A családot kéne 1-2 helyre eljuttatni fix időre. :( (Ma bicajjal jöttem én hülye a melóba, az kicsit fájt.)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, felhasznaaloo írta:

Sziasztok, azt mondja a szerviz, hogy a hengerfejes ótómat csak jövő kedden tudják fogadni és 3-7 nap amíg kész lesz (attól függően, mi ment benne tönkre). Szokom a gondolatot, hogy jövő hét végéig vagy tovább nincs autó ebben a hidegben. Namost ha a hiba észlelése után óvatosan max.2000-es fordulattal látható füstölés nélkül szépen járva hazavitt (18 km-t), akkor szerintetek óvatosan használhatom én ezt a városban a héten? A családot kéne 1-2 helyre eljuttatni fix időre. :( (Ma bicajjal jöttem én hülye a melóba, az kicsit fájt.)

Én megnézném a helyedbe a gyertyákat, hogy látszik-e rajta a fagyálló színe. (pl. halványan rózsaszín) Úgy látod, hogy eszi-e a vizet. Számottevően nem fogyott a víz nem? Ha nem akkor én használnám addig óvatosan, amíg biztosabb tünet jelentkezik rajta. Amúgy, ha a füst édeskés szagú, akkor fagyálló van benne. Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Razor01 írta:

Én megnézném a helyedbe a gyertyákat, hogy látszik-e rajta a fagyálló színe. (pl. halványan rózsaszín) Úgy látod, hogy eszi-e a vizet. Számottevően nem fogyott a víz nem? Ha nem akkor én használnám addig óvatosan, amíg biztosabb tünet jelentkezik rajta. Amúgy, ha a füst édeskés szagú, akkor fagyálló van benne. Szerintem :)

Köszi! Nem fogyott a víz.

Megnézem a gyertyát, bár nem hiszem hogy tudom majd értékelni amit látok... meg le is akarom törölgetni a blokkot-csöveket (csak k hideg van). A füstből ami lecsapódott az aszfaltra, az édeskés szagú volt.

Azt nem értem még, hogy vajon csak időben egybeesett a "vízevés" meg az olaj kidolgozása (amit tegnap leírtam), vagy ok-okozati szinten is összefügg a kettő (hengerfej és kartercső dugulás)...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, felhasznaaloo írta:

Köszi! Nem fogyott a víz.

Megnézem a gyertyát, bár nem hiszem hogy tudom majd értékelni amit látok... meg le is akarom törölgetni a blokkot-csöveket (csak k hideg van). A füstből ami lecsapódott az aszfaltra, az édeskés szagú volt.

Azt nem értem még, hogy vajon csak időben egybeesett a "vízevés" meg az olaj kidolgozása (amit tegnap leírtam), vagy ok-okozati szinten is összefügg a kettő (hengerfej és kartercső dugulás)...

Ha a cső eldugult, akkor igen összefügghet. Mikor "eszi" a vizet akkor a hengerfalon is kicsapódik egy kicsit(+ vízgőz), ami megy lefele a karterba is, onnan pedig a kartergázokkal fel a csőbe, ahol a nagy hidegben kicsapódott és megfagyott. Nekem "csak" két henger ette a vizet, olajba nem folyt bele, mégis habosodott kicsit a betöltőn. Azóta se láttam olyannak, hiába a hideg. Bár ez ugye másik motor...

Használd egy kicsit aztán majd megmutatja mi a baja :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

36 perce, felhasznaaloo írta:

Pölö eléget egy-két szelepet... :blink:

A víztől biztos nem. Szegény keveréktől esetleg. Vízütésre több esélyed lenne, de ahhoz fogyni kéne a víznek.
Tégy belátásod szerint, de ilyen hidegbe bicajozni elég meredek. :-) (Téligumi van-e rajta? :hehe:)

Módosítva : Razor01
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Razor01 írta:

A víztől biztos nem. Szegény keveréktől esetleg. Vízütésre több esélyed lenne, de ahhoz fogyni kéne a víznek.
Tégy belátásod szerint, de ilyen hidegbe bicajozni elég meredek. :-) (Téligumi van-e rajta? :hehe:)

Egyelőre nem bántom az autót, elég lesz a szervizig elmennie jövő héten. "Belátásom szerint" ma egy kis tömegközlekedésben vettem részt. Hát, inkább a bicikli!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, felhasznaaloo írta:

Egyelőre nem bántom az autót, elég lesz a szervizig elmennie jövő héten. "Belátásom szerint" ma egy kis tömegközlekedésben vettem részt. Hát, inkább a bicikli!

Én ezt már beláttam vagy 25 éve...azóta vagy autó vagy canga. Tömegközlekdni hobbiból szoktam, ha nem kell sietnem sehová.:-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem naponta kijut 2 óra BMV (Busz,Metró,Villamos) így már lassan immunis vagyok bizonyos dolgokra. Korábban pl. rossz néven vettem, ha valaki átgázolt a lábamon, mostanság megtanultam örülni neki, hogy nem tűsarkúban volt, és még sorolhatnám.

Van viszont egy jó dolog is a napi 2 óra Budapesti Kalandpark Világában, (vagy késik, vagy lerohad, vagy kigyullad, stb.) , ezek után érzi az ember, hogy milyen jó autója is van, mennyire meg tudja ilyenkor becsülni :)

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Pingvin írta:

Nekem naponta kijut 2 óra BMV (Busz,Metró,Villamos) így már lassan immunis vagyok bizonyos dolgokra. Korábban pl. rossz néven vettem, ha valaki átgázolt a lábamon, mostanság megtanultam örülni neki, hogy nem tűsarkúban volt, és még sorolhatnám.

Van viszont egy jó dolog is a napi 2 óra Budapesti Kalandpark Világában, (vagy késik, vagy lerohad, vagy kigyullad, stb.) , ezek után érzi az ember, hogy milyen jó autója is van, mennyire meg tudja ilyenkor becsülni :)

Vagy amikor kivisz a metró a kocsiszínbe és azt mondja az illetékes a tévében hogy ez előfordul.:goofy: Legközelebb majd kettévág valakit, vagy a falnak megy...előfordul.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

42 perce, zsolt5566 írta:

Sziasztok az olajbeöntö kupak alja sárga habos meg a nivó pálcát ha kihuzom azzon is láttok a végén az olajba fehér csikot,ez mi lehet.eddig nem volt egy honapja cseréltem olajat .Total van benne.

Télen a sok rövidtáv okoz kávéhabot, de a hengerfejesség egyik tünete is lehet, amikor az olajba víz kerül. Ellenőrizd hogy a víz nem fogy, az olajszint nem nő, és a víz felületén nem látsz-e olajat úszni. Ha egyik sem, akkor nem hiba a jelenség, a hideg olajbetöltő sapkán és a nívócsőnél a meleg kartergáz kicsapódik. Egy hosszabb úton el kell tűnnie. 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

Télen a sok rövidtáv okoz kávéhabot, de a hengerfejesség egyik tünete is lehet, amikor az olajba víz kerül. Ellenőrizd hogy a víz nem fogy, az olajszint nem nő, és a víz felületén nem látsz-e olajat úszni. Ha egyik sem, akkor nem hiba a jelenség, a hideg olajbetöltő sapkán és a nívócsőnél a meleg kartergáz kicsapódik. Egy hosszabb úton el kell tűnnie. 

Nem az én kérdésem volt, de... ezek itt kérem a megfizethetetlen infók! Le a kalappal Zotya975! :icon13: És még említhetnék 5-6 kollégát, akiknek az itt kapott tippekért sokat köszönhetek, mióta az autó megvan (6 éve).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, felhasznaaloo írta:

Nem az én kérdésem volt, de... ezek itt kérem a megfizethetetlen infók! Le a kalappal Zotya975! :icon13: És még említhetnék 5-6 kollégát, akiknek az itt kapott tippekért sokat köszönhetek, mióta az autó megvan (6 éve).

Még egy fontos dolog most jutott eszembe a hengerfejhez, amit nem említett se zotya975 se én és neked lehet, hogy ilyen (is) van. Méghozzá hogy a tömítés két henger között is át tud égni, ilyenkor egymásba dolgoznak. Általában égéskimaradással jár, de nem hallottam még olyat hogy csak ez jelentkezett volna. Most jutott eszembe, hogy irtad, hogy nem akart menni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.