Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kitakarítottam a pillangószelepet meg a házát, összerakáskor tömítettem mindent pasztával (de csak módjával), zsír, kenőanyag, ahova kell éééés... Olyan halk lett az autó, hogy el sem hiszem. 3000-es fordulatnál kezd hallatszódni, előtte már 2000-nél zavart ahogy pörög. Plusz sokkal könnyebben pörög fel, stabil gyönyörű az alapjárat, jó hang (értsd: nem kehes Astra hang :) ), abszolúte megérte 1 hetet szenvedni vele. Végre valami, amitől érezhetően jobb lett.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Greg_hun írta:

Így vettem az autót, hogy hiányzik. Most mikor takarítottam a pillangószelep házát meg az alapjárati motort, kíváncsi lettem, mi az a lyuk a persellyel, na oda akad a rugó. 3 évet levezettem vele így, nagy jelentősége gondolom nincs. Meg milyen erősségű rugót tegyek oda? Maximum a pedált lesz nehezebb nyomni :)

Az a fekete csak két gumigyűrű rajta:

2488001-20170310-MDEhwC.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, wookie írta:

Kisebb a mozgó tömeg.

Aha az jó. Te állandóan cserélgeted a tengelyeket, ha beteszem az NZ be az SE veztengelyt lesz változás? Valamit csinálni akarok, unom magam. :-) De úgy látom nem csak a hengerfej 1.6 hanem minden, a szívócsonk, az injektorok a tengely..ez gond lehet? 

Link to comment
Megosztás:

A szívócsonk az ugyanaz, 1.4-nél csak a folytószelep kisebb, de viszek azt is cserébe ha kell. :D Az 1.6 tengely elvileg hosszabban van nyitva. De ez még nem lett lemérve. Én az sz-be raktam be az se tengelyt anno, megváltozott, de önmagában nem volt jó, mert mire elkezdett volna menni, elfogyott a kajája. Csak mire a többi cucc is felkerült volna, bátyám hengerfejesre hajtotta...

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

6 perce, wookie írta:

A szívócsonk az ugyanaz, 1.4-nél csak a folytószelep kisebb, de viszek azt is cserébe ha kell. :D Az 1.6 tengely elvileg hosszabban van nyitva. De ez még nem lett lemérve. Én az sz-be raktam be az se tengelyt anno, megváltozott, de önmagában nem volt jó, mert mire elkezdett volna menni, elfogyott a kajája. Csak mire a többi cucc is felkerült volna, bátyám hengerfejesre hajtotta...

Hát azt már elnyalogattam fényesre...:-)

2492637-20170315-Xxqly5.jpg

Hát akkor lehet belepróbálom a tengelyt, úgyis megint ereszt a szelepfedél, meg ha jól látom ennek is van rotor kihajtása. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Aha az jó. Te állandóan cserélgeted a tengelyeket, ha beteszem az NZ be az SE veztengelyt lesz változás? Valamit csinálni akarok, unom magam. :-) De úgy látom nem csak a hengerfej 1.6 hanem minden, a szívócsonk, az injektorok a tengely..ez gond lehet? 

Fényképezd már le miden oldalról azt a hengerfejet. :)

Az 1,4 és 1,6 SE injektorok egyformák. :-)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Tiu írta:

Fényképezd már le miden oldalról azt a hengerfejet. :)

Az 1,4 és 1,6 SE injektorok egyformák. :-)

A hengerfejen látom a feliratot hogy 16 és azt mondta is a srác hogy az, aztán a veztengely keréken is látszik egy 16-os szám, máson nem láttam egyértelmű jelet hogy miből származik. Lefényképezhetem de elég dzsuvás és nem akarom Wookienak lemosni mint a fojtószelepházat.:-)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

A hengerfejen látom a feliratot hogy 16 és azt mondta is a srác hogy az, aztán a veztengely keréken is látszik egy 16-os szám, máson nem láttam egyértelmű jelet hogy miből származik. Lefényképezhetem de elég dzsuvás és nem akarom Wookienak lemosni mint a fojtószelepházat.:-)

Azt láttam a képen amit feltettél, de az égéstér érdekel. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 06. at 17:20, Lajos12 írta:

Igen a betekert szondát mértem. És össze-vissza értékeket mutatott, de azt is csak pár pillanatig majd semmi.

A hétvégén kicseréltem az olajjal együtt az olajteknő tömítést is és akkor láttam, hogy az olajnyomásgombánál is ereszt.

De olyan, mintha nem alóla jönne, hanem belőle. Ez lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

24 perce, pszilaj írta:

A hétvégén kicseréltem az olajjal együtt az olajteknő tömítést is és akkor láttam, hogy az olajnyomásgombánál is ereszt.

De olyan, mintha nem alóla jönne, hanem belőle. Ez lehetséges?

Végülis elméletileg igen, bele van préselve a fém házba az érzékelő meg a csati, valahol átereszt. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Ott is engedhet, mert már nekem is folyt ott. És ott is nyomás van. 

 

5 órája, zotya975 írta:

Végülis elméletileg igen, bele van préselve a fém házba az érzékelő meg a csati, valahol átereszt. 

Köszi a válaszokat!

Akkor az áprilisi szerelés egyik részeként ezt is beiktatom... :)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Hát akkor jön Vookie vasárnap és cserebere. De azt még nem tudom hogy a fojtószelepházat is elcseréljem vele? Vagy abból nem gond ha nagyobb? 

Levegőből sosem árt ha van, ha tudsz mellé benzint is adni. :-)

A helyedben kipróbálnám mindkettővel, akkor el tudod dönteni ki tudja-e használni a nagyobb pillangót. :wink:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Tiu írta:

Levegőből sosem árt ha van, ha tudsz mellé benzint is adni. :-)

A helyedben kipróbálnám mindkettővel, akkor el tudod dönteni ki tudja-e használni a nagyobb pillangót. :wink:

Csalóka :-) Legalábbis NZ-n az. Ahogy adod a gázt a pedálút első 1/3-ában "húbazze de megy" aztán utána kezd kevés lenni a benzin, meg leromlik az áramlás és hiába nyomod, olyan mintha semmi sem történne. Persze más-más fordulatszám tartományban másképp jelentkezik, van ahol (3-5ezer) egészen jó lesz tőle. Hengerenkéntis SE-tben nem tudom, hogy ez mennyit változik ott ugye jobb a tengely alapból.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Tiu írta:

Levegőből sosem árt ha van, ha tudsz mellé benzint is adni. :-)

A helyedben kipróbálnám mindkettővel, akkor el tudod dönteni ki tudja-e használni a nagyobb pillangót. :wink:

Mindkettő pillangó szerintem egyszerre nem lesz nálam, a csere legalábbis arról szól, hogy az egyiket sajna oda kell adnom.:goofy:

4 órája, Bundee írta:

Csalóka :-) Legalábbis NZ-n az. Ahogy adod a gázt a pedálút első 1/3-ában "húbazze de megy" aztán utána kezd kevés lenni a benzin, meg leromlik az áramlás és hiába nyomod, olyan mintha semmi sem történne. Persze más-más fordulatszám tartományban másképp jelentkezik, van ahol (3-5ezer) egészen jó lesz tőle. Hengerenkéntis SE-tben nem tudom, hogy ez mennyit változik ott ugye jobb a tengely alapból.

Jobb a tengely...hmm..akkor lehet átteszem egy próbára, már nagyon unom magam. :-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Mindkettő pillangó szerintem egyszerre nem lesz nálam, a csere legalábbis arról szól, hogy az egyiket sajna oda kell adnom.:goofy:

Jobb a tengely...hmm..akkor lehet átteszem egy próbára, már nagyon unom magam. :-)

Gondolom Wookie odaadja kipróbálni és azt adod vissza, amelyik nem kell. Nem aranyból van az. :-) Ha minden kötél szakad, van nekem c14se pillangóm próbára. :wink:

Mire vársz még? :-):devlish: Szerk.: Ebédre kész is lesz. :evilgrin:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Bundee írta:

Csalóka :-) Legalábbis NZ-n az. Ahogy adod a gázt a pedálút első 1/3-ában "húbazze de megy" aztán utána kezd kevés lenni a benzin, meg leromlik az áramlás és hiába nyomod, olyan mintha semmi sem történne. Persze más-más fordulatszám tartományban másképp jelentkezik, van ahol (3-5ezer) egészen jó lesz tőle. Hengerenkéntis SE-tben nem tudom, hogy ez mennyit változik ott ugye jobb a tengely alapból.

Ha csak a szívócső kerül fel, lehet még olyan sem lesz, mint előtte. Áramlásilag sokat visszafog, hogy a kerek keresztmetszet élesen megy át szögletesbe. :blink:

Én biztos nem csinálnám, annál az is jobb, ha az 1,6nz szívósor kerül fel. Még az sem jött be a gyakorlatban, hogy Daewoo VRIS ovál szívócsöve lett szilikoncsővel összekötve az SE 32-ről 34-re felfúrt szívócső belépő részével, pedig ott nem éles átmenet volt és több mint 10% keresztmetszet növekedés. Ez az elméletileg nagyobb szívócső kevesebb levegőt engedett át 5000 fölött, mint a gyári, pedig ott már a szívóhossz sem volt nagyobb, mint a gyári.

Elég megnézni milyen veszteségek keletkeznek egy nem lekerekített élnél:

4ram-pipe-flow.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.