Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha kell a 15kerbe vagy 16, tok egy sztem jó generátor, önindító szakit.

Amolyan régi mókus, aki amit csak tud, megbütyköl.. sztem szépen dolgozik.

Ár.. én azt tudom mondani korrekt, igaz én már nem elösször voltam nála,illetve az ex osztálytársam faterja. (de nem tartjuk a kapcsolatot)

egy példa. generátor.

Felújítás elött http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308854#2

Után: http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308865#2

Link to comment
Megosztás:

sziasztok az lenne a problémám hogy néha nem indit az öninditó. csak egy nagy katanás és semmi ez 1-2-er elöfordul utána meg minden jó, lehet hogy az akksi, vagy szénkefe?

a kábeleket ellenöriztem kontakt sprayvel be fujtam :lol:

Nézd meg előszöris a kábeleket, amik az indítómotorra mennek. Nekem kétszer is lelazult. Egyszer a + akkor majdnem ki is égett a kocsi. Aztán meg a test kábel volt f@szul meghúzva és akkor csinálta nekem is, Természetesen a legnyagyobb esőben, ami volt az idén. F@sza volt betolni bokáig érő vízben.

Link to comment
Megosztás:

Ha kell a 15kerbe vagy 16, tok egy sztem jó generátor, önindító szakit.

Amolyan régi mókus, aki amit csak tud, megbütyköl.. sztem szépen dolgozik.

Ár.. én azt tudom mondani korrekt, igaz én már nem elösször voltam nála,illetve az ex osztálytársam faterja. (de nem tartjuk a kapcsolatot)

egy példa. generátor.

Felújítás elött http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308854#2

Után:http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308865#2

Hali!

Annyira tré volt a régi, hogy újjat kellett felrakni? :?: :!: :?:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Annyira tré volt a régi, hogy újjat kellett felrakni? :?: :!: :?:

Nah erről van szó! NEM ÚJ!! Ugyanaz!!!(más szögből van fégyképezve csak)

Egyébként meg a szénkefék,meg a tartója ment tropára, meg a csúszóérintkezők, amikhez csatlakoztak a kefék.

Elvileg márkaszervizben ezt cserélték volna.

A szaki lehuzta a gyűrüket, és egy másik hasonló tipusét,ami cserélhető, ráeszkábálta.. (esztergával belöte ugyanakkorára a belső furatot stb.)

elötte, vagy utána már nem emlékszem a tekercseket kifújta a portól, átmosta benzinben, utána újra lakkozta vagy mi van rajta..

a csapágyakat is kicserélte, amik elvileg szintén nem cserélhetöek, mert rá van sajtolva a peremük.. kinyomta, aztán fúrt 3 likat köré, menet bele és fémragacs+a csavarok be.. ezek fogják szuperül a csapágyat..

aztán a pajzsot ilyen drótkoroggal(köszörün) letakaritotta fémtisztára..mindenhol.. majd szépen összerak mindent.

Lehet kihagytam vmit, de kb ennyi.. nagyon alapos a szaki.

Régen pl még tekercseltek is generátorokat, öninditókat..(ma már nem éri meg)

Szal kb ennyi

Link to comment
Megosztás:

Nah erről van szó! NEM ÚJ!! Ugyanaz!!!(más szögből van fégyképezve csak)

Egyébként meg a szénkefék,meg a tartója ment tropára, meg a csúszóérintkezők, amikhez csatlakoztak a kefék.

Elvileg márkaszervizben ezt cserélték volna.

A szaki lehuzta a gyűrüket, és egy másik hasonló tipusét,ami cserélhető, ráeszkábálta.. (esztergával belöte ugyanakkorára a belső furatot stb.)

elötte, vagy utána már nem emlékszem a tekercseket kifújta a portól, átmosta benzinben, utána újra lakkozta vagy mi van rajta..

a csapágyakat is kicserélte, amik elvileg szintén nem cserélhetöek, mert rá van sajtolva a peremük.. kinyomta, aztán fúrt 3 likat köré, menet bele és fémragacs+a csavarok be.. ezek fogják szuperül a csapágyat..

aztán a pajzsot ilyen drótkoroggal(köszörün) letakaritotta fémtisztára..mindenhol.. majd szépen összerak mindent.

Lehet kihagytam vmit, de kb ennyi.. nagyon alapos a szaki.

Régen pl még tekercseltek is generátorokat, öninditókat..(ma már nem éri meg)

Szal kb ennyi

...és mennyi lett a szla?

Link to comment
Megosztás:

Ez korreknek tűnik. Természetesen csak akkor ,ha tényleg jó és profi lett.

Mennyi km-t mentél el a jvaítás óta a kocsival?

Sacc 4e kmert.. de tuti jól dolgozik. Nekem anno az OFF Xr3i-men csinált full generátor,önindító javítást, azzal se volt semmi gikszer.. (a motor hamarabb punnyadt el) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt márkatársak!

Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok. A kocsim C14SE motoros. Kicsit égett a motortere mielőtt hozzám került. A Map-szenzort valószínűleg kicserélték, de nem a hozzá való került bele ( szerintem központi spriccesé ). Az autó főleg melegen, alacsony fordulatról húzatva erőtlen, csak hörög, kisebb fordulatról indulva torpan. Magas hegyekben szinte meghal. Más hibákat asszem kizártam, gyújtást, stb-t kimértem, rendben van.

Ha valaki meg tudná nézni a saját C14SE-jén, milyen Map van benne, az életem mentené meg. A talpára ( pl. 466 )és a tetejére sütött számok-betűk ( pl. aa7 vagy aa9 ), és a hét jegyű kód is kellene, a csatlakozó feletti részről.

Előre is köszönök bármilyen segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem öniditófelújitás lesz abból,kb 10E körül van!

szerintem is felujitás lesz :lol: de tudok egy olcsó helyet ahol öninditóhoz lehet venni szénkefét perselyt stb ez Budaörsön van a nevük kelle kft a tel számuk: 0623430000. a szakál-metál mellett vannak :)

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki meg tudná nézni a saját C14SE-jén, milyen Map van benne, az életem mentené meg. A talpára ( pl. 466 )és a tetejére sütött számok-betűk ( pl. aa7 vagy aa9 ), és a hét jegyű kód is kellene, a csatlakozó feletti részről.

Szia!

Nekem C14NZ-m van, de ha jól tudom és az EPC szerint is ugyanaz a MAP szenzor van a C14NZ,X14NZ,14SE, C14SE,X14XE,16LZ2, C16NZ,X16SZ,X16SZR, C16SE, X16XEL,C18 NZ motorokhoz is. Kat. szám: 12 38 788, part szám: 16137039.

Link to comment
Megosztás:

Folyamatosan világítgat a lámpácskám a már lassan megszokottá vált 13 és 43-as kibakóddal.

Mint korábban írtam ( http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=14...=asc&start=3825 ) a 13-as elvileg szakadt lamda szonda áramkör. Ennek vizsálatának estem neki hétvégén. Sajnos álló helyzetben (járó motor) nem sikerült reprodukálnom a hibát. Óvatosan megcibáltam, hajtogattam a vezetékeit majdnem a computerig kocogtattam a csatlakozókat de semmi. így egyre erősödik a korábbi gyanum, hogy nem a vezetékekben hanem magában a lambda szondában lehet a hiba.

Kérdésem, hogy milyen lambda szondát érdemes venni? Esetleg van valakinak kölcsön egy garantáltan működő kb egy hét próbára?

Ha nincs és veszek akkor milyet ajánlotok ill. milyet ne semmi képpen.

X16XEL motorhoz

Valahol hallottam, hogy a gyári szondák nem túl jók ez igaz?

A 43-hiba megoldására pedig még ötletem sincs :lol:

Márcsak azért is mert még mindig nem tudom, hogy gyujtás vagy kipuf visszavezető rendszer hiba. Egyik táblázat szerint ez másik szerint az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2005.jun.28. ai Ujonc problémájára mely szerint reggel nehezen indul az autó végül is mi lett a megoldás, mert nekem most pont ilyen bajom van, akkor a motorhőfok szenzorra gyanakodtatok.

Astra 1.6 16V 114.000 Km

Pali

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene olvasni a hibakódot azt kiderül mi nem volt ok.

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Köszi a segítséget, de nagyon megköszönném, ha valaki egy pontosabb fényképes prezentálást tudna adni a C16NZ motorhoz mondjuk magyarul, mert így se nagyon értek hozzá, hát még angolul...

Mi kell hozzá, hogy kiolvassam a kódot? És hová kell azt a valamit csatlakoztatni, és hogy tudom meg, hogy hányas kódot világít ki az a műszer?

Link to comment
Megosztás:

s008.jpg

Ha ilyen csatid van akkor a A-B lábakat rövidre zárod,majd gyújtásra kapcsolsz és a sárga lámpa fog villogni. egy pár mp-ig csak világít. Majd 3x-os 12 kód, utána jön a hibakód ha van.

wzsolt_1.6_16V!

Én bontottat vettem 2000ft-ért és nekem működik. Legalábbis azóta nincs sárga lámpám.

Link to comment
Megosztás:

Zsolt!

Bp-en a Csergőben kapod meg elég olcsón ezt a cuccost.

A fórumon is fent van a logójuk, de a címük: http://www.csergoe.hu

(Teve utcában vannak, a rendőrpalota után kicsivel).

Rákérdeztem a gyári 23.805Ft ez nagyon drága főleg, hogy csak próbára kellene és nem is biztos, hogy a rossz ami benne van.

Ajánlottak még, hogy valami gyári beszállítótol 13.543 és utángyártott 12.929

Hát lehet, hogy bontóból veszek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.