Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez egy lengőtekercses műszer, az egyik ágán gyújtás pozitív, a másik ágán pedig test a gombától. Amennyire a gomba zár, annyira kap testet, annyira lendül ki a műszerben a lengőtekercsen lévő mutató, imádnivaló egyszerű de örökös megoldás.

Sok baja nem lehet: 

- vagy nem  nem kap gyújtás tápot a műszertekercs egyik fele, akkor a km órán át kell mericskélni a fóliát, mivel a tankszint müködik, a +12V odaáig elsétál.

- vagy nem kap testet, ki kell mérni a kábelt a gombáig, ezt Zotya is írta.

- vagy szakadt a műszerben a tekercs, ezt is ki lehet mérni egy multiméterrel, vagy bátrabbaknak delejpróba.:)

- ha minden stimmel villanyászatilag, akkor megszorult a műszer, és csere.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége, másra nem tudok gondolni hirtelen.

Km óra lebontása, ha még nem csináltad volna esetleg: Gyújtáskapcsoló borítas levetel, alul 3 csavar szembe kettő, burkolat kettévesz, és leszed.

Bajuszkapcsolók sínből kihúzása után km óra fekete burkolatának csavarjai ki, (felül is), burkolat le. 

Km óra 4 csavar ki, km spirál kikaszt, kihúz. Előtte a váltóból érdemes kikötni a KM spirált, hogy engedjen annyit, hogy később ki tud akasztani az órából. Ha már kint van a spirál kényelmesen ki lehet húzni a csatikat a műszerből a méricskéléshez, és kényelmesen lehet visszadugni is.

Visszarakás fordítva, kb. fél óra alatt kint van.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozóknak!

 

Régen jártam erre, mert nem volt eseményem az elmúlt 1-2 évben. A kocsim megy, gyorsul, fékez, kanyarodik ahogy kell, most ment a műszakin át csont nélkül.

DE a vizsgán (nem most először) csak úgy tudtak megfelelő CO értéket kicsalni a motorból, hogy hosszan bőgette a vizsgáztató a motort, mert a katalizátort ki kellett "égetnie" a jó eredményhez.  Ott hallottam, hogy javallott a katalizátort kitisztítani, amire vannak alkalmas "levek" palackból befújható változatban. Rákerestem és 1500 -tól 9000 forintig van választék, vagy szervizben kiszereléses módszeres tisztítás az alternatíva 30 ezerért.

Kinek van ilyennel tapasztalata?

Találtam Catacleant a Homasitánál, vagy pl a WEPP 2033-at amit szervizekben alkalmaznak.

Szeretném ha a katalizátorom tiszta lenne. Bármi tapasztalatot szívesen veszek!

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, epk947 írta:

Üdv a fórumozóknak!

 

Régen jártam erre, mert nem volt eseményem az elmúlt 1-2 évben. A kocsim megy, gyorsul, fékez, kanyarodik ahogy kell, most ment a műszakin át csont nélkül.

DE a vizsgán (nem most először) csak úgy tudtak megfelelő CO értéket kicsalni a motorból, hogy hosszan bőgette a vizsgáztató a motort, mert a katalizátort ki kellett "égetnie" a jó eredményhez.  Ott hallottam, hogy javallott a katalizátort kitisztítani, amire vannak alkalmas "levek" palackból befújható változatban. Rákerestem és 1500 -tól 9000 forintig van választék, vagy szervizben kiszereléses módszeres tisztítás az alternatíva 30 ezerért.

Kinek van ilyennel tapasztalata?

Találtam Catacleant a Homasitánál, vagy pl a WEPP 2033-at amit szervizekben alkalmaznak.

Szeretném ha a katalizátorom tiszta lenne. Bármi tapasztalatot szívesen veszek!

 

Kedves epk947,

inkább csak felmelegítették a katalizátort, hogy elősegítse az átalakítást. Ez arra utal, hogy lassan cserélni kell a katalizátort. Használattal (rendeltetésszerű, jól működő bef. rendszer, gyújtás, stb.), a kerámiáról "elfogy" a katalizációt végző nemesfém. Az egyetlen megoldás, a csere.

Ezek a levek, amiket említesz gyakorlatilag semmit nem érnek.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, epk947 írta:

Üdv a fórumozóknak!

 

Régen jártam erre, mert nem volt eseményem az elmúlt 1-2 évben. A kocsim megy, gyorsul, fékez, kanyarodik ahogy kell, most ment a műszakin át csont nélkül.

DE a vizsgán (nem most először) csak úgy tudtak megfelelő CO értéket kicsalni a motorból, hogy hosszan bőgette a vizsgáztató a motort, mert a katalizátort ki kellett "égetnie" a jó eredményhez.  Ott hallottam, hogy javallott a katalizátort kitisztítani, amire vannak alkalmas "levek" palackból befújható változatban. Rákerestem és 1500 -tól 9000 forintig van választék, vagy szervizben kiszereléses módszeres tisztítás az alternatíva 30 ezerért.

Kinek van ilyennel tapasztalata?

Találtam Catacleant a Homasitánál, vagy pl a WEPP 2033-at amit szervizekben alkalmaznak.

Szeretném ha a katalizátorom tiszta lenne. Bármi tapasztalatot szívesen veszek!

 

Üdv! Szerintem ha a motor jól működik, értsd tökéletes az égés akkor a katalizátor nem szorul tisztításra. Nekem az volt a baja ( és azért kellett bőgetni) mert sokszor kínlódtam  indítási gondokkal, amikor telement üzemanyaggal, és amikor ott égett el megolvadt. Aztán a végén meg szétesett a betét. Ez látni ha belenézel a motor felől. Ami most van univerzális, jól teljesítette az értékeket, de undorító hangja van, állandóan van valami zörgő alhang amiről mindíg azt hiszem hogy kifúj, de semmi, alapból ilyen.

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pingvin írta:

Ez egy lengőtekercses műszer, az egyik ágán gyújtás pozitív, a másik ágán pedig test a gombától. Amennyire a gomba zár, annyira kap testet, annyira lendül ki a műszerben a lengőtekercsen lévő mutató, imádnivaló egyszerű de örökös megoldás.

Sok baja nem lehet: 

- vagy nem  nem kap gyújtás tápot a műszertekercs egyik fele, akkor a km órán át kell mericskélni a fóliát, mivel a tankszint müködik, a +12V odaáig elsétál.

- vagy nem kap testet, ki kell mérni a kábelt a gombáig, ezt Zotya is írta.

- vagy szakadt a műszerben a tekercs, ezt is ki lehet mérni egy multiméterrel, vagy bátrabbaknak delejpróba.:)

- ha minden stimmel villanyászatilag, akkor megszorult a műszer, és csere.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége, másra nem tudok gondolni hirtelen.

Km óra lebontása, ha még nem csináltad volna esetleg: Gyújtáskapcsoló borítas levetel, alul 3 csavar szembe kettő, burkolat kettévesz, és leszed.

Bajuszkapcsolók sínből kihúzása után km óra fekete burkolatának csavarjai ki, (felül is), burkolat le. 

Km óra 4 csavar ki, km spirál kikaszt, kihúz. Előtte a váltóból érdemes kikötni a KM spirált, hogy engedjen annyit, hogy később ki tud akasztani az órából. Ha már kint van a spirál kényelmesen ki lehet húzni a csatikat a műszerből a méricskéléshez, és kényelmesen lehet visszadugni is.

Visszarakás fordítva, kb. fél óra alatt kint van.

Nem lengőtekercses, hanem hődrótos-bimetálos. Az átfolyó áram melegíti a tekercset, amitől melegszik a bimetál és egy excenteres áttételen keresztül fordítja a mutató tengelyét.

A tekercs egyik fele gyújtáskapcsolt-stabilizált 11V amit egy 3 lábú LDO állít elő a műszer oldalán egy hűtőbordara csavarozva. Ha az megfekszik, nem lesz pontos a műszer, vagy egyáltalán nem is mér. A tekercs másik pontja valóban testre van húzva vagy a tankjeladó potival, vagy a hőmérő NTC-vel.

A többi stimmel! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Üdv! Szerintem ha a motor jól működik, értsd tökéletes az égés akkor a katalizátor nem szorul tisztításra. Nekem az volt a baja ( és azért kellett bőgetni) mert sokszor kínlódtam  indítási gondokkal, amikor telement üzemanyaggal, és amikor ott égett el megolvadt. Aztán a végén meg szétesett a betét. Ez látni ha belenézel a motor felől. Ami most van univerzális, jól teljesítette az értékeket, de undorító hangja van, állandóan van valami zörgő alhang amiről mindíg azt hiszem hogy kifúj, de semmi, alapból ilyen.

 

 

Szia!   A motorom jól működik, télen - nyáron pöccre indul, 24 éves bontatlan, nem eszi az olajat, nem füstöl, egy 5 literes kanna olajat veszek cserekor és a cserével és a rátöltéssel kitart a következő 10 ezres cseréig. A kocsi már több mint nyolcszor körbejárta az egyenlítőt.

Ha ezek a löttyök nem érnek semmit, akkor mit tisztítanak ki a szervizek 30 ezerért garanciával vajon?

Az biztos, hogy a kocsim sose jár "nagyon melegen", mert 90-es tempónál is csak 2000-et forog. Autópályát meg nem látott 3 éve, pedig 15 ezret megyek évente...

Azt hiszem körbejárom ezt a témát jobban.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, epk947 írta:

Szia!   A motorom jól működik, télen - nyáron pöccre indul, 24 éves bontatlan, nem eszi az olajat, nem füstöl, egy 5 literes kanna olajat veszek cserekor és a cserével és a rátöltéssel kitart a következő 10 ezres cseréig. A kocsi már több mint nyolcszor körbejárta az egyenlítőt.

Ha ezek a löttyök nem érnek semmit, akkor mit tisztítanak ki a szervizek 30 ezerért garanciával vajon?

Az biztos, hogy a kocsim sose jár "nagyon melegen", mert 90-es tempónál is csak 2000-et forog. Autópályát meg nem látott 3 éve, pedig 15 ezret megyek évente...

Azt hiszem körbejárom ezt a témát jobban.

Hát ugye: a katalizátor egy méhsejt szerkezetre felvitt jórészt platina réteg ami katalitikus folyamatok révén tisztábbá teszi a kipufogott gázokat. Ha fizikailag megy tönkre akkor szétesik , zörög, vagy megég, ha túl magas hőt kap, vagy ahogy írtam a motor hibás működése miatt benzin kerül bele, és az ott elég.  Szintén hibás motor miatt kerülhet rá más szennyeződés például korom, ami miatt nem tudja ellátni a feladatát. Ezt tudják ezek a cégek szerintem lemosni vegyszerrel, erről szól a tisztítás. Csak ugye nem látni bele, ha benézel a két lyukon a két végét látod, a belső részét nem. Szerintem mivel nagyon hosszú időn keresztül forró gázok áramolnak át rajta, az a vékony réteg le is tud kopni, amikor ugye a mosás már nem segít. Nem tudom mire vállalnak garanciát? Hogy az értékek jobbak lesznek mosás után? Mert ha igen, akkor meg kell csináltatni, mert a gyári a kocsi árával vetekszik, a bontott lutri, az univerzális meg ki tudja meddig jó, lásd az enyémet, igaz én a legolcsóbbat vettem, amik mondjuk vasmagosak, de a működési elv ugyanaz.

Ha belenézel, ezt kell látnod:

2379372-20161105-JWIInS.jpg

Az enyémből így jött ki a belseje:

2379373-20161105-sG7FFE.jpg

Megégett, megolvadt, ezen már semmi nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, olyan mint ha hidrótőkés lenne a kocsi de nem az. Hallani hogy a motor aljától jön egy halk kerepelő hang.
Igazából szeretnék tisztában lenni az árral illetve a folyamattal, hogy ha hajtókar csapágyas a motor akkor totál szét kellene szedni vagy elég az olajdeknit levenni és úgy is megoldható valahogyan. hallottam már mind a 2 verziót de azt hiszem ez az a csoport aki nem beszél félre.....
köszönöm

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Bundee írta:

Nem lengőtekercses, hanem hődrótos-bimetálos. Az átfolyó áram melegíti a tekercset, amitől melegszik a bimetál és egy excenteres áttételen keresztül fordítja a mutató tengelyét.

A tekercs egyik fele gyújtáskapcsolt-stabilizált 11V amit egy 3 lábú LDO állít elő a műszer oldalán egy hűtőbordara csavarozva. Ha az megfekszik, nem lesz pontos a műszer, vagy egyáltalán nem is mér. A tekercs másik pontja valóban testre van húzva vagy a tankjeladó potival, vagy a hőmérő NTC-vel.

A többi stimmel! :icon13:

Nagyon köszönöm az infókat, az ember mindig tanul valami újat, es most ez nekem is teljesen új volt.

Link to comment
Megosztás:

Immáron hivatalos: motorcsere.

2-es henger hónolása gyakorlatilag nincs, bár a blokk a nyomáspróbán átment. Hengerfej a 3-as és a 4-es henger között átdolgozik és ugye a négyesnél volt az olaj és vízkör összedolgozása. Eredménye a kapucsínó olaj.

Wookie, mennyiért is adod az SZR-t? :)

Link to comment
Megosztás:

22 perce, daykiller írta:

Immáron hivatalos: motorcsere.

2-es henger hónolása gyakorlatilag nincs, bár a blokk a nyomáspróbán átment. Hengerfej a 3-as és a 4-es henger között átdolgozik és ugye a négyesnél volt az olaj és vízkör összedolgozása. Eredménye a kapucsínó olaj.

Wookie, mennyiért is adod az SZR-t? :)

Akkor maga a hengerfej repedt át és nem a tömítés? 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, epk947 írta:

Üdv a fórumozóknak!

 

Régen jártam erre, mert nem volt eseményem az elmúlt 1-2 évben. A kocsim megy, gyorsul, fékez, kanyarodik ahogy kell, most ment a műszakin át csont nélkül.

DE a vizsgán (nem most először) csak úgy tudtak megfelelő CO értéket kicsalni a motorból, hogy hosszan bőgette a vizsgáztató a motort, mert a katalizátort ki kellett "égetnie" a jó eredményhez.  Ott hallottam, hogy javallott a katalizátort kitisztítani, amire vannak alkalmas "levek" palackból befújható változatban. Rákerestem és 1500 -tól 9000 forintig van választék, vagy szervizben kiszereléses módszeres tisztítás az alternatíva 30 ezerért.

Kinek van ilyennel tapasztalata?

Találtam Catacleant a Homasitánál, vagy pl a WEPP 2033-at amit szervizekben alkalmaznak.

Szeretném ha a katalizátorom tiszta lenne. Bármi tapasztalatot szívesen veszek!

 

WEPP 2033 Intenzív szeleptisztító, ennek mi köze van/lehet a katalizátorhoz?

http://wepptermekek.hu/wepp-termekek

http://wepp.org/download/productbladen/productblad_2033_2.pdf

 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, zotya975 írta:

Akkor maga a hengerfej repedt át és nem a tömítés? 

A tömítés dolgozott a 3-4 és víz-olaj között. HF-nek baja nincs, de már nem síkolható. 2-es henger hónolása (csiga alakban lévő bemaródás, ami az olajfilmet hivatott tartani) elfogyott. Többi hengerben csak fényesre van kopva a hengerfal, kicsit hordós, de a 2-esben körömmel érezhető, hogy bemaródás van. Értelme nincs így összerakni a mostani hengerfejjel. Égéstér amúgy is csökkentve lett anno = nagyobb végsűrítés. Tovább meg már nem lehet.

Közben Vörös Peti barátom intézett már motort. Elvileg megadave motorja kerül be.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, netelek001 írta:

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, olyan mint ha hidrótőkés lenne a kocsi de nem az. Hallani hogy a motor aljától jön egy halk kerepelő hang.
Igazából szeretnék tisztában lenni az árral illetve a folyamattal, hogy ha hajtókar csapágyas a motor akkor totál szét kellene szedni vagy elég az olajdeknit levenni és úgy is megoldható valahogyan. hallottam már mind a 2 verziót de azt hiszem ez az a csoport aki nem beszél félre.....
köszönöm

Ha csak hajtókar csapágyat kell cserélni, ahhoz elég az olajteknőt levenni. :wink:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, daykiller írta:

A tömítés dolgozott a 3-4 és víz-olaj között. HF-nek baja nincs, de már nem síkolható. 2-es henger hónolása (csiga alakban lévő bemaródás, ami az olajfilmet hivatott tartani) elfogyott. Többi hengerben csak fényesre van kopva a hengerfal, kicsit hordós, de a 2-esben körömmel érezhető, hogy bemaródás van. Értelme nincs így összerakni a mostani hengerfejjel. Égéstér amúgy is csökkentve lett anno = nagyobb végsűrítés. Tovább meg már nem lehet.

Közben Vörös Peti barátom intézett már motort. Elvileg megadave motorja kerül be.

Akkor így minden megoldódott. Az se-re alakított vagy a gyári állapotú motor kerül át? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Tiu írta:

Akkor így minden megoldódott. Az se-re alakított vagy a gyári állapotú motor kerül át? :unsure:

Az SZR. Mivel ő komplett SE motort rakott bele és az SZR került ki. Annyi, hogy a lendkerék maradt meg az SE-n, emiatt elvileg nem is volt meg a kellő teljesítmény.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, netelek001 írta:

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy, olyan mint ha hidrótőkés lenne a kocsi de nem az. Hallani hogy a motor aljától jön egy halk kerepelő hang.
Igazából szeretnék tisztában lenni az árral illetve a folyamattal, hogy ha hajtókar csapágyas a motor akkor totál szét kellene szedni vagy elég az olajdeknit levenni és úgy is megoldható valahogyan. hallottam már mind a 2 verziót de azt hiszem ez az a csoport aki nem beszél félre.....
köszönöm

Ahogy Tiu is írta, olajteknő elég a cseréhez. Szétszedve meg úgyis látni, hogy melyik rossz. Bár illik akkor már mindegyiket cserélni. Ja a gyertyákat szedd ki, mert anélkül nehéz felnyomni a dugattyút, hogy kiszedd a felső hajtókar csapágyat. :) Meg amúgy is forgatni kell a motort és úgy könnyebb.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

A tömítés dolgozott a 3-4 és víz-olaj között. HF-nek baja nincs, de már nem síkolható. 2-es henger hónolása (csiga alakban lévő bemaródás, ami az olajfilmet hivatott tartani) elfogyott. Többi hengerben csak fényesre van kopva a hengerfal, kicsit hordós, de a 2-esben körömmel érezhető, hogy bemaródás van. Értelme nincs így összerakni a mostani hengerfejjel. Égéstér amúgy is csökkentve lett anno = nagyobb végsűrítés. Tovább meg már nem lehet.

Közben Vörös Peti barátom intézett már motort. Elvileg megadave motorja kerül be.

OFF

Sp már tudná, hogy mi a kedvenc idevonatkozó filmjelenetem :-)

ON

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.