Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1.4 16V nekem is, a múltkor szinte csak rövidtávon, hidegben 8.9, most legutóbb elég sok közúttal 6.6 - de akkor kopogott a motor :) és úgy nyilván többet is eszik...

Majd szombaton lesz az EGR kipucolva, mondjuk addig nem is nagyon megyek vele, szal nem gáz... kíváncsi vagyok vajon az okozza-e egyedül a kopogást, vagy netán más is...

Link to comment
Megosztás:

Nah "szuper". mondtam én, hogy van vmi a vassal. Éreztem én a drágán, hogy vmi nem kóser, no meg a kis sárga szörnyeteg is kacsingatott már egy ideje.

Tegnap viszont bent is maradt.. folyamatosan pillácsol(motorkontrol lámpicsek)

Tegnap volt egy kis dolgom, és mentem a verdával. Elég kevés benya volt benne, ezért egy kút felé vettem az irányt.. egyszercsak gázadásra megtorpant.. rángatott.. ehh mondom, ne mán. ez kifogy... de már csak pár száz méterre volt a kut...

begurultam, moci leállit,mert sor volt.. (kis, ólcsó kút palotán vagy az már a 16ker.. nem is tom)

Szal aztán indit.. kútig..semmi baj.

Tankolok.. indit.. indulok. fordulok ki, kezd fulladozni.. nem akar menni.. ehh.. mondom,most meg mi a csöcs van... aztán rendbejött..

megyegetek, egyszercsak megint pillácsol a sárga... és úgy is maradt.. háát ennyi... most mehetek vhova kiolvastani, mi a gyíkja van szegénykémnek.. hiába, ö is akar kariajándékot.. bár vmi extrát szivesebben adtam volna neki.

Azóta mégjobban elöjött az, hogy mondjuk alapjárat üres.. gázfröcs, erre elösször megfullad kicsit, és csak ugy pörög fell. Mást nem nagyon érzek.. talán h erötlenebb, és nem reagál olyan közvetlenül pörgösen a gázadásra.. meg alsobb tartományban nem olyan nyomatékos mint volt...

Hol tudnám techezni? Olyan hely kellene, ahol az 96os verdákban lévö csatihoz való cucc van. Sajna Sz.Gabinak a régiekhez való van, a márkaszervizek meg egy rablóbanda.. :)

Utoljára asszem talán a schillert kérdeztem anno, vmi 5-6-7!! ezret mondtak.. attól függ, épp kitöl kérdeztem.. mondjuk ez is érdekes... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Laci! Mé nem szósz ilyenkor?! Kivillogtajuk........ nem szégyen ha vmi van az autóval. Azért vagyunk,hogy megoldjuk (minnél olcsóbban) !!

Szóval pénteken szabin vagyok ,ugyhogy csütörtök este vagy pénteken vagy amikor jó szólj !!!!

Addig kinyomtatom a hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Tegnap éjjel újabb meglepi ért.

Meleg motor, indultam volna, de előtte még kapott egy fruttit üresben, mert kiváncsi volt az 1ik kölök mijjen a real repedtfazékhang....

Akkor füstött lött ki, mint állat és tutti nem olaj, de olyasmi szaga van ha lehet ilyet mióondani, mintha kartergáz lenne.... Ez lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Tegnap éjjel újabb meglepi ért.

Meleg motor, indultam volna, de előtte még kapott egy fruttit üresben, mert kiváncsi volt az 1ik kölök mijjen a real repedtfazékhang....

Akkor füstött lött ki, mint állat és tutti nem olaj, de olyasmi szaga van ha lehet ilyet mióondani, mintha kartergáz lenne.... Ez lehetséges?

Nagyot nevettem a fruttin :)

Lehet ,hogy nem előnyös üresben padlózni a gépet :wink:

Link to comment
Megosztás:

Laci! Mé nem szósz ilyenkor?! Kivillogtajuk........ nem szégyen ha vmi van az autóval. Azért vagyunk,hogy megoldjuk (minnél olcsóbban) !!

Szóval pénteken szabin vagyok ,ugyhogy csütörtök este vagy pénteken vagy amikor jó szólj !!!!

Addig kinyomtatom a hibakódokat.

Uraim le a kalappal :supz: segítőkészségből nagyon jók vagyunk, remélem így is marad! Ebben nincs AGR vagy EGR vagy mi ja csoda? opel16v leírása alapján tök ugyanaz a jelenség! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik nincs...

Petya.. ma este mit csinálsz? Ha uncsizol, szólj... no nem a villogtatás miatt.. bár akár azért is, hanem gondoltunk vmit Orsival...

Többi mailban...

Jah villogtatás.. ne feled, hogy ez már '96 os.. asszem más a csatija...

Vajon ugyanúgy müködik a dolog? Meg bevallom egy techben jobban bízok.. pontosabban talán többet tud kifirkantani..

opel16v

jaja.. elképzelhetö a vészprogi, bár eddig is produkálta ezt.. jomúltkor is 2esben ugy 40es tempónál ki akartam ugrani valaki mögül, ehelyett olyan torpanás, és lomha indulás, majd észheztérés utáni lódulás következett, h égtem mint a ......

Link to comment
Megosztás:

Nem olvassátok a másik ember hozzászólásait :oops: :D :P :lol:

Pont ebben a topikban linkeltem be pár oldallal ezelőtt egy helyet, ahol az is le van írva, hogy hogyan kell egy 16 tűset villogtatni: 5-6 ost kell összekötni: a többi a képen: Ezen az oldalon és konkrétan EZ

Mellesleg szerintem a legjobb egy normál méretű gemkapocsból vágni egy kis u alakú részt, s a szárait egy picit összenyomni, hogy pont beférjen :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem olvassátok a másik ember hozzászólásait :oops: :D :P :lol:

Pont ebben a topikban linkeltem be pár oldallal ezelőtt egy helyet, ahol az is le van írva, hogy hogyan kell egy 16 tűset villogtatni: 5-6 ost kell összekötni: a többi a képen: Ezen az oldalon és konkrétan EZ

Mellesleg szerintem a legjobb egy normál méretű gemkapocsból vágni egy kis u alakú részt, s a szárait egy picit összenyomni, hogy pont beférjen :) :) :D

Fordisd le és kirakjuk a magazinra.

Link to comment
Megosztás:

Nah újra itt.

Szóval elösször is, Gabi: 16tüs a csati.

Másodszor, egy "rövid" történet..

Este, ugy kilenc magasságába vittem volna haza a kis barátnémat. Mondom, beugrunk a kocsiba, 5perc alatt hazadobom, utána meg PetiGsi barátomhoz átficcenek, és kistrobizzuk hogy mi a gyikja a verdának.

Beülök, gyújtás, immo kilö, indítózok.... nem indúl, csak forgatja a mocit..

Hmm.. mondom,biztos nem nyomtam ki rendesen az immot. Re...és repróba... hatás u.az. Nah mondom széép...

Még párszor póbálkoztam, szart beindúlni. :evil:

Gondoltam egyett, akkusaru le, vár, vissza... indít.. beröffen, de nagyon tréhül járt.. össze-vissza fulladozott, allig akart járni a motor.. le is állt párszor...

Aztán rájöttem, h ha tartom ugy 2-3ezer között, ött jár frankón...

Aztán egy idö után, és sokadik próba után,beállt az alapjáratom.

És elindultam vele végre.. eleinte még picit bizonytalan volt, de csak 1-200 méterig, aztán relative ok minden.

Volt alapjárat, nem fulladt..nagyon,de ugyanúgy világit a sárga pillács. Illetve az alapjáratról torpanás ugyanúgy megvan.

Aztán átmentem a Petyához.

Fura volt, de ha feljebbpörgött mint mondjuk 2-3ezer, mintha még jobban is ment volna a vas.

Petyával kivillogtuk a hibakódokat, ami igy néz ki, ha jól néztük.

12 initiation of diagnosis. n/a

15 Coolant Temperature senzor (CTS) High Voltage

31 Engine RPM signal (crankshaft senzor) No Signal

és ujra 12.. mindezt ismételgeti...

Szóval építö jellegü hozzászólások?!?

Illetve mégvalamit észrevett Petya.

A gyújtás "trafón" nekem már a DIS van. Van a kis kocka, amiböl megy a hengerekhez a szufla. Nah annak a muanyag külsö burka kezd lejönni körbe... most mégcsak alulról, a kezünkben maradt egy darabja pl. Ez nagy gáz? mintha vmi vaslemezeket éreznék ott..(trafó?)

Szóval ha tudnátok segiteni h mi lehet a baj :)

Link to comment
Megosztás:

ehhh.. :twisted: semmi disznóság... bár ha leírom,hogy mire gondoltunk, tuti továbbviszitek ezt a szálat. biliárd

Opel16v

Ha szar a hal jeledó,attól még tud menni a vas? :shock: :roll: Akkor honnan a píböl tudja,hogy mikor kell neki gyújtani? Persze mint laikus gondolom, hogy a hal jeladó adja a jelet az ECU-nak az meg a gyújtás modulnka hogy cikra te nyamvadék...

Link to comment
Megosztás:

15 Coolant Temperature senzor (CTS) High Voltage

Ez a motor vízhőfokjeladója, (nekem (1.4) a termosztátház alatt van a kilométeróra vízhőfokjeladója mellett... az 1 vezetékes csak), de a motor vízhőfokjeladó 2 vezetékes. Ez tuti nagyon bekavar a működésnek, mivel ilyenkor asszem 80 fokot vesz az ECU helyettesítő értéknek, ami ugye indításkor nem igazán van meg... szerintem ezért (is) indult baromi nehezen.

Link to comment
Megosztás:

Így van ahogy Knight testvér megaszondta! :)

Észre sem vettem a sok hibakód között reggel ezt. :)

Szal rá kellene nézni ott a termosztátcsonknál a kétvezetékes

kütyüre, ha a vezeték és a csati rendben, akkor meg kell mérni

ellenállásmérővel a két kivezetést a szondán. Ha az nagyon eltér

a pár kiloohmos értéktől hideg motornál, akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.