Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

elolvastam, a jelek azok oké, de a feszítőnél kicist belekeveedtem.

a vizpumpával kell fesziteni, ugyebár, azt előbb koppra kell huzni 2őt forgatni a motoron, aztán meg meglazitani a vizpumpán lévő jelek szerint?

az a szerszám feltétlenül kell a művelethez???

ha csak a termosztátot akarom kciserélni, akkor is le kell szedni a főtengelyen lévő szíjtárcsát??

vagy az csak szíjcserénél kell??

én szerintem nem kell, csak mikor fentre a vez tengre rakom vissza feszesnek kell lennie....vagyis nem szabad hogy egy fogat is ugrjon, lent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Multkor is itt kaptem segítséget és bejött,köszönöm.

most is problémám volna.

Volt olyan hogy 2.ba kipörgötta kerék a havon és utánna puff leállt motor(nem lefulldt)

Aztán üresbe fölpörgetem 3000ig gázról lelépek vissza megy 1000ig ott meginte leáll:

ha finoman engedem visssza alapjáratig akkor nem.

Volt még vagy 2 leállás menetközbe akkor a feleségem vezetett:)

de az is valmi hasonló volt akkor váltásnál állt le végül is akkor is visszaesik a fordulat.

ha valaki tud segíteni köszönöm.

Sztem így elsőre az alapjárati motort és a házát kéne kipucolni.

elolvastam, a jelek azok oké, de a feszítőnél kicist belekeveedtem.

a vizpumpával kell fesziteni, ugyebár, azt előbb koppra kell huzni 2őt forgatni a motoron, aztán meg meglazitani a vizpumpán lévő jelek szerint?

az a szerszám feltétlenül kell a művelethez???

ha csak a termosztátot akarom kciserélni, akkor is le kell szedni a főtengelyen lévő szíjtárcsát??

vagy az csak szíjcserénél kell??

én szerintem nem kell, csak mikor fentre a vez tengre rakom vissza feszesnek kell lennie....vagyis nem szabad hogy egy fogat is ugrjon, lent.

A szíjtárcsa levétele nélkül nem tudod levenni az alsó burkolatot, így nem láthatod, hogy a helyén van-e alul a pozíció. Sztem inkább vedd le.

Link to comment
Megosztás:

elolvastam, a jelek azok oké, de a feszítőnél kicist belekeveedtem.

a vizpumpával kell fesziteni, ugyebár, azt előbb koppra kell huzni 2őt forgatni a motoron, aztán meg meglazitani a vizpumpán lévő jelek szerint?

az a szerszám feltétlenül kell a művelethez???

ha csak a termosztátot akarom kciserélni, akkor is le kell szedni a főtengelyen lévő szíjtárcsát??

vagy az csak szíjcserénél kell??

én szerintem nem kell, csak mikor fentre a vez tengre rakom vissza feszesnek kell lennie....vagyis nem szabad hogy egy fogat is ugrjon, lent.

Nem a vízpumpán levő jelet kell figyelembe venni (nem is rémlik, hogy lenne), hanem a szíjfeszítőn levőt.

A szíjtárcsát le kell venni, mert máskülömben nem látod a főtengelyen levő jelet, ahogy FPepe mondta. Valamint le kell szedni a vezérműtengely kerekét is, de nincs semmi gond, azt csak 1 féleképp lehet visszarakni, mert 1 kis csap pozicionálja.Persze ahhoz hogy leszedd a kereket le kell szedni a szelepdeklit, hogy meg tudd fogni a vez. tengelyt. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem a vízpumpán levő jelet kell figyelembe venni (nem is rémlik, hogy lenne), hanem a szíjfeszítőn levőt.

A szíjtárcsát le kell venni, mert máskülömben nem látod a főtengelyen levő jelet, ahogy FPepe mondta. Valamint le kell szedni a vezérműtengely kerekét is, de nincs semmi gond, azt csak 1 féleképp lehet visszarakni, mert 1 kis csap pozicionálja.Persze ahhoz hogy leszedd a kereket le kell szedni a szelepdeklit, hogy meg tudd fogni a vez. tengelyt. :(

nem vezárlést szeretnék cserélni, hanem termosztátot.

de minek kell leszedni a vez tengely kerekét??

meg a deklit?

ha leszedem a szijat, akkor az nem mozdul el vagy mégis?

a könyvből meg ugy olvastam, hogy a vízpumpával kell fesziteni.

és azon vannak jelek.

de lényegtelen, igy hogy alig látszik valami a könyvből, meg szerszámom sics meg mind, meg hogy nem is láttam még egyedül nem fogok neki.

ja és a hidegről nem is szolva.

Link to comment
Megosztás:

nem vezárlést szeretnék cserélni, hanem termosztátot.

de minek kell leszedni a vez tengely kerekét??

meg a deklit?

ha leszedem a szijat, akkor az nem mozdul el vagy mégis?

a könyvből meg ugy olvastam, hogy a vízpumpával kell fesziteni.

és azon vannak jelek.

de lényegtelen, igy hogy alig látszik valami a könyvből, meg szerszámom sics meg mind, meg hogy nem is láttam még egyedül nem fogok neki.

ja és a hidegről nem is szolva.

Nekem eddig csak úgy jött le, ha leszedtem a kereket.

Igen a pumpával állítod be a feszítő alaphelyzetét, amin rajta vannak a jelek.

Link to comment
Megosztás:

csak ugy jön le a szíj? nem elég, ha a feszítőt lelazítom??

egyet nem értek most, az elmondásokbol.

le kell szedni a vez tengely kerekét, de hogy veszem le, ha betámasztom a lyukain keresztül??

meg ha nem támasztom be elfordul a vez tengely?

Nem, a szíj úgy jön le ahogy mondod, én a termosztátházról beszélek, ahoz kell leszedni a szíj borítást.

A kerék lyukain keresztül dugsz egy csavarhúzót, és a végét feltámasztod a szíjfedél tartócsavarok fejére. A biztosabb megoldás, ha leveszed a szelepdeklit

és megfogod a vez. tengelyt (van rajta kiképzett hatszög villáskulcshoz). Ezután kitekered a kerékrögzítő csavart (nagy meghúzási nyomaték, meg asszem bele is van ragasztva). Ezután le tudod venni a kereket, lehet, hogy 1 kicsit meg kell ütögetni, csak kézzel. De ha nincs torx kulcsod bele se kezdj, gondolom csillag-, villás-, dugókulcs van.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a szíj úgy jön le ahogy mondod, én a termosztátházról beszélek, ahoz kell leszedni a szíj borítást.

A kerék lyukain keresztül dugsz egy csavarhúzót, és a végét feltámasztod a szíjfedél tartócsavarok fejére. A biztosabb megoldás, ha leveszed a szelepdeklit

és megfogod a vez. tengelyt (van rajta kiképzett hatszög villáskulcshoz). Ezután kitekered a kerékrögzítő csavart (nagy meghúzási nyomaték, meg asszem bele is van ragasztva). Ezután le tudod venni a kereket, lehet, hogy 1 kicsit meg kell ütögetni, csak kézzel. De ha nincs torx kulcsod bele se kezdj, gondolom csillag-, villás-, dugókulcs van.

jajolvan igy most már világos, azt hittem a a szij miatt kell csak :(

igen igen emiatt tettem le egyenlőre teljesen a sajátkezű gyári helyről való kivételéről a termosztátnak, mert nincs torx kulcsom.

ezt a vezérmű szíjcserét pedig igyis ugyis megtanulom, csak igy a könyvből nézve kicsit nehézkes.

látva a kocsin élőben, biztos könyebb lenn.

köszi az elméleti órákat ;)

Link to comment
Megosztás:

jajolvan igy most már világos, azt hittem a a szij miatt kell csak :(

igen igen emiatt tettem le egyenlőre teljesen a sajátkezű gyári helyről való kivételéről a termosztátnak, mert nincs torx kulcsom.

ezt a vezérmű szíjcserét pedig igyis ugyis megtanulom, csak igy a könyvből nézve kicsit nehézkes.

látva a kocsin élőben, biztos könyebb lenn.

köszi az elméleti órákat ;)

Az első szíjcserémhez én is a könyvvel álltam neki, mondjuk az 1,6-os dizil kadett volt, az nehezebb mint a miénk. Sztem szólj inkább valakinek aki csinálta már, nehogy galiba legyen belőle. Én segítenék, ha nem laknál olyan qrva messze. :)

Link to comment
Megosztás:

Az első szíjcserémhez én is a könyvvel álltam neki, mondjuk az 1,6-os dizil kadett volt, az nehezebb mint a miénk. Sztem szólj inkább valakinek aki csinálta már, nehogy galiba legyen belőle. Én segítenék, ha nem laknál olyan qrva messze. :(

én is ugy terveztem az elsőt, hogy valakivel együtt, aki már csinált oylat, a biztoság kedvvért, bár a 8 szelepes twingon tök ugyan ez a modi, csak ott nem a pumpával feszitesz, hanem a feszítő görgővel, és ott is ilyen lemezkék vannak, amiket egymáshoz kel huzni, szoval meg tudnám valószínűleg oldani, csak azért csak nem lenne jo ha valamit mégis elkurnék,bár az meg kijönne ha átforgatnám a motort kézzel.

Link to comment
Megosztás:

én is ugy terveztem az elsőt, hogy valakivel együtt, aki már csinált oylat, a biztoság kedvvért, bár a 8 szelepes twingon tök ugyan ez a modi, csak ott nem a pumpával feszitesz, hanem a feszítő görgővel, és ott is ilyen lemezkék vannak, amiket egymáshoz kel huzni, szoval meg tudnám valószínűleg oldani, csak azért csak nem lenne jo ha valamit mégis elkurnék,bár az meg kijönne ha átforgatnám a motort kézzel.

Ja ja, akkor kibukna.

Link to comment
Megosztás:

irtad hogy cseréltél már termosztátot.

eddig mennyit, meg mennyi időközönként??

Legutóbb az 1,6-os bengás kadettemen, amit idén nyáron adtam el. Nem volt különösebb baja, csak ha már szét volt borítva a motor akkor gondoltam kicserélem azt is, az összes szimmeringgel, tömítéssel együtt. A dizilen meg nem azért kellett leszedni a vezérlést. Úgy emlékszem azon is cseréltem, mikor kinyomta a hf. tömítést (nem a termosztát hibájából).

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó, ugye?

http://www.pro-tec.hu/flc.htm#termek

Igaz az, amit itt írnak, hogy az OPEL hivatalosan ajánlja ezt a terméket? Hogyan töltötted be és mennyit?

Majdnem fél tankhoz töltöttem 1 flakont. Nem tudom Opel ajánlja, vagy sem.

Viszont tegnap reggel már nem jelentkezett a leállás. Még mindig az adalékossal járok, meglátom mi lesz utána.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.