Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

És egy unalmas kérdés de mégis : reggel ha beindítom a gépet pl.ma -4c fok akkor mennyi idő kell,hogy elérje az üzemi hőfokot? (alapjáraton)sacc.?

Én úgy érzem,hogy picit sok idő amíg bemelegszik mert (~20perc) legalább kell neki.

Simán alapjáraton ilyen hidegben nagyon sok idő szerintem... Ősszel én is sokallottam, pedig zsír új volt a termosz... Viszont ha városban mész vele egy 5-6 km-t el kéne, hogy érje az üzemit... Lehet kicsivel több is kell, ha naon hideg van.

Link to comment
Megosztás:

Ez nálam is igy van... kell vagy 10kmer, hogy ebben a hüsiben hajkurászható hömérsékletre melegedjen. Álltalában mire mondjuk átugrok hozzád, kezd kb. normál szintet elérni(90)

MOndjuk tegnap kifogtam egy klasz dugot, váci ut.. árpád-nyugati között. a táv szintideje fél óra... nah ott felment frankón 95-97 fokra is :)

ui: a két f20ból begyél egy f18+ :wink:

Link to comment
Megosztás:

OK. Akkor minden rendben. Csak idegesít,hogy be sem melegszik és bent vagyok a melóhelyen. (olaj is tönkre megy, sokat fogyaszt ,és mivel nem pörgetem hidegen igy "elkormosodik" a motor)  :wink:

Ezért kell néha közúton járni... mikor már meleg a moci akkor imádom a durva kanyarokat ahol nagyon le kell lassítani: vissza 3 és akkor hagy szóljon 80-90-ig... legalább egy kicsit tisztul, meg ugye jó érzés :)

Link to comment
Megosztás:

Ma próbáltam felvenni a kopogásszenzor hangját: hát nagyon elérhetetlen egy szemét helyen van, úgyhogy ma abbamaradt a project... holnap komolyabban nekiállok, addigra kapok kölcsön nyomatékkulcsot is...

Ehhh......nekem is kellene szerezni egy nyomatékkulcsot. Hengerfejen sztem van egy csavar ami picit "meglazult" :wink: Utánna kéne húznom...

Link to comment
Megosztás:

Több időd és energiád fog elmenni erre, mintha kipróbálnád egy másikkal... :)

Amúgy meg nem vagyok biztos benne, hogy eredményes lesz a

mérésed, sok dolgot pl. figyelembe kell venni (számítógép tápzaja

pont ezen a frekin jelenik meg pl.).

Amúgy a szenzort tök jól el lehet érni alulról a generátor felől.

A csatija pedig Nálam a szívósor hátulján van, egész elérhető

közelségben. :)

Link to comment
Megosztás:

"Több időd és energiád fog elmenni erre, mintha kipróbálnád egy másikkal... :D "

Mazochizmus rulz :)

"Amúgy meg nem vagyok biztos benne, hogy eredményes lesz a mérésed"

Énsem :)

"A csatija pedig Nálam a szívósor hátulján van, egész elérhető közelségben."

Én is keresgéltem ott, de nem igazán találtam... meg amúgy elég koszos is a környéke, szal leszedem, megpucolom, visszarakom... ha nem sikerül, akkor jövő héten havernál majd fog... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos a tapasztalatok (nem most mértem, de most írom le :) )

Fel tudtam venni a kopogásérzékelő hangját, szóval a szenzor még működik, az persze kérdés, hogy a jelszint amit szolgáltak elégséges-e az ECU-nak. Ami viszont furcsa: először csak kíváncsiságképpen, azután a mérés idejére is lehúztam az ECU-ról a csatit: csak a gépembe ment be a jel, de nem volt semmi sárga lámpa... Még akkor sem ha pörgettem a mocit :shock: Ez így a normális ? Valaki csinált már ilyet ? Nem kéne annak ilyenkor világítania ? Kezdek félni, hogy az ECU-m rossz :) :D :D . Az mondjuk lehet, hogy beszedhetett annyi zavart a lehúzott csatin át, hogy valamennyi jelet kapott. Nézegettem a neten egy diagnosztikai műszer leírását: szinte az összes szenzort tudta tesztelni, de ezt nem, szerintem azért, amiért az ECU sem sárgul a hiányában: nem nagyon lehet (max rövidzárat lehetne, dehát az ugye nincs, mert műxik valamennyire).

Vélemények :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Nos ma újfent mértem :) De most meleg volt a moci szal el is kezdett csilingelni: a kopogásérzékelő hangjából egyáltalán nem lehet kihallani a csilingelést (az indítást, leállást, gázadást még a motor járását is lehet) és a spektogrammon sincs semmi periódikus jel sehol. Szal holnap megyek és veszek egy új érzékelőt.

Link to comment
Megosztás:

Új fejlemény: rámértem az ECU kopogásszenzor felé menő csatijára: semmi feszültség se gyújtáson, se járó motornál. Ami azért furcsa, mert egy vonalszintű bemeneten OK, hogy az ember semmit nem mér de egy ennyire alacsony szintűn szokott lenni néhány volt fesz. Másik: Elvileg az X16XE kapcsirajza alapján egy darab zöld-piros vezeték kéne, hogy menjen. Ehelyett itt van egy fekete-piros, meg egy full fekete. Amihez hasonlót egyedül egy X16SZ motornál láttam, de ott volt mellette egy szűrő áramkör is. Szal akkor hogy is van ez ?

Úgyhogy most rászántam magam, hogy lecsekkoljam a kábelt, de az ECU-ból a csati nem egykönnyen akart kijönni a múltkor, szal akkor nem is szenvedtem vele tovább, de most kéne: mennyire kell tépáznió, hogy lejöjjön ? A csati oldalán lévő két fület gondolom össze kell nyomni közben...

Link to comment
Megosztás:

Na az ECU-ról nem is olyan nehéz lehúzni a csatit, a lényeg az, hogy a belső felén van egy kis kampó - szal a lényeg az, hogy a két nyelvet össze kell nyomni és úgy lehúzni, ahogy gondoltam. A kábelt teszteltem: jó, szal mostmár tényleg megyek venni szenzort. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.